Megan E-tech

Zoe, Twizzy in Kangoo Z.E.
Odgovori
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3562
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3095
1614

Megan E-tech

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Včeraj sem bil na testni vožnji z meganom. :)

Če bi bila cena malo bolj ugodna (52k€) in dobavi rok krajši od 6-9 mesecev...
Cena 40 kWh modela se začne pri 36 k€ za 60 kWh model pa je treba odšteti od 44 k€ naprej
0-02-05-5bef819385ddbe0b7e54d276dda8908708007bf2c851898c62e0ee496f2ef932_a38a0117ea6cd240.jpg
0-02-05-bcc27c047bb80756874db6cda3bfd2371f9818194a7af48eacc34d565b8e5517_292b09f8c49472fa.jpg
warpedone, Franci, johnnyjacko
Uporabniški avatar
Matej
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1877
Avto: V vsakem primeru EV
1771
1659

Re: Megan E-tech

Odgovor Napisal/-a Matej »

Sem ga preizkusil v torek. Cena ga ubija (koga pa ne)...42,5+k z odbito subvencijo, da je solidno opremljen.
Drugače ga je pa fajn peljat. Dober občutek za in z volanom, dinamičen po ovinkih, vzmetenje meni zelo ok, dober kompromis med udobnostjo in športnostjo. Tih. Bolj kot M3 :). Google lepo dela. Všeč mi je 22 kW polnjenje na AC. Je pa to sorazmerno majhen avto. Zadaj težko sedim pri 183 cm višine....
Kljukec83
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 196
Kraj: Domžale
Avto: Opel Astra
85
4

Re: Megan E-tech

Odgovor Napisal/-a Kljukec83 »

Matej napisal/-a: 10 Nov 2022, 11:48 Sem ga preizkusil v torek. Cena ga ubija (koga pa ne)...42,5+k z odbito subvencijo, da je solidno opremljen.
Drugače ga je pa fajn peljat. Dober občutek za in z volanom, dinamičen po ovinkih, vzmetenje meni zelo ok, dober kompromis med udobnostjo in športnostjo. Tih. Bolj kot M3 :). Google lepo dela. Všeč mi je 22 kW polnjenje na AC. Je pa to sorazmerno majhen avto. Zadaj težko sedim pri 183 cm višine....
Jst en k sedim tudi spredaj - velikost clia
svit
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 199
Avto: Tesla Model Y RWD
113
20

Re: Megan E-tech

Odgovor Napisal/-a svit »

Sam sem tudi bil na testni vožnji s 60KWh modelom (najmočnejši motor - Techno varianta) in menim, da je za to, kar ponuja predrag. Nobenih pripomb nimam glede vožnje, kvalitete notranjosti, vendar pa da dam 42k za avto, ki je malo večji od ZOE, s tem da je zadaj zelo utesnjen in da ima izjemno majhno zadnje okno... ne vem. V njem sem se počutil utesnjeno tudi za volanom. Prtljažnik naj bi imel 400l prostora, ampak gre za zelo globok prtljažnik in nisem prepričan če je tudi uporaben. Prav tako ko daš sedeže dol, je ena grda stopnica, tako da kakšni daljši predmeti (npr smučke gredo težko noter).

Za dodatnih par tisočakov dobiš v tujini Teslo Model Y, ki je neprimerno boljši avtomobil.

Če bi bila cena tega avtomobila okoli 35k EUR, potem bi resno razmislil o njem.
SunnyDay, Simon
rgornik
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 992
Kraj: Dragomelj
Avto: pešhonda
712
275

Re: Megan E-tech

Odgovor Napisal/-a rgornik »

Sam sem bil tudi na konkretnem testu z njem in moram pohvalit nekaj stvari:
- zelo dobri sedeži z možnostjo masaže,
- zelo tih na AC,
- google system deluje tako, kot bi si želel v vsakem avtu,
- zelo lepo narejen znotraj.

