FSD je zunaj

Mobilnost, baterije, fotovoltaika
Odgovori
Gasper
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1394
Kraj: Slovenija
Avto: Prius
673
136

Re: FSD je zunaj

Odgovor Napisal/-a Gasper »

Izbor teh beta testerjev ni kar na random, verjemi da jih je Tesla skrbno zbrala in seznanila z delovanjem.

Kako je Uber to delal profesionalno pa tudi vemo.
warpedone, FV-EV
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: FSD je zunaj

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Gasper napisal/-a: 15 Sep 2021, 19:34 Izbor teh beta testerjev ni kar na random, verjemi da jih je Tesla skrbno zbrala in seznanila z delovanjem.

Kako je Uber to delal profesionalno pa tudi vemo.
Ne verjamem oz. je totalno nepomembno. Ker to ni profesionalno in je neodgovorno. Testi se izvajajo na poligonu oz. v nadzorovanem okolju kar pa javno okolje zagotovo ni.
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8254
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5356
3483

Re: FSD je zunaj

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Izbor testerjev ni dokončen - kdor dela kako sranje, je izločen.

Komplet snemanje dogajanja ima posledice: ni prostora za gobcanje, da je avto naredu sranje - karkoli je šlo narobe, je odgovoren meatbag za volanom. S tem se je strinjal prostovoljno in predhodno.

Brez kake grožnje, da sicer ne bo mogu po kruh ...
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: FSD je zunaj

Odgovor Napisal/-a Apolon »

warpedone napisal/-a: 15 Sep 2021, 20:10 Izbor testerjev ni dokončen - kdor dela kako sranje, je izločen.

Komplet snemanje dogajanja ima posledice: ni prostora za gobcanje, da je avto naredu sranje - karkoli je šlo narobe, je odgovoren meatbag za volanom. S tem se je strinjal prostovoljno in predhodno.

Brez kake grožnje, da sicer ne bo mogu po kruh ...
Če kdo na drugi strani najebe ga en drek briga snemanje pa ne vem kaj še.
Maybe
Corpsevortex
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 163
Avto: Tesla Model 3 SR + 2021
170
99

Re: FSD je zunaj

Odgovor Napisal/-a Corpsevortex »

Apolon napisal/-a: 15 Sep 2021, 19:59
Gasper napisal/-a: 15 Sep 2021, 19:34 Izbor teh beta testerjev ni kar na random, verjemi da jih je Tesla skrbno zbrala in seznanila z delovanjem.

Kako je Uber to delal profesionalno pa tudi vemo.
Ne verjamem oz. je totalno nepomembno. Ker to ni profesionalno in je neodgovorno. Testi se izvajajo na poligonu oz. v nadzorovanem okolju kar pa javno okolje zagotovo ni.
Kot prvo je to BETA testiranje in drugi so že zapisali, da gre za izbran nabor ljudi, ki zadevo lahko testirajo ! Če gremo v natančne detajle gre za Closed Beta (v računalniškem svetu), Open Beta je naslednja stopnička, ko bodo lahko vsi zadevo sprobal. Do te stopničke pa bo še trajalo nekaj časa in dvomim, da bo Tesla šla za FSD skozi zid saj se oni dobro zavedajo kaj spuščajo na cesto in kaj se testira in tudi so dobro seznanjeni z posledicami.

Take stvari NE MOREŠ testirati samo na virtualnih rač. ali pa v programu. Gre za zadevo, ki je človek mora testirati na cesti in s tem tudi pride en določen faktor "reskiranja". Človeštvo je v svoji evoluciji že dosti žrtvovalo/reskiralo življenja ljudi za razvoj. A se tu motim ? Mislim, da ne.
Pomeni to, da življenja na cesti so nepomembna ? Definitivno ne ! Ampak, da lahko pelješ razvoj naprej in greš stopničko naprej je treba reskirat.
Če pomislim, da bodo lahko ljudje, ki so invalidi in ljudje z fizičnimi problemi imeli možnost se peljat in tudi občutit vožnjo kot jo vsi mi - je za mene to več kot dovolj razlog, da pa le treba probat.
Ker imam sodelavca, ki ima hčerko s takim problemom se me ta zadeva toliko bolj dotakne saj mi je res dal mislit. In taki ljudje čakajo razvoj kot je Tesla z odprtimi rokami - samo da bi se počutil kot vsak "normalen" človek in kot so rekli "občutil veter v laseh".
Blindek, Matej, FV-EV
Tesla Referral Code za 1500 km SuperCharginga https://cutt.ly/2l0qPam :sun:
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: FSD je zunaj

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Corpsevortex napisal/-a: 16 Sep 2021, 04:56
Apolon napisal/-a: 15 Sep 2021, 19:59
Gasper napisal/-a: 15 Sep 2021, 19:34 Izbor teh beta testerjev ni kar na random, verjemi da jih je Tesla skrbno zbrala in seznanila z delovanjem.

