Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

IONIQ, KONA
Odgovori
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

FV-EV napisal/-a: 15 Nov 2021, 17:21 Ob strani men prikazuje, vendar le simpl verzija, detail verzije ne morem več kliknit.
Sem opazil, da zavihek "detailed" ni vedno dosegljiv. Enkrat, ko je bil, sem pogledal kaj je razlika: več ali manj pri "detailed" pokaže še križišča ali razcepe, kjer voziš naravnost po glavni cesti. Če na trasi ni takih situacij, potem "detailed" ni dostopen.
FV-EV
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

SimonZed napisal/-a: 26 Nov 2021, 14:25 Mislim, da ni nastavitve. Enkrat sem ugasnil na zemljevidu in potem opazil, se je prižgal na zemljevidu. Za slovenščino pa moram še preveriti, če je dodana.
Zgleda, da si zapomni samo, če pustiš na zemljevidu, pa še to najbrž samo, če imaš aktivno navigacijo.

Slovenščina ni na voljo (je pa slovenčina - slovaščina). :D
darjan
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Na Gen5Wide navigacijah je na voljo slovenščina. In poleg besedil je na voljo tudi glasovno vodenje v slovenščini. Niso pa na voljo slovenski glasovni ukazi.
zoranko
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

A je kdo sprobaval na te širokozaslonski navigaciji, ta zadnja tretjina ekrana, včasih imam zemljevid kot opcijo, drugič ne.
Opazil sem, da če ročno pritisnem na "map" in grem potem na Android Auto, bom imel zemljevid na voljo v zadnji tretjini.
Če grem samo v Android Auto, potem zemljevida ne nalaga in ga nimam kot opcijo na desni.
Zakaj to rabim? Ker v Sloveniji Google Maps noče izpisovati omejitev na cestah. Po Belgiji, UK ter Nizozemski pa baraba kaže omejitve :( Za DE in AT pa že nisem več siguren.
Uporabniški avatar
smuggler007
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 407
Kraj: Vrhnika
Avto: KONA
426
112

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a smuggler007 »

KATASTROFA po posodobitvi SRAMOTA za Hyundai !!!! :bang: :bang:

No poglejte porabo slika spodaj, to je po posodobitvi, kaže čist narobe.
Da ne govorim o navigaciji, katastrofa tud če jo nebi bilo. Do zdaj me še nikoli ni pripeljala točno do točke.
Naslove težko najdeš ali jih pa sploh ni !!! Googel je vsaj 10 let pred njimi.
Posodobitev je samo lepa, informacij pa bore malo. Stopili so dva koraka nazaj če ne več.
Priponke
Poraba.jpg
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a Apolon »

smuggler007 napisal/-a: 29 Nov 2021, 19:07 KATASTROFA po posodobitvi SRAMOTA za Hyundai !!!! :bang: :bang:

No poglejte porabo slika spodaj, to je po posodobitvi, kaže čist narobe.
Da ne govorim o navigaciji, katastrofa tud če jo nebi bilo. Do zdaj me še nikoli ni pripeljala točno do točke.
Naslove težko najdeš ali jih pa sploh ni !!! Googel je vsaj 10 let pred njimi.
Posodobitev je samo lepa, informacij pa bore malo. Stopili so dva koraka nazaj če ne več.
Si jim pokazal tole? In kaj bodo naredili? Dali kakšen denar nazaj ali kaj? Saj to ni to kar si kupil.
Uporabniški avatar
smuggler007
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 407
Kraj: Vrhnika
Avto: KONA
426
112

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a smuggler007 »

Apolon napisal/-a: 29 Nov 2021, 19:14
smuggler007 napisal/-a: 29 Nov 2021, 19:07 KATASTROFA po posodobitvi SRAMOTA za Hyundai !!!! :bang: :bang:

