Kona EV - menjava baterije

Odgovori
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3374
Avto: Tesla Model 3 LR
1849
1937

Re: Kona EV - menjava baterije

Odgovor Napisal/-a Ogo »

DeCoRawr napisal/-a: 07 Apr 2022, 10:49
Apolon napisal/-a: 07 Apr 2022, 10:33 Ma kurac.nič več ni avto vreden. Razvoj gre naprej….

Ma kakšen razvoj naprej... naj naredijo tolk učinkovit avto kot kona glede na obliko, pol se bomo pogovarjali o razvoji.
To se več ne splača delat.
Splača se delat požrešne kravice za 65 jurčkov plus.

Glede na to, da je zunaj novi Niro EV, lahko pa upamo, da čez 18 mesecev pride tudi nova Kona EV.
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5274
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1231
2582

Re: Kona EV - menjava baterije

Odgovor Napisal/-a darjan »

Niro EV meni niti približno ni videt tako učinkovit, kot je e-niro.

Lahko pa da videz vara, bomo videli.

Je pa zanimivo res, kako se obrača trg, ko sem videl EV9 me je prvo stisnilo pri srcu, potem pa sem skoraj dobil trdega.
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Kona EV - menjava baterije

Odgovor Napisal/-a Apolon »

:bang:
DeCoRawr napisal/-a: 07 Apr 2022, 10:49
Apolon napisal/-a: 07 Apr 2022, 10:33 Ma kurac.nič več ni avto vreden. Razvoj gre naprej….

Ma kakšen razvoj naprej... naj naredijo tolk učinkovit avto kot kona glede na obliko, pol se bomo pogovarjali o razvoji.
Kartonska škatla z baterijo in enim motorčkom bo najbolj učinkovito.

Če pa hočeš tank pa zahteva svoje.
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1228
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Kona EV - menjava baterije

Odgovor Napisal/-a Franci »

@Apolon - boš ti to zahteval, ko bodo za tvoj "bicikl" predvideli vpoklic in menjavo baterije. Ne mešat sodišča - javne uprave z vpoklicem za tvoje lastniško vozilo, pa tudi na sodišču, kamor prideš pričati ti povrnejo minimalne prevozne stroške in nikakor polne kilometrine kot navajaš - in tudi tam si marsikdo odreče povrnitvi stroškov, so pa seveda tudi tam eni sitni, ki hočejo višje stroške in se razburjajo,... enim ni itak nikoli dovolj.
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Kona EV - menjava baterije

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Franci napisal/-a: 07 Apr 2022, 11:20 @Apolon - boš ti to zahteval, ko bodo za tvoj "bicikl" predvideli vpoklic in menjavo baterije. Ne mešat sodišča - javne uprave z vpoklicem za tvoje lastniško vozilo, pa tudi na sodišču, kamor prideš pričati ti povrnejo minimalne prevozne stroške in nikakor polne kilometrine kot navajaš - in tudi tam si marsikdo odreče povrnitvi stroškov, so pa seveda tudi tam eni sitni, ki hočejo višje stroške in se razburjajo,... enim ni itak nikoli dovolj.
Poglej zakon in ne bluzi. Sem vedno zahteval in vedno dobil. Vedno zahtevam toliko kot imam škode oz. Izpada in niti centa več. Ti pa ostani ovca.
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3374
Avto: Tesla Model 3 LR
1849
1937

Re: Kona EV - menjava baterije

Odgovor Napisal/-a Ogo »

darjan napisal/-a: 07 Apr 2022, 11:02 Niro EV meni niti približno ni videt tako učinkovit, kot je e-niro.

Lahko pa da videz vara, bomo videli.

Je pa zanimivo res, kako se obrača trg, ko sem videl EV9 me je prvo stisnilo pri srcu, potem pa sem skoraj dobil trdega.
Ja, še večji in še požrešnejši ...
To se prodaja.
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Kona EV - menjava baterije

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Imajo pa še vedno možnost, da pridejo po avto, mi pustijo nadomestnega in ko porihtajo mi pripeljejo nazaj mojega in odpeljejo nadomestnega. Seveda bodo morali priti v Maribor. Saj menda ni nobenega problema, saj delavci delajo zastonj,….
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Kona EV - menjava baterije

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Koliko je bila baterija napolnjena ob predaji vozila po menjavi?
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1228
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Kona EV - menjava baterije

Odgovor Napisal/-a Franci »

