Ekokredit vloga

Vse kar si od nekdaj želel vedeti o električnih vozilih, pa nisi vedel kje vprašati
Odgovori
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5306
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6165
4035

Re: Ekokredit vloga

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

To da imajo od Triglava proste roke do 30.000 in pa do 8 let, mi je razložila gospa pred dvemi leti na banki, ter mi priporočila, da se spustim pod ta dva pogoja, če ne bo šlo skozi (so potem požegnali s porokom in menicami podjetja). Kar je več komplicirajo s komisijskimi odločitvami in ti niti ne pojasnijo kje so zadržki. Nisem edini, ki sem dobil to informacijo, tudi nekaj drugih na forumu tu se je javilo takrat.
Frik25
lipe
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 26
Kraj: pod Storžičem
Avto: E-UP!
29
13

Re: Ekokredit vloga

Odgovor Napisal/-a lipe »

alfy napisal/-a: 27 Jan 2021, 08:42
roxx napisal/-a: 27 Jan 2021, 06:37 30k vzameš od eko sklada ostalo pa pri trgovcu. Hyundai vem, da ima konkurenčno eko financiranje. Verjetno imajo ostali tudi.
VW ima tudi ugodno financiranje, da se skoraj ne splača ukvarjat z inteso in triglavom še posebaj ko prišteješ še zraven letni strošek ~50€ pri ekokreditu.
Se strinjam, ob nakupu EV pri WV so mi ponudili leasing, ki se ni bistveno razlikoval od ekokredita (dražji v rangu par 100€ in brez zavarovanj).

Lp
Uporabniški avatar
jernejpro
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 207
153
66

Re: Ekokredit vloga

Odgovor Napisal/-a jernejpro »

Ste točno preračunali? Pri meni je bila ponudba Hyundaja občutno dražja od Eko sklada.
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2570
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1413
1023

Re: Ekokredit vloga

Odgovor Napisal/-a alfy »

jernejpro napisal/-a: 04 Feb 2021, 22:07 Ste točno preračunali? Pri meni je bila ponudba Hyundaja občutno dražja od Eko sklada.
Hyundai/Kia ima žal pri nas zelo zelo nekonkurenčno ponudbo financiranja, preverjeno.
jernejpro
Corpsevortex
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 163
Avto: Tesla Model 3 SR + 2021
170
99

Re: Ekokredit vloga

Odgovor Napisal/-a Corpsevortex »

Osebno lahko potrdim samo to, da se kredita nad 30000 težko dobi brez poroka. Tudi bančna uslužbenka mi je sama rekla, da res redko kdo dobi EkoSklad kredit brez poroka. Seveda je to case by case basis ampak lepo pa se je pripravit na to (kar se osebno sem) in ti se ti ni treba potem obremenjevat kako boš sedaj ko pride do tega.
Frik25
Tesla Referral Code za 1500 km SuperCharginga https://cutt.ly/2l0qPam :sun:
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8338
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5397
3530

Re: Ekokredit vloga

Odgovor Napisal/-a warpedone »

"Težko" tu ni prava beseda ... pač odvisno od osebnih koliščin. Pri men je šlo 40 na 10 let skozi ko vroč nož skoz puter.
Vse kar je bilo, sm mogu počakat par dni, da so dobili odg. od zavarovalnice. Pa pri triglavu nimam sklenjenega ničesar.
Frik25
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Corpsevortex
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 163
Avto: Tesla Model 3 SR + 2021
170
99

Re: Ekokredit vloga

Odgovor Napisal/-a Corpsevortex »

warpedone napisal/-a: 05 Feb 2021, 07:56 "Težko" tu ni prava beseda ... pač odvisno od osebnih koliščin. Pri men je šlo 40 na 10 let skozi ko vroč nož skoz puter.
Vse kar je bilo, sm mogu počakat par dni, da so dobili odg. od zavarovalnice. Pa pri triglavu nimam sklenjenega ničesar.
Res je kot sem rekel pač case by case :nod: To pa glede čakanja pa tudi drži, osebno sem moral čakat skoraj 2 tedna na odgovor zavarovalnice (sem potem malce pritisnil) in evola vse je bilo urejeno v enem dnevu, čudežno. Nikoli nočem bit tista zatežena stranka ampak včasih pa malo pritisnoti ni slabo :D Zdaj pa čakam na dobavo :)
warpedone
Tesla Referral Code za 1500 km SuperCharginga https://cutt.ly/2l0qPam :sun:
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8338
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5397
3530

Re: Ekokredit vloga

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Ko se boš not usedu, se bo začelo novo poglavje
:)
prgrmr, Frik25, LAjCi
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
gile
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 376
Kraj: Bela krajina
Avto: e-golf
336
86

Re: Ekokredit vloga

Odgovor Napisal/-a gile »

lipe napisal/-a: 31 Jan 2021, 11:08
alfy napisal/-a: 27 Jan 2021, 08:42
roxx napisal/-a: 27 Jan 2021, 06:37 30k vzameš od eko sklada ostalo pa pri trgovcu. Hyundai vem, da ima konkurenčno eko financiranje. Verjetno imajo ostali tudi.
VW ima tudi ugodno financiranje, da se skoraj ne splača ukvarjat z inteso in triglavom še posebaj ko prišteješ še zraven letni strošek ~50€ pri ekokreditu.
Se strinjam, ob nakupu EV pri WV so mi ponudili leasing, ki se ni bistveno razlikoval od ekokredita (dražji v rangu par 100€ in brez zavarovanj).

