Hyundai navigacija

IONIQ, KONA
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3377
Avto: Tesla Model 3 LR
1850
1937

Re: Hyundai navigacija

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Po mojem manjka modul s SIM kartico.
Ne vem pa a je to del navigacije ali čisto ločeno. Neke slike so prišle iz drugih koščkov sveta, kjer je bil viden ločen modul vezan kar na OBD konektor.
Argo
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai navigacija

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Pri 2019 letnikih je bil BlueLink modul vključen v OBD2 port levo pod volanom. Če ga ni, zagotovo ne bo nič. Razen, če ga imajo letniki 2020 kje drugje.
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3377
Avto: Tesla Model 3 LR
1850
1937

Re: Hyundai navigacija

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Na nekaterih kosih sveta, naj bi bil wireless modul vgrajen v navigaciji.
Pride prav ločen modul, baje proizvajalec Continental, podpiral pa naj bi eSIM, torej brez fizične SIM. A imajo naše Kone, letnik 2020, kaj takega sploh vgrajeno, je pa vprašanje.
Argo
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3016
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3803
6420

Re: Hyundai navigacija

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Zadnje dni redno uporabljam navigacijo v kombinaciji z AP in lahko rečem, da so podatki aktualni in realni.
Včeraj recimo mi je nekje na 1/3 poti predlagal alternativno pot z opisom prihranka pri času (se ne spomnim, če je bilo še kaj zapisano na obvestilu, mogoče koliko krajša/daljša pot bo zaradi tega...) in sem jo izbral. Pot je bila res brez zastojev in časovno se je ujemalo z zapisanim na NAVI.
Prav tako je bila neko jutro zapisano delo na cesti, ki so ga tisti dan začeli in je bilo res tako.

Kot kaže so podatke zdaj uredili in se lahko zanesemo na HYUNDAI NAVI.
Matej
Uporabniški avatar
Matej
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1892
Avto: V vsakem primeru EV
1781
1661

Re: Hyundai navigacija

Odgovor Napisal/-a Matej »

Moram biti pozoren. Nisem se tega videl pri svojem.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: Hyundai navigacija

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Sem šel posodobit navigacijo in res so precej stvari popravili, tako en plus za Hyundai oziroma TomTom, pa še lepši prikaz mi je kot prej.

Žal Googla še vedno ne dosegajo in hišnih številk s črkami še vedno ni možno izbirati (skoraj vsak dan imam kakšno tako stranko v novih hišah s črkami).
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3377
Avto: Tesla Model 3 LR
1850
1937

Re: Hyundai navigacija

Odgovor Napisal/-a Ogo »

A ima Hyundai kako časovnico rednih posodobitev za svoje navigacije? Recimo vsakega aprila in oktobra ali kaj podobnega?

Ker je Hyundai politika na število update-ov, pa da si to časovnico pametneje splaniramo.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: Hyundai navigacija

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Mislim da je to odvisno od posodobitev TomToma in ne Hyundaia, ki jih pač dobi ko oni posodobijo svoj sistem.

Bi pa tudi mene to zanimalo, ker bom imel kmalu vseh sedem brezplačnih updatov in ne vem koliko bo potem stala ta storitev na servisu.
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1228
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Hyundai navigacija

Odgovor Napisal/-a Franci »

A niso oglaševali, da so brezplačne posodobitve navigacije za čas celotnega garancijskega obdobja. Tako sem jaz razumel?
Moram pogledati, če je kje to zapisano.
Avrelij
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1001
Kraj: Zasavje
630
909

Re: Hyundai navigacija

Odgovor Napisal/-a Avrelij »

Franci napisal/-a:A niso oglaševali, da so brezplačne posodobitve navigacije za čas celotnega garancijskega obdobja. Tako sem jaz razumel?
Moram pogledati, če je kje to zapisano.
Iz cenika:
"7 x nadgradnja in posodobitev zemljevidov"

Nikjer ne navajajo za obdobje garancijske dobe, mislim pa da sem na nekaterih ICE modelih v preteklosti videl tudi 7 let (1x letno),
a nisem prepričan.
Franci
Avrelij
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1001
Kraj: Zasavje
630
909

Re: Hyundai navigacija

Odgovor Napisal/-a Avrelij »

Prej so imeli 4x v času garancije.
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai navigacija

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Franci napisal/-a:A niso oglaševali, da so brezplačne posodobitve navigacije za čas celotnega garancijskega obdobja. Tako sem jaz razumel?
Moram pogledati, če je kje to zapisano.
Hrvati so imeli oglaševano "neomejeno", pri nas pa 7x nadgradnja brezplačno.
Franci
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3377
Avto: Tesla Model 3 LR
1850
1937

Re: Hyundai navigacija

Odgovor Napisal/-a Ogo »

V Hyundai Live storitvi sedaj opažam tudi Petrolove AC polnilnice vključno s trenutnim statusom zasedenosti. :clap:
evpolnilnice, hribovc0601, DGJ, timo, Sebastijan
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: Hyundai navigacija

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

A kdo ve, je teh 7 nadgradenj v petih letih ali že v času 160.000km?

