12V akumulator

Odgovori
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: 12V akumulator

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Elektronika, oz avto nima narejenega varnostnega odklopa porabnikov, ko akumulator doseže kritično nizko napetost več kot recimo minuto. To je problem. Pa ne samo EVjev.

Drugi problem, ki je v resnici glavni je, da avto, oz. elektronika, ne skrbi ustrezno, da sprotoma dopolnjuje svinčeni akumulator. Zato so za razne električarje leteli razni update-i, ki naj bi to stanje izboljševali. Npr. update-ana Kona sedaj na vsaki 2 uri preverja in dopolnjuje svinčeni akumulator.
FV-EV
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: 12V akumulator

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Ogo napisal/-a:Elektronika, oz avto nima narejenega varnostnega odklopa porabnikov, ko akumulator doseže kritično nizko napetost več kot recimo minuto. To je problem. Pa ne samo EVjev.

Drugi problem, ki je v resnici glavni je, da avto, oz. elektronika, ne skrbi ustrezno, da sprotoma dopolnjuje svinčeni akumulator. Zato so za razne električarje leteli razni update-i, ki naj bi to stanje izboljševali. Npr. update-ana Kona sedaj na vsaki 2 uri preverja in dopolnjuje svinčeni akumulator.
S to preveril? če ga res vsaki dve uri preverja sem potolažen, ker to sem jim trdil ob menjavi akumulatorja, pa Hyundai ni priznal, da bi bi bil tu razlog.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: 12V akumulator

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Swen napisal/-a:
CRF napisal/-a:
CRF napisal/-a:To bi bilo še najboljše. Da so serijski accu "slabi" in zato crkujejo po dobrem letu. To da Hyundai noče zamenjat se jim pač zameri. Sem dal notr 50Ah, večjega niso imeli, pa upajmo da bo.
Manj kot en mesec... čez vikend akumulator na 5.8V. Na srečo ga je booster zbudil, tako da sem izgubil le par minut, ampak vseeno. Očitno ni vzrok v akumulatorju, ampak avtu. Do sedaj je skupno to da je bil vedno prazen ko je bil priključen na polnilnico.
In avto je bil ya vikend odklenjen ne?
Meni se je to dogajalo takrat res vedno pri odklenjenem avtu. Če sem pustil avto odklenjen ali pa celo odprt prtljažnik, ampak ne cel vikend, le morda eno uro je mrknil in so me le kabli rešili, da nisem ostal na terenu. Sedaj pri novem se v nekaj mesecih ni nikoli zgodilo. Če pa je s tem updateom res popravljena napaka preverjanja super, le neumno se mi zdi, da so nas kupce imeli za idiote
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: 12V akumulator

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Pač smo bili prvi lastniki beta preizkuševalci. Kot so pri novih modelih 3 z LFP baterijami.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: 12V akumulator

Odgovor Napisal/-a CRF »

Swen napisal/-a:
CRF napisal/-a:
CRF napisal/-a:To bi bilo še najboljše. Da so serijski accu "slabi" in zato crkujejo po dobrem letu. To da Hyundai noče zamenjat se jim pač zameri. Sem dal notr 50Ah, večjega niso imeli, pa upajmo da bo.
Manj kot en mesec... čez vikend akumulator na 5.8V. Na srečo ga je booster zbudil, tako da sem izgubil le par minut, ampak vseeno. Očitno ni vzrok v akumulatorju, ampak avtu. Do sedaj je skupno to da je bil vedno prazen ko je bil priključen na polnilnico.
In avto je bil ya vikend odklenjen ne?
Res je, tokrat vem da je bil odklenjen... Za prejšnje ne vem
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: 12V akumulator

Odgovor Napisal/-a CRF »

DeCoRawr napisal/-a:Še vedno mi ni jasno zakaj bi spraznilo na 5.8V. To ma elektronika dokaj nizki prag pri katerem še prazni baterijo ali pa je nekje stik.
Ni stik, pač neka elektronika ima napajanje in lepo prazni. Res pa da ga vsakič sprazni na 6V.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: 12V akumulator

