API vmesnik

Projekt Pametna polnilnica, ki upošteva porabo celotnega doma in polnjenje prilagaja razpoložljivi moči celotne hiše.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: API vmesnik

Odgovor Napisal/-a CRF »

Nejccc napisal/-a:V glavnem, če bo kdo zadevo kdaj implementiral v Home Assistanta:
Danes sem tole implementiral v Home assistanta. Delno uspešno. Friendly name očitno ni več podprt, tako da sem to odstranil, potem pa večja težava.

Nekako ima težave z branjem : Log je poln zapisov

Koda: Izberi vse

Setup of platform rest is taking over 10 seconds.
Platform rest not ready yet. Retrying in 30 seconds.
Empty reply found when expecting JSON data
Error fetching data: <PreparedRequest [GET]> from http://192.168.1.203/api failed with HTTPConnectionPool(host='192.168.1.203', port=80): Read timed out. (read timeout=10)
In tudi podatki se pojavijo le občasno. Čudno je da branje iz Chrome-a deluje vedno in v sekundi. Node-red pa prav tako brez težav bere API.

Ima kdo kakšno idejo / podobno težavo s Home Assistantom?

Hvala!
Uporabniški avatar
BogyX
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1534
Kraj: MB
Avto: NISSAN, YLR
812
945

Re: API vmesnik

Odgovor Napisal/-a BogyX »

Lahko mogoče kdo najnovejšo kodo tu objavi, pri stari mi javlja napako pri platform: rest in ne prikazuje več podatkov...
Hvala.
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: API vmesnik

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

Hm meni node-red kar precejkrat javlja napako. Je pa res, da se pripravljam "rodit" novo dostopno točko bližje polnilnici ter menjat Wemosa v senzorju za Pro verzijo z zunanjo anteno.
Upam, da bo proti koncu let kaj več časa

Kodo za node-red lahko objavim (če je še nisem, nisem preverjal). Je grda, ampak deluje
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: API vmesnik

Odgovor Napisal/-a CRF »

Meni tudi še deluje stara dobra koda, ki je že objavljena zgoraj. Pa tudi na API-ju polnilnice se ni nič spreminjalo...
Uporabniški avatar
BogyX
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1534
Kraj: MB
Avto: NISSAN, YLR
812
945

Re: API vmesnik

Odgovor Napisal/-a BogyX »

Odgovor iz API-ja dobim - lepo dela, edino editor mi javlja da platforma: rest ni več podprta... Sem malo zanemarjal Homeassistent čez poletje, potem pa daš par updatov in takoj problemi ko toliko spreminjajo.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: API vmesnik

Odgovor Napisal/-a CRF »

Aha, potem pa jaz raje nič ne bom nadgrajeval
Odgovori

Vrni se na “Smart & Simple”