Najem baterij

Zoe, Twizzy in Kangoo Z.E.
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3571
Kraj: Topolšica
Avto: Zoe,Leaf
3123
1625

Re: Najem baterij

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Res je, zato sem jo jaz odkupil, vendar ni tako črno kot opisuješ...
Plačaš malo več in te ni strah, da bo baterija zanič po dveh letih kot v telefonu, imaš asistenco, če obstaneš brez energije...
Če si na temu forumu, ti je verjetno jasno, da je bolše nakup baterije, vendar v slo je cel kup zoe tov katerih lastniki nikoli niso pogledali na ta forum... zadnič je nekdo na avtonetu prodajal zoe in zraven napisal, da prodaja zaradi nakupa novejšega zoe in da bo novi tudi z najemom ker je tako bolje...
P.S.
leta 2015 ni bilo mogoče kupiti zoe z baterijo , če bi jaz kupil baterijo takoj, ko je bilo mogoče bi se sdaj vozil z 22 kWh , zanjo plačal 11 k€, ker za samo baterijo ni mogoče dobiti eko kredita in bi verjetno že menjal za drug avto tako pa je splet okoliščin zahteval da sem vzel v najem 22 kWh nato pa nadgradil na 41 in le to odkupil in sedaj mi avto pokrije vse moje potrebe.
P.S.2
No skoraj vse potrebe, potreboval bi le še kljuko.
Sebastijan
Gasper
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1417
Kraj: Slovenija
Avto: Prius
693
139

Re: Najem baterij

Odgovor Napisal/-a Gasper »

Torej tako kot sem že prej ugotavljal, super ponudba za nejeverne kupce.

Za vse ostale je pa tu 5 letna garancija pri konkurenci (in tudi pri Renaultu), na dan prihajajo celo 10 in 15 letne garancije na 70% kapaciteto.

Pred 5 leti pri Renaultu res nisi imel opcije, sedaj pa je. Pa tudi pri vsej tej izgubi vrednosti avtomobila, se res nima smisla kregati okrog teh fičnikov, pa da ne bo kdo mislil, da koga obtožujem, ki je vzel najem.
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6659
Avto: Kona 64_2018
3553
604

Re: Najem baterij

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Še vedno, rabljenega nebi kupil z najemom.
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8337
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5397
3528

Re: Najem baterij

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Najem je lahko.kul, smešno je le da bi najel.samo baterijo.
Al je cel avto v najemu al je pa cel moj.

Vse skup.je cista posledica gonje kako bo cez x let baterija crknila.in bo treba ful plačat za novo.

Neumnost je luksus.
tomi123, DGJ, matija, FV-EV
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2811
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1440
1270

Re: Najem baterij

Odgovor Napisal/-a Simon »

Gasper napisal/-a:Poglej obljube iz 2015 in povej, če tole ni nateg:
Zakaj najem? Zelo preprosto zato, ker je tako za stranke najbolj udobno. Z najemom se Renault zaveže, da bo poskrbel za brezplačno 24-urno pomoč na cesti v primeru prazne baterije (do najbližje polnilnice) ali pokvarjenega avtomobila (do najbližjega servisa), da vam pri izgubi zmogljivosti (pod 75 odstotkov izhodiščne polnilne zmogljivosti) pooblaščeni serviser Z. E. baterijo brezplačno zamenja za novo, da v primeru prihoda boljše baterije po izteku najemnega obdobja sklenete novo pogodbo za boljšo baterijo in da bo odsluženo na koncu tudi recikliral.
https://avto-magazin.metropolitan.si/av ... t-zoe-zen/

Zgoraj berem, da ni mogoče dobiti večje boljše baterije. Ali je to kako mogoče, samo z odkupom ne?
Točno tole kar navajaš v krepko podčrtano zapisanem besedilu, bi bila precejšnja prednost najema SAMO baterije, ampak se mi zdi, da je bilo to samo pri prvi verziji omenjeno v ceniku, sedaj pa tega ni več zaslediti...
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6390
Avto: Kona in Zoe
4910
5974

Re: Najem baterij

Odgovor Napisal/-a CRF »

pirpy napisal/-a: Nekako mi racunica ne stima, potem sedaj delas manj kot 7500 km letno in placujes 59e na mesec?
Seveda, sedaj zoe nabira prah, par tisoč na leto
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2811
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1440
1270

Re: Najem baterij

Odgovor Napisal/-a Simon »

aob01 napisal/-a:Nope, baterije ti ne menjajo. Renault je trmast. Za njih je to super.
Pa je to preverjena informacija? Če sem prav razumel, je šel pirpy iz najemniške 22 kWh baterije z odkupom na lastniško 41kWh baterijo...
Zadnjič spremenil Simon, dne 14 Jun 2020, 20:03, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6659
Avto: Kona 64_2018
3553
604

