Kateri vir električne energije bo v prihodnosti poganjal moj EV in svet?

O prototipih, napovedanih modelih, malih in velikih skrivnostih. Od jutri do večnosti.
Odgovori
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Kateri vir električne energije bo v prihodnosti poganjal moj EV in svet?

Odgovor Napisal/-a Apolon »

bvs napisal/-a: 02 Okt 2022, 13:09 @FV-EV , predlagam, da bi vzameš 5 (pet) minut svojega časa in prebereš članek v linku: https://n1info.si/poglobljeno/luka-snoj ... eaktorjem/

In še nekaj za tiste, ki bi radi vrtali in kaže, da ni potrebe za tem: https://n1info.si/poglobljeno/bomo-mest ... -odpadkov/
In to kar ta Snoj nabija so tud v fukušimi nabijal. Človek je pristranski ker od tega živi in prav zato njegovo mnenje ni kredibilno.
Jebeš jedrsko. Ni jedrske, ni jedrskih odpadkov in vse to češko bluzenje odpade.

Preveč interneta in teh kafana sranj škodi.
warpedone
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2960
1066
1306

Re: Kateri vir električne energije bo v prihodnosti poganjal moj EV in svet?

Odgovor Napisal/-a bvs »

Apolon napisal/-a: 02 Okt 2022, 13:32
bvs napisal/-a: 02 Okt 2022, 13:09 @FV-EV , predlagam, da bi vzameš 5 (pet) minut svojega časa in prebereš članek v linku: https://n1info.si/poglobljeno/luka-snoj ... eaktorjem/

In še nekaj za tiste, ki bi radi vrtali in kaže, da ni potrebe za tem: https://n1info.si/poglobljeno/bomo-mest ... -odpadkov/
In to kar ta snoj nabija so tud v fukušimi nabijal.
Jebeš jedrsko. Ni jedrske, ni jedrskih odpadkov in vse to češko bluzenje odpade.
Če bi vsaj prebral. Niti prvega odstavka nisi, zato pa se bojiš in odgovarjaš na suho.
janez09
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: Kateri vir električne energije bo v prihodnosti poganjal moj EV in svet?

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

bvs napisal/-a: 02 Okt 2022, 13:09 @FV-EV , predlagam, da bi vzameš 5 (pet) minut svojega časa in prebereš članek v linku: https://n1info.si/poglobljeno/luka-snoj ... eaktorjem/
Sem si vzel čas in ga prebral in jasno kaže na prilagajanje podatkov v korist tistega kar si želi in v kar sveto veruje, zato ne vidi sveta okoli sebe.

Tale članek je ravno tisto, česar se je najbolj bati, saj ni drugega kot PR za JEK2. V celoti se izogiba vseh neznank prihodnje varnosti in jih enostavno postavlja v trenutno sedajno situacijo, ko je vse še pod kontrolo. Tako lahkotnega pogleda na zadevo, kot ga tale intervjuvanec opisuje si ne želim niti zase, niti za svoje potomce. Ko to preberem, sem še bolj prepričan, da bi se morali izogniti kakšnekoli uporabe jedrske energije.
Apolon, warpedone
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2960
1066
1306

Re: Kateri vir električne energije bo v prihodnosti poganjal moj EV in svet?

Odgovor Napisal/-a bvs »

Kaj izmed povedanega ne drži in kaj je "sfrizirano"? Namreč, to je najbolj regulirana industrijska panoga katere podatki so na voljo vsem.
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Kateri vir električne energije bo v prihodnosti poganjal moj EV in svet?

Odgovor Napisal/-a Apolon »

bvs napisal/-a: 02 Okt 2022, 13:44 Kaj izmed povedanega ne drži in kaj je "sfrizirano"? Namreč, to je najbolj regulirana industrijska panoga katere podatki so na voljo vsem.
To je samo bluzenje. Pri teh letih bi lahko vedel, da lahko ljudje govorijo le dele resnice, ki jim ustreza, da nadmudrijo labilne osebe. Temu se reče manipulacija z dejstvi vzetimi iz konteksta. In informacije na internetu so v večini primerov namenjene temu namenu.
warpedone
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2960
1066
1306

Re: Kateri vir električne energije bo v prihodnosti poganjal moj EV in svet?

Odgovor Napisal/-a bvs »

Bluzijo in proizvajajo elektriko. Manipulirajo in proizvajajo elektriko. Lažejo in proizvajajo elektriko. Ajde, grem raj še kaj koristnega naredit :).
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Kateri vir električne energije bo v prihodnosti poganjal moj EV in svet?