Odgovor Napisal/-a CRF »

FV-EV napisal/-a: Meni se je to dogajalo takrat res vedno pri odklenjenem avtu. Če sem pustil avto odklenjen ali pa celo odprt prtljažnik, ampak ne cel vikend, le morda eno uro je mrknil in so me le kabli rešili, da nisem ostal na terenu. Sedaj pri novem se v nekaj mesecih ni nikoli zgodilo. Če pa je s tem updateom res popravljena napaka preverjanja super, le neumno se mi zdi, da so nas kupce imeli za idiote
O katerem update-u je govora? Jaz naj bi imel vse razen tega za goreče baterije in ESP/ASB.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: 12V akumulator

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

CRF napisal/-a:
FV-EV napisal/-a: Meni se je to dogajalo takrat res vedno pri odklenjenem avtu. Če sem pustil avto odklenjen ali pa celo odprt prtljažnik, ampak ne cel vikend, le morda eno uro je mrknil in so me le kabli rešili, da nisem ostal na terenu. Sedaj pri novem se v nekaj mesecih ni nikoli zgodilo. Če pa je s tem updateom res popravljena napaka preverjanja super, le neumno se mi zdi, da so nas kupce imeli za idiote
O katerem update-u je govora? Jaz naj bi imel vse razen tega za goreče baterije in ESP/ASB.
Ogo pravi tole:
Ogo napisal/-a: Npr. update-ana Kona sedaj na vsaki 2 uri preverja in dopolnjuje svinčeni akumulator.
Uporabniški avatar
CRF
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6389
Avto: Kona in Zoe
4910
5968

Re: 12V akumulator

Odgovor Napisal/-a CRF »

Ampak to velja samo za nove kone 2020... Kot jaz razumem.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: 12V akumulator

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Sem bil dva tedna nazaj na updatu za VNbaterijo in včeraj videl da moram še tudi na drugega. Ti ga imaš iz iste sarže, si že preveril svojo VIN? Ne vem pa kateri update misli Ogo.
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: 12V akumulator

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Evo, takole sem danes ujel svojo Kono EV med polnjenjem svoje svinčene baterije:
IMG_0174_Fotor.jpg
Da, moja je letnik 2020, prevzeta zadnje dni julija. Od takrat brez servisiranja ali dodatnih nalaganj popravkov.
V četrtek bom imel prvi redni servis na 15 tisoč km in mi bodo nalagali tudi update-e, ki so se nabrali (predvidoma vpoklica za baterijo in ABS/ESP).
Sebastijan
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 451
Kraj: Slovenska bistrica
Avto: Renault ZOE
193
1712

Re: 12V akumulator

Odgovor Napisal/-a Sebastijan »

Vidim da nimam samo jaz probleme s tem 12V akumulatorjem. Tudi moja ZOE spet kaže napake na električnem sistemu. Akumulator pa star leto in pol.
Moram poiskati račun in reklamirat akumulator.
Swen
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 31
Kraj: Obala
Avto: Hyundai
19
12

Re: 12V akumulator

Odgovor Napisal/-a Swen »

CRF napisal/-a: Res je, tokrat vem da je bil odklenjen... Za prejšnje ne vem
Tako je. To je sedaj ze znana napaka Kone in tudi kak serviser na to opozori da:
Avta se ne sme pustiti odklenjenega za dlje casa. V nasprotnem primeru nas bo pricakal s praznim malim akumulatorjem. Problem je da se ob odklenjenem avtu vsi porabniki napajajo s tega akumulatorja in slej ko prej je konec... avto je pa tudi slabo zasnovan, da ne preverja redno napetosti in akumulatorja dopolni ko je to potrebno.
Swen
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 31
Kraj: Obala
Avto: Hyundai
19
12

