Hyundai Kona EV 12V aku meritve

Odgovori
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: Hyundai Kona EV 12V aku meritve

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Menjali so ga na servisu a ne z Hyundai, pač pa Topla, ki povsem paše (nisem imel casa iskat cenejše alternative in je bil bližje 100eur, točno se ne spomnim). Drugič so mi priznali garancijo od Tople, Hyundai je že prvič ni hotel (sem se dajal z njimi nekaj časa, potem pa obupal in jim sedaj delam negativni marketing) in drugič nisem niti poskušal.
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2726
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1394
1262

Re: Hyundai Kona EV 12V aku meritve

Odgovor Napisal/-a Simon »

FV-EV napisal/-a: 22 Nov 2021, 17:24 Menjali so ga na servisu a ne z Hyundai, pač pa Topla, ki povsem paše (nisem imel casa iskat cenejše alternative in je bil bližje 100eur, točno se ne spomnim). Drugič so mi priznali garancijo od Tople, Hyundai je že prvič ni hotel (sem se dajal z njimi nekaj časa, potem pa obupal in jim sedaj delam negativni marketing) in drugič nisem niti poskušal.
Hvala za informacije, Hyundai sigurno ni na moji listi za naslednji avto, ker s takim odnosom si res delajo slabo reklamo.
FV-EV, Hanzi
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: Hyundai Kona EV 12V aku meritve

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Simon napisal/-a: 22 Nov 2021, 18:42
FV-EV napisal/-a: 22 Nov 2021, 17:24 Menjali so ga na servisu a ne z Hyundai, pač pa Topla, ki povsem paše (nisem imel casa iskat cenejše alternative in je bil bližje 100eur, točno se ne spomnim). Drugič so mi priznali garancijo od Tople, Hyundai je že prvič ni hotel (sem se dajal z njimi nekaj časa, potem pa obupal in jim sedaj delam negativni marketing) in drugič nisem niti poskušal.
Hvala za informacije, Hyundai sigurno ni na moji listi za naslednji avto, ker s takim odnosom si res delajo slabo reklamo.
Moje mnenje je, da so Hyundai EVji odlični avti, oziroma le redkokateri EVji jih prekašajo. Imajo pa tako kot vsi tudi oni nekatere manjše probleme (eden od teh je ta s praznenjem aku12V), ki pa jih ne rešujejo tako kot bi od neke zrele firme pričakoval. Če o tem problemu piše tule par lastnikov, pa po tujih forumih tudi, potem je nek serijski problem. Serijske napake se pa odpravljajo s strani proizvajalca/zastopnikov, ne pa z lokalnim serviserjem, ki ti gre na roko. Če napake ne znajo/zmorejo odpraviti ali jim je to predrago narediti serijsko, se v garanciji lastnikom s težavami vsaj brezplačno zamenja tak aku12V.

Sam nimam nič proti avtu in je KonaEV gotovo vredna svojega denarja . Verjetno pa zaradi odnosa uvoznika (kakšna navodila ima od proizvajalca ne vem) taka znamka ne bo na mojem seznamu. Če bi sedaj kupoval nov EV, bi bila zame na podlagi izkušenj z EV v igri le dva modela: Novi Ioniq5 in Tesla Y. Verjetno bi se tehnica nagnila k američanom, čeprav bi mi morda celo bolj odgovarjal korejc.
Simon, DGJ
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Hyundai Kona EV 12V aku meritve

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Problemi z 12 V akumulatorji so najpogostejša napaka na električnih in hibridnih avtomobilih. Ni tukaj Hyundai neko totalno odstopanje.
Je pa moje mnenje, da bi morali upoštevati tisto 2 letno garancijo na originalni akumulator. Sploh ker je jasno, da je lansko leto sredi leta bil tudi update za VCULDC, ki je popravljal algoritem polnjenja svinčenega akumulatorja. Škoda na akumulatorjih se je pa delala do tega update-a, krivec torej Hyundai.
Hanzi
Hanzi
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2206
Avto: Y RWD, Kona 39
600
1781

Re: Hyundai Kona EV 12V aku meritve

Odgovor Napisal/-a Hanzi »