Odgovor Napisal/-a Apolon »

bvs napisal/-a: 02 Okt 2022, 13:50 Bluzijo in proizvajajo elektriko. Manipulirajo in proizvajajo elektriko. Lažejo in proizvajajo elektriko. Ajde, grem raj še kaj koristnega naredit :).
Kaj proizvajajo ta mesec? Bučke? Še čudn, da imam lahko sploh TČ vžgano. Kako to da sploh dela?
warpedone
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2960
1066
1306

Re: Kateri vir električne energije bo v prihodnosti poganjal moj EV in svet?

Odgovor Napisal/-a bvs »

Apolon napisal/-a: 02 Okt 2022, 13:51
bvs napisal/-a: 02 Okt 2022, 13:50 Bluzijo in proizvajajo elektriko. Manipulirajo in proizvajajo elektriko. Lažejo in proizvajajo elektriko. Ajde, grem raj še kaj koristnega naredit :).
Kaj proizvajajo ta mesec? Bučke? Še čudn, da imam lahko sploh TČ vžgano. Kako to da sploh dela?
Ojoj. 513 dni na polni moči, medtem, ko je Sava imela poleti 40m3 pretoka in so HE spale. Trenutek, ko si ti svojo TČ prižgal, je imela Sava 871m3 pretoka: https://www.arso.gov.si/vode/podatki/amp/ Raje neham, predno še kakšno bučko stisneš.
janez09
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Kateri vir električne energije bo v prihodnosti poganjal moj EV in svet?

Odgovor Napisal/-a Apolon »

bvs napisal/-a: 02 Okt 2022, 13:55
Apolon napisal/-a: 02 Okt 2022, 13:51
bvs napisal/-a: 02 Okt 2022, 13:50 Bluzijo in proizvajajo elektriko. Manipulirajo in proizvajajo elektriko. Lažejo in proizvajajo elektriko. Ajde, grem raj še kaj koristnega naredit :).
Kaj proizvajajo ta mesec? Bučke? Še čudn, da imam lahko sploh TČ vžgano. Kako to da sploh dela?
Ojoj. 513 dni na polni moči, medtem, ko je Sava imela poleti 40m3 pretoka in so HE spale. Trenutek, ko si ti svojo TČ prižgal, je imela Sava 871m3 pretoka: https://www.arso.gov.si/vode/podatki/amp/ Raje neham, predno še kakšno bučko stisneš.
Torej po tvojem rabimo samo jedrske. Vsakih 18 mesecev za čas remontov pa se gremo 1 mesec robinzonski dopust.

Ko ni blo vode pa je sonce žgalo… čudno ane?

Lahko pa bi tudi vedel, da je bilo na meji da bi poleti morali odklopit NEK, ker so spuščali nazaj v Savo vodo s temperaturo na zgornji meji. Ko bodo zakonodajo zaostril tako, da bodo parametri sprejemljivi za živelj v Savi pa bi bil rezultat v situaciji kot je bila letos, neobratovanje NEKa cele 3 mesece. Jaz pravim jebeš jedrsko.
warpedone
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Kateri vir električne energije bo v prihodnosti poganjal moj EV in svet?

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Apolon napisal/-a: 02 Okt 2022, 14:10
Torej po tvojem rabimo samo jedrske. Vsakih 18 mesecev za čas remontov pa se gremo 1 mesec robinzonski dopust.
Ne, postavimo dva panelčka in pejmo 80% časa na robizonski dopust. :love:
Tudi na najdaljši sončni dan v letu, je vsaj 8 ur solarni panel nula - ponoči. Na oblačen zimski dan, nula. :sun:

Imaš tudi modernejše reaktorje, ki imajo precej daljše čase med remonti, oz zamenjavami goriva. Tudi po nekaj desetletij.

Poanta ni v ekstremizmu, temveč v kombinaciji virov energije. Da bodo sončnice uspele, potrebujejo zanesljivo osnovo - nuklearke, termo elektrarnje, hidro elektrarne, plinske elektrarne za špice, ...
bvs, janez09
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2960
1066
1306

Re: Kateri vir električne energije bo v prihodnosti poganjal moj EV in svet?

Odgovor Napisal/-a bvs »

@Apolon kakšne pa ti strelaš :D . Zmanjšaš moč in je, dogradiš hladilne stolpe in furaš na polni moči, če je že problem. Imaš dva reaktorja in je vedno en na razpolago. Rešitve so, sam ti si zgleda en od tistih, katerim elektrika pride iz vtičnice v zidu. Lej, res ne morem, kot tehnik se spuščam v noro otročje debate. Res nima smisla, da še kadarkoli repliciram na tvoje poste, ki nimajo nobene tehnične podlage. Škoda mojga časa.
Ogo, janez09, grnac94
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Kateri vir električne energije bo v prihodnosti poganjal moj EV in svet?