Glavna kritika je cena in da ni opcije največje baterije CMF-EV platforme. Škoda, ker je niso ponudili. Napovedujejo sicer prihod še nekaj novih modelov, vendar večino SUV/crossover varianta. Pogrešam Laguno EV.
OVE, OVE, OVE
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6552
Avto: Kona 64_2018
3492
595

Re: Megan E-tech

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Pogrešam Laguno EV.
Ma kaj ne vidiš da načrtno ne delajo sedanov ker bi melo preveč učinkovitosti :) Al kako si razlagaš vse OEM, z izjemo HY kater se nekaj trudi pa tud zafrkne.
November, Avrelij
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8254
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5357
3483

Re: Megan E-tech

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Ma kaj ne vidiš da načrtno ne delajo sedanov ker bi melo preveč učinkovitosti
Za poletje '23 je napovedan facelift trojke, nižja cena in poraba.
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
rgornik
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 992
Kraj: Dragomelj
Avto: pešhonda
712
275

Re: Megan E-tech

Odgovor Napisal/-a rgornik »

DeCoRawr napisal/-a: 02 Dec 2022, 12:41
Pogrešam Laguno EV.
Ma kaj ne vidiš da načrtno ne delajo sedanov ker bi melo preveč učinkovitosti :) Al kako si razlagaš vse OEM, z izjemo HY kater se nekaj trudi pa tud zafrkne.
Ne iščem razlage, samo izražam svoje čustvo o pogrešanju neke verzije Renault EV limuzine/sedana. Kaj in zakaj nekaj delajo firme (in določeni idiotski predstavniki nekaterih firm) ni moja stvar, ker nisem ne lastnik, ne deležnik v teh firmah :)
warpedone
OVE, OVE, OVE
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6552
Avto: Kona 64_2018
3492
595

Re: Megan E-tech

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

vendar bi bil potencialni kupec če bi tak EV obstajal.
rgornik, warpedone
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8254
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5357
3483

Re: Megan E-tech

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Precej potencialnih EVjev, ki bi jih rad mel v garaži se je že zvrstilo .. od navadne serijske ActiveE i.e. BMW kupe serije 2 namesto i3 skropucala. Kakšen lušten elektrificiran A5 (z nedebilnim softverom in neabsurdno porabo in brez norčevanja iz kupcev s poimenovanjem DREK - etron), 4WS laguna coupe EV bi bla zame nobrainer, limuzinska laguna II je še vendo v sladkih spominih itd.

Ampak potem se človek zbudi inlahkokupisamotokarizdelujejoinprodajajo ...
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
tsp
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 14
Kraj: Trebnje
Avto: Twingo
20
10

Re: Megan E-tech

Odgovor Napisal/-a tsp »

Sem ga tudi sam testiral, dobil sem ga za cel dan. Ne kupujem nov avto, ker pa sem bil itaq nad avtom navdušen sem pregledal splet, da primerjam ceno. Za techno opremo EV60 160kW optimum charge sem dobil ponudbo 44k€,toplotna, gretje baterije,...

Me zanima vaš predlog kaj bi kupiti v tem rangu, da bi bilo boljše,... id3? Kona? Born? Eniaq? Je sploh primerjava možna tudi če izuzamemo videz?
rgornik
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 992
Kraj: Dragomelj
Avto: pešhonda
712
275

Re: Megan E-tech

Odgovor Napisal/-a rgornik »

ID.3 sigurno po kvaliteti notranjosti ni primerjava, tudi Born ne bi rekel. Škodo nisem testiral. Notranjost je bolj dodelana na nivoju Ioniq 5. Tako da raje primerjaj s tem avtom. Je pa Ioniq večji. Ne vem kako bi izgledal 308 notri in Astra, ampak bodo imeli pa kar nekaj 10km manjši doseg. MG tudi odpade, potem pa že zmanjka podobnih modelov.
OVE, OVE, OVE
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Renault Z.E.”