Ciljna temperatura

Odgovori
ZeKl
Prispevkov: 5
1
0

Ciljna temperatura

Odgovor Napisal/-a ZeKl »

Pozdravljeni,
Sem nov lastnik kone electric zadnji model. Sedaj v mrzlih dneh sem želen nastavit, da se mi avto zjutraj segreje. Nastavil sem čas odhoda in ciljno temperaturo na katero naj bi se avto ogrel ampak se to ne zgodi. Seveda je priklopljen na polnilnico kot je zahtevano ob uporabi te funkcionalnosti.

Še nekaj ugotovitev:
Avto bi se moral začeti greti 30 min pred odhodom. Zadeva se vklopi (krog ledic se obarva oranžno) vleče tok iz polnilnice, se vklopi ventilator, nato pa se po nekaj sekundah zadeva avtomatsko izklopi. Izgleda kot, da bi neka zaščita izklopila ogrevanje.

Ima še kdo to težavo, kakšna ideja kaj bi lahko bilo. Sem že vprasal na servis in pravijo da bodo pogledali ampak šele po novem letu.

Hvala za kaksen nasvet že v naprej,
ZeKl
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3374
Avto: Tesla Model 3 LR
1849
1937

Re: Ciljna temperatura

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Ma to je nek softverski glitch. Servis bo gledal kot tele v zaprta vrata. Razen če bodo čudežno našli kak dokument podpore na to temo.
Kako imaš nastavljeno polnjenje? Imaš na timer v avtu? Se ta timer izteče preden začne gret avto? Probaj podaljšat obdobje za polnjenje najmanj do časa odhoda minus 30 minut.
Kako imaš glede tokov polnjenja nastavljeno?
Ogrevanje avta brez problema cukne 3600 W (16A 1F) iz vtičnice. Morda je tudi tu kaka caka.
Imaš nastavljeno, da nastavitve veljajo samo za dotično lokacijo? Probaj tudi to disejblat, ker sem opazil, da se GPSju občastno sfuzla in potem misli, da je avto parkiran drugje.
ZeKl
Prispevkov: 5
1
0

Re: Ciljna temperatura

Odgovor Napisal/-a ZeKl »

Urnikov za polnjenje sploh nimam nastavljenih, torej ko priklopim se napolni do nastavljene omejitve..

Zadeva se zažene potem pa ven vrže po nekaj sekundah (kot da bi povleklo prevelik tok in bi izklopilo), nimam pa nastavljene omejitve polnilnega toka ne v avtu in ne na polnilnici. Če dam ročko ven in ponovno nazaj notri pa zažene... kar nekaj. Kot si rekel verjetno nek softwerski bag.

Sem pa včeraj probal še na enofazni polnilec in je pa štartalo, ne vem ali slučajno ali to res dela samo na 1f priklopu tako kot mora (tudi na polnilnici mi je 2x štartalo, čisto naključno). Bom še mal potestiral in poročal.
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3374
Avto: Tesla Model 3 LR
1849
1937

Re: Ciljna temperatura

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Jaz sem recimo ugotovil, da če imam temperaturo nastavljeno pod 19C, da so šanse, da ne bo ogrevanja zalaufalo, precej višje. Če sem nastavil na 19,5 je pa morda zatajilo enkrat na 50 primerov.
ZeKl
Prispevkov: 5
1
0

Re: Ciljna temperatura

Odgovor Napisal/-a ZeKl »

zanimivo. Jaz imam temperaturo nastavljeno na 22. in mi je vklopilo 1x na ene 20 poskusih.
Ogo
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Kona EV”