Jaz jih bom verjetno skuril v treh letih in pred 160.000km, pa ne vem ali se splača šparat s tem, koliko pa sploh pride nadgradnja ko jo bo treba plačat, uro dela in 30eur?
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai navigacija

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Jaz za nadgradnjo prosim 1x na leto in računam, da bo na ta način 7 let brezplačna. :nod:
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: Hyundai navigacija

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Saj nimaš 7 let garancije, garancija ti bo šla najkasneje po 5 letih, če se boš malo vozil.
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai navigacija

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

FV-EV napisal/-a: 31 Jan 2021, 16:40 Saj nimaš 7 let garancije, garancija ti bo šla najkasneje po 5 letih, če se boš malo vozil.
Ne vem, če je bilo kje omenjeno, da so 7x brezplačne nadgradnje navigacije samo v času garancije. Če pač je tako, jo bom pa v zadnjih dveh letih na pol leta nadgrajeval. :giggle:

P.S.: splošna garancija za avto je v vsakem primeru 5 let, ne glede na to, ali se voziš "malo" ali "veliko", saj so kilometri neomejeni (razen pri bateriji).

Takole je pisalo v ceniku 2018:
Priponke
20210131_171750-01.jpeg
20210131_171750-01.jpeg (180.71 KiB) Pogledano 3794 krat
Ogo
Avrelij
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1001
Kraj: Zasavje
630
909

Re: Hyundai navigacija

Odgovor Napisal/-a Avrelij »

Garancija zajema samo tisto, kar piše v njej.

Iz (moje) servisne knjige:
- V zvezi navigacije se bodo verjetno držali tistega kar obljubljajo o originalni avdio napravi - da bo garantirano delovala 36 mesecev (tega se sedaj drži precej proizvajalcev avtomobilov - lahko pa imajo tudi krajši rok), o samem nadgrajevanju pa v garanciji ni besede.
- Hyundai ne garantira za obljube (pogovorno jim lahko rečem tudi jamstva) lokalnih dealerjev. Sem bi lahko spadala obljuba zastopnika Hyundai v SLO iz cenikov, da bodo omogočili 7 x nadgradnjo navigacije, ki jo časovno v nobeni trenutni ponudbi ne omejujejo. So pa v preteklosti na enem od modelov flote že omejevali na čas garancije - 5 let - vendar so ponujali le 4 x nadgradnjo. Dejansko si takrat lahko do izteka garancije 1 x letno zadevo nadgradil, pa se je izteklo z potekom garancije, kar pri 7 x nadgradnji ni več smiselno, ker bi moral zanjo obiskovati servis na manj kot eno leto. Slednje ne bi bil ravno primer dobre prakse, ki jih potem v sporih sodišča tudi priznavajo.

V zvezi prvega: Če bi se šel "prepucavanje" bi lahko uspel, če bi jim ob njenem nedelovanju argumentirano razložil, da navigacijska naprava tehnično ni isto kot avdio naprava (čeprav jo vsebuje ista škatla) in bi ti jo v primeru okvare morali popravljati po preteku 36 mesecev, vendar do le izteka petih let. Verjetno pa bi te tudi takrat uslišali le če bi jih uspešno prepričal, da misliš resno s tožbo, pa še takrat bi se izgovorili da bodo to storili iz kulance (v smislu dobrega odnosa s pogodbeno stranko), na kar ponavadi večina strank pristane. Vendar jih ta kulanca ne obvezuje toliko tudi za podobne primere drugih podobnih okvar, kjer bi s sodno prakso sami sebi skopali jamo. Ko pristanemo na popravilo iz kulance ne šteje, da priznavajo garancijske pogoje. Stranka je običajno srečna da je uspela, in jo ne zanima ravno razlog, ter da na kulanco svoj pristanek (lahko z molkom - ko ne ugovarja), oz. se odpravi domov z občutkom, da je uspela.

In drugega: Znali bi se izgovoriti in tudi uspeti, da nadgradnja velja le za življensko dobo izdelka, ta je pa dostikrat 7 let za podobne stvari, ker tudi njim koristi priznavana dobra praksa s strani sodišč. Imajo pa lahko pristop, da to dobo uporabijo le v primeru, da od Hyundai-a po njenem poteku ne bi več imeli možnosti nadgradnje. Verjetno bi šli na roko in nagrajudili tudi po 7 letih, če je tehnična podpora je še živa. V bistvu jih slednje ne stane nič, če še delujejo zadeve, kupcu pa lahko ogromno pomeni.
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3377
Avto: Tesla Model 3 LR
1850
1937

Re: Hyundai navigacija

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Hyundai Europe sicer na svoji spletni strani obljublja 7 let brezplačnih nadgradenj. Samo tam obljubljajo tudi Hyundai Bluelink ...
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3016
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3803
6420

Re: Hyundai navigacija

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Jaz bom uporabljal vgrajeno NAVI dokler bodo posodobitve. V primeru, da jih enkrat ne bo več, grem na Android Auto oz. Google Maps.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Hyundai”