Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Vse znamke, ki še niso dobile svoje kategorije
Odgovori
Denisms
Prispevkov: 7
Kraj: Murska Sobota
Avto: Toyota Prius plug in
6
0

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a Denisms »

Zanima me koliko časa se Prius plug in polni na javnih polnilnicah in če ima kdo izkusnje z Petrol, Elektro Lj .. polnilnicami, oz. kje je brezplacno ali kdaj se plača?
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a robertto »

Za enkrat so vse 22kW polnilnice v SLO brezplacne. Placljive se samo Petrolove DC 50kW polnilnice, te pa Toyota Prius ne nore uporabljati.
talker2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 480
Kraj: Ljubljana
741
1441

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a talker2 »

Denisms napisal/-a:Zanima me koliko časa se Prius plug in polni na javnih polnilnicah in če ima kdo izkusnje z Petrol, Elektro Lj .. polnilnicami, oz. kje je brezplacno ali kdaj se plača?
Kot je že @robertto napisal. Časovno pa polnjenje izgleda takole, kot sem že napisal v tem postu:
viewtopic.php?f=21&t=38&start=60#p10280
talker2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 480
Kraj: Ljubljana
741
1441

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a talker2 »

Trikratni Mehanik leta razgrnil svoje mnenje o priključnem hibridu Prius Plug-in
https://www.zurnal24.si/avto/testi/toyo ... GfJu7cTehw

Zame nič posebej novega kar še ne bi vedel. Je pa potrdil teorijo glede posebnega olja za električno gnani kompresor za klimo kar smo že debatirali tukaj na forumu nekje.

Citat:
Pri vseh klima sistemih z električno gnanim kompresorjem je glavna zahteva posebno neprevodno olje, ki podmazuje sistem. V primeru vdora že malega deleža navadnega PAG olja bo električni motor kompresorja klime prišel v stik in posledično odpovedal.
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2530

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a darjan »

Kako pa se tak sistem v avtu razlikuje od tega, ki ga imam v hiši v klimi?
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a CRF »

Mislim da popolnoma nič. Težave nastanejo ko tak sistem servisirajo mehaniki ki še nikoli niso videli električnih kompresorjev.
Denisms
Prispevkov: 7
Kraj: Murska Sobota
Avto: Toyota Prius plug in
6
0

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a Denisms »

Je kdo vzel eko kredit in tudi čakal na izplačilo 4 dni po podpisu pogodbe?
talker2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 480
Kraj: Ljubljana
741
1441

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a talker2 »

Ko sem ravno naletel na tale članek o energetski učinkovitosti BEV vozil me je zanimalo kje bi bila tukaj Toyota Prius Plug-in? Gledano seveda na vožnjo v izključno električnem načinu brez ICE.
https://insideevs.com/news/348093/energ ... -may-2019/

In sem ugotovil, da je električna učinkovitost Toyote Prius Plug-In enakovredna Tesli Model 3 RWD 2019 (259 Wh/mi po EPA standardu)
Vir: https://en.wikipedia.org/wiki/Toyota_Pr ... -in_Hybrid sekcija Fuel economy

Torej ni samo najbolj učinkovit PHEV na tržišču ampak je tudi v samem vrhu v električni učinkovitosti.
CRF, Kaktus, dule5
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a CRF »

To samo poudari kakšna škoda je da Toyota v Priusu ne zamenja ICE motorja za par baterij!
matija, talker2, kt57, Kaktus, Robie, DGJ, Nejccc
Uporabniški avatar
Kaktus
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 191
Kraj: Ljubljana
Avto: Tesla Model 3 2021
208
832

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a Kaktus »

Malo za šalo: Vzameš še en ekokredit za predelavo ICE na EV, praktično nov bencinski motor se proda, notri v isti prostor zmontira dodatno baterijo, Pečjak aktivira/uredi še Chademo polnjenje (kot na japonskem trgu), ustvariš youtube kanal s tem projektom, prvi “tako nor”...
talker2, matija, DGJ
https://ts.la/matic891671

za 5500 km gratis Supercharger polnjenja
Uporabniški avatar
Kaktus
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 191
Kraj: Ljubljana
Avto: Tesla Model 3 2021
208
832

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a Kaktus »

Malo primerjam domete samo na EV s Priusom glede na vožnjo in zunanjo temperaturo. Danes mi je uspel kar dober rezultat. V Postojni na polnilnici pri Občini napolnil do 100% in šel v LJ domov po stari cesti čez Planina-Kalce-Logatec, Vrhnika, Ljubljana po Tržaški do Kodeljevega. Na začetku sem skočil še do Jame 1,4km v eno smer in na cilju sem imel prevoženih 57km, ostalo mi je še 14km dometa na EV. Vozil sem izključno na elektriko, zunanja temperatura med 20-22 stopinj, gume spredaj 2,7 zadaj 2,6. Hitrost zmerna, nisem nikjer oviral prometa, s tokom skratka. Sem pa pazil pri spustih navzdol, da sem čim bolj enakomerno regeneriral.