Kako je Uber to delal profesionalno pa tudi vemo.
Ne verjamem oz. je totalno nepomembno. Ker to ni profesionalno in je neodgovorno. Testi se izvajajo na poligonu oz. v nadzorovanem okolju kar pa javno okolje zagotovo ni.
Kot prvo je to BETA testiranje in drugi so že zapisali, da gre za izbran nabor ljudi, ki zadevo lahko testirajo ! Če gremo v natančne detajle gre za Closed Beta (v računalniškem svetu), Open Beta je naslednja stopnička, ko bodo lahko vsi zadevo sprobal. Do te stopničke pa bo še trajalo nekaj časa in dvomim, da bo Tesla šla za FSD skozi zid saj se oni dobro zavedajo kaj spuščajo na cesto in kaj se testira in tudi so dobro seznanjeni z posledicami.

Take stvari NE MOREŠ testirati samo na virtualnih rač. ali pa v programu. Gre za zadevo, ki je človek mora testirati na cesti in s tem tudi pride en določen faktor "reskiranja". Človeštvo je v svoji evoluciji že dosti žrtvovalo/reskiralo življenja ljudi za razvoj. A se tu motim ? Mislim, da ne.
Pomeni to, da življenja na cesti so nepomembna ? Definitivno ne ! Ampak, da lahko pelješ razvoj naprej in greš stopničko naprej je treba reskirat.
Če pomislim, da bodo lahko ljudje, ki so invalidi in ljudje z fizičnimi problemi imeli možnost se peljat in tudi občutit vožnjo kot jo vsi mi - je za mene to več kot dovolj razlog, da pa le treba probat.
Ker imam sodelavca, ki ima hčerko s takim problemom se me ta zadeva toliko bolj dotakne saj mi je res dal mislit. In taki ljudje čakajo razvoj kot je Tesla z odprtimi rokami - samo da bi se počutil kot vsak "normalen" človek in kot so rekli "občutil veter v laseh".
Se deloma strinjam. Ni pa treba igrati na čustva, ker ta FSD nima veze s tem. FSD čisto nič ne koristi invalidom če ostala infrastruktura ni urejena. Kje pa bo parkiral in vstopil ter izstopil iz vozila? In še enkrat. Ta način FSD je tako kot vsi poizkusi ostalih akterjev primitiven. V napačno smer gre tole.
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7870

Re: FSD je zunaj

Odgovor Napisal/-a matija »

Corpsevortex napisal/-a: 16 Sep 2021, 04:56 Če gremo v natančne detajle gre za
Ne pozabi, da zivis v svetu ko se bere nekje do tule, kjer sem zakljucil quote :think: ce se ljudem da, vecini se ne da in se ustavijo pri zakljucku naslova. Potem pa vehementno delijo svoja "mnenja". Danes so vsi strokovnjaki za vrsto stvari v 10 minutah, ki so nekoc zahtevale leta studija in prakse. Prepricati jih je skoraj nemogoce, sploh ce zacnemo razlagati katere detajle so spregledali, ali cesa niso razumeli, se taksnim ljudem pred obrazom na hitro postavi virtualni zid, cez katerega ni vec poti :)

Danes se hvali denimo BlueCruise, SuperCruise in podobne sisteme, ki delujejo na popolnoma drugi tehnologiji z bistveno slabso moznostjo razvoja, ki je prakticno v slepi ulici (relativno kratki), ko se umaknemo iz pred-predverjenih poti, poligonov in simulacij. Tak pristop ne zmore prevoziti niti situacij, ki jih je kak drug sistem brez napak zvozil ze pred par leti, ni zmozen voziti "in the wild" itd.

Korelacija med lastnisko strukturo podjetij ki neodvisno testirajo te sisteme ter proizvajalci vozil cigar asistencne sisteme se pohvali, je ... nakljucna :angel:
prgrmr, warpedone, Corpsevortex, Stromcek, FV-EV
aob01
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2064
Kraj: Metlika
Avto: C3
739
2

Re: FSD je zunaj

Odgovor Napisal/-a aob01 »

Kako je pa z dovoljenji za ta beta testiranja? Ker za Uber in ostale imajo dovoljenja le za določena mesta.
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8254
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5356
3483

Re: FSD je zunaj

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Ljudje za volanom so opravili vozniški izpit. Zato so tudi še vedno odgovorni za vse kar z avtom storijo.