Apolon napisal/-a: 07 Apr 2022, 11:37
Franci napisal/-a: 07 Apr 2022, 11:20 @Apolon - boš ti to zahteval, ko bodo za tvoj "bicikl" predvideli vpoklic in menjavo baterije. Ne mešat sodišča - javne uprave z vpoklicem za tvoje lastniško vozilo, pa tudi na sodišču, kamor prideš pričati ti povrnejo minimalne prevozne stroške in nikakor polne kilometrine kot navajaš - in tudi tam si marsikdo odreče povrnitvi stroškov, so pa seveda tudi tam eni sitni, ki hočejo višje stroške in se razburjajo,... enim ni itak nikoli dovolj.
Poglej zakon in ne bluzi. Sem vedno zahteval in vedno dobil. Vedno zahtevam toliko kot imam škode oz. Izpada in niti centa več. Ti pa ostani ovca.
Smo pač eni ovce, ki besedico ima pravico ne zgrabi dobesedno. Ne vem kam smo prišli, če bomo vsako minuto svojega življenja gledali skozi EUR-e.
Sam kot logistik raje splaniram vsako svojo pot tako, da istočasno opravim več stvari. Tudi redne servise si vedno splaniram tako, da vmesni čas izkoristim za športno aktivnost, druženje z nečaki,... Tudi v glavnem mestu in okolici si prav vsak lahko splanira spotoma kako reč, ki bi jo tako ali tako moral ali si jo želi opraviti.
Osebno v primeru, da mi ponudijo nadomestno vozilo, res ne vidim dodatnih stroškov niti s potjo še manj pa s časom, ki si ga vzamem kot prisiljen izlet, delo ki bi ga sicer opravil v tem času pa prestavim na drugi termin. ;)
Kot sem rekel besedico iz zakona imam pravico ne vzamem kot mora, in s planiranjem svojih aktivnosti pridem do tega, da bo ta strošek minimalen in ne bom eden od 10% ljudi, ki bi mahal s stroški.
Kot sem dejal tudi na sodišču, ko na koncu obravnave vedno priglašajo stroške le teh vedno vsi ne priglasijo, ker jim je pomembneje, da s svojim pričanjem pripeljejo sodnika do pravične odločitve, kot jim je ena ura, ki so si jo za pričanje vzeli. ;)
SimonZed
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Kona EV - menjava baterije

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Vzoren državljan. Takšne rabimo.
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8338
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5397
3530

Re: Kona EV - menjava baterije

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Apolon napisal/-a: 07 Apr 2022, 12:39 Vzoren državljan. Takšne rabimo.
Potrošnik.
Vzoren državljan pridno voli predlagane.
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Hanzi
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2284
Avto: Y RWD, Kona 39
617
1853

Re: Kona EV - menjava baterije

Odgovor Napisal/-a Hanzi »

Glede stroskov bi jih najbolj bolelo da bi ob vpoklicu rekel da jih ma dan vpoklica od 7h dalje caka avto na domacem naslovu. Prevzamejo ga lahko ob pogoju da predajo nadomestnega.
Venitev enako na domacem naslovu.
Sem imel vpoklic na sluzbenem tovornem fordu zaradi zavonega cilindra.
Najprej ni bilo nobenega nadomestnega avta.
Potem so našli nek majhen osebni avto.
Ko sem jih vprasal ce lahko v njega naložim tono tezko paleto so me gledali ko.... Na koncu je burger pripeljal na servis boxerja.
To dogovarjanje je potekalo pred obiskom servisa. Tako da me je boxer cakal na dvorišču servisa.
Kuoujes Teslo?
Bi jo kupil.ceneje?
https://ts.la/irma671472
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5309
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6170
4038

Re: Kona EV - menjava baterije

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Jaz se včasih sprašujem, kdo v tej državi sploh dela delo, ki prinaša konkretno dodano vrednost?

Če bi se ukvarjal z vsako pravico in študiral vse kar mi pripada, pisal pritožbe, se šel sodno preganjat, ali grozil prek medijev,..... potem jaz nimam časa delat in zaslužit evro, ker mi ves čas in vso energijo poberejo te različne vsakodnevne pravice, ki bi naj bile kršene.

