Volkswagen We Charge

e-Up, e-Golf
Odgovori
McDuck
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1166
Avto: Volkswagen ID.3 | Tesla Model 3 LR RWD
358
172

Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a McDuck »

Nov cenik Volkswagen We charge storitev.
Prišlo je do manjših sprememb cen polnjenja na Ionity polnilnicah.

202202221650.jpg
202202221651.jpg

Vir: https://www.volkswagen.si/povezljivostn ... e-charge-1
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6563
Avto: Kona 64_2018
3496
595

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Naj sam povem da mi kartica ostaja veljavna, tudi v aplikaciji lahko pogledam tarife in preverim če je lidl zaseden. Pač tudi po tem ko sem avto izbrisal iz We Connect aplikacije in storitve. Če bo mel kdo podobno dilemo.
McDuck
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1166
Avto: Volkswagen ID.3 | Tesla Model 3 LR RWD
358
172

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a McDuck »

Ali mogoče kdo ve, če lahko Volkswagen (Elli) spreminja ceno kWh med 12 mesečno pogodbo?
Ali je možen prehod med paketi, primer z We charge Go na We charge Plus med 12 mesečno pogodbo?

Pač polnilnice Ionity so slabo razporejene po Sloveniji, ni polnilnice v Ljubljani, tudi na Hrvaškem imajo samo dve polnilnice tako da se tistim kateri ne potujejo veliko v Avstrijo, Nemčijo in ostale države zahodne Evrope še vedno ne splača plačevati za paket We charge Plus. Toda, če bo Ionity sledil Tesli glede lokacij in mreže polnilnic potem bi se mogoče splačalo vzeti najdražji paket. Leto 2022 se je šele začelo, mogoče kmalu pridejo nove Ionity polnilnice tudi k nam in v našo soseščino.
Airborne
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 149
Avto: e-Golf 2020
60
111

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a Airborne »

Hmm sem preveril WE Connect ID (imam egolfa) in mi kaže polnilnice, tudi sem se registriral nekako za We Charge, samo mi napiše da cene vidijo samo tisti, ki imajo elly plan, ne vidim pa v appu možnosti za naročilo tega. Kako torej dobiš kartico oz. charging plan , je kakšna naročnina ? Na hitro sem pogledal še na wv strani pa ne najden nič specifičnega. hvala.
mikrohard
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1204
Avto: ID.3
641
18

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a mikrohard »

Čisto desno v spodnjem meniju klikni na svoj profil. Tam bi moral imeti opcijo "Polnjenje na poti". Znotraj tega menija lahko potem izbiraš tarife in naročiš kartico.
Airborne
Airborne
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 149
Avto: e-Golf 2020
60
111

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a Airborne »

Hvala, naročeno.
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6563
Avto: Kona 64_2018
3496
595

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

We are changing our terms of use for the We Charge charging service effective April 1, 2022. Please agree to these changes in order to continue using We Charge. Approval is via email or directly in We Connect. ID app possible.

The changes to the terms of use result from a further development of the charging service We Charge. They relate to the extension of the authentication options to include the "Plug and Charge" functionality (1.5, 4.1, 5.5, 6., 7.3, 8.3, 9.1, 10.7), the option of paying with vouchers (9.1) and provisions regarding moving abroad (7.7, 10.3).

All details can be found in the updated General Terms and Conditions in the appendix.

Thank you for continuing to use We Charge!

Your Volkswagen We Charge team

Plug and Charge hm ...ampak kako če lih VW vozila tega ne podpirajo prek MAC, mogoče pa majo kako svojo foro.
Andy
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 337
Kraj: Maribor
Avto: ID.4
109
152

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a Andy »

#DeCoRawr z updatom 3.0 pride tudi to, podpira že sedaj preko MAC, samo je iz razlogov varstva podatkov za sedaj izklopljeno.
mikrohard
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1204
Avto: ID.3
641
18

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a mikrohard »

Ne vem, če je tukaj mišljena implementacija preko MAC naslova. Jaz mislim, da bodo podprli ISO 15118, kjer si lahko v avtu shraniš polnilne kartice in izbereš, katera bo aktivna.