Uporabit kompjuter, da zavrti volan, je točno enaka odgovornost, kot na roke vrtet volan.
Če si dopustil, da je kompjuter naredil narobe, je točno enako, kot da si sam zavrtel volan narobe.
Corpsevortex, FV-EV
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1226
Kraj: Kp
Avto: Vw
764
677

Re: FSD je zunaj

Odgovor Napisal/-a Rubb »

Zanimivo. Berem samo in zgolj komentarje lastnikov Tesel, ki skušajo na vsak način prepričati, kako je vse kar Tesla/Musk naredijo, pravilno in usmerjeno v dobro ljudi. Matija je celo napisal, da tisti, ki se nam tak pristop ne zdi pravi, ne preberemo celotnih vaših odgovorov... Zanimivo to prebrati s strani ljudi, ki lepijo videe s prikazom (slabega) delovanja dotičnega sistema, na kritike taistega videa pa odgovarjajo s "treba je riskirat življenje ljudi da bomo mogoče nekje in nekoč imeli delno avtonomna vozila katera je treba vseeno budno nadzirati da delujejo pravilno", nimajo pa nobenega komentarja na napake ki jih je avtomatika delala v tako kratkem videu. Zanimivo da ni niti enega realnega komentarja napak v videu, samo in zgolj hvalisanje nečesa kar si lastite. Pa tale avtopilot pri Tesli ni ravno nova stvar, pa tudi nesreč je že bilo kar nekaj. Mi je pa zanimivo da ko tesla nagazi zvrnjen kamion na avtocesti, je to vse dopustljivo in normalno, kriv pa je voznik, v imenu razvoja seveda. Medtem pa tesla za to super funkcijo želi (7000€?) doplačila? Vsakemu svoje i guess.
Avrelij, Ogo, gidooo
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: FSD je zunaj

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Nam ne-Teslašem je postalo jasno, da je Tesla religija in ne proizvajalec avtomobilov. Elon Musk je pa Električni Jezus. Debata z njimi je torej na nivoju debate z verniki.
FrediZ, Rubb, gidooo
Corpsevortex
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 163
Avto: Tesla Model 3 SR + 2021
170
99

Re: FSD je zunaj

Odgovor Napisal/-a Corpsevortex »

Osebno nikoli nisem in ne bom jemal neko firmo kot npr. religijo in tudi človeka ne jemljem več kot sem pa jaz (dnevno delam z ljudmi ma velikih položajih) saj so na koncu koncev glih tako krvavi pod kožo kot sem jaz.
Zanimivo pa je, da nekateri uporabljati izraze kot so Teslaš, ne-teslaš itd ... Sem mnenja, da vozi kar ti paše in je to to. Nikomur od svoje družine, prijateljev, itd itd. nisem in ne prodajam firme in ob tem še blatim druge. Sem za gibanje Elektrifikacije - avtomobilno podjetje katero boš pa izbral pa je čisto tvoja stvar. Te otročje izraze trosit tu po forumu je enostavno primitivno.
Sem vedno za dobro debato, dobro kritiko in tudi slabo kritiko. Tudi "pošimfati" ni nič slabo.


P.S btw tudi Tesla ga zna lomit na polno - brez skrbi, se "Teslaši" zavedamo. :nod:
BL_EV, Rubb, DeCoRawr, Matej, Avrelij, Vodokotlic, grnac94, Stromcek, pirpank, bnovak88, FV-EV
Tesla Referral Code za 1500 km SuperCharginga https://cutt.ly/2l0qPam :sun:
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2894
Avto: 2019 Model S
1638
1102

Re: FSD je zunaj

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

Religija? Jaz sem že pisal o tem. Na kratko ponovno: niti FSD za 7,5k EUR, niti EPA za pol manj trenutno meni nista vredna niti 10 % cene. Sploh ker je vezan na avto, ne na lastnika. Ti, ki se odločijo za FSD, še zdaleč niso v večni, samo ca. 11 % novih Model Y ima doplačan FSD - mislim da velja podatek za ZDA. Pa še to verjetno v veliki meri zato, ker pač lahko in je pri avtu za 60k vseeno, ali nekdo plača še dobrih 10 % več.