Re: Najem baterij

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Z odkupom in dodatnim doplačilom, pač to je drugo.
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2811
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1440
1270

Re: Najem baterij

Odgovor Napisal/-a Simon »

DeCoRawr napisal/-a:Z odkupom in dodatnim doplačilom, pač to je drugo.
Ampak saj ravno to sprašujem, namreč če za 5let staro najemniško 22 kWh baterijo hočejo 4,6k€, zakaj ne bi potem dodal še 4k € in imaš lastniško 52 kWh baterijo?
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6659
Avto: Kona 64_2018
3553
604

Re: Najem baterij

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Pa je to opcija še vedno ? 1gen v 3rd gen? Dvomim da bi blo sam tolk mal doplačilo.
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2811
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1440
1270

Re: Najem baterij

Odgovor Napisal/-a Simon »

Doplačilo bi bilo 8,5k €(toliko je baje nova 52kWh lastniška baterija), ampak če bi se jaz odločal, je veliko bolj pametno plačati 8,5k€ za novo 52kWh baterijo, kot pa 4,6k € za 5 let staro 22kWh... Drugo je vprašanje, če je to možno (pirpy je iz 1gen lahko šel na 2 gen), torej bi tudi 3gen mogla iti skozi, saj je karoserija avta enaka?
Kljukec83
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 200
Kraj: Domžale
Avto: Opel Astra
87
4

Re: Najem baterij

Odgovor Napisal/-a Kljukec83 »

Men samo se ni jasno, za kolko let podpises najem. Ker glede na to, da ti nihce nesme brskati po avti in ti delati skode, oni do svoje baterije niti ne morejo....
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2562
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1410
1021

Re: Najem baterij

Odgovor Napisal/-a alfy »

Kljukec83 napisal/-a:Men samo se ni jasno, za kolko let podpises najem. Ker glede na to, da ti nihce nesme brskati po avti in ti delati skode, oni do svoje baterije niti ne morejo....
Je pogodba tako napisana, da lahko pridejo do baterije.
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: Najem baterij

Odgovor Napisal/-a robertto »

Pri Renaultu je pogodba glede najema generalno zamisljena tako, da ko je baterija 1x v najemu, je v najemu za vedno.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5306
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6164
4035

Re: Najem baterij

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Sam nikoli ne bi šel v najem samo baterije, ampak cel avto v najem ali cel lastniški. Kaj če mi avto, če mi nekdo lahko kadarkoli odšraufa baterijo?! To je kot neka poroka, s tem da ti ne mores scat proti eni korporaciji s kupom odvetnikov - si čisto v podrejenem položaju. Še pri garanciji si v podrejenem položaju, ampak tam je stvar vsaj tvoja in se lahko odločiš kako boš reševal problem.

Razumite, da je kredit, še bolj pa najem, držanje uporabnika na povodcu. S tem si pečen in čeprav se večina izvije iz tega klobčiča, si vseeno ves čas v podrejem položaju. No, pri najemu pač avto vrneš in se ne ukvarjaš več z njim, pri kreditu pa lahko še dolgo odplačuješ.

Kaj je lepšega za delodajalca, da dober delavec vzame dolgoročni kredit?!

A ne razmišlja tudi Musk, da avtov sploh ne bo več prodajal, ampak le še najem, carsharing....?
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3571
Kraj: Topolšica
Avto: Zoe,Leaf
3123
1625

Re: Najem baterij

Odgovor Napisal/-a pirpy »

alfy napisal/-a:
Kljukec83 napisal/-a:Men samo se ni jasno, za kolko let podpises najem. Ker glede na to, da ti nihce nesme brskati po avti in ti delati skode, oni do svoje baterije niti ne morejo....
Je pogodba tako napisana, da lahko pridejo do baterije.
Imajo vzvod, izključijo ti možnost polnjenja.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5306
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6164
4035

Re: Najem baterij

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

pirpy napisal/-a:
alfy napisal/-a:
Kljukec83 napisal/-a:Men samo se ni jasno, za kolko let podpises najem. Ker glede na to, da ti nihce nesme brskati po avti in ti delati skode, oni do svoje baterije niti ne morejo....
Je pogodba tako napisana, da lahko pridejo do baterije.
Imajo vzvod, izključijo ti možnost polnjenja.
Kaj pa če odstraniš najeto baterijo in vstaviš drugo? Polnjenje ti lahko odklopijo le za konkretno najeto baterijo, ne pa na polnilcu EVja, ker ta je tvoja last
kavka
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3571
Kraj: Topolšica
Avto: Zoe,Leaf
3123
1625

Re: Najem baterij

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Hm to bi mogoče šlo

Lahko rečeš, da so ti baterijo ukradli in ker je zavarovana dobijo krito.
Lahko tudi samo odstraniš sim kartico. vendar moraš potem pobegniti v tretjo državo
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Renault Z.E.”