Volswagen Moon domače polnilnice

e-Up, e-Golf
Odgovori
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1265
Kraj: Kp
Avto: Vw
784
698

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a Rubb »

Ponovno hvala vsem za info, trenutno sem res popolnoma razdvojen. Počakam obisk Moon strokovnjakov in poročam kaj mi je on rekel ter koliko je razlike v ceni. Ni težava v denarju, sem pa tak, da ga nerad zapravljam za nepotrebne stvari. Če mi nekaj koristi in olajša življenje pa ja, definitivno izkašljam še za dinamično zraven.
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2570
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1414
1023

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a alfy »

bvs napisal/-a: 30 Dec 2021, 09:38 Hmm, predlagate mu, naj polni z 11kW na 3x20A pa bo, kar pač bo. To je 16A po fazi, a on ima 20A omejitev po fazi. En fen, pa je tema v hiši. Dinamična polnilnica res lepo dela. Smo testiral pri sosedu, ki jo je nabavil. Kaj VW ne ponuja dinamične oz. kakšna je razlika v ceni? Mogoče je pa ceneje povečat na 3x25A pa je mir, verjetno tudi z navadno polnilnico.
Zakaj bi pa rabil doma 11kw polnit, če ima celo noč na razpolago?
Naj prvo zaživi z EV in bo ugotovil svoje potrebe in pol akcija.
Zdaj eni si res fenirajo lase ob 3h ponoči, ne pa vsi.
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3036
1084
1333

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a bvs »

alfy napisal/-a: 30 Dec 2021, 13:54
bvs napisal/-a: 30 Dec 2021, 09:38 Hmm, predlagate mu, naj polni z 11kW na 3x20A pa bo, kar pač bo. To je 16A po fazi, a on ima 20A omejitev po fazi. En fen, pa je tema v hiši. Dinamična polnilnica res lepo dela. Smo testiral pri sosedu, ki jo je nabavil. Kaj VW ne ponuja dinamične oz. kakšna je razlika v ceni? Mogoče je pa ceneje povečat na 3x25A pa je mir, verjetno tudi z navadno polnilnico.
Zakaj bi pa rabil doma 11kw polnit, če ima celo noč na razpolago?
Naj prvo zaživi z EV in bo ugotovil svoje potrebe in pol akcija.
Zdaj eni si res fenirajo lase ob 3h ponoči, ne pa vsi.
Ker kaplanje po kaplicah prinese večje izgube. Vsak pri sebi oceni kaj ja in kaj ne. Jaz vem, da druge, kot dinamične za tako velik denar ne bi montiral. Če bi bila razlika 200€, sploh ne bi razmišljal, čeprav so cene nore. Sicer pa, kje si našel podatek, da se avtomobili filajo samo ponoči, medtem, ko TČ, pralni stroj, bojler, in "fen" miruje? In zakaj bi avtomobil filal samo ponoči? Jaz se z avtomobilom vozim, ne bom suženj bateriji in ne čakam, da bo poceni tarifa, če pač moram nekam it. Seveda gledaš na stroške, sam ko je treba filat je pač treba in takrat želim filat čim hitreje.
Simon, Apolon, SnakeEye, sluk, FV-EV, Sebastijan
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1265
Kraj: Kp
Avto: Vw
784
698

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a Rubb »

Mislim da je @November napisala, da jih je navadna prišla malo čez 1000€, druga, dinamična pa 1800€ če sem si prav zapomnil? Torej ali dam 0 oziroma skoraj 0 za navadno, ali plačam 800€ za dinamično... Tu je vsa poanta. Ali je 800€ vredna dinamična proti navadni... Vsekakor počakam kake predračune mi Moonovec skuje.
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Rubb napisal/-a: 30 Dec 2021, 16:36 Mislim da je @November napisala, da jih je navadna prišla malo čez 1000€, druga, dinamična pa 1800€ če sem si prav zapomnil? Torej ali dam 0 oziroma skoraj 0 za navadno, ali plačam 800€ za dinamično... Tu je vsa poanta. Ali je 800€ vredna dinamična proti navadni... Vsekakor počakam kake predračune mi Moonovec skuje.
Je vredno.
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3036
1084
1333