No poglejte porabo slika spodaj, to je po posodobitvi, kaže čist narobe.
Da ne govorim o navigaciji, katastrofa tud če jo nebi bilo. Do zdaj me še nikoli ni pripeljala točno do točke.
Naslove težko najdeš ali jih pa sploh ni !!! Googel je vsaj 10 let pred njimi.
Posodobitev je samo lepa, informacij pa bore malo. Stopili so dva koraka nazaj če ne več.
Si jim pokazal tole? In kaj bodo naredili? Dali kakšen denar nazaj ali kaj? Saj to ni to kar si kupil.
Bom konec tedna peljal na servis ;)
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a Apolon »

smuggler007 napisal/-a: 29 Nov 2021, 19:45
Apolon napisal/-a: 29 Nov 2021, 19:14
smuggler007 napisal/-a: 29 Nov 2021, 19:07 KATASTROFA po posodobitvi SRAMOTA za Hyundai !!!! :bang: :bang:

No poglejte porabo slika spodaj, to je po posodobitvi, kaže čist narobe.
Da ne govorim o navigaciji, katastrofa tud če jo nebi bilo. Do zdaj me še nikoli ni pripeljala točno do točke.
Naslove težko najdeš ali jih pa sploh ni !!! Googel je vsaj 10 let pred njimi.
Posodobitev je samo lepa, informacij pa bore malo. Stopili so dva koraka nazaj če ne več.
Si jim pokazal tole? In kaj bodo naredili? Dali kakšen denar nazaj ali kaj? Saj to ni to kar si kupil.
Bom konec tedna peljal na servis ;)
Me zanima kaj bodo rekli :D
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Zamenjali svečke. :D

Jaz na navigaciji najdem kar hočem. Glede historičnega prikaza porabe, pa ja, je bug že nekje od poletja noter. To ni uletelo noter z najnovejšim update-om.

Glede podpore, oz prijave napak za infotainment nadgradnje, bo verjetno boljši naslov tole:
https://update.hyundai.com/EU/E1/csCenter
FV-EV
Uporabniški avatar
smuggler007
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 407
Kraj: Vrhnika
Avto: KONA
426
112

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a smuggler007 »

Ogo napisal/-a: 29 Nov 2021, 20:58 Zamenjali svečke. :D

Jaz na navigaciji najdem kar hočem. Glede historičnega prikaza porabe, pa ja, je bug že nekje od poletja noter. To ni uletelo noter z najnovejšim update-om.

Glede podpore, oz prijave napak za infotainment nadgradnje, bo verjetno boljši naslov tole:
https://update.hyundai.com/EU/E1/csCenter
HVALA,
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Danes me je ob večernem vklopu avta pozdravilo tole :hot:
20211129_194953-01.jpeg
20211129_195008-01.jpeg
Potem se je samoresetiralo in delovalo OK. :whew:
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8254
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5357
3483

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Še kr adrenalinsko ...
SimonZed
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Eno vprašanje, tele "stare" navigacije z SD kartico, a mora biti kartica noter, da navigacija sploh dela? Ali pa gre res samo za vnos update-a?
Ker berem folk na internetih, da so imeli težave tudi zaradi iztrošenih SD kartic.

Moja Gen5Wide ima 128 GB eMMC internega pomnilnika in je USB ključek samo za vnos nadgradenj, ali pa za sharing medijev.
methos
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Avto: Tesla 3 RWD 2023
190
16

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a methos »

smuggler007 napisal/-a: 29 Nov 2021, 19:07 KATASTROFA po posodobitvi SRAMOTA za Hyundai !!!! :bang: :bang:

No poglejte porabo slika spodaj, to je po posodobitvi, kaže čist narobe.
Da ne govorim o navigaciji, katastrofa tud če jo nebi bilo. Do zdaj me še nikoli ni pripeljala točno do točke.
Naslove težko najdeš ali jih pa sploh ni !!! Googel je vsaj 10 let pred njimi.
Posodobitev je samo lepa, informacij pa bore malo. Stopili so dva koraka nazaj če ne več.
Meni je tako zmrdalo prikaz porabe se na stari verziji infotaimemt sistema, brez da sem kaj upgrejdal :) in ocitno je nek BUG.
sem pa zadevo resil tako,da sem spremenil prikaz porabe iz kWh/100 km v Wh/1km in potem vrnil nazaj,
na kWh/100km in potem je prikazovalo OK podatke… lahko se to poskusis preden gres na servis
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Ogo napisal/-a: 29 Nov 2021, 21:42 Eno vprašanje, tele "stare" navigacije z SD kartico, a mora biti kartica noter, da navigacija sploh dela? Ali pa gre res samo za vnos update-a?
Ker berem folk na internetih, da so imeli težave tudi zaradi iztrošenih SD kartic.

