Adijo radar, adijo 'park' senzorji ...

Mobilnost, baterije, fotovoltaika
Odgovori
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Adijo radar, adijo 'park' senzorji ...

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Kot pomožni sistem je OK.
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2894
Avto: 2019 Model S
1638
1102

Re: Adijo radar, adijo 'park' senzorji ...

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

warpedone napisal/-a: 29 Mar 2023, 15:37 A lahko USS vedno nadomesti kamere?
Niti pod razno ...
A lahko kamere vedno nadomestijo USS?
Niti pod razno ...
grnac94
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Adijo radar, adijo 'park' senzorji ...

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Prednost kamer je, da vidijo črte, robnike in podobno, če le niso v mrtvem kotu.
UZS pa zelo enostavno odmerijo razdalje in so lahko postavljeni v mrtve kote, pa poceni so in delajo super tudi ponoči in v dežju.
Idealno je torej imet hibridni sistem, ki bi oboje podatke zložil skupaj.
NeRo, BL_EV, Hanzi, andro3131, grnac94
technic
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2231
1173
395

Re: Adijo radar, adijo 'park' senzorji ...

Odgovor Napisal/-a technic »

:o
pb.png
Hanzi
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2205
Avto: Y RWD, Kona 39
600
1781

Re: Adijo radar, adijo 'park' senzorji ...

Odgovor Napisal/-a Hanzi »

Updejt na avtu, samo prvi filing na dvoriscu je pa tak, da tudi ce naredim downgrade ne bo škode.
Avto peljem proti steni (garaznim vratom) .
Gledam tisto črto in cm , in kaze dobre pol metra do stene.
Pa vseeno preventivno oko vrzem se cez sipo.
In STOP. Ti si bluzje kot pol metra od stene.
Vzamem meter in grem ven merit.... Okvir tablice je bil za debelino prstov od stene. Se pravi 2-3 cm, slika pa meni kaze pol metra.....
Kuoujes Teslo?
Bi jo kupil.ceneje?
https://ts.la/irma671472
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Adijo radar, adijo 'park' senzorji ...

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Odspredaj ali zadaj? Domnevam da odstredaj?
Hanzi
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2205
Avto: Y RWD, Kona 39
600
1781

Re: Adijo radar, adijo 'park' senzorji ...

Odgovor Napisal/-a Hanzi »

Zadaj imas kamero
Spredaj si ocitno bos tudi se sedaj. Al pa ce se bo tekom voznje se kaj "skalibriral"?
Znam jaz parkirat bolj narancno kot na pol metra. Samo navadit se moram spet tega dolgega "rilca". Pa mogoce se mal sedez dvignit da bolj vidim vogal avta
Kuoujes Teslo?
Bi jo kupil.ceneje?
https://ts.la/irma671472
Uporabniški avatar
BogyX
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1534
Kraj: MB
Avto: NISSAN, YLR
812
945

Re: Adijo radar, adijo 'park' senzorji ...

Odgovor Napisal/-a BogyX »

Meni kaže pol metra rezerve - torej je stop, pa je še 50cm prostora - če tako ostane je OK in se navadiš, če pa bo enkrat tako, drugič drugače bo pa hitro spokalo.
Hanzi
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2205
Avto: Y RWD, Kona 39
600
1781

Re: Adijo radar, adijo 'park' senzorji ...

Odgovor Napisal/-a Hanzi »

Meni ne dovoli vec dvigniti hitrost na radarju preko nastavljene(+ nastavljenih 10% trenutno) .
Ne z gasom in rocko, ne s kolesckom.
Vemo kako stojijo znaki v sloveniji.
Grrrr
Kuoujes Teslo?
Bi jo kupil.ceneje?
https://ts.la/irma671472
mikrohard
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1201
Avto: ID.3
639
18

Re: Adijo radar, adijo 'park' senzorji ...

Odgovor Napisal/-a mikrohard »

Želiš povedat, da ti ne dovoli nastaviti hitrost višje od zaznane omejitve?
Uporabniški avatar
BogyX
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1534
Kraj: MB
Avto: NISSAN, YLR
812
945

Re: Adijo radar, adijo 'park' senzorji ...