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a bvs »

1800€ + 400€ montaža? je bolana cena. Si povprašal tukaj: https://eauto.si/sl/izdelki/polnjenje-a ... e-postaje/ Na forumu je (bil/je) tudi uporabnik te spletne strani: https://evpolnilnice.si/shop/
mikrohard
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1229
Avto: ID.3
652
18

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a mikrohard »

1800€ naj bi bila cena z osnovno montažo (če sem prav razumel). Prav tako je od tega treba odšteti 1000€ bona, ki ga dobi z nakupom avta... tako da tudi, če je bolana cena, se od te cene odšteje 1000€ in je na koncu ceneje kot pri konkurenci.
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1265
Kraj: Kp
Avto: Vw
784
698

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a Rubb »

Tako ja. 1000 je navadna, 1800 je dinamična. 1000€ dobiš nazaj v obeh primerih, torej 0€ navadna ali 800€ dinamična. To naj bi bila razlika. Po novem letu mi pošljejo predračun za ogled. Po tem ogledu mi bo (upam da) malo bolj jasno kaj rabimo.
Smo se pa danes popoldan ustavili v Aleji kjer imajo spodaj razstavljene VWje in sem malo pokramljal s prodajalcem okoli polnilnic. Za naš dan primer je bil tudi same zelo razdvojen kaj nam priporočit, priznal je, da ljudem načeloma priporoča vedno dinamično, a v našem primeru bi morebiti bilo dovolj iti z navadno. Je pa on zaključil z enako mislijo kot nekdo malce zgoraj, treba je gledat na celotno dobo avta in razporedit to razliko v ceni na to obdobje ter premislit, kaj vse se bo še zgodilo v prihodnosti in kakšne potrebe bomo imeli takrat. Zelo lep pristop, brez vsakršnega vsiljevanja. Ga moram res pohvalit.
iMark
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 240
Avto: ID.4 GTX
102
8

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a iMark »

v Aleji so svetovalci, kot morajo biti v pravem pomenu in pozna se, da niso plačani po prodaji. Načeloma so stvari tam samo na ogled za promocijo iz strani uvoznika. Redko kje še to vidiš, saj ponavadi gleda vsak na svoj posel. Tako, da mi je ta koncept všeč. Če bi tam lahko naročil vozilo, bi sigurno bilo drugače.
Rubb
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2815
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1443
1270

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a Simon »

Rubb napisal/-a: 30 Dec 2021, 18:26 Tako ja. 1000 je navadna, 1800 je dinamična. 1000€ dobiš nazaj v obeh primerih, torej 0€ navadna ali 800€ dinamična. To naj bi bila razlika. Po novem letu mi pošljejo predračun za ogled. Po tem ogledu mi bo (upam da) malo bolj jasno kaj rabimo.
Smo se pa danes popoldan ustavili v Aleji kjer imajo spodaj razstavljene VWje in sem malo pokramljal s prodajalcem okoli polnilnic. Za naš dan primer je bil tudi same zelo razdvojen kaj nam priporočit, priznal je, da ljudem načeloma priporoča vedno dinamično, a v našem primeru bi morebiti bilo dovolj iti z navadno. Je pa on zaključil z enako mislijo kot nekdo malce zgoraj, treba je gledat na celotno dobo avta in razporedit to razliko v ceni na to obdobje ter premislit, kaj vse se bo še zgodilo v prihodnosti in kakšne potrebe bomo imeli takrat. Zelo lep pristop, brez vsakršnega vsiljevanja. Ga moram res pohvalit.
So to Etrel polnilnice? Mislim, da je imel @Apolon kar nekaj problemov z njimi...
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Cene polnilnic na trgu so:
- 400-500eur navadna
- 600-1000eur dinamična
- osnovna montaža plus 100-200eur

Kar je dražje je nateg nepoučenih kupcev - torej sposobni prodajalci obvladajo svoj posel. Torej je razlika 300-500eur!!! In kdor pri avtu za par 10k razmišlja o tej razliki nima poštimanih prioritet.