FV-EV napisal/-a: 22 Nov 2021, 17:24 , Hyundai je že prvič ni hotel (sem se dajal z njimi nekaj časa, potem pa obupal in jim sedaj delam negativni marketing) in drugič nisem niti poskušal.
Cenim take uporabnike, ker jih je na spletu premalo.
Večina zna samo hvaliti svoj avto(ali karjoli drugega) , nocejo (ne znajo) pa napisati kritike cez njega.
Ob tem se sprašujem kak imajo odnos ob njihovi 5 letni garanciji pri morebitnih drugih okvarah.
darjan
Kuoujes Teslo?
Bi jo kupil.ceneje?
https://ts.la/irma671472
zoranko
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 127
Avto: IONIQ EV 38kWh
30
95

Re: Hyundai Kona EV 12V aku meritve

Odgovor Napisal/-a zoranko »

Ogo napisal/-a: 22 Nov 2021, 20:39 Je pa moje mnenje, da bi morali upoštevati tisto 2 letno garancijo na originalni akumulator.
Pri Lunežniku so mi povedali da bi mi zamenjali akumulator če bi odpovedal v dveh leti po nakupu. Ne vem če gre za dobro voljo avto hiše ali so navodila od zastopnika.
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2530

Re: Hyundai Kona EV 12V aku meritve

Odgovor Napisal/-a darjan »

Hm, saj takšno garancijso dobo imajo ponavadi vsi akumulatorji, tudi v prosti prodaji?

Mogoče pa kdo ve, če obstaja kak akumulator, ki ima daljšo garancijsko dobo in se pač tega nese na servis, naj ga dajo potem not.
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6552
Avto: Kona 64_2018
3492
595

Re: Hyundai Kona EV 12V aku meritve

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Energizer majo 30 mesecev garancije.

Pač noben ti ne bo dal veliko garancije na akumulator ker ga lahko z malomarnim ravnanjem hitro uničiš. In če avto pač prazni akumulator redno ga bo uničil.
darjan
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Hyundai Kona EV 12V aku meritve

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Seveda so, ciklični so bolj primerni, samo treba najt takega, ki paše noter dimenzijsko in glede postavitve priključkov.
Se je pa treba zavedati, da so ciklični tudi do nekajkrat dražji.

Iz vidika stroškov, ti je ceneje na vsake 2-3 leti menjat za akumulator za tistega po 60 EUR, kot zapravljat precej večje denarje za ultra kvalitetne. Nimaš pa seveda toliko skrbi aka luksuz se plača.

Nekoč so geeki v Priuse vgrajevali Optima akumulatorje. Samo je bilo treba predelati priključke, je pa Optima prodajala kit za predelavo prav za Priuse.
Se je pa treba zavedat, da so prve generacije Priusev imele poseben akumulator, katerega so uradni servisi prodajali za drage denarje in je razlika v ceni do Optime bila nizka.
https://www.optimabatteries.com

To kar je v Hyundaih je pa klasičen svinčen akumulator, ki ima veliko alternativnih dobaviteljev/proizvajalcev. Treba je samo najt pravo kombinacijo cene in kvalitete (garancije).

Jaz sem se zaenkrat odločil samo za aktivni monitoring. Če bom videl, da bo stanje akumulatorja začelo degradirati in bo to po poteku 2 letne garancije, bom šel po novega.
Zadnjič spremenil Ogo, dne 23 Nov 2021, 10:16, skupaj popravljeno 1 krat.
darjan, FV-EV
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2530

Re: Hyundai Kona EV 12V aku meritve

Odgovor Napisal/-a darjan »

Ni pa mi tudi to jasno, zakaj mora sploh avto imet "sprogramirano" da vsake 4 ure dofila 12V aku? Saj pa v časih ICEjev tega ni bilo potrebno, kaj je te zdaj tu specifika EVjev?

Jaz bi rekel, da se gre tu tudi celo za kakšno "namerno" potezo, da ja folk ima pač nekaj kar bo zamenjal v EV, ker drugače samo kupiš avto in te servis več ne vidi.
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6552
Avto: Kona 64_2018
3492
595

Re: Hyundai Kona EV 12V aku meritve

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Problem je SW avta kater izprazni baterijo, hoteli so to rešit z 4 ure dopolnjevanja, za silo so rešili a problem je drugje.


Recimo e-Golf ne dopolnjuje baterije in lahk avto stoji tudi po kak teden pa ima še aplikacijo katera se oddaljeno povezuje v avto. A je imel kdo problem z akumulatorjem?
Pa tud drugi avti in znamke....
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Hyundai Kona EV 12V aku meritve

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Vsi Hyundai imajo možnost telematike aka Bluelink. Problemov z 12V akuji je precej več v državah, kjer jim že leta dela Bluelink, ker slednji precej bolj aktivno pije energijo, da se redno javlja big brotherju.
Poleg tega vse te funkcionalnosti, kot so timerji za filanje, timerji za ogrevanje, pomenijo, da se mora del elektronike redno prebujat in preverjat stanje, a je že prava ura, a je avto priklopljen na polnilnico, ipd ...
Na to se seveda priklopijo še razni bugi in to, da se vgrajuje navadne startne akumulatorje namesto cikličnih. Se pa strinjam, da so slednji dirty cheap, vsaj za proizvajalca vozil.