Odgovor Napisal/-a BogyX »

To je ziher neka opcija, ki si jo obkljukal. Meni je ne zmanjša - ko na AC pridem do 100 še kar 130 tera.
Hanzi
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2205
Avto: Y RWD, Kona 39
600
1781

Re: Adijo radar, adijo 'park' senzorji ...

Odgovor Napisal/-a Hanzi »

Toliko kot si nastavil limit preko ja, vec pa ne.
Jaz imam +10%
Potem pa imas 5km dolgo vas s 50 omejitev. Kmalu na zacetku zaradi ovinka 40, in ta potem je 4km naprej pelke 44, ket znaka za 50 ni bilo
Kuoujes Teslo?
Bi jo kupil.ceneje?
https://ts.la/irma671472
Hanzi
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2205
Avto: Y RWD, Kona 39
600
1781

Re: Adijo radar, adijo 'park' senzorji ...

Odgovor Napisal/-a Hanzi »

Evo mal updejta.
Hitrost lahko dvignes preko limita, dokler ga znak ne zmanjsa ko mi jo je znak zmanjsal, je nisem mogel vec dvigniti. Nic jasno, bom ob naslednji priliki se mal testiral.
Parkiranje
Niti pod razno ne zaupam tistim crtam in cm okoli avta. Sploh spredaj.
Tam je avto pol okoli pol metra krajsi od dejanskega....
Bo treba kar po oldschool metodi se naucit kje so vogali avta
Kuoujes Teslo?
Bi jo kupil.ceneje?
https://ts.la/irma671472
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7870

Re: Adijo radar, adijo 'park' senzorji ...

Odgovor Napisal/-a matija »

Vceraj prvo parkiranje k oviri spredaj, deluje OK. Pri 32cm je napisalo STOP. Zunaj je delovalo kot da je res nekje 32cm - slika spodaj.

Pri parkiranju vzvratno tudi deluje do dobrih 30cm, nato izpise STOP. Podobno kot park senzorji.

Sistem ne deluje ko avto starta v garazi, potrebuje malo manevriranja da dobi dovolj informacij o okolici. Obcasno ima se tezave in odpove, a takrat na to opozori voznika.

Nekaj novega je kazanje razdalje do skarp, robnikov, ipd. Zanimivo bo opazovat kako bodo potekale izboljsave sistema skozi leta, ze zdaj kaze na to da bo zlahka presegel zmoznosti USS.
Priponke
IMG_4566.jpeg
IMG_4566.jpeg (71.8 KiB) Pogledano 486 krat
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: Adijo radar, adijo 'park' senzorji ...

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

matija napisal/-a: 02 Apr 2023, 12:56 Vceraj prvo parkiranje k oviri spredaj, deluje OK. Pri 32cm je napisalo STOP. Zunaj je delovalo kot da je res nekje 32cm - slika spodaj.

Pri parkiranju vzvratno tudi deluje do dobrih 30cm, nato izpise STOP. Podobno kot park senzorji.

Sistem ne deluje ko avto starta v garazi, potrebuje malo manevriranja da dobi dovolj informacij o okolici. Obcasno ima se tezave in odpove, a takrat na to opozori voznika.

Nekaj novega je kazanje razdalje do skarp, robnikov, ipd. Zanimivo bo opazovat kako bodo potekale izboljsave sistema skozi leta, ze zdaj kaze na to da bo zlahka presegel zmoznosti USS.
Matija poizkusi to na kakšni oviri, ki ni ravna stena. Jaz imam pred garažo sosedovo ograjo na 20cm podlagi škarpe in ti centimetri v sistemu ne ustrezajo dejanskemu stanju, ki ga grem merit z metrom - tudi do pol metra narobe.

Prav tako imam pred garažo rahlo klančino navzgor do vrat in ko se ritensko in v zavoju pod pravim kotom približam na kak meter vratom samo še piska vsepovsod.