K nam prihajajoč in v ZDA že obstoječ model mesečne naročnine je smiselnejši: https://www.cnbc.com/2021/07/17/tesla-d ... month.html
Vodokotlic
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8254
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5356
3483

Re: FSD je zunaj

Odgovor Napisal/-a warpedone »

>> - brez skrbi, se "Teslaši" zavedamo.

Hecno postane, ko "neteslaši" solijo pamet "teslašem" o teslah... ne hecno ampako bolano blesavo.
Preberejo en naslov in o avtu vedo več kot jaz, ki z njim dve letu delam po 100km dnevno.
Karšnakoli razlaga se jih prime glih tolk kot mast teflona.

>> Na kratko ponovno: niti FSD za 7,5k EUR, niti EPA za pol manj trenutno meni nista vredna niti 10 % cene.

Če bi bila, bi ju že plačal.
Ampak, ko/če FSD bo vreden zahtevane cene, ta ne bo 7,5k ampak kak velikostni razred več.
Toliko, da za privat rabo tega ne bo smiselno plačat. Nekaj takega kot privat vlak...

Razlika je le, da nekaj ljudi vidi obrise prihodnost, nekaj ljudi vidi pa le (obrise) preteklosti.
venuciae30, FV-EV, pirpy
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Gasper
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1394
Kraj: Slovenija
Avto: Prius
673
136

Re: FSD je zunaj

Odgovor Napisal/-a Gasper »

Rubb napisal/-a: 16 Sep 2021, 09:14 Pa tale avtopilot pri Tesli ni ravno nova stvar, pa tudi nesreč je že bilo kar nekaj. Mi je pa zanimivo da ko tesla nagazi zvrnjen kamion na avtocesti, je to vse dopustljivo in normalno, kriv pa je voznik, v imenu razvoja seveda. Medtem pa tesla za to super funkcijo želi (7000€?) doplačila? Vsakemu svoje i guess.
Nit toliko nisi da bi se pozanimal kakšne različne vrste sistemov imajo Tesle ki se vozijo po cesti. Bom prijazen in ti napišem kar moje površno znanje ve o tem:
- brez avtopilota - starejše Tesle Model S si lahko kupil brez kakršnihkoli asistenčnih sistemov
- Avtopilot (serijsko v vsaki Tesli) - to je asistenčni sistem podoben drugim proizvajalcem, imaš radarski tempomat in lane keep assit, takih Tesel je največ na cesti in glede na to da jih je največ so verjetno te udeležene v nesrečah.
- Enhanced Avtopilot (nadgrajen avtopilot) 3800€ doplačila - Samodejna menjava pasov, summon in še kakšen bonbonček
- Full Self Driving (7500 € doplačila) - odzivanje na semaforje in stop znake, v prihodnje obljubljena samodejna vožnja
- Full self drivng BETA - na voljo samo nekaterim izbrancem s kupljenim FSD za testiranje.

Torej, na naših cestah je daleč največ Tesel z osnovnim avtopilotm, zato je neko posmehovanje s tem kao kako se te Tesle zaletavajo v gasilska vozila čisto brez pomena, ker to niti približno ni isti sistem kot jih vidite v teh YouTube filmčkih o FSD beta.

Upam da sem dovolj jasno razložil za kaj gre.
prgrmr, FV-EV
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: FSD je zunaj

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Gasper napisal/-a: 16 Sep 2021, 11:02
Rubb napisal/-a: 16 Sep 2021, 09:14 Pa tale avtopilot pri Tesli ni ravno nova stvar, pa tudi nesreč je že bilo kar nekaj. Mi je pa zanimivo da ko tesla nagazi zvrnjen kamion na avtocesti, je to vse dopustljivo in normalno, kriv pa je voznik, v imenu razvoja seveda. Medtem pa tesla za to super funkcijo želi (7000€?) doplačila? Vsakemu svoje i guess.
Nit toliko nisi da bi se pozanimal kakšne različne vrste sistemov imajo Tesle ki se vozijo po cesti. Bom prijazen in ti napišem kar moje površno znanje ve o tem:
- brez avtopilota - starejše Tesle Model S si lahko kupil brez kakršnihkoli asistenčnih sistemov
- Avtopilot (serijsko v vsaki Tesli) - to je asistenčni sistem podoben drugim proizvajalcem, imaš radarski tempomat in lane keep assit, takih Tesel je največ na cesti in glede na to da jih je največ so verjetno te udeležene v nesrečah.
- Enhanced Avtopilot (nadgrajen avtopilot) 3800€ doplačila - Samodejna menjava pasov, summon in še kakšen bonbonček
- Full Self Driving (7500 € doplačila) - odzivanje na semaforje in stop znake, v prihodnje obljubljena samodejna vožnja
- Full self drivng BETA - na voljo samo nekaterim izbrancem s kupljenim FSD za testiranje.