- Plusi navadne - nižja cena in lažja montaža
- Plusi dinamične - breskrbnost, da bi ti kadarkoli vrglo ven bajto, kar pomeni, da se ti meso v skrinji ne pokvari, ponoči ne zmrzneš v bajti, se ti avto napolni veliko hitreje (recimo povprečno 2x hitreje), nimaš toliko izgub pri polnjenju (namesto 10% samo 5%), ti ni treba razmišljati vsak dan na koliko boš nastavil polnjenje, da ne bo žena vrgla bajte ven s pečico ali hčerka s fenom ali mulc s sesalcem, ali TČ z grelci,....

Vsak naj pri sebi razčisti ali mu teh nekaj stotakov razlike odtehta vse te skrbi in škode naslednjih 10 let - meni je stvar toliko jasna, da tudi če mi kdo plača montažo za navadno mu je ne grem zmontirat zaradi mene samega, če je že njemu vseeno.
dumr666, Simon, sluk
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a Apolon »

FV-EV napisal/-a: 30 Dec 2021, 23:40 Cene polnilnic na trgu so:
- 400-500eur navadna
- 600-1000eur dinamična
- osnovna montaža plus 100-200eur

Kar je dražje je nateg nepoučenih kupcev - torej sposobni prodajalci obvladajo svoj posel. Torej je razlika 300-500eur!!! In kdor pri avtu za par 10k razmišlja o tej razliki nima poštimanih prioritet.

- Plusi navadne - nižja cena in lažja montaža
- Plusi dinamične - breskrbnost, da bi ti kadarkoli vrglo ven bajto, kar pomeni, da se ti meso v skrinji ne pokvari, ponoči ne zmrzneš v bajti, se ti avto napolni veliko hitreje (recimo povprečno 2x hitreje), nimaš toliko izgub pri polnjenju (namesto 10% samo 5%), ti ni treba razmišljati vsak dan na koliko boš nastavil polnjenje, da ne bo žena vrgla bajte ven s pečico ali hčerka s fenom ali mulc s sesalcem, ali TČ z grelci,....

Vsak naj pri sebi razčisti ali mu teh nekaj stotakov razlike odtehta vse te skrbi in škode naslednjih 10 let - meni je stvar toliko jasna, da tudi če mi kdo plača montažo za navadno mu je ne grem zmontirat zaradi mene samega, če je že njemu vseeno.
Tako je. Daj prosim link do dinamične z montažo za 1200€.
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2815
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1443
1270

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a Simon »

Rubb, Apolon, FV-EV
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Hvala. Je pa velika razlika med tole dinamično in moon dinamično. Moonova je pametna dinamična pollnilnica, tole pa je samo dinamična polnilnica. Malo se pozanimajte kako deluje in kaj omogoča ena in kaj druga.
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a sluk »

Kaj pa definira dinamično polnilnico, da je tudi pametna?
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Dinamična polnilnica pomeni, da se polnjenje EV prilagaja potrebam ostalih porabnikih v hiši avtomatsko-samostojno brez kakršnegakoli nastavljanja (ob montaži nastaviš moč pacerk in pozabiš nanjo deset let). Drugega povprečen uporabnik EV ne potrebuje, so le bonbončki za entuziaste ali za šminkerje.