Preko MAC-a pa na MEB ne deluje, ker uporabljajo MAC randomization (enako kot moderni mobilni telefoni). IMHO tudi ni varno... bi lahko nekdo naredil adapter, ki bi spoofal MAC.
Blindek
McDuck
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1166
Avto: Volkswagen ID.3 | Tesla Model 3 LR RWD
358
172

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a McDuck »

Ali lahko Volkswagen (Elli) spremeni ceno kWh na Ionity polnilnicah med 12 mesečno pogodbo na paket We Charge Go ali We Charge Plus?
Uporabniški avatar
edi-b
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1249
Kraj: Laško
Avto: Hyundai kona EV 64
1241
1672

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a edi-b »

Ponavadi lahko vsak spremeni, vendar lahko v tem primeru odstopiš brez posledic, tudi če so določene s pogodbo
toplotna že 23 let + MSE 7 let in 2022 na 16 kW + BEV Kona 2019 in Corsa 2021
McDuck
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1166
Avto: Volkswagen ID.3 | Tesla Model 3 LR RWD
358
172

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a McDuck »

Če bi bila še ena Ionity polnilnica v Ljubljani pa še kaka več na Hrvaškem bi se izplačalo plačevati naročnino 9,99 EUR na mesec za Volkswagen We Charge Plus paket in imeti ceno polnjenja na Ionity 0,30 EUR/kWh. Saj so njihove polnilnice moči več kot 100kW.
Gucci
mikrohard
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1204
Avto: ID.3
641
18

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a mikrohard »

Naročnino se splača plačevti, če storitev dovolj koristiš. Zaradi mene so lahko polnilnice n vsaki črplki, pa se mi ne bi splačalo plačevati 120€ na leto za to, da bi tam 3x polnil.
warpedone, Hanzi
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8265
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5358
3485

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Sej počas bo folk večinoma zapopadel, kako stvari stojijo.. nekateri prej, nekateri kasneje.
Brezplačna šola ni šola.
matija, Apolon, sluk
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
McDuck
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1166
Avto: Volkswagen ID.3 | Tesla Model 3 LR RWD
358
172

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a McDuck »

Nov cenik Volkswagen We charge storitev.

202205251217.jpg

Vir: https://www.volkswagen.si/povezljivostn ... /we-charge
MR101
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 151
119
14

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a MR101 »

Če prav vidim, je AC polnjenje celo cenejše na novem ceniku?
0.1 eur / kwh?
Andy
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 337
Kraj: Maribor
Avto: ID.4
109
152

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a Andy »

Ni mi čist jasna tale DC postavka, ker v SLO mislim da v gostovanju z njimi je samo Petrol, tam pa je cena 0,9311 EUR. Sam že sedaj WeCharge kartico uporabljam samo za Ionity.
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6563
Avto: Kona 64_2018
3496
595

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

V tujini pride kar prav in je veliko tega pa še cena je solidna.
McDuck
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1166
Avto: Volkswagen ID.3 | Tesla Model 3 LR RWD
358
172

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a McDuck »

@Andy,

če te prav zastopim cena polnjenja na Petrol DC 50kW polnilnici z WeCharge kartico 0,9311 EUR/kW?
Kateri WeCharge paket si izbral?
Andy
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 337
Kraj: Maribor
Avto: ID.4
109
152

Re: Volkswagen We Charge

Odgovor Napisal/-a Andy »

Imam wecharge go, iz leta 2021. Kjer sprva sploh ni bilo Petrola, sedaj ga v app kaže in ceno 0,9311 na kW. Umislil sem si še maingau kjer je petrol 0,66, ker se mi za občasno polnjenje v tranzitu ne da ukvarjat z petrol aplikacijo in njihovo rezervacijo 50 eur na hpc, kar je butasto. Pri maingau je pa slabo da je 0.66 na DC torej tudi za 50kw DC ki je menda cenejši v petrol appu.

Jap 50kw je ista cena, vsaj po appu sodeč.
Screenshot_20220526-180002_We Connect ID.jpg
Zadnjič spremenil Andy, dne 26 Maj 2022, 18:01, skupaj popravljeno 2 krat.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Volkswagen”