Nov Teslin APP

Mobilnost, baterije, fotovoltaika
Odgovori
m1ha
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 167
Avto: Model 3
103
51

Re: Nov Teslin APP

Odgovor Napisal/-a m1ha »

Meni je edino bistveno, da bi se dalo preko appa štelat moč polnejnja
venuciae30
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: Nov Teslin APP

Odgovor Napisal/-a sluk »

Moč polnjenja uravnava polnilnica. Za kempe si pač na 10A nastaviš max pa je...sicer pa si 3m stran od avta.
m1ha
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 167
Avto: Model 3
103
51

Re: Nov Teslin APP

Odgovor Napisal/-a m1ha »

Mi je jasno, samo če ima app že zdaj skoraj vso funkcionalost, ne vem zakaj ne bi dodali še to
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: Nov Teslin APP

Odgovor Napisal/-a sluk »

Še stare funkcionalnosti so pobrali... Drugače pa ja, vsaka dodatna funkcionalnost je dobrodošla.
Recimo prikaz napetosti, mi je zelo zgovoren podatek, za katerega res upam, da se vrne... Vsaj Matija pravi, da se je na ios že vrrnil, kar je dober znak.
agerg2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 464
Avto: Tesla 3 SR+ 2021
188
66

Re: Nov Teslin APP

Odgovor Napisal/-a agerg2 »

sluk napisal/-a: 11 Sep 2021, 12:46 Še stare funkcionalnosti so pobrali... Drugače pa ja, vsaka dodatna funkcionalnost je dobrodošla.
Recimo prikaz napetosti, mi je zelo zgovoren podatek, za katerega res upam, da se vrne... Vsaj Matija pravi, da se je na ios že vrrnil, kar je dober znak.
Zakaj ti je napetost tolk pomembna. Le ta praktično ne niha veliko. Prej bi mislil da ti je pomemben tok.

Na trenutni verzijo za iOS imas sicer vse te podatke napisane. Tako tok, napetost tok tudi moč.
6D064C7B-A6BD-4B57-BCAF-DDA8BDC04B22.jpeg
sluk
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: Nov Teslin APP

Odgovor Napisal/-a sluk »

Na kratko: Glede na to, da je omrežje pri nas do k., mi je to hiter indikator kakšna je trenutna kvaliteta omrežja in kaj lahko pričakujem.
agerg2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 464
Avto: Tesla 3 SR+ 2021
188
66

Re: Nov Teslin APP

Odgovor Napisal/-a agerg2 »

sluk napisal/-a: 11 Sep 2021, 20:22 Na kratko: Glede na to, da je omrežje pri nas do k., mi je to hiter indikator kakšna je trenutna kvaliteta omrežja in kaj lahko pričakujem.
A ok, to je potem druga pesem. A težave opažaž samo na tvoji lokaciji al nasploh v vašem koncu? Vem, da si omenil da imas blizu javno polnilnico na kateri večkrat polniš.
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: Nov Teslin APP

Odgovor Napisal/-a sluk »

po mojem trafo postaje ne znajo dobro skonfigurirat... čeprav zadnje čase je kar ok.
Verjetno bo napetost padla, ko se začne ogrevalna sezona.
Drugače pa zdaj tudi android app kaže napetost pri polnjenju :clap:
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Nov Teslin APP

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Par voltov padca napetosti je normalna reč. Pri nas tudi reč niha med 230 in 240 V čez cel dan.
V starih cajtih smo za TV uporabljali stabilizatorje napetosti, ki so pokrivali padce napetosti tudi do 150 V. :D
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: Nov Teslin APP

Odgovor Napisal/-a sluk »

na trenutke je izven standarda.
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Nov Teslin APP

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Na koliko pade napetost merjena na avtu? In koliko je recimo merjena na samem električnem priključku ali škatli za varovalke?
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7867

Re: Nov Teslin APP

Odgovor Napisal/-a matija »

matija napisal/-a: 11 Sep 2021, 09:36
mmll napisal/-a: 09 Sep 2021, 17:45 Nova aplikacija je okrnjena verzija stare, ki je ponujala mnogo več. Namreč nova več nima seznama vseh hitrih polnilnic v bližini in njihove zasedenosti, kar je bilo zelo uporabno. Pri polnjenju aplikacija več ne ponuja meritve napetosti kakor tudi ne napiše na bateriji kakšna polnitev je za kakšen doseg primerna. Vse je nekako natlačeno, v glavnem dosti bolj nepregledno.
Nova aplikacija drugje ponuja mnogo več kot v SLO, kot je nakup opreme, itd.
V glavnem glede na uporabnost pri nam je nova aplikacija slabša in okrnjena glede določenih podatkov, škoda da so šli v tej smeri
Pri polnjenju danes je zgoraj levo pisalo napetost 238V. Sem pa vceraj dobil naslednjo nadgradnjo na iOS.
Danes sem opazil se drugo stvar ki je bila pogresana, in sicer seznam vseh hitrih polnilnic v blizini in njihvo zasedenost. Dodatno je seznam razsirjen v graficnega na mapi:
Priponke
a.JPG
a.JPG (34.71 KiB) Pogledano 2374 krat
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: Nov Teslin APP

