Type 2 polnilni kabel

Vse kar si od nekdaj želel vedeti o električnih vozilih, pa nisi vedel kje vprašati
Odgovori
eC4
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 16
Avto: Citroen eC4
2
2

Type 2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a eC4 »

Zdravo,
kupujem Type 2 kabel za polnjenje Citiroena eC4. Priložen je bil Shucko 3.7kW polnilec, sedaj pa iščem Type 2 kabel za uporabo na AC polnilnicah. Na Aliju sem našel tole. Zdi se primeren oz. nevem kaj lahko nebi bilo OK pa zato raje vprašam.

https://www.aliexpress.com/item/4000207 ... 0400%22%7D

Ima pa eC4 11kW AC vmesnik katero specifikacijo kabla kuiti?

Hvala vam za odgovore.
Lep pozdrav
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6659
Avto: Kona 64_2018
3555
604

Re: Type 2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Jst bi ti priporočil da če že nisi dobil zraven avta da kupiš več kot 5 metrov ker ti bo kdaj prišlo prav.

Načeloma za 11kW potrebuješ 3 fazni kabel 16A. Ampak tvoj avto lahko polni tudi enofazno z 32A (7,2kW) (https://ev-database.org/car/1286/Citroen-e-C4) tko da mogoče če še obstaja kaka enofazna javna polnilnica bi bilo smisleno kupit tudi 32A seveda trifazni (ampak to ni tolk nujno).

Seveda poglej tudi slovenske ponudnike kablov ker ti z aliexpressa so pač kitajskega porekla in že zarad tega bi iz alija rajš vzel 32A trofazni :)
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3033
1083
1328

Re: Type 2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a bvs »

32A kabel je seveda bolj neroden od 16A. Odvisno kaj rabiš, če ti je pa vseeno, potem pa ni problema. Obvezno več kot 5m.
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Type 2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a Apolon »

DeCoRawr napisal/-a: 18 Nov 2021, 10:48 Jst bi ti priporočil da če že nisi dobil zraven avta da kupiš več kot 5 metrov ker ti bo kdaj prišlo prav.

Načeloma za 11kW potrebuješ 3 fazni kabel 16A. Ampak tvoj avto lahko polni tudi enofazno z 32A (7,2kW) (https://ev-database.org/car/1286/Citroen-e-C4) tko da mogoče če še obstaja kaka enofazna javna polnilnica bi bilo smisleno kupit tudi 32A seveda trifazni (ampak to ni tolk nujno).

Seveda poglej tudi slovenske ponudnike kablov ker ti z aliexpressa so pač kitajskega porekla in že zarad tega bi iz alija rajš vzel 32A trofazni :)
Tako ja. Kitajski 32A da je potem vsaj približno za ziher vsaj 16A. :D se ne splača. Kupi slovenskega. Kupiš enkrat in boš imel celo večnost.
Nejccc, Ogo
eC4
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 16
Avto: Citroen eC4
2
2

Re: Type 2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a eC4 »

Lahko mi kdo da kakšen link za preverjeno opcijo. Imamo tudi Twingota ZE tam je bil kabel zraben ampak iskreno nevem kaksnih specifikacij je
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6659
Avto: Kona 64_2018
3555
604

Re: Type 2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Lahk poslikaš kabel al pa pogledaš kjer piše recimo 5G4mm2 + 2x0,75mm2 oziroma neki podobnega, in to na samem kablu večkrat...
eC4
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 16
Avto: Citroen eC4
2
2

Re: Type 2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a eC4 »

Potem pravite, da bi bilo kaj takega primerjnejše?

https://evpolnilnice.si/produkti/polnil ... fazen-45m/

Cena tam tam
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6659
Avto: Kona 64_2018
3555
604

Re: Type 2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Ja sam vzemi daljšega :) ker lahko kdo zaparkira polnilnico in avto je daljši(če vzameš še nekaj maneverskega prostora) kot 4,5m
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5306
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6164
4035

Re: Type 2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

V treh letih moj 5m še nikoli ni bil prekratek, je pa res, da bolj poredko filam drugje. Sploh pa mi je odveč kabel ven vlačit iz avta, če to ni nujno potrebno. Razmišljam, da bi si raje kupil 2m dolžine, kar bi skorajda povsod bilo dovolj za mojo kono s polnilcem spredaj, samo sem za ta 5m kabel dal takrat 400eur, pa mi ga je sedaj škoda prodajat za 100eur :giggle:
eC4
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 16
Avto: Citroen eC4
2
2

