Hyundai Kona - predstavitev

Odgovori
zoranko
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 133
Avto: IONIQ EV 38kWh
30
103

Re: Hyundai Kona - predstavitev

Odgovor Napisal/-a zoranko »

mlakar napisal/-a: 17 Jan 2023, 20:07 Tale nemški ne pokaže še vsega?
Meni ni pokazal. Na servisu so mi rekli da je predviden za menjavo tekočine. Tako da naslednji teden opravimo še to.
Ogo
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1228
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Hyundai Kona - predstavitev

Odgovor Napisal/-a Franci »

DeCoRawr napisal/-a: 17 Jan 2023, 23:13 Mogoče je pa zelena :D bom preveril...
Sem prepričan, da je zelena - si me pa prestrašil, ko si rekel, da so ti naslednji dan na servisu že dolivali.
Sem preveril tudi sam nivo tekočine in je tudi 14 dni po menjavi baterije stanje še vedno na max.

Morda so pa Hrvati to naredili boljše :D
Uporabniški avatar
edi-b
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1250
Kraj: Laško
Avto: Hyundai kona EV 64
1245
1674

Re: Hyundai Kona - predstavitev

Odgovor Napisal/-a edi-b »

tudi na mojem je zelena hladilna, nivo ni nič padel, upam da ne bo vpoklica, bo pa tako maja letos po 4 letih 120k km...
toplotna že 23 let + MSE 7 let in 2022 na 16 kW + BEV Kona 2019 in Corsa 2021
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6659
Avto: Kona 64_2018
3554
604

Re: Hyundai Kona - predstavitev

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Sem preveril, tekočina je zelena(oziroma bolj zelena kot modra, se da hitro zamenjat :) ). cca mal pod MAX, Bom spremljal. Mogoče mi dans rata naredit zimski 100% test degradacije nove baterije.
Avrelij
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1001
Kraj: Zasavje
630
909

Re: Hyundai Kona - predstavitev

Odgovor Napisal/-a Avrelij »

Novi model - do sedaj je bilo le nekaj posnetkov, ko so jo našli na ulicah Koreje, zdaj pa v živo tudi od znotraj: https://www.youtube.com/watch?v=8CJiuAn ... l=TheMount

Ne glede na specifikacije, ki kapljajo v javnost se že na oko vidi, da je nekoliko večja, tudi prtljažnik je večji. Modernejši dizajn daje zunaj videz malega Tucsona, znotraj pa mu ne sledi več. Povečani zasloni niso popolnoma integrirani v armaturo, saj se nekako z njo zlijejo spodaj, zgoraj se vidi da so si pustili možnost da jih kdaj povišajo, so pa obdržali večino fizičnih gumbov. Sredinska konzola ima ogromen prostor za drobnarije, pod naslonjalom za roko pa je polodprta in prilagodljiva, znalci s 3D printerji bi jo znali še bolje izkoristiti. Izbiro "prestave" so prestavili iz sredinske konzole in jo umestili k volanu blizu lokacije nekdanjega klasičnega ključa za zagon. Nisem opazil da bi imeli HUD na zaslončku, tako da bo mogoče projiciral na steklo v boljših paketih. USB priključki so tip C, za kaj starejšega bo potreben adapter, je pa na polici pred sovoznikom polička tudi za današnje velike telefone.

Zadnjo polico bo mogoče lepo pospraviti v prtljažniku, čeprav bo še vedno vzela nekaj prostora, tudi zadnji sedeži se mi zdijo premalo poglobljeni za dober oprijem telesa, a za pravo ceno bo treba rit vanje položit. Zadnje trikotno okno je bolj za okras, ker je premajhno za pogled nazaj, a nekaj bo rešil nadzor mrtvega kota, ki ga ima znamka v opremi. Materiali v notranjosti se zdijo primerno kvalitetni za ta cenovni razred. Tudi zadnja kamera naj bi imela izboljšano sliko, dodali so ji še možnost zvoka.

Zanimivo je, da so iz EV izpeljali še ICE variante, ne obratno kot je bilo do sedaj v navadi.

Še nekaj več o ICE in PHEV za podrobnejši občutek o avtu: https://www.youtube.com/watch?v=s0WTS9S ... SceneKorea
edi-b, SimonZed, mlakar, DGJ
matjaz21
Prispevkov: 4
2
0

Re: Hyundai Kona - predstavitev

Odgovor Napisal/-a matjaz21 »

Sončno elektrarno že imam na strehi, sedaj pa je na vrsti nakup električnega avta. Glede na to, da bo proti koncu leta menjava generacij pri Koni, me zanima vaše mnenje ali bodo za trenutno Kono EV kakšni večji popusti poleti/jeseni in kaj na splošno pričakujete glede tega.

Situacija je popolnoma drugačna kot v času phase outa električnega golfa, saj je povpraševanje po električnih avtih še vedno relativno visoko, čeprav se že vidijo znaki, da se povpraševanje ohlaja.

Trenutno vidim na spletni strani v akcijskem ceniku, ki pa je že pol leta star iz 2022, da je Hyundai EKO subvencija v višini 3000EUR. Kako ponavadi izgleda s strani prodajalcev ta phase out? Spomladi dodajo malo dodatnega popusta oz. dodatne stvari e.g. še polnilnica za isto ceno in če ne uspejo vse prodati in ostaja zaloga potem poleti še dodaten popust, da so avti do prihoda nove generacije razprodani?

Z nakupom se mi ne mudi, bo pa proti koncu leta nov avto postal skoraj nujen.