Odgovor Napisal/-a Apolon »

bvs napisal/-a: 02 Okt 2022, 14:38 @Apolon kakšne pa ti strelaš :D . Zmanjšaš moč in je, dogradiš hladilne stolpe in furaš na polni moči, če je že problem. Imaš dva reaktorja in je vedno en na razpolago. Rešitve so, sam ti si zgleda en od tistih, katerim elektrika pride iz vtičnice v zidu. Lej, res ne morem, kot tehnik se spuščam v noro otročje debate. Res nima smisla, da še kadarkoli repliciram na tvoje poste, ki nimajo nobene tehnične podlage. Škoda mojga časa.
Nimaš argumentov pol je pa otročje vse skupaj. Eni so tehniki drugi inženirji. Glej, letos so s z uporabo hladilnih stolpov komajda dosegli, da so z recirkulacijo terciarnega kroga ostali znotraj 3 stopinj. Poleg tega, hidroelektrarne v zgornjem toku sodelujejo, da omogočajo, da je vsaj koliko toliko pretoka, da je NEK funkcionirala na polno. Brez HE gorvodno ni NEK. Kar je med drugim tudi razlog, da NEK ni kjerkoli. V Sloveniji sta možni samo 2 lokaciji. Mal preveri.
warpedone
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2726
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1394
1262

Re: Kateri vir električne energije bo v prihodnosti poganjal moj EV in svet?

Odgovor Napisal/-a Simon »

Bodo Rusi vrgli jedrsko elektrarno Zaporožje v luft, pa se bo javno mnenje hitro obrnilo.
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Kateri vir električne energije bo v prihodnosti poganjal moj EV in svet?

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Ne bodo, ker bo drek priletel na njihov ventilator.
Hanzi
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Kateri vir električne energije bo v prihodnosti poganjal moj EV in svet?

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Ogo napisal/-a: 02 Okt 2022, 18:23 Ne bodo, ker bo drek priletel na njihov ventilator.
Boli kurac glavonje za njihov narod in posledično tudi kam bo veter vlekel. Vidim, da še nisi srečal nobenega rusa.
Hanzi
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8254
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5356
3483

Re: Kateri vir električne energije bo v prihodnosti poganjal moj EV in svet?

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Ko je apolon v neki temi najbol trezen... kaj je še za dodat?

Ta naš svet si NE ZASLUŽI rešitve, skrajni čas da se zreducira delež bluzatorjev.
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2960
1066
1306

Re: Kateri vir električne energije bo v prihodnosti poganjal moj EV in svet?

Odgovor Napisal/-a bvs »

Apolon napisal/-a: 02 Okt 2022, 15:57
bvs napisal/-a: 02 Okt 2022, 14:38 @Apolon kakšne pa ti strelaš :D . Zmanjšaš moč in je, dogradiš hladilne stolpe in furaš na polni moči, če je že problem. Imaš dva reaktorja in je vedno en na razpolago. Rešitve so, sam ti si zgleda en od tistih, katerim elektrika pride iz vtičnice v zidu. Lej, res ne morem, kot tehnik se spuščam v noro otročje debate. Res nima smisla, da še kadarkoli repliciram na tvoje poste, ki nimajo nobene tehnične podlage. Škoda mojga časa.
Nimaš argumentov pol je pa otročje vse skupaj. Eni so tehniki drugi inženirji. Glej, letos so s z uporabo hladilnih stolpov komajda dosegli, da so z recirkulacijo terciarnega kroga ostali znotraj 3 stopinj. Poleg tega, hidroelektrarne v zgornjem toku sodelujejo, da omogočajo, da je vsaj koliko toliko pretoka, da je NEK funkcionirala na polno. Brez HE gorvodno ni NEK. Kar je med drugim tudi razlog, da NEK ni kjerkoli. V Sloveniji sta možni samo 2 lokaciji. Mal preveri.
Zadeva je čisto preprosta in noben bav-bav ne straši. Prosim te, da ne zavajaš. JE potrebuje hlajenje kot vsaka termoelektrarna npr. TEŠ6. Poznamo zaprt tip hlajenja, odprt in mešan. NEK ima mešan tip. Torej se hladi s Savo in če je ni zadosti, pomagajo hladilni stolpi. Kar je pomembno, je to, da je NEK kljub pretoku 40m3 delovala na polni moči in ni presegla administrativno določene temperature 3 stopinj. Torej problema ni bilo! Kako lahko po tvojem tragičen problem, ki ga ni bilo, rešimo? Tako, da za ta čas zmanjšamo moč elektrarne ali pa administrativno zvišamo vrednost 3 stopinj. Torej na državnem nivoju dovolimo, da NEK Savo za določen čas segreva za več kot 3 stopinje, kot so to dovolile nekatere druge države. Slovenija ni, ker ni bilo potrebe. Ta problem se lahko reši tudi tako, da povečaš površino hladilnih stolpov. Seveda, če bi jih dovolj povečal, ne bi rabil Save za hlajenje, ker bi ustvaril zaprt tip hlajenja.

