Aptera

Vse znamke, ki še niso dobile svoje kategorije
Odgovori
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Avto: Hyundai Kona EV
1105
1108

Re: Aptera

Odgovor Napisal/-a Ogo »

warpedone napisal/-a: 22 Apr 2022, 14:21
Torej pod crto - povsem neuporaben za 99% ljudi?
1% od milijona je 10.000 vozil.
Resno pričakuješ da se bi tole prodalo v 10.000 primerkih v Sloveniji?

Dolgoletni max kumulative je 1000x nižje, okrog 10 primerkov. Deset od milijona je ... brezveze.
V Sloveniji se ne bo prodal noben. Ker je to grdo kot pes. Goriva in ostalo pa 20x prepoceni, da bi bila motivacija za kupit.
rkocen
Kraj: Dobrova
3
4

Odgovor Napisal/-a rkocen »

Lepota je zelo subjektivna. Marsikateri pristaši Mercedesov, Audijev ipd. se zgražajo nad obliko Tesle.
Gorivo je prepoceni... koliko ljudi na temu forumu finančno opraviči nakup električnega vozila. Verjetno ne vsi, ampak kupijo zaradi ideje, načina vožnje, tehnologije,...

Meni osebno zgleda super ideja vozila, vizuelno zelo zanimiv, in za na stara leta ko ne bom vozu otrok s sabo bi z veseljem imel nekaj takega na dvorišču namesto kakšnega dvoseda. Vsekakor je rahlo vprašanje praktičnosti vožnje takega vozila, ampak če zdej lahko kombi parkiram kjer mi paše, bi tut tega. Tako da ne vidim razloga da se kakšen ne bi pojavil v Sloveniji... če ne drugega, pri sklepal da ga ima sigurno kdo iz Elaphe že rezerviranega
Kegelj
pegasus
EV začetnik
EV začetnik
Kraj: Lj
Avto: Impreza
35
0

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Evo včeraj sem naredil en tak trip, zaradi katerega si zelo želim imeti Aptero že vsaj 17 let. Heidelberg - Holič, tam 4h na terenu, nato nazaj. Štartal ob 1am in si privoščil "ekološko" povprečno hitrost 85km/h do tja, brez postankov. Moj mehur to še zdrži ;) Nazaj grede nisem hotel ovirati prometa, tako da je bila povprečna hitrost 110km/h, prispel sem ob 22h. Skoraj 1600km v enem dnevu. In takih tripov bi bilo v normalnem letu 15-20 ...
SimonZed
pegasus
EV začetnik
EV začetnik
Kraj: Lj
Avto: Impreza
35
0

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Uporabne informacije glede organizacije battery packa:
https://www.youtube.com/watch?v=0Klxngp4H8U