Sem poskusil tudi se pribliažati čelno in diagonalno na drug parkiran avto in tudi ne pokaže realnih cm.

Skratka, lahko se strinjam s teboj, da v idealnih primerih je sistem ok, v kolikor pa situacija odstopa od tega (nimaš ravne stene, ravne podlage,....) pa je slabše od senzorjev. Bo pa verjetno na podlagi povratnih informacij Tesla sčasoma popravila tudi to kot večino drugih zadev v zadnjih letih.
matija
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Adijo radar, adijo 'park' senzorji ...

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Glede na to, da ima Tesla stranska ogledala, ki se spustijo, ko gre avto rikverc, plus stranske kamere, plus kamero v riti, mi je največ v interesu, da pošlihtajo pregled zadev pred smrčkom.
Seveda ni narobe, če še drugo pošlihtajo. Samo to je manj problematično zaradi vse te tehnike, ki je že v avtu.
Parkiranje v rikverc je še najbolj pregledno že v osnovi. Samo navadit se človek mora na vso to kamera tehniko plus ogledala.
matija, FV-EV
Guinness
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 43
17
10

Re: Adijo radar, adijo 'park' senzorji ...

Odgovor Napisal/-a Guinness »

Hja, meni tale “vision” park asistent tud ne paše najbolj, je bolje kot nič, zaenkrat pa daleč od tega, da bi bil zanesljiv. Upam, da bo tako visoko tehnološko podjetje kot Tesla zagotovo je, začela v svoja vozila vgrajevati USS!!!
Tistega, ki si je pri Tesli izmislil, da to umaknejo, preden je bila na voljo dostojna zamenjava, bi bilo potrebno sredi dneva zvleči na sredini ulice in ga ustreliti v opomin drugim!
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Adijo radar, adijo 'park' senzorji ...

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Guinness napisal/-a: 02 Apr 2023, 13:48 Tistega, ki si je pri Tesli izmislil, da to umaknejo, preden je bila na voljo dostojna zamenjava, bi bilo potrebno sredi dneva zvleči na sredini ulice in ga ustreliti v opomin drugim!
:D

Tale je.
Fspsp2QWYAMTXWZ.jpeg
Guinness
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: Adijo radar, adijo 'park' senzorji ...

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Ogo napisal/-a: 02 Apr 2023, 13:31 Glede na to, da ima Tesla stranska ogledala, ki se spustijo, ko gre avto rikverc, plus stranske kamere, plus kamero v riti, mi je največ v interesu, da pošlihtajo pregled zadev pred smrčkom.
Seveda ni narobe, če še drugo pošlihtajo. Samo to je manj problematično zaradi vse te tehnike, ki je že v avtu.
Parkiranje v rikverc je še najbolj pregledno že v osnovi. Samo navadit se človek mora na vso to kamera tehniko plus ogledala.
Sam itak in še vedno za ritensko zaupam pogledu v zunanja ogledala in tu moram priznat, da je spuščanje ogledal res v pomoč. Manjka mi le še osvetlitev okoli zadnjih vogalov avta v temi :smirk:

Ja spredaj pred nosom, je pomembnih zadnjih 50cm, drugo itak vidim, za to bi pa bila dobrodošla kamera nekje v odbijaču :geek:
Hanzi
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2425
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1341
990

Re: Adijo radar, adijo 'park' senzorji ...

Odgovor Napisal/-a alfy »

Da nam bi ti to naredil VW bi že kampirali pred servisi in nekateri klicali novinarje in grozili s kantico bencina da bodo zakurili avto...
Če se ne bo bunilo, bo dolga.

Moje mnenje je, da če je nekaj zmontirano na avtu in je bilo plačano, naj tudi dela. Če naredijo avto brez senzorjev in se grejo nek poiskus inovacije, pa naj velja od tistega dne dalje, pa naj se kupec odloči ali bo tako vozilo kupil ali ne.
Guinness, Avrelij
Odgovori

Vrni se na “Tesla”