Jaz recimo (še) nimam težav z akumulatorjem.
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3781
6403

Re: Hyundai Kona EV 12V aku meritve

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Hanzi napisal/-a: 23 Nov 2021, 06:10
FV-EV napisal/-a: 22 Nov 2021, 17:24 , Hyundai je že prvič ni hotel (sem se dajal z njimi nekaj časa, potem pa obupal in jim sedaj delam negativni marketing) in drugič nisem niti poskušal.
Cenim take uporabnike, ker jih je na spletu premalo.
Večina zna samo hvaliti svoj avto(ali karjoli drugega) , nocejo (ne znajo) pa napisati kritike cez njega.
Ob tem se sprašujem kak imajo odnos ob njihovi 5 letni garanciji pri morebitnih drugih okvarah.
Za zdaj še dober.
viewtopic.php?p=99890#p99890
Hanzi
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: Hyundai Kona EV 12V aku meritve

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

zoranko napisal/-a: 23 Nov 2021, 09:40
Ogo napisal/-a: 22 Nov 2021, 20:39 Je pa moje mnenje, da bi morali upoštevati tisto 2 letno garancijo na originalni akumulator.
Pri Lunežniku so mi povedali da bi mi zamenjali akumulator če bi odpovedal v dveh leti po nakupu. Ne vem če gre za dobro voljo avto hiše ali so navodila od zastopnika.
Da bo jasno: Avto hiša mi je ob prvi menjavi želela zamenjati v garanciji, pa uvoznik HyundaiSLO ni dovolil (je bilo več interakcij) in je trdil, da sem gotovo nekaj jaz naredil, da se akumulator ne more istrošiti v 15 mesecih. Sem pa bil eden prvih lastnikov konEV,pa veliko vozim in tem problemom verjetno prvi v Sloveniji, kasneje pa izvedel še za nekaj podobnih, saj se poznam že kar z nekaj EVjaši.
Ko sem videl, da je bil befel uvoznika, sem še sam zatežil uvozniku, nekaj časa se dajal z njihovim odvetnikom, nisem pa imel energije, da bi še sam z odvetniki vlekel zadevo dalje (mi je zdravje več vredno kot 100eur). Na servisih v avto hiši so do mene prijazni in operativni, jih lahko pohvalim.

In ja, vsakomur povem tudi za negativne lastnosti avta ali uvoznika. Še enkrat pa povem, da sem z avtom zelo zadovoljen in verjetno je bil to v tistem trenutku za moje potrebe top nakup.
Hanzi, darjan
zoranko
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 127
Avto: IONIQ EV 38kWh
30
95

Re: Hyundai Kona EV 12V aku meritve

Odgovor Napisal/-a zoranko »

FV-EV napisal/-a: 23 Nov 2021, 16:05
zoranko napisal/-a: 23 Nov 2021, 09:40
Ogo napisal/-a: 22 Nov 2021, 20:39
Da bo jasno: Avto hiša mi je ob prvi menjavi želela zamenjati v garanciji, pa uvoznik HyundaiSLO ni dovolil (je bilo več interakcij) in je trdil, da sem gotovo nekaj jaz naredil, da se akumulator ne more istrošiti v 15 mesecih. Sem pa bil eden prvih lastnikov konEV,pa veliko vozim in tem problemom verjetno prvi v Sloveniji, kasneje pa izvedel še za nekaj podobnih, saj se poznam že kar z nekaj EVjaši.
Ko sem videl, da je bil befel uvoznika, sem še sam zatežil uvozniku, nekaj časa se dajal z njihovim odvetnikom, nisem pa imel energije, da bi še sam z odvetniki vlekel zadevo dalje (mi je zdravje več vredno kot 100eur). Na servisih v avto hiši so do mene prijazni in operativni, jih lahko pohvalim.

