Solaredge Meter

Sončne elektrarne, vetrne elektrarne, male hidro elektrarne,...
Odgovori
rgornik
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 992
Kraj: Dragomelj
Avto: pešhonda
712
275

Re: Solaredge Meter

Odgovor Napisal/-a rgornik »

A se je komu že zgodilo, da je pri nastavljanju solaredge metra imel probleme pravilno nastaviti tokovnike? Nikakor ne potegne notri pravilne podatke o porabi. Običajno je tako, da če kaže meter samo proizvodnjo in notranjo porabi (modra barva), si tokovnike narobe razporedil. Vendar se ne glede na obračanje ves čas kaže narobno stanje v aplikaciji.
OVE, OVE, OVE
Uporabniški avatar
BogyX
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1533
Kraj: MB
Avto: NISSAN, YLR
812
944

Re: Solaredge Meter

Odgovor Napisal/-a BogyX »

Si prebral prvo stran - je tvoj problem podoben? Objaviš sliko iz tvojega Solaredge portala? Načeloma je tako da prvo preveriš ali so vsi tokovniki prav priključeni (+ - ) in potem če kaže narobe menjuješ tokovnike po fazah, dokler ne kaže prav.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5250
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6105
3992

Re: Solaredge Meter

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

rgornik napisal/-a:A se je komu že zgodilo, da je pri nastavljanju solaredge metra imel probleme pravilno nastaviti tokovnike? Nikakor ne potegne notri pravilne podatke o porabi. Običajno je tako, da če kaže meter samo proizvodnjo in notranjo porabi (modra barva), si tokovnike narobe razporedil. Vendar se ne glede na obračanje ves čas kaže narobno stanje v aplikaciji.
Imam pravkar en tak primer, je po nevihti crknil SEmeter (mrtev in smrdel), po zamenjavi z novim še vedno novi tudi ne komunicira z razsmernikom ampak zaenkrat le s tokovniki, na portalu vse modre barve. Predvidevam, da je fuč tudi komunikacijski board, čakam na odgovor supporta (v takih primerih je tale support SolarEdga popolna izguba cajta).

Sicer pa je eden od razlogov napačnih prikazov lahko tudi nepravilna nastavitev na razsmerniku, poleg nepravilne namestitve mesta ali narobe obrnjenih ali medfazno zamenjanih tokovnikov.
matija
Argo
-
Prispevkov: 1566
Kraj: Slovenija
Avto: Kona EV 64
969
701

Re: Solaredge Meter

Odgovor Napisal/-a Argo »

FV-EV napisal/-a:
rgornik napisal/-a:A se je komu že zgodilo, da je pri nastavljanju solaredge metra imel probleme pravilno nastaviti tokovnike? Nikakor ne potegne notri pravilne podatke o porabi. Običajno je tako, da če kaže meter samo proizvodnjo in notranjo porabi (modra barva), si tokovnike narobe razporedil. Vendar se ne glede na obračanje ves čas kaže narobno stanje v aplikaciji.
Imam pravkar en tak primer, je po nevihti crknil SEmeter (mrtev in smrdel), po zamenjavi z novim še vedno novi tudi ne komunicira z razsmernikom ampak zaenkrat le s tokovniki, na portalu vse modre barve. Predvidevam, da je fuč tudi komunikacijski board, čakam na odgovor supporta (v takih primerih je tale support SolarEdga popolna izguba cajta).

Sicer pa je eden od razlogov napačnih prikazov lahko tudi nepravilna nastavitev na razsmerniku, poleg nepravilne namestitve mesta ali narobe obrnjenih ali medfazno zamenjanih tokovnikov.

Zato pa se jaz ne zajebavam s tem in sem dal preko Petrolu. Celotno garancijsko obdobje se bodo oni zajebavali s takšnimi in podobnimi situacijami. Rajši kakšen euro Več pa je mir pri bajti.
robertto
rgornik
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 992
Kraj: Dragomelj
Avto: pešhonda
712
275

Re: Solaredge Meter

Odgovor Napisal/-a rgornik »

FV-EV napisal/-a:
rgornik napisal/-a:A se je komu že zgodilo, da je pri nastavljanju solaredge metra imel probleme pravilno nastaviti tokovnike? Nikakor ne potegne notri pravilne podatke o porabi. Običajno je tako, da če kaže meter samo proizvodnjo in notranjo porabi (modra barva), si tokovnike narobe razporedil. Vendar se ne glede na obračanje ves čas kaže narobno stanje v aplikaciji.
Imam pravkar en tak primer, je po nevihti crknil SEmeter (mrtev in smrdel), po zamenjavi z novim še vedno novi tudi ne komunicira z razsmernikom ampak zaenkrat le s tokovniki, na portalu vse modre barve. Predvidevam, da je fuč tudi komunikacijski board, čakam na odgovor supporta (v takih primerih je tale support SolarEdga popolna izguba cajta).

