Kljuka za kolo

E_skiro
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 266
Kraj: 2241
174
111

Kljuka za kolo

Odgovor Napisal/-a E_skiro »

Ker se zanimam za nakup novega Ioniqa, me je zanimalo kako je z vlečno kljuko pri starem. V Nemčiji (spet) je čisto legalna možnost namestitve kljuke za nosilce za kolo. Dovoljena obremenitev je 60kg (nosilec za kolo+kolesa)

https://hyundaizubehoer.de/de/237-ioniq-ahk

Upam, da bodo pri novem tudi dodali kaj takega in povečali obremenitev na 75 kg.
zoranko
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 127
Avto: IONIQ EV 38kWh
30
95

Re: Kljuka za kolo

Odgovor Napisal/-a zoranko »

Odgovor od AH Lunežnik:

Spoštovani,

izvedli smo povpraševanje na uvoznika originalne dodatne opreme Hyundai, ki nam je pojasnil, da ta dodatna oprema v Slovenijo ni dobavljiva.
Po homologacijskem dokumentu za električno vozilo Hyundai Ioniq ni dovoljenja obremenitev na zadnjem delu vozila – zato tudi vlečna kljuka ni homologirana. Posledično tudi nosilca koles za na vlečno kljuko ni mogoče montirati.
V kolikor bomo na to temo prejeli kakšno novo informacijo vas bomo o tem obvestili.
Lep pozdrav.

Ali ima kdo kakšne informacije/izkušnje glede nosilcev ki se montirajo na zadnja vrata? Npr. https://eu.menabocaraccessories.com/eng/standup2.html
Argo
-
Prispevkov: 1566
Kraj: Slovenija
Avto: Kona EV 64
969
701

Re: Kljuka za kolo

Odgovor Napisal/-a Argo »

zoranko napisal/-a:Odgovor od AH Lunežnik:

Spoštovani,

izvedli smo povpraševanje na uvoznika originalne dodatne opreme Hyundai, ki nam je pojasnil, da ta dodatna oprema v Slovenijo ni dobavljiva.
Po homologacijskem dokumentu za električno vozilo Hyundai Ioniq ni dovoljenja obremenitev na zadnjem delu vozila – zato tudi vlečna kljuka ni homologirana. Posledično tudi nosilca koles za na vlečno kljuko ni mogoče montirati.
V kolikor bomo na to temo prejeli kakšno novo informacijo vas bomo o tem obvestili.
Lep pozdrav.

Ali ima kdo kakšne informacije/izkušnje glede nosilcev ki se montirajo na zadnja vrata? Npr. https://eu.menabocaraccessories.com/eng/standup2.html
Jaz sem kljuko montiral na Kono. Uporabljam jo za nosilec Thule za 2 kolesa.
Uporabniški avatar
Franci
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1227
Kraj: LESCE
Avto: KONA EV & Renault Megane,
1180
418

Re: Kljuka za kolo

Odgovor Napisal/-a Franci »

Najbrž na lastno pest in jo ne moreš vpisat v homologacijo - so ti jo montirali pri nas ali v Avstriji??
zoranko
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 127
Avto: IONIQ EV 38kWh
30
95

Re: Kljuka za kolo

Odgovor Napisal/-a zoranko »

Argo napisal/-a:
zoranko napisal/-a:Odgovor od AH Lunežnik:


Jaz sem kljuko montiral na Kono. Uporabljam jo za nosilec Thule za 2 kolesa.
Kako je z garancijo?
Frostie
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 16
Kraj: Ljubljana Smartno
Avto: Hyundai Ioniq 2020
4
1

Re: Kljuka za kolo

Odgovor