Moja Gen5Wide ima 128 GB eMMC internega pomnilnika in je USB ključek samo za vnos nadgradenj, ali pa za sharing medijev.
Mora biti not (je 32 GB Class10 SD kartica)
FV-EV, Ogo
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a darjan »

Na kartici so namreč zemljevidi...
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Verjetno tudi ostali SW?
Zanima me, če navigacija SD kartico tudi uporablja za lastno hranjenje podatkov. Ravno na temo debat na internetih, da je folk imel težave tudi zaradi "obrabljenih" SD kartic. Slednje imajo namreč omejeno življenjsko dobo write ciklov.
Ta nove imajo pa itak ogromno novega eMMC, pa na njem je videt tudi rezervacijo za "bad blocke".
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a darjan »

Ostali SW je samo toliko, da se "flashne", potem se "bere" samo zemljevide.

Ampak zanimiva teorija, mogoče tudi navigacijske podatke shranjuje gor ja...history, ipd.
Ogo
Uporabniški avatar
smuggler007
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 407
Kraj: Vrhnika
Avto: KONA
426
112

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a smuggler007 »

methos napisal/-a: 29 Nov 2021, 22:16
smuggler007 napisal/-a: 29 Nov 2021, 19:07 KATASTROFA po posodobitvi SRAMOTA za Hyundai !!!! :bang: :bang:

No poglejte porabo slika spodaj, to je po posodobitvi, kaže čist narobe.
Da ne govorim o navigaciji, katastrofa tud če jo nebi bilo. Do zdaj me še nikoli ni pripeljala točno do točke.
Naslove težko najdeš ali jih pa sploh ni !!! Googel je vsaj 10 let pred njimi.
Posodobitev je samo lepa, informacij pa bore malo. Stopili so dva koraka nazaj če ne več.
Meni je tako zmrdalo prikaz porabe se na stari verziji infotaimemt sistema, brez da sem kaj upgrejdal :) in ocitno je nek BUG.
sem pa zadevo resil tako,da sem spremenil prikaz porabe iz kWh/100 km v Wh/1km in potem vrnil nazaj,
na kWh/100km in potem je prikazovalo OK podatke… lahko se to poskusis preden gres na servis
BOM Hvala
MarinKona
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 50
Kraj: Ljubljana
Avto: Hyundai Kona EV impression 2020
74
24

Re: Hyundai/Kia Self Update za Infotainment/Navigacije

Odgovor Napisal/-a MarinKona »

Zdaj ko je preteklo nekaj časa od posodobitve, moji vtisi so zelo pozitivni :) .
Seveda, tukaj lahko govorim za Gen5Wide oz. model ter SW, FW verzijo kot na slikah spodaj:
20211127_173315_s.jpg
20211127_173326_s.jpg
Ne bom rekel, da sem navdušen, toda čedalje, mi je bolj všeč :) .

Všeč mi je:

- minimalizem pri privzetem (home) zaslonu;

-grafičen dizajn;

-navigacija je enostavna in intuitivna čeprav na prvi pogled ne kaže tako.
Vnos je enostaven, npr. naslov+presledek+mesto...oz karkoli...ime trgovine, servisa....
Med vnosom podatkov že takoj išče kar ima v bazi in ko napiše, da ni nič najdel, USTRAJAJTE naprej oz. kar potrdite vnos. Potem vam bo ponudil še dodatne najdbe :) :

-tudi vnos koordinat je enostaven in sicer v obeh formatih. Lahko tudi brez črk N oz. E, kajti itako se referencira na Evropo;

-dodatno zoom okno, ki se odpre pred križiščem (čeprav osebno to spremljam na zaslonu pred seboj-HUD);

Tudi izpis zgodovine porabe je korekten:
20211130_144030_s.jpg
Kar morda pogrešam:

- pri home zaslonu zgoraj desno, poleg ikone za vreme (če ste na internetu), bi lahko dodali SOC, WiFi, BT....

-priljubljene telefonske številke (ali jih pač jaz ne najdem), kajti priljubljene radio postaje ter lokacije delujejo. Tudi stare podatke pred posodobitvijo je ohranil.

Skratka :tup:
Ogo, darjan, zoranko
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Hyundai”