P.S. Zame so tehniki vsi, ki so končali faks tehnične smeri. Moja izobrazba je tehnične smeri in precej visoka.
gregimarko, grnac94
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3562
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3095
1614

Re: Kateri vir električne energije bo v prihodnosti poganjal moj EV in svet?

Odgovor Napisal/-a pirpy »

@bvs
Napiši v podpis kako se voziš in kaj si naredil za zmanjšanje svojega ogljičnega odtisa.
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2960
1066
1306

Re: Kateri vir električne energije bo v prihodnosti poganjal moj EV in svet?

Odgovor Napisal/-a bvs »

@pirpy, vozim se z EV (cca 10kkm/leto) in ICE (cca. 6-7kkm/leto) + motor ICE (cca. 1kkm/leto). Imam sončno elektrarno 13kW in sončne kolektorje, ki ogrevajo 800l zalogovnik z vgrajeno špiralo, za pretočno ogrevanje sanitarne vode + podpora ogrevanju. Ogrevam se s TČ, po potrebi drva, ki jih že par let nimam (peč konzervirana), kurilnega olja ne uporabljam več.
pirpy
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Kateri vir električne energije bo v prihodnosti poganjal moj EV in svet?

Odgovor Napisal/-a Apolon »

bvs napisal/-a: 02 Okt 2022, 22:04
Apolon napisal/-a: 02 Okt 2022, 15:57
bvs napisal/-a: 02 Okt 2022, 14:38 @Apolon kakšne pa ti strelaš :D . Zmanjšaš moč in je, dogradiš hladilne stolpe in furaš na polni moči, če je že problem. Imaš dva reaktorja in je vedno en na razpolago. Rešitve so, sam ti si zgleda en od tistih, katerim elektrika pride iz vtičnice v zidu. Lej, res ne morem, kot tehnik se spuščam v noro otročje debate. Res nima smisla, da še kadarkoli repliciram na tvoje poste, ki nimajo nobene tehnične podlage. Škoda mojga časa.
Nimaš argumentov pol je pa otročje vse skupaj. Eni so tehniki drugi inženirji. Glej, letos so s z uporabo hladilnih stolpov komajda dosegli, da so z recirkulacijo terciarnega kroga ostali znotraj 3 stopinj. Poleg tega, hidroelektrarne v zgornjem toku sodelujejo, da omogočajo, da je vsaj koliko toliko pretoka, da je NEK funkcionirala na polno. Brez HE gorvodno ni NEK. Kar je med drugim tudi razlog, da NEK ni kjerkoli. V Sloveniji sta možni samo 2 lokaciji. Mal preveri.
Zadeva je čisto preprosta in noben bav-bav ne straši. Prosim te, da ne zavajaš. JE potrebuje hlajenje kot vsaka termoelektrarna npr. TEŠ6. Poznamo zaprt tip hlajenja, odprt in mešan. NEK ima mešan tip. Torej se hladi s Savo in če je ni zadosti, pomagajo hladilni stolpi. Kar je pomembno, je to, da je NEK kljub pretoku 40m3 delovala na polni moči in ni presegla administrativno določene temperature 3 stopinj. Torej problema ni bilo! Kako lahko po tvojem tragičen problem, ki ga ni bilo, rešimo? Tako, da za ta čas zmanjšamo moč elektrarne ali pa administrativno zvišamo vrednost 3 stopinj. Torej na državnem nivoju dovolimo, da NEK Savo za določen čas segreva za več kot 3 stopinje, kot so to dovolile nekatere druge države. Slovenija ni, ker ni bilo potrebe. Ta problem se lahko reši tudi tako, da povečaš površino hladilnih stolpov. Seveda, če bi jih dovolj povečal, ne bi rabil Save za hlajenje, ker bi ustvaril zaprt tip hlajenja.

P.S. Zame so tehniki vsi, ki so končali faks tehnične smeri. Moja izobrazba je tehnične smeri in precej visoka.
Jebeš tak faks. Jaz bi dovolil da se temperatura dvigne točno za 0 in ne za 3 stopinje! Pa tebi in tvojim otrokom ter vnukom bi v klet shranil odpadke.

Noben kurac niti ne pove koliko bo stalo vzdrževanje skladišča jedrskih odpadkov oz. Nerecikliran del goriva do preteka njegove razpolovne dobe. Ko bodo enkrat NEK zaradi kakršnegakoli razloga ugasnili in razgradili, pa bo kar naenkrat strošek vzdrževanja teh skladišč, strošek države. Mrš. Vse je ena sama megla.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Prihodnost je električna”