Lp
Potrjujem ugoden leasing ob nakupu egolfa. Mislim da je bilo zgolj par € mesečno v prid ekosklada. Premalo, da bi se obremenjeval z njihovo birokracijo. Me pa zanima, če ima Porsche Slovenija tudi za id3/4 takšen eko ugoden leasing?
yanik70
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 18
Kraj: Maribor
Avto: e-Golf
23
0

Re: Ekokredit vloga

Odgovor Napisal/-a yanik70 »

Popolnoma enaka izkušnja pri nakupu e-golfa, kar se tiče financiranja.
Porsche Leasing je mesečno cca 2-3€ večji obrok, kot bi bil pri Ekoskladu z upoštevanimi vsemi stroški (odobritev, zavarovanje, vodenje). Birokracije občutno manj, odobreno v dnevu ali dveh, strošek odobritve 100€.
warpedone, LAjCi
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2570
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1413
1023

Re: Ekokredit vloga

Odgovor Napisal/-a alfy »

gile napisal/-a: 05 Feb 2021, 10:06
lipe napisal/-a: 31 Jan 2021, 11:08
alfy napisal/-a: 27 Jan 2021, 08:42

VW ima tudi ugodno financiranje, da se skoraj ne splača ukvarjat z inteso in triglavom še posebaj ko prišteješ še zraven letni strošek ~50€ pri ekokreditu.
Se strinjam, ob nakupu EV pri WV so mi ponudili leasing, ki se ni bistveno razlikoval od ekokredita (dražji v rangu par 100€ in brez zavarovanj).

Lp
Potrjujem ugoden leasing ob nakupu egolfa. Mislim da je bilo zgolj par € mesečno v prid ekosklada. Premalo, da bi se obremenjeval z njihovo birokracijo. Me pa zanima, če ima Porsche Slovenija tudi za id3/4 takšen eko ugoden leasing?
Pri ID3 je enako ugodno. Cilj je prodaja vozil, ne služenje s kreditiranjem.
grnac94
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 252
Kraj: Savinjska
Avto: Tesla M3 LR AWD
134
749

Re: Ekokredit vloga

Odgovor Napisal/-a grnac94 »

Sem ravno v postopku pridobivanja ekokredita in je moja izkušnja porazna. :angry: :bang:
Če imate kakšno drugo ugodno opcijo vam priporočam da izberete alternativo. Sam sem že ne 60% da začnem postopek za kredit pri Delavski hranilnici, kjer tudi ponujajo kredit za ekološka vozila z ugodno obrestno mero. Ker papirne vojne z Inteso so nemogoče. :bang:
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3015
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3803
6420

Re: Ekokredit vloga

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Se pravi, še vedno je isto kot pred 4 leti. :giggle:
Robie
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 316
Kraj: Ljubljana
Avto: Tesla
221
1731

Re: Ekokredit vloga

Odgovor Napisal/-a Robie »

pa sej ni take panike, zneski so sorazmerno visoki in je razumljivo da se želijio zavarovat ... pač če želiš skleniti pri njih se moraš strinjati s pogoji, ki jih postavijo ... odločitev je na koncu na nas in dokler se splača je tudi vredno nekaj truda glede dokumentacije...
roxx
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 79
Kraj: Topolšica
Avto: KONA 39,2
37
44

Re: Ekokredit vloga

Odgovor Napisal/-a roxx »

Pri meni so pozabili poslat na zavarovalnico in se je podaljšalo za 1 mesec vse skupaj...
Uporabniški avatar
LAjCi
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 72
Kraj: Radenci
Avto: Peugeot e208
165
367

Re: Ekokredit vloga

Odgovor Napisal/-a LAjCi »

Meni so uredili v roku enega tedna. Sem tudi drugace njihova (zadovoljna) stranka.
Uporabniški avatar
jernejpro
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 207
153
66

Re: Ekokredit vloga

Odgovor Napisal/-a jernejpro »

alfy napisal/-a: 05 Feb 2021, 21:08 Cilj je prodaja vozil, ne služenje s kreditiranjem.
Kolikor vem daleč od tega. Gre za zelo pomemben, če ne celo osrednji vir prilivov.

...Možno pa, da imajo zaradi prihajajočih penalov pri EV drugačno politiko.
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2570
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1413
1023

Re: Ekokredit vloga

Odgovor Napisal/-a alfy »

jernejpro napisal/-a: 09 Feb 2021, 22:22
alfy napisal/-a: 05 Feb 2021, 21:08 Cilj je prodaja vozil, ne služenje s kreditiranjem.
Kolikor vem daleč od tega. Gre za zelo pomemben, če ne celo osrednji vir prilivov.

...Možno pa, da imajo zaradi prihajajočih penalov pri EV drugačno politiko.
Tudi pri ICE imajo proti KIA, Renault precej cenejše financiranje.
Potrebno preverit vedno, ko sem rabil, je bilo vozilo KIA 1k ceneše od VW, pri obeh obvezno financiranje, ko si vse dal na papir je bil VW cenejši.
M3P
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 416
136
14

Re: Ekokredit vloga

Odgovor Napisal/-a M3P »

Kako je z vlaganjem za pravne osebe? Je kaj drugače? Še vedno po nakupu?
Uporabniški avatar
jernejpro
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 207
153
66

Re: Ekokredit vloga

Odgovor Napisal/-a jernejpro »

Mogoče kdo ve kako je s to subvencijo in kreditom pri Eko skladu in prodajo avtomobila - zaradi subvencije ga ne smeš prodati vsaj dve leti, če se prav spomnim, kako pa je s kreditom? Ga je potrebno takoj vrniti, če zadevo prodaš, ali lahko preprosto do konca odplačuješ? Dejansko preverja to kdo?
Odgovori

Vrni se na “Vprašaj in izveš”