Življenje je na koncu skupek kompromisov, kje ima posameznik svojo računico pa nima veze s pravičnostjo.
darjan, bnovak88, Franci, Sebastijan, Kegelj, prijazen, gile, Nejccc
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5274
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1231
2582

Re: Kona EV - menjava baterije

Odgovor Napisal/-a darjan »

Potrošnik pri nas/v EU je itak še preveč zaščiten ;)
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3374
Avto: Tesla Model 3 LR
1849
1937

Re: Kona EV - menjava baterije

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Nič ni narobe s pravicami, jih uveljavljaš, ali pa tudi ne, po želji. So pa zapisane, če se jih potrebuje. Bolje da so, kot da niso.

Glede avtov, so pa nekje v tujini še bolj zaščiteni kot v EU. V Avstraliji se neke pravice kar se tiče dolgoživosti avtomobila lahko uveljavljajo 10 let po nakupu.

Vse te varovalke pač so, da ne bi prodajalci in proizvajalci preveč nategovali stranke. Vsak se pa odloči, a bo v to šel.

Meni se tudi vrata zadnjega prtljažnika niso idealno zapirala, ko je avto bil povsem nov.
Ma se mi ni dalo iti zaradi tega na servis in sem reč sam uredil - nastavil gumice vrat, ki so namenoma narejene tako, da se nastavljajo in to je bilo to. Edina "napaka" na avtu do sedaj. Naj tako ostane ...
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Kona EV - menjava baterije

Odgovor Napisal/-a Apolon »

darjan napisal/-a: 07 Apr 2022, 14:40 Potrošnik pri nas/v EU je itak še preveč zaščiten ;)
Upam, da ti vododovodar slabo zatesni cevi in ti zalije bajto. Pa da se potrošnik ne bi slučajno bunil kaj. Spucaš, izsušiš, zmečeš pohištvo gnilo na odpad in kupiš novo pa je.
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Kona EV - menjava baterije

Odgovor Napisal/-a Apolon »

FV-EV napisal/-a: 07 Apr 2022, 14:04 Jaz se včasih sprašujem, kdo v tej državi sploh dela delo, ki prinaša konkretno dodano vrednost?

Če bi se ukvarjal z vsako pravico in študiral vse kar mi pripada, pisal pritožbe, se šel sodno preganjat, ali grozil prek medijev,..... potem jaz nimam časa delat in zaslužit evro, ker mi ves čas in vso energijo poberejo te različne vsakodnevne pravice, ki bi naj bile kršene.

Življenje je na koncu skupek kompromisov, kje ima posameznik svojo računico pa nima veze s pravičnostjo.
To samo pridno delaj in kimaj. Jaz pa bom delal in ko ne bom mogel delati zaradi tega ker so mi onemogočili delo za to zahteval povračilo stroškov.
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Kona EV - menjava baterije

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Apolon napisal/-a: 07 Apr 2022, 11:58 Koliko je bila baterija napolnjena ob predaji vozila po menjavi?
Ko sem prišel ob 17h po avto, je bila napolnjena 91 %.
Zjutraj sem ga pa pripeljal s 30 %. Tako da :tup: :clap: za AutoBinck.
Apolon
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5274
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1231
2582

Re: Kona EV - menjava baterije

Odgovor Napisal/-a darjan »

Apolon napisal/-a: 07 Apr 2022, 15:15
darjan napisal/-a: 07 Apr 2022, 14:40 Potrošnik pri nas/v EU je itak še preveč zaščiten ;)
Upam, da ti vododovodar slabo zatesni cevi in ti zalije bajto. Pa da se potrošnik ne bi slučajno bunil kaj. Spucaš, izsušiš, zmečeš pohištvo gnilo na odpad in kupiš novo pa je.
Verjetno ločiš med neživljenskimi podrebščinami ali bivališčem?
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Kona EV - menjava baterije

Odgovor Napisal/-a Apolon »

darjan napisal/-a: 08 Apr 2022, 07:21
Apolon napisal/-a: 07 Apr 2022, 15:15
darjan napisal/-a: 07 Apr 2022, 14:40 Potrošnik pri nas/v EU je itak še preveč zaščiten ;)
Upam, da ti vododovodar slabo zatesni cevi in ti zalije bajto. Pa da se potrošnik ne bi slučajno bunil kaj. Spucaš, izsušiš, zmečeš pohištvo gnilo na odpad in kupiš novo pa je.
Verjetno ločiš med neživljenskimi podrebščinami ali bivališčem?
Ne vidim razlike v finančnem smislu.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Kona EV”