Torej, na naših cestah je daleč največ Tesel z osnovnim avtopilotm, zato je neko posmehovanje s tem kao kako se te Tesle zaletavajo v gasilska vozila čisto brez pomena, ker to niti približno ni isti sistem kot jih vidite v teh YouTube filmčkih o FSD beta.

Upam da sem dovolj jasno razložil za kaj gre.
Vse to vemo. Polni FSD, še enkrat povem uporablja zastarelo primitivno tehnologijo. Vozila in celo stvari bi morale medsebojno komunicirati. Neko odčitavanje oziroma zaznavanje z raznimi lidarji in kamerami kot to poizkušajo proizvajalci je obsojeno na propad.
Gasper
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1394
Kraj: Slovenija
Avto: Prius
673
136

Re: FSD je zunaj

Odgovor Napisal/-a Gasper »

To je tvoje videnje stvari, stroj ki to dela že stoletje pa obstaja , reče se mu človek.
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1226
Kraj: Kp
Avto: Vw
764
677

Re: FSD je zunaj

Odgovor Napisal/-a Rubb »

Gasper napisal/-a: 16 Sep 2021, 11:02
Rubb napisal/-a: 16 Sep 2021, 09:14 Pa tale avtopilot pri Tesli ni ravno nova stvar, pa tudi nesreč je že bilo kar nekaj. Mi je pa zanimivo da ko tesla nagazi zvrnjen kamion na avtocesti, je to vse dopustljivo in normalno, kriv pa je voznik, v imenu razvoja seveda. Medtem pa tesla za to super funkcijo želi (7000€?) doplačila? Vsakemu svoje i guess.
Nit toliko nisi da bi se pozanimal kakšne različne vrste sistemov imajo Tesle ki se vozijo po cesti.
Bom tudi jaz prijazen pa spoštljivo brez predsodkov do tebe in tvojega znanja odgovoril takole...
Vem za te "različne" sisteme ampak... Vse vrste teh avtopilotov delujejo na isti/podobni zasnovi, ki ni sposobna ločiti prazne ceste od zvrnjenega tovornjaka (navaden avtopilot) in ni sposobna varno obvoziti ustavljenega vozila na cestišču (FSD), ali pa se zaleti v gasilsko vozilo potem ko prevozi stop znak... Čisto po pravici povedano, mi je potem popolnoma vseeno kakšno kratico ima zadnja verzija avtopilota, za na cesto to ni če dela take osnovne napake. Da se pa to beta testiranje hvali in povzdiguje, se mi pa zdi malo...mimo.

Me pa veseli, da vas je sedaj nekaj stopilo naprej z par dobrimi prispevki. BL_EV in corplsevortex, se strinjam z vama. :beer:
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7870

Re: FSD je zunaj

Odgovor Napisal/-a matija »