Re: Type 2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a eC4 »

DeCoRawr napisal/-a: 18 Nov 2021, 12:41 Lahk poslikaš kabel al pa pogledaš kjer piše recimo 5G4mm2 + 2x0,75mm2 oziroma neki podobnega, in to na samem kablu večkrat...
Na kablu iz Aliexpresa je sledeča oznaka:
5G6mm^2+5x0.5mm^2 450/750V
FV-EV
aob01
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2089
Kraj: Metlika
Avto: C3
744
2

Re: Type 2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a aob01 »

Kabel sem vlekel že na vse možne načine čez avto, slednjega premikal do skrajnega roba in še malo čez, da sem s težavo priklopil kabel, pa imam kratek avto. Daljši kabel je prednost.
prijazen
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6659
Avto: Kona 64_2018
3555
604

Re: Type 2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Aja mislil sem da boš pogledal za un kabel od twingota kakšen je :) No to je čist dovolj za karkoli...
eC4
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 16
Avto: Citroen eC4
2
2

Re: Type 2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a eC4 »

DeCoRawr napisal/-a: 19 Nov 2021, 08:05 Aja mislil sem da boš pogledal za un kabel od twingota kakšen je :) No to je čist dovolj za karkoli...
Vem vem, ampak Twingo je bil cca 100km stran od mene, pa sem potem kar za tega preveril. Od Twinga bo itak ostal v Twingu :)
eC4
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 16
Avto: Citroen eC4
2
2

Re: Type 2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a eC4 »

DeCoRawr napisal/-a: 19 Nov 2021, 08:05 Aja mislil sem da boš pogledal za un kabel od twingota kakšen je :) No to je čist dovolj za karkoli...
Sem preveril zdajle še na Twingo kablu:
5x6 + 0.75mm^2
mschrek
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 223
Kraj: Ljubljana
Avto: SR+
117
215

Re: Type 2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a mschrek »

DeCoRawr napisal/-a: 18 Nov 2021, 10:48
Seveda poglej tudi slovenske ponudnike kablov ker ti z aliexpressa so pač kitajskega porekla in že zarad tega bi iz alija rajš vzel 32A trofazni :)
Tole je sicer bilo pred skoraj letom dni, ampak kdo so npr. slovenski proizvajalci? In še to: ali kateri od lastnikov Tesle morda na pamet ve, koliko je dolg kabel, ki smo ga dobili z avtom, ker ga nimam pri roki, da bi izmeril? Se mi je namreč že večkrat zgodilo, da je bila polnilnica prosta, pa nisem mogel priklopiti, ker moj kabel ni dosegel, ker je bil drugi, ki je polnil, npr bedasto parkiran ali kaj takega, pa sem se odločil, da kupim daljšega. Se priporočam za vse info ...
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6659
Avto: Kona 64_2018
3555
604

Re: Type 2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Metron? pa še kdo.

Pol nucaš 7m kabla
mschrek
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 223
Kraj: Ljubljana
Avto: SR+
117
215

Re: Type 2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a mschrek »

DeCoRawr napisal/-a: 24 Okt 2022, 12:15 Metron? pa še kdo.

Pol nucaš 7m kabla
Hvala!
(Ja, ene 7 m sem imel v mislih)
mschrek
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 223
Kraj: Ljubljana
Avto: SR+
117
215

Re: Type 2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a mschrek »

Ufa, se pa ne hecajo s cenami: skoraj 3x dražje od AliExpressa in 2x od npr. evpolnilnice.si ...
Uporabniški avatar
PogoreucJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1141
Avto: Dizl mašinca
526
448

Re: Type 2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a PogoreucJ »

Ja samo metron kabli in vtikači so bistveno boljše kvalitete. Kitajci imajo koroplast kable, metron pa balzer kable. Kar pomeni, da so kitajski trdi za popizdit. Kitajci pretežno uporabljajo duosida vtikače vprašljive kakovosti.
mschrek
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 223
Kraj: Ljubljana
Avto: SR+
117
215

Re: Type 2 polnilni kabel

Odgovor Napisal/-a mschrek »

"Trdi" v smislu, da jih je težko zvijati in to?
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Vprašaj in izveš”