Meni se zdi to super rezultat, me zanima kakšni so še kaj podobni “podvigi” @talker2 @dule in ostalih lastnikov Priusa PHV.
SimonZed, Vremenko, DGJ
https://ts.la/matic891671

za 5500 km gratis Supercharger polnjenja
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7870

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a matija »

To so pri 225xe le mokre sanje. Tale Prius bi lahkoo bil dober BEV.
Kaktus, DGJ
Uporabniški avatar
Kaktus
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 191
Kraj: Ljubljana
Avto: Tesla Model 3 2021
208
832

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a Kaktus »

Eh, BMW 225xe ima pa druge atribute. Sem ga tudi takrat pred odločitvijo sprobal in mi je top avto. Idealen, v bistvu, samo potem je res domet prevagal.
matija
https://ts.la/matic891671

za 5500 km gratis Supercharger polnjenja
Uporabniški avatar
Kaktus
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 191
Kraj: Ljubljana
Avto: Tesla Model 3 2021
208
832

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a Kaktus »

Sem zdaj pogledal in je bila danes dnevna povprečna poraba 9,7kWh/100km. Zato je bil range čez 70km. Očitno se tudi temperatura res precej pozna (in tudi seveda kakšen klanec več navzdol v smeri proti LJ, kot obratno)...
SimonZed, DGJ
https://ts.la/matic891671

za 5500 km gratis Supercharger polnjenja
rgornik
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 992
Kraj: Dragomelj
Avto: pešhonda
712
275

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a rgornik »

Nehajte nas "rajcati" s temi vzdržljivimi PHEV-i in nas odvračati od nakupa BEV-a
Kaktus
OVE, OVE, OVE
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7870

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a matija »

rgornik napisal/-a:Nehajte nas "rajcati" s temi vzdržljivimi PHEV-i in nas odvračati od nakupa BEV-a
Kupi BEV
N75, Kaktus, rgornik
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Ko imaš BEV te ne more nič več rajcat
Kaktus, Nejccc
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3562
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3095
1614

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a pirpy »

jaz mam bev sam je črn
timo, Kaktus, FV-EV, crunchy, amaterB, Nejccc
talker2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 480
Kraj: Ljubljana
741
1441

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a talker2 »

Meni se zdi to super rezultat, me zanima kakšni so še kaj podobni “podvigi” @talker2 @dule in ostalih lastnikov Priusa PHV.
Jaz v bistvu nisem še nikoli namensko gledal koliko km naredim v EV načinu, ker EV način vedno uporabljam tam kjer ni potrebe po veliki energetski porabi. Se pravi po mestu in na regionalnih cestah. Na avtocesti pri hitrostih nad 115 km/h pa vozim v hibridnem načinu, ker je bolj učinkovito. Izjema je le, če imam dovolj elektrike, da bom z njo prišel domov ali na polnilnico. Potem grem lahko tudi v EV načinu hitro.

Na splošno bi ocenil, da v idealnih pogojih naredim 50+ kilometrov, pozimi pa 25+ odvisno od temperatur.

@Kaktus - v tvojem primeru kot si sam ugotovil je bila verjetno idealna temperatura, počasna vožnja in večinoma klanec dol. Pa predvidevam, da si pred odhodom napolnil baterijo in je bila ogreta na idealno temperaturo...
Kaktus
Uporabniški avatar
Kaktus
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 191
Kraj: Ljubljana
Avto: Tesla Model 3 2021
208
832

Re: Toyota Prius Plug-in - predstavitev

Odgovor Napisal/-a Kaktus »

talker2 napisal/-a:
Meni se zdi to super rezultat, me zanima kakšni so še kaj podobni “podvigi” @talker2 @dule in ostalih lastnikov Priusa PHV.
Jaz v bistvu nisem še nikoli namensko gledal koliko km naredim v EV načinu, ker EV način vedno uporabljam tam kjer ni potrebe po veliki energetski porabi. Se pravi po mestu in na regionalnih cestah. Na avtocesti pri hitrostih nad 115 km/h pa vozim v hibridnem načinu, ker je bolj učinkovito. Izjema je le, če imam dovolj elektrike, da bom z njo prišel domov ali na polnilnico. Potem grem lahko tudi v EV načinu hitro.

Na splošno bi ocenil, da v idealnih pogojih naredim 50+ kilometrov, pozimi pa 25+ odvisno od temperatur.

@Kaktus - v tvojem primeru kot si sam ugotovil je bila verjetno idealna temperatura, počasna vožnja in večinoma klanec dol. Pa predvidevam, da si pred odhodom napolnil baterijo in je bila ogreta na idealno temperaturo...
Ja, seveda, v Postojni sem napolnil do 100%, potem je bila vožnja med 70-80km/h do Logatca in Vrhnike in do doma normalno. Vem, da je trasa najbrž bila blizu idealne, vseeno pa sem malo debelo pogledal, ko sem videl seštevek prevoženih EV km in ostanka na GOM skupaj več, kot 70km.
talker2
https://ts.la/matic891671

za 5500 km gratis Supercharger polnjenja
Odgovori

Vrni se na “Ostale znamke”