Rubb napisal/-a: 16 Sep 2021, 09:14 Zanimivo. Berem samo in zgolj komentarje lastnikov Tesel, ki skušajo na vsak način prepričati, kako je vse kar Tesla/Musk naredijo, pravilno in usmerjeno v dobro ljudi. Matija je celo napisal, da tisti, ki se nam tak pristop ne zdi pravi, ne preberemo celotnih vaših odgovorov... Zanimivo to prebrati s strani ljudi, ki lepijo videe s prikazom (slabega) delovanja dotičnega sistema, na kritike taistega videa pa odgovarjajo s "treba je riskirat življenje ljudi da bomo mogoče nekje in nekoč imeli delno avtonomna vozila katera je treba vseeno budno nadzirati da delujejo pravilno", nimajo pa nobenega komentarja na napake ki jih je avtomatika delala v tako kratkem videu. Zanimivo da ni niti enega realnega komentarja napak v videu, samo in zgolj hvalisanje nečesa kar si lastite. Pa tale avtopilot pri Tesli ni ravno nova stvar, pa tudi nesreč je že bilo kar nekaj. Mi je pa zanimivo da ko tesla nagazi zvrnjen kamion na avtocesti, je to vse dopustljivo in normalno, kriv pa je voznik, v imenu razvoja seveda. Medtem pa tesla za to super funkcijo želi (7000€?) doplačila? Vsakemu svoje i guess.
- slabo delovanje ki je videno v nekem videu, je passe v nekaj tednih, point taksnih situacij slabega delovanja je tocno to, da se jih detektira ter odpravi
- vecine teh postopkov ucenja ne bo potrebnih za denimo - Mercedes, ker bodo kupili teslino tehnologijo cez nekaj let. Danes bi me za to izjavo sicer kdo lincal, se smejal, se zgrazal, me imel za ozkoglednega, ... sprejmem tak komentar
- videi z napakami so na netu, glej AIDRVR - https://www.youtube.com/c/AIDRIVR ali pa njegov zadnji video https://www.youtube.com/watch?v=xbw2ZB0Lbk8
- ne prepricujem nikogar, skoda moje energije za to (beri moj prejsnji post z virtualno steno), obcasno se oglasim ko vidim kako se stvari tolmaci, verjetno pa lahko opustim tudi to :)
- sicer pa moji posti na nakljucnem forumu, kjer je nekaj 100 ljudi nimajo nikakrsnega vpliva na globalno raven hitrosti sprejetja avtonomne oznje (ko bo ta obstajala) ter indirektno hitrost s katero se priblizujemo koncu pobijanja milionov ljudi letno, ker ljudje vozimo katastrofalno
- ni potrebno reskirat zivljenja za test FSD-beta, kdo pri zdravi pameti bi to pocel ...
- FSD beta si ne lasti verjetno nihce na tem forumu, trenutno v EU deluje le interno alpha testiranje.
- nesrec s FSD beta se ni bilo, tudi tiste ki so sle na sodisce vemo kako so se koncale
- podatek za koliko % tesel se zaleti v prevrnjene kamione na cesti ter koliko ostalih vozil tudi imamo, pri T je za razred nizji, seveda pa pride v medije. Ce se v prevrnjen kamion zaleti ... nakljucen avto z vklopljenimi lane assisti, to ne pride v medije, saj ni zanimivo
- ne vem zakaj veckrat omenis autopilot v zapisih, to ni FSD-beta

Sicer pa skoraj da ni pomembno kaj zapisem, kaj povedo pri tesli, kaj pove marsikdo, ljudje imajo pred obrazom virtualni zid ter verjamejo svojemu prepricanju. Tudi na tem forumu se da prebrat, kako tesla promovira FSD ceprav le ta na svoji lastni spletni strani omenja da je sistem vse prej kot avtonomen, celo eden vecjih lastnikov podjetja javno opozarja preverjene beta testerje, naj sistemu ne zaupajo ter tistim ki niso 100% pozorni FSD-Beta tudi odvzamejo.
paranoid.JPG
paranoid.JPG (27.55 KiB) Pogledano 2030 krat
Sam osebno brez dlake na jeziku omenim kar me moti pri Tesli, teh stvari je kar nekaj. Recimo ena cisto sveza — vceraj pri voznji po AC sem dvignil jakost podcasta da sem slisal vsebino in se spomnil na preteklo serijo 5, ki je bila pri 170km/h neprimerno tisja. Zmoti tudi se marsikaj, a generalno je zame prednosti veliko vec kot slabosti, zato trenutno vozim ta avto. Morda pa bom cez 5 let vozil Hyundaie, kdo bi vedel.

A sem se vedno oznacen za pristasa ki le hvali teslo. Whatever :-) Je pa bilo enako ze pred desetletji, nekoc so me oznacili za Hondasa, ker nisem skrival navdusenja nad tem kar se je dogajalo med 5500rpm in 8200rpm v Civicu VTi, nato oznacen za BMWjaša ko sem si lastil serije 2, 3 in 5. Zanimivo da nisem bil oznacen za Renaultovca in Daewoojevca, ko sem vozil ta vozila. Ocitno niso dovolj kontroverzne znamke ? ;)
prgrmr, BL_EV, kavka, Vodokotlic, Sebastijan, pirpank, bnovak88, FV-EV
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8254
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5356
3483

Re: FSD je zunaj

Odgovor Napisal/-a warpedone »

5. Tesla is starting to feel FSD/AI will be more proprietary/exclusive tech into the future, vs previous views showed they felt it would be more of a commodity. This implies Tesla could have a longer high revenue stream with both exclusivity and/or selling FSD to other automakers for a longer time.
:$: :$: :$:
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Odgovori

Vrni se na “Tesla”