Sicer pa je eden od razlogov napačnih prikazov lahko tudi nepravilna nastavitev na razsmerniku, poleg nepravilne namestitve mesta ali narobe obrnjenih ali medfazno zamenjanih tokovnikov.
Meni se tudi zdi, da bi tu znal biti kakšen podoben problem. Če ti ni odveč, bi te prosil, da objaviš njihovo rešitev, da poskusim tudi jaz.
OVE, OVE, OVE
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: Solaredge Meter

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

A nimajo ti razsmerniki dveh Modbus povezav? Bi lahko za test priklopil na drugi kanal?
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5250
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6105
3992

Re: Solaredge Meter

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Nejccc napisal/-a:A nimajo ti razsmerniki dveh Modbus povezav? Bi lahko za test priklopil na drugi kanal?
Priznam, da nisem pomislil na to ko sem bil pri stranki, me je pa ravno danes kolega isto vprašal
Nejccc
Argo
-
Prispevkov: 1566
Kraj: Slovenija
Avto: Kona EV 64
969
701

Re: Solaredge Meter

Odgovor Napisal/-a Argo »

FV-EV napisal/-a:
Nejccc napisal/-a:A nimajo ti razsmerniki dveh Modbus povezav? Bi lahko za test priklopil na drugi kanal?
Priznam, da nisem pomislil na to ko sem bil pri stranki, me je pa ravno danes kolega isto vprašal
Ti to montiraš in ne veš tega?
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5250
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6105
3992

Re: Solaredge Meter

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Argo napisal/-a:
FV-EV napisal/-a:
Nejccc napisal/-a:A nimajo ti razsmerniki dveh Modbus povezav? Bi lahko za test priklopil na drugi kanal?
Priznam, da nisem pomislil na to ko sem bil pri stranki, me je pa ravno danes kolega isto vprašal
Ti to montiraš in ne veš tega?
Tak primer imaš vsakih par let enkrat in ko si na tesnem s časom se ne spomniš prav vseh možnosti. No vsaj jaz nisem popoln
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5250
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6105
3992

Re: Solaredge Meter

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Nejccc napisal/-a:A nimajo ti razsmerniki dveh Modbus povezav? Bi lahko za test priklopil na drugi kanal?
Odvisno kateri oziroma od kdaj imaš razmernik. moj konkretno ima le eno, je pa še z ekranom. Mislim, da je bil pri tebi že brez ekrana? Lahko preveriš kako je pri tebi?
Argo
-
Prispevkov: 1566
Kraj: Slovenija
Avto: Kona EV 64
969
701

Re: Solaredge Meter

Odgovor Napisal/-a Argo »

Jaz imam starega 15 in ima dve povezavi.
FV-EV
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5250
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6105
3992

Re: Solaredge Meter

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Argo napisal/-a:Jaz imam starega 15 in ima dve povezavi.
Moj je začetek leta 2019 tako da je morda narejen celo 2018. Očitno so bile na starih ekranskih različne kartice, takrat nisem bil pozoren. Na novih brez ekrana vem, da so kartice z dvemi.
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: Solaredge Meter

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

FV-EV napisal/-a:Lahko preveriš kako je pri tebi?
Tole govorim sicer na pamet ampak ko sem rihtal Modbus povezavo, sem še gledal, da ima zadeva 2 RS485 priklopa. Je pa še z LCDjem.
Za dva priklopa sem bil (pozitivno) presenečen, zato sem se tudi spomnil to napisat
FV-EV
Airborne
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 149
Avto: e-Golf 2020
60
111

Re: Solaredge Meter

Odgovor Napisal/-a Airborne »

Je kdo zasledil, da nekateri monterji zdaj raje kot solaredge meter montirajo Noark Meter, ki mislim da ne rabi tokovnikov ?
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: Solaredge Meter

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

Ko smo že ravno pri prikazu moči elektrarne, me zanima če je kdo vešč v izdelavi takšnega sistema, ki bi prikazoval moč elektrarne dnevno, letno in prihranek CO2 podobno kot imajo v tujini na lidlih.
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
PaJo
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 24
Kraj: Slov. Bistrica
Avto: Kia Soul
57
14

Re: Solaredge Meter

Odgovor Napisal/-a PaJo »

Gen-i vgrajuje tele merilce poleg SE opreme in dela lepo na SE aplikaciji:
https://klefr.com/klefr-meters/klefr-693x/
Bistveno cenej in lažja montaža kakor tokovniki.
Airborne
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 149
Avto: e-Golf 2020
60
111

Re: Solaredge Meter

Odgovor Napisal/-a Airborne »

PaJo napisal/-a:Gen-i vgrajuje tele merilce poleg SE opreme in dela lepo na SE aplikaciji:
https://klefr.com/klefr-meters/klefr-693x/
Bistveno cenej in lažja montaža kakor tokovniki.
Meni pa predlagajo nekaj takega, namesto SE metra in tokovnikov:
https://www.noark-electric.eu/en/products/107297

se pravi zadeva špila , kul ?
ericsson
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 107
91
18

Re: Solaredge Meter

Odgovor Napisal/-a ericsson »

PaJo napisal/-a:Gen-i vgrajuje tele merilce poleg SE opreme in dela lepo na SE aplikaciji:
https://klefr.com/klefr-meters/klefr-693x/
Bistveno cenej in lažja montaža kakor tokovniki.
In deluje "out of the box"? Za ta merilec je kompletna dokumentacija za vse registre kje se dobi podatke. Za solar edge škatlico ne najdem nikjer. Obstaja kakšna standardna postavitev registrov za Modbus merilnike?
63363636
Prispevkov: 4
2
0

Re: Solaredge Meter

Odgovor Napisal/-a 63363636 »

Pozdrav vsem.
Je kdo priklopil ta modbus meter in mu deluje? Hvala
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5250
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6105
3992

Re: Solaredge Meter

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Noark meter deluje in je kompatibilen s SolarEdge razsmerniki. V zadnjem letu se je skoraj opustilo montažo SolarEdge metra s tokovniki, ker je Noark cenejši. V praksi je sicer malce manj zanesljiv kot kažejo zamenjave, vendar še vedno redki primeri.

Je pa to števec kjer ni zunanjih tokovnikov (pazi da kupiš pravi model, to je ta na linku) in zato se glavni dovod prekine preko njega, prej si tokovnike lahko le obesil na žice.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Obnovljivi viri energije”