ID.4 - "Električni sistem ne deluje pravilno"

e-Up, e-Golf
Odgovori
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: ID.4 - "Električni sistem ne deluje pravilno"

Odgovor Napisal/-a Apolon »

gregimarko napisal/-a: 19 Jan 2022, 07:58 Zanimivo, kako je brzina 150-170kmh družbeno sprejemljiva (v bistvu si pussy če voziš počasneje), če pa ne daš žmihouca si pa morilec na cesti.
Še ena anekdota, ki verjamem, da ni: Lastnik transportnega podjetja je na skrivaj vozil za svojimi kamioni in kdor je dal žmigouc, ko je prehiteval, mu je odbil od plače. Toliko in toliko žarnic na kamionu x 100 kamionov, pa se nekaj prišpara.
Tudi hitrost 150km/h ni sprejemljiva. Na AC je sprejemljiva hitrost 130km/h. Seveda le na delih kjer takšna omejitev velja.
rkovac
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 25
Kraj: Murska Sobota
Avto: VW ID.4
32
9

Re: ID.4 - "Električni sistem ne deluje pravilno"

Odgovor Napisal/-a rkovac »

Ste se zahaklali na te žmigavce.

Jaz pred prehitevanjem zmeraj pogledam po ogledalih, če ni nikogar za mano pač ne vklopim žmigavca. Oz. ga do sedaj večinoma nisem, sedaj pri tem neintuitivnem uporabniškem vmesniku se mi ne da zmeraj izklapljati Line Assista in raje vklapljam žmigavce. :)

Naj vam še izdam, da ne vklapljam žmigavcev niti v križiščih, ko zavijam na stransko cesto ali iz krožišča, če ni nikogar naokoli :) V mestu pa recimo zmeraj pogledam tudi nazaj pri zavijanju v desno.

Aja, tudi roke ne držim na volanu na "10 do 2" :) Sem pa zmeraj pripet s pasom in tudi zategnem ga, da ni ohlapen. Aja, sneg zmeraj spucam iz celega avta, ne kot nekateri samo iz oken (pa mogoče še luči).
Pač, nekatere stvari iz avtošole so smiselne, nekatere niso. Pa mogoče sem še kaj pozabil zdaj.

Če se vam zdi opisano tako nedopustno, medtem ko se cela Slovenija vozi nonstop po prehitevalnem pasu avtoceste, vklaplja žmigavce v križišču tako pozno, da bi bilo tudi brez njih vsakemu jasno, da zavijate, ko se mi nekateri vozijo "v prtljažniku", polovica vozi brez zadnjih luči v megli (ker pač samodejno prižiganje luči), druga polovica ima vedno vklopljene sprednje meglenke in podobnih zadev, potem se kar izkašljajte.
Zadnjič spremenil rkovac, dne 19 Jan 2022, 08:41, skupaj popravljeno 1 krat.
Sebastijan, gregimarko
Blindek
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 298
Kraj: Ljutomer
Avto: Enyaq iV
118
186

Re: ID.4 - "Električni sistem ne deluje pravilno"

Odgovor Napisal/-a Blindek »

Lahko se premaknete s to debato v kako drugo temo? Tukaj bi naj blo govora o napakah ID.4
rkovac, Rubb
rkovac
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 25
Kraj: Murska Sobota
Avto: VW ID.4
32
9

Re: ID.4 - "Električni sistem ne deluje pravilno"

Odgovor Napisal/-a rkovac »

Blindek napisal/-a: 19 Jan 2022, 08:40 Lahko se premaknete s to debato v kako drugo temo? Tukaj bi naj blo govora o napakah ID.4
Saj se pogovarjamo o napakah ID.4. Ker se ne da (vsaj enostavno) izklopiti Line Assista za zmeraj, sem začel uporabljati žmigavce :)
m3
iMark
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 240
Avto: ID.4 GTX
102
8

Re: ID.4 - "Električni sistem ne deluje pravilno"

Odgovor Napisal/-a iMark »

Preko testerja se sigurno da izklopiti. Tovarniško pa je pač tako nastavljeno.
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: ID.4 - "Električni sistem ne deluje pravilno"

Odgovor Napisal/-a Apolon »

rkovac napisal/-a: 19 Jan 2022, 08:37 Ste se zahaklali na te žmigavce.

Jaz pred prehitevanjem zmeraj pogledam po ogledalih, če ni nikogar za mano pač ne vklopim žmigavca. Oz. ga do sedaj večinoma nisem, sedaj pri tem neintuitivnem uporabniškem vmesniku se mi ne da zmeraj izklapljati Line Assista in raje vklapljam žmigavce. :)

Naj vam še izdam, da ne vklapljam žmigavcev niti v križiščih, ko zavijam na stransko cesto ali iz krožišča, če ni nikogar naokoli :) V mestu pa recimo zmeraj pogledam tudi nazaj pri zavijanju v desno.

Aja, tudi roke ne držim na volanu na "10 do 2" :) Sem pa zmeraj pripet s pasom in tudi zategnem ga, da ni ohlapen. Aja, sneg zmeraj spucam iz celega avta, ne kot nekateri samo iz oken (pa mogoče še luči).
Pač, nekatere stvari iz avtošole so smiselne, nekatere niso. Pa mogoče sem še kaj pozabil zdaj.

Če se vam zdi opisano tako nedopustno, medtem ko se cela Slovenija vozi nonstop po prehitevalnem pasu avtoceste, vklaplja žmigavce v križišču tako pozno, da bi bilo tudi brez njih vsakemu jasno, da zavijate, ko se mi nekateri vozijo "v prtljažniku", polovica vozi brez zadnjih luči v megli (ker pač samodejno prižiganje luči), druga polovica ima vedno vklopljene sprednje meglenke in podobnih zadev, potem se kar izkašljajte.
Žmigavci so bili izpostavljeni. Potrebno pa je upoštevati vse CPP in biti strpen. Vse zadeve iz avtošole so smiselne. Če cela Slovenija vozi tako da krši CPP to tebe ne odvezuje upoštevanja CPP.
Veseljak123, prgrmr, m3, Avrelij, matija, kavka
Blindek
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 298
Kraj: Ljutomer
Avto: Enyaq iV
118
186

Re: ID.4 - "Električni sistem ne deluje pravilno"

Odgovor Napisal/-a Blindek »

Z OBD11 ali VCDS se da lane assist izklopiti oz narediti da si zapomni zadnjo pozicijo
Rubb
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Volkswagen”