EVpolnilnice ima kar nekaj izbire in je cenovno ugoden, ga priporočam. Cenejše lahko tudi kot set elementov, za montažo v navadno omarico.... več na ZS če koga zanima.
timo
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1265
Kraj: Kp
Avto: Vw
784
698

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a Rubb »

FV-EV napisal/-a: 31 Dec 2021, 17:04 so le bonbončki za entuziaste ali za šminkerje.
Kakšni pa so ti dodatni bombončki? Urnik polnjenja nastaviš v aplikaciji vozila (ok, trenutno pri vw ne deluje a naj bi z naslednjim updateom bilo to poštimano), stanje polnjenja spremljaš preko istega appa? Kaj sploh še preostane?
Uporabniški avatar
davrog10
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 362
Kraj: Rečica ob Savinji
Avto: Tesla Model Y LR 22 | Tesla Model 3 RWD 23
427
537

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a davrog10 »

Rubb napisal/-a: 31 Dec 2021, 18:42
FV-EV napisal/-a: 31 Dec 2021, 17:04 so le bonbončki za entuziaste ali za šminkerje.
Kakšni pa so ti dodatni bombončki? Urnik polnjenja nastaviš v aplikaciji vozila (ok, trenutno pri vw ne deluje a naj bi z naslednjim updateom bilo to poštimano), stanje polnjenja spremljaš preko istega appa? Kaj sploh še preostane?
Sicer je to post za moonovo..
Kaj preostane je se npr integracija z pametnim domom, preko modbusa, apijev, ipd

Npr jaz imam keba p30x, kupljena pri evpolnilnice ter sem si jo integriral v home assistant, kjer imam celo hiso na enem mestu, od pomivalca, preko raznih senzorjev do avta, polnilnice, mfe in drugih naprav. Kmalu, ko bo še drug avto električni (upam da februarja) in bo še ena polnilnica, bosta komunicirali kdaj in kako se naj polni kateri avto (npr samo s sončno energijo).
A se to rabi, ne. Je lusno, ter me fascinira? Ja.

Slika

Slika
kavka, evid, Rubb, FV-EV, matija
ex Nissan Leaf N-Connecta 40kWh 2018-2023
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2815
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1443
1270

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a Simon »

Rubb napisal/-a: 31 Dec 2021, 18:42
FV-EV napisal/-a: 31 Dec 2021, 17:04 so le bonbončki za entuziaste ali za šminkerje.
Kakšni pa so ti dodatni bombončki? Urnik polnjenja nastaviš v aplikaciji vozila (ok, trenutno pri vw ne deluje a naj bi z naslednjim updateom bilo to poštimano), stanje polnjenja spremljaš preko istega appa? Kaj sploh še preostane?
Jaz si nastavim urnik polnjenja kar v aplikaciji od polnilnice (lahko bi tudi v avtu nastavil, deluje super), sicer pa ima pulsar plus polnilnica ocpp protokol, ki bo prišel v poštev šele, ko bodo dobavitelji ee tudi pri nas ponujali kar je že na voljo v VB:
https://octopus.energy/intelligent-octopus/
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1265
Kraj: Kp
Avto: Vw
784
698

Re: Volswagen Moon domače polnilnice

Odgovor Napisal/-a Rubb »

Simon napisal/-a: 31 Dec 2021, 21:18
Rubb napisal/-a: 31 Dec 2021, 18:42
FV-EV napisal/-a: 31 Dec 2021, 17:04 so le bonbončki za entuziaste ali za šminkerje.
Kakšni pa so ti dodatni bombončki? Urnik polnjenja nastaviš v aplikaciji vozila (ok, trenutno pri vw ne deluje a naj bi z naslednjim updateom bilo to poštimano), stanje polnjenja spremljaš preko istega appa? Kaj sploh še preostane?
Jaz si nastavim urnik polnjenja kar v aplikaciji od polnilnice (lahko bi tudi v avtu nastavil, deluje super), sicer pa ima pulsar plus polnilnica ocpp protokol, ki bo prišel v poštev šele, ko bodo dobavitelji ee tudi pri nas ponujali kar je že na voljo v VB:
https://octopus.energy/intelligent-octopus/
Tole je zelo zanimivo. Upam da tudi pri nas naredijo kaj podobnega.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Volkswagen”