Odgovor Napisal/-a sluk »

Ogo napisal/-a: 14 Sep 2021, 20:43 Na koliko pade napetost merjena na avtu? In koliko je recimo merjena na samem električnem priključku ali škatli za varovalke?
Saj ne iščem rešitve tukaj. Samo omenil sem zakaj mi je podatek o napetosti pomemben.
Drugače pa je napetost pri avtu in napetost na priključku praktično enaka. Velikokrat je vrglo polnilnico ven, zaradi prenizke napetosti. Na supportu so pojasnili, da polnilnica vrže ven če je pod ali nad standardu (torej +-10% od 230V).
Prav tako sem prenizko napetost opazil na SE metru in pri občasnih meritvah faz na vtičnicah. Ponavadi je ena faza prenizka, dve pa ok. Enkrat gre za prvo fazo... spet drugič gre za tretjo fazo... tudi če porabo ustavim je napetost na kakšni fazi prenizka. Včasih je pa vse okej...vse približno enako.
Ko je pizdarija mi elektro vstavi merilec v omarico, pa je tisti teden ponavadi vse ok(ker pridejo z merilcem po 14 dneh in ne TAKOJ). Potem pride obdobje, ko v enem dnevu to naredi 15x in traja 3 dni... potem pa je spet vse ok.
Enkrat jim je celo pri merilcu pokazalo da pade napetost. Zatem so na trafo postaji dvignili napetost in je bilo ok, do pomladi, ko so vse sončne začele na polno delat in je metalo ven zaradi previsoke napetosti (tudi več kot 260V v špicah).... in tako se zgodba nadaljuje v nedogled :D Če potem ujamejo z merilcem te špice in ponovno znižajo napetost, ki je ok do jesen, ko se zaradi ogrevalne sezone poraba poviša...

@matija to je kazalo že pri prvi verziji novega app-a.
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7867

Re: Nov Teslin APP

Odgovor Napisal/-a matija »

Sluk verjamem, le danes sem to opazil :) Ocitno se marsikomu to koristi.

p.s.: sam opazam da M3 izklopi polnjenje ko pade napetost pod 200V (opazil na granny prilozenem polnilcu, doma na 3F je napetost vecinoma med 227V in 238V).
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: Nov Teslin APP

Odgovor Napisal/-a sluk »

Recimo današnji graf (avta danes ne polnim doma)
Priponke
U.JPG
Zadnjič spremenil sluk, dne 14 Sep 2021, 21:14, skupaj popravljeno 1 krat.
Ogo
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Nov Teslin APP

Odgovor Napisal/-a Ogo »

OK, torej je dejansko napetost padala pod 210 V.
Not great, not terrible. :D

Ne vem, na kateri polnilnici, ne vem katerega proizvajalca, sem bral, da ima možnost reglat tok polnjenja avta glede na ta nihanja napetosti. Nekoč sem bral te tehnične dokumentacije namesto zbranih del Ivana Cankarja, pa sem si zapomnil, da obstajajo tudi te varijante na polnilnicah. :geek:
Se pa strinjam, da če napetostno nihanje izvira izven tvoje bajte, ti tudi takšna pametnejša polnilnica verjetno dosti ne pomaga, saj lahko poregla z nižjim tokom polnjenja samo par voltov.
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: Nov Teslin APP

Odgovor Napisal/-a sluk »

Sem govoril s supportom polnilnice in so rekli, da ne morem overridat standarda (ne pustijo). Sicer se ne dogaja nonstop...se dogaja občasno in v obdobjih, tako da je za preživet.

Ker recimo pri SE sem se lahko zdilal, da imam instalaterske pravice in overridam na svoje željene parametre, da mi ne meče elektrarne ven :D
m1ha
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 167
Avto: Model 3
103
51

Re: Nov Teslin APP

Odgovor Napisal/-a m1ha »

https://driveteslacanada.ca/software-up ... ne-tonight

"According to the release notes the update includes a number of new features that owners have been asking for. This includes the ability to adjust charge current, scheduled departure, or scheduled charging from within the app." :tup:
Mi hepi :party:
matija
agerg2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 464
Avto: Tesla 3 SR+ 2021
188
66

Re: Nov Teslin APP

Odgovor Napisal/-a agerg2 »

Pri ver. 4.1.0 sedaj pri nastavljanju limita napolnjenosti baterije pri polnenju poleg % pokaže še kilometre
👍
Uporabniški avatar
Vodokotlic
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2156
Kraj: Ljubljana/Vipava
Avto: Model 3 LR AWD
1256
1044

Re: Nov Teslin APP

Odgovor Napisal/-a Vodokotlic »

Opažam v appu da napetost pade tudi na npr 218V., ko polnim na določeni lokaciji. Imam pa zmanjšano amperažo. Je to ok?
Live long and prosper TESLA popust koda: https://ts.la/dejan44094
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Tesla”