Re: 12V akumulator

Odgovor Napisal/-a Swen »

Ogo napisal/-a:Evo, takole sem danes ujel svojo Kono EV med polnjenjem svoje svincene baterije
Se je sigurno takrat polnila svincena baterija ali se je avto zgolj predgreval ("Webasto") po nastavljenem urniku?
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: 12V akumulator

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Bilo je sredi popoldneva in avto ni bil na polnilnem kablu.
timo
Taragula
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 396
Avto: Hyundai Kona
331
107

Re: 12V akumulator

Odgovor Napisal/-a Taragula »

Ogo napisal/-a:Bilo je sredi popoldneva in avto ni bil na polnilnem kablu.
Avto vsake toliko časa polni 12v baterijo. Jaz sem to videl že dostikrat, lahko rečem tedensko.
Ravno včeraj tudi. Mam skoraj 70000km še vedno prvi akumulator, avto bo februarja star 2 leti. Ko stoji doma, včasih po 3,4 dni je v garaži vedno odklenjen pa do sedaj nobenega problema. Tak da ne vem kaj je to pri vas, drugih.
CRF
Taragula
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 396
Avto: Hyundai Kona
331
107

Re: 12V akumulator

Odgovor Napisal/-a Taragula »

Aja pozabil sem napisat, letos poleti je bil tri tedne doma v garaži odklenjen.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: 12V akumulator

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

To z odklenjenim tudi jaz težko verjamem. Moj je vsak dan v garaži odklenjen, včasih je na kablu, včasih spet ne, pač odvisno od potreb. Tudi moj je v dveh letih bil vsaj dvakrat po tri tedne odklenjen brez kabla pa se ni takrat spraznil niti prvi niti drugi akumulator. Se mi je pa prvi akumulator spraznil večkrat na terenu z odprtimi zadnjimi vrati ali prtljažnikom za pol ure, sedaj drugi še nikoli tudi po dveh urah ne. Pogosteje se je spraznil v deževnem in hladnem vremenu, kar je znak shiranosti akumulatorja.

Sem imel bolj občutek, da so nam v nove dali zanič akumulatorje, morda že shirane na parkplacu ali pa so čakali na prvo uporabo dolgo časa v kakem skladišču. Sicer nekateri pravijo, da jim tudi po zamenjavi z drugim proizvajalcem akumulator sprazni, no meni se to še ni zgodilo. Druga opcija pa je, da so nam s kakim updateom odpravili kakšno napako (nekaj kar je praznilo akumulator, morda kakšno vezje,....), pa niso povedali zanjo, da ne bi bilo tožb.
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: 12V akumulator

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Eden od firmware popravkov za Kono EV, ki je prišel letos, naj bi popravil ravno algoritem polnjenja 12 V baterije.
In sicer naj bi po novem Kona EV vedno na vsake dve uri preverjala stanje in dopolnjevala 12 V akumulator, prej pa temu ni bilo tako in naj bi bila obdobja preverjanja precej daljša, baje 12 ur+.
Glede na letnik, oz mesec proizvodnje in morebitno servisiranje, potem posledično domnevam, da nekateri imamo ta popravek že naložen, drugi pa še ne.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: 12V akumulator

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Če to drži kar praviš, so meni verjetno ta firmware spomladi naložili, ker od takrat nimam več težav. Sem pa takrat menjal tudi akumulator, ki je čisto počepnil. Jeseni pa še celo sredinsko konzolo HW z radiem in navigacijo in sedaj imam mir. Tako da težko rečem, kje je bil dejnasko problem. Nisem pa edini, zato je gotovo bilo nekaj serijsko narobe z EVkonami in 12V sistemom.

Je pa moja kona iz prve sarže z enofaznim AC letnik 2018, uradno 2019. Nisem pa več toliko pozoren kdaj zdaj polni, to sem opazoval pri novemu, zdaj pa le še uporabljam:)
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Kona EV”