Hvala za mnenja!
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6659
Avto: Kona 64_2018
3554
604

Re: Hyundai Kona - predstavitev

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Glede na to da bo junija cena elektrike kar poskočila in da prihaja ohlajanje povpraševanja ter to da je tesla pocenila modele zna bit da te bodo konc leta prosili da kupiš EV. Torej naj se ti kar ne mudi. Bo še veselo z ceno.
Uporabniški avatar
mlakar
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1666
Avto: Muskvič Model E Quattro
829
802

Re: Hyundai Kona - predstavitev

Odgovor Napisal/-a mlakar »

Odvisno od zaloge. Če se kaj predolgo svaljka po lagrih, gredo tudi po 7 jurjev off list price. Aktualno bo verjetno okrog poletja.
Avrelij
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1001
Kraj: Zasavje
630
909

Re: Hyundai Kona - predstavitev

Odgovor Napisal/-a Avrelij »

matjaz21 napisal/-a: 28 Feb 2023, 13:48 ... Z nakupom se mi ne mudi, bo pa proti koncu leta nov avto postal skoraj nujen. ...
Predvidoma do poletja tudi pri nas pride na trg nova ICE Kona, do konca leta pa še EV. To bi znalo imeti vpliv na cene trenutne variante (odvisno seveda od zanimanja za zdajšnjo).
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3015
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3803
6420

Re: Hyundai Kona - predstavitev

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Kot pravijo predhodniki. Če bo zaloga in prodaje po trenutnih cenah ne bo, bodo znižali, če se bodo prodajali pa zagotovo ne.
Prej bi rekel, da bodo dvignili cene novega modela.
Avrelij
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1001
Kraj: Zasavje
630
909

Re: Hyundai Kona - predstavitev

Odgovor Napisal/-a Avrelij »

Nekaj razkritij o novem modelu:

https://siol.net/avtomoto/novice/razkri ... oto-600988
Podatek o večji bateriji je tukaj zgrešeno predstavljen, saj naj bi imela 65,4kWh

https://www.moveelectric.com/e-cars/new ... ai-kona-ev

in promo video:
https://www.youtube.com/watch?v=P9JcKdN ... iWorldwide
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8337
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5397
3528

Re: Hyundai Kona - predstavitev

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Če bo zaloga in prodaje po trenutnih cenah ne bo, bodo znižali
Kje je poden, do kamor še lahko znižajo?
- Jurja, -10 jurjev, -20 jurjev, -40 jurjev?

Those who can ... do.
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3374
Avto: Tesla Model 3 LR
1849
1937

Re: Hyundai Kona - predstavitev

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Danes sem videl tovornjak poln Kon EV narejenih na Češkem. Nekam se že prodajo.

Drugače pa isti šmorn kot pri Tesli. Samo, da so klasični avto proizvajalci manj inklinirani zniževanju cen v samih cenikih. Raje imajo popuste, akcijske cene z časovno omejenostjo ipd.

In ko se zaloge nabere, podobno kot pri Tesli, se pač daje akcijske cene. Samo, da Tesla daje akcijske cene že če se avto svaljka na parkirplacu teden dni, Hyundai, pa ko se svaljka 3 mesece.
S tem, da jeseni pride nova Kona EV in je že v planu, da se bo zmanjšalo proizvodnjo trenutne in razprodalo zaloge.

https://insideevs.com/news/655866/2024- ... s-are-out/
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8337
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5397
3528

Re: Hyundai Kona - predstavitev

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Toliko govora o znamki, ki se vse slabše prodaja ... samo 8 registracij v februarju.

Tri letni tržni delež 5%.
Februarski tržni delež 3%, enako zadnje 3 mesece.

Stara slava mineva.
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3374
Avto: Tesla Model 3 LR
1849
1937

Re: Hyundai Kona - predstavitev

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Trenutna cena novih v Sloveniji je prvenstveni problem. So na drugem koncu sveta Kone EV tudi za 30% cenejše.
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8337
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5397
3528

Re: Hyundai Kona - predstavitev

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Seveda je cena problem.
Če bi hyundai želel prodajat, bi cenu spustu. Če bi jo seveda lahko (negativen profit ni profit ...)
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3374
Avto: Tesla Model 3 LR
1849
1937

Re: Hyundai Kona - predstavitev

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Stroškovne strukture ne vemo. Ampak, glede na to, da v Kaliforniji še stalkerji Elona Muska vozijo Kono EV, bi rekel, da je motivacija za znižanje cene na nekaterih trgih večja, na drugih nižja in da Hyundai ravno ne štanca giga izgub. Profit pa mora biti blizu 0, da dacarji ne poberejo preveč. :)
Uporabniški avatar
technic
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2255
1185
398

Re: Hyundai Kona - predstavitev

Odgovor Napisal/-a technic »

himi
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 170
110
1

Re: Hyundai Kona - predstavitev

Odgovor Napisal/-a himi »

Dober avto deluje takole "na papirju" in v detajlih precej bolj dovršen kot predhodnik.

Edino kar bi morali še dodelati je, po mojem mnenju, to, da bi se vozilo nekoliko hitreje polnilo, ter mogoče dodati opcijo pogona 4x4.
rodney
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 231
Kraj: Jesenice
Avto: Tesla M3
78
3

Re: Hyundai Kona - predstavitev

Odgovor Napisal/-a rodney »

warpedone napisal/-a: 07 Mar 2023, 10:28 Seveda je cena problem.
Če bi hyundai želel prodajat, bi cenu spustu. Če bi jo seveda lahko (negativen profit ni profit ...)

Vecji problem pri Tesli je kakovost izdelave, avto je salabajzersko narejen, podvozje izredno slabo, in ce primerjamo Hyundai je za Teslo kar se tice kakovosti, svetlobno leto naprej... res je da ima Tesla featurje da gledas lahko Netflix na zaslonu v avtu in connectivity...

Hyundai ocitno ima svojo racunico, ker uspejo prodati EV...
Avrelij
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Kona EV”