In ja, vsakomur povem tudi za negativne lastnosti avta ali uvoznika. Še enkrat pa povem, da sem z avtom zelo zadovoljen in verjetno je bil to v tistem trenutku za moje potrebe top nakup.
Ne dvomim v način delovanja uvoznika: izogibanje odgovornosti ipd., sploh glede na pokroviteljski odgovor ki sem ga dobil ko sem spraševal za možnosti naknadne vgradnje Bluelink-a.
Verjetno so morali spremeniti stališče sedaj ko nas je več s to težavo.
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2530

Re: Hyundai Kona EV 12V aku meritve

Odgovor Napisal/-a darjan »

Če ne drugega, bi jaz vsaj napisal kak mail v korejo ali pa hyundai EU, ker tak poj v rit uvoznika dela samo negativno reklamo znamki in sigurno ni tak odnos celotne korporacije, ampak samo neke žepne firme ki misli da drži boga za jajce.
zoranko
Uporabniški avatar
JP
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 80
Avto: Kona EV 64
110
45

Re: Hyundai Kona EV 12V aku meritve

Odgovor Napisal/-a JP »

Evo, še ena malo "off topic" zgodba na temo 12V akumulatorja.
Ja, tudi v naši je že tretji. Ko je zadeva odpovedala prvič, je bil malo čez 2 leti. Kljub temu sem poskušal tako kot FV-EV, vendar zadeva ni šla skozi. O tem sem tudi že pisal.
No zadnjič pa se mi avto prižge z napako "check ev system". Seveda ni več vozen...
Pokličem hyundai asistenco, pride avto vleka in zadevo odpeljejo na Autobinck.
No, šofer avtovleke je pozabil ugasnit avto, ko ga je razložil in preden je serviser prišel do njega, je bil avto neodziven (ni lučk, odklepanja...). Me kličejo in razložim, da je bil avto skoraj vozen in vsa ostala elektronika je normalno delovala, ko je bil naložen na avtovleko. Potem so naredili meritve in ugotovili, da je ena od celic fuč, ker se je tako hitro izpraznil (12V akumulator).
Na srečo so ga brezplačno zamenjali, ker je bil še v garanciji (v avtu je bil dobre pol leta).
Za "check ev system" pa je bilo potrebno zgolj poklikati reset napake na glavni bateriji... Pa je šlo skoraj dva dni. :/
3. decembra menjajo baterijo.
FV-EV
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Hyundai Kona EV 12V aku meritve

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Tisti, ki imate težave z akujem bi bilo fino da napišete letnik in mesec proizvodnje avta, če je to mogoče, oz. ta podatek imate.
Taragula
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 396
Avto: Hyundai Kona
331
107

Re: Hyundai Kona EV 12V aku meritve

Odgovor Napisal/-a Taragula »

JP napisal/-a: 30 Nov 2021, 21:20 Evo, še ena malo "off topic" zgodba na temo 12V akumulatorja.
Ja, tudi v naši je že tretji. Ko je zadeva odpovedala prvič, je bil malo čez 2 leti. Kljub temu sem poskušal tako kot FV-EV, vendar zadeva ni šla skozi. O tem sem tudi že pisal.
No zadnjič pa se mi avto prižge z napako "check ev system". Seveda ni več vozen...
Pokličem hyundai asistenco, pride avto vleka in zadevo odpeljejo na Autobinck.
No, šofer avtovleke je pozabil ugasnit avto, ko ga je razložil in preden je serviser prišel do njega, je bil avto neodziven (ni lučk, odklepanja...). Me kličejo in razložim, da je bil avto skoraj vozen in vsa ostala elektronika je normalno delovala, ko je bil naložen na avtovleko. Potem so naredili meritve in ugotovili, da je ena od celic fuč, ker se je tako hitro izpraznil (12V akumulator).
Na srečo so ga brezplačno zamenjali, ker je bil še v garanciji (v avtu je bil dobre pol leta).
Za "check ev system" pa je bilo potrebno zgolj poklikati reset napake na glavni bateriji... Pa je šlo skoraj dva dni. :/
3. decembra menjajo baterijo.
Pozdrav
Kdaj si kupil Kono? Jaz še sedaj nimam termina za menjavo baterije. Moja je februar 2019.
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Hyundai Kona EV 12V aku meritve

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Taragula napisal/-a: 30 Nov 2021, 21:33
JP napisal/-a: 30 Nov 2021, 21:20 3. decembra menjajo baterijo.
Pozdrav
Kdaj si kupil Kono? Jaz še sedaj nimam termina za menjavo baterije. Moja je februar 2019.
Tudi jaz še nimam "d" od datuma za menjavo glavne baterije. Kupljena v prvi polovici januarja 2019.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Kona EV”