Ekosklad subvencija za električni avtomobil (prodaja rabljenjega, nakup novega)

Vse kar si od nekdaj želel vedeti o električnih vozilih, pa nisi vedel kje vprašati
Odgovori
Uporabniški avatar
davrog10
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 360
Kraj: Rečica ob Savinji
Avto: Tesla Model Y LR 22 | Tesla Model 3 RWD 23
425
531

Ekosklad subvencija za električni avtomobil (prodaja rabljenjega, nakup novega)

Odgovor Napisal/-a davrog10 »

Zdravo,

Mi lahko kdo prosim pomaga? Oče razmišlja, da bi menjal VW id4 za Teslo Y. ID.4 ima približno pol leta. Razumem, da bi moral vrniti sorazmerni delež subvencije nazaj, ampak ali lahko nase vzame novo subvencijo (4500eur), glede na to, da bo prejšnjo vračal?

Hvala!
ex Nissan Leaf N-Connecta 40kWh 2018-2023
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8253
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5356
3482

Re: Ekosklad subvencija za električni avtomobil (prodaja rabljenjega, nakup novega)

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Ekosklad ne zameri če avto prodaš pred nastopom odpustka vračila. Niti ni št. subvencij omejeno na osebo.
Mogoče bodo celo sposobni speljat pobot vračila in nove subvencije ampak bom to verjel ko se zgodi ...
davrog10
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
m3
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 116
Avto: od 2014 na štrom
135
302

Re: Ekosklad subvencija za električni avtomobil (prodaja rabljenjega, nakup novega)

Odgovor Napisal/-a m3 »

Lahko vzame novo in obdrži ID4.
Imel do prodaje prejšnjega tudi dve subvenciji.
davrog10
...pretiravanje je značilno za preproste ljudi....
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: Ekosklad subvencija za električni avtomobil (prodaja rabljenjega, nakup novega)

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

Tole se splača zmenit direktno z Eko skladom. Ko sem bral dokumentacijo, so bili ob vračilu subvencije omenjene še neke zamudne obresti.
Da ne bo kasneje kakšne slabe volje :(

Se pa seveda priporočamo za info :D
davrog10
m3
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 116
Avto: od 2014 na štrom
135
302

Re: Ekosklad subvencija za električni avtomobil (prodaja rabljenjega, nakup novega)

Odgovor Napisal/-a m3 »

Tako je v razpisu:
e) prepoved odtujitve naložbe, ki je bila predmet nepovratne finančne spodbude
Vozilo mora najmanj 2 (dve) leti po prvi registraciji s strani prejemnika nepovratne finančne spodbude,
ostati registrirano in v lasti prejemnika nepovratne finančne spodbude. Če se ugotovi, da prejemnik
vozilu ni podaljšal registracije oziroma je vozilo odtujil prej kot v dveh letih, mora prejeta sredstva vrniti
Eko skladu z zakonskimi zamudnimi obrestmi, obračunanimi za obdobje od prejema do vračila
neupravičeno pridobljene nepovratne finančne spodbude. Čas od odjave vozila iz prometa zaradi višje
sile do dneva ponovne prijave v promet se ne všteva v dvoletno obdobje prepovedi odtujitve. Pri tem
mora biti prejemnik ves čas lastnik vozila.
davrog10, Nejccc
...pretiravanje je značilno za preproste ljudi....
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2421
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1340
990

Re: Ekosklad subvencija za električni avtomobil (prodaja rabljenjega, nakup novega)

Odgovor Napisal/-a alfy »

davrog10 napisal/-a: 19 Apr 2022, 11:20 Zdravo,

Mi lahko kdo prosim pomaga? Oče razmišlja, da bi menjal VW id4 za Teslo Y. ID.4 ima približno pol leta. Razumem, da bi moral vrniti sorazmerni delež subvencije nazaj, ampak ali lahko nase vzame novo subvencijo (4500eur), glede na to, da bo prejšnjo vračal?

Hvala!
Mene bi zanimal ID4, če javiš kaj več podatkov o njem.

Lahko tudi na ZS.
Lp
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6552
Avto: Kona 64_2018
3491
595

Re: Ekosklad subvencija za električni avtomobil (prodaja rabljenjega, nakup novega)

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Najbolje ga je "prodat" žlahti ali nekomu kateremu mu zaupaš da ne prepišeš. 4,5k vselej ni malo denarja ;)
Uporabniški avatar
davrog10
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 360
Kraj: Rečica ob Savinji
Avto: Tesla Model Y LR 22 | Tesla Model 3 RWD 23
425
531

Re: Ekosklad subvencija za električni avtomobil (prodaja rabljenjega, nakup novega)

Odgovor Napisal/-a davrog10 »

alfy napisal/-a: 19 Apr 2022, 14:07
davrog10 napisal/-a: 19 Apr 2022, 11:20 Zdravo,

Mi lahko kdo prosim pomaga? Oče razmišlja, da bi menjal VW id4 za Teslo Y. ID.4 ima približno pol leta. Razumem, da bi moral vrniti sorazmerni delež subvencije nazaj, ampak ali lahko nase vzame novo subvencijo (4500eur), glede na to, da bo prejšnjo vračal?

Hvala!
Mene bi zanimal ID4, če javiš kaj več podatkov o njem.

Lahko tudi na ZS.
Lp
Bom prosil očeta za podatke in objavim transparentno.
ex Nissan Leaf N-Connecta 40kWh 2018-2023
Tavelk
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 162
Kraj: Grosuplje
Avto: C E4X, MG ZS, Tesla 3
206
11

Re: Ekosklad subvencija za električni avtomobil (prodaja rabljenjega, nakup novega)

Odgovor Napisal/-a Tavelk »

Sorazmernega deleža subvencije ni. Torej vračati mora celo, z obrestmi. Tudi če prodaš en dan pred potekom dveh let.
Sem se šel pred časom sam fizično pozanimat.
Razen če so sedaj kaj spremenili.
davrog10, warpedone
No14u
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 76
Kraj: Gorenjska
Avto: e-Golf
52
15

Re: Ekosklad subvencija za električni avtomobil (prodaja rabljenjega, nakup novega)

Odgovor Napisal/-a No14u »

Tudi mene zanima ID4 prosim za specifikacijo in ceno lahko na ZS in kdaj bo na voljo. Plačam takoj z gotovino.
johnnyjacko
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 134
Kraj: Slovenija
38
89

Re: Ekosklad subvencija za električni avtomobil (prodaja rabljenjega, nakup novega)

Odgovor Napisal/-a johnnyjacko »

Prodan, se preden je naprodaj :)
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2960
1066
1306

Re: Ekosklad subvencija za električni avtomobil (prodaja rabljenjega, nakup novega)

Odgovor Napisal/-a bvs »

johnnyjacko napisal/-a: 19 Apr 2022, 20:47 Prodan, se preden je naprodaj :)
Jaz bom še malo počakal. Sej bo sedaj vsekal, pa spet ne bo šlo nikamor nič. Cene pa upam, da bodo padle, ker če bo tiskalnik še kar neumorno tiskal, si bom lahko z vijoličnimi samo še zadnjo obrisal.
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6552
Avto: Kona 64_2018
3491
595

Re: Ekosklad subvencija za električni avtomobil (prodaja rabljenjega, nakup novega)

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Tiskalnik ne printa več dost. Zdej so sam posledice pa un hype kupi sedaj ker če eno leto bo 20% več. Bomo videli kako se bo svet obrnil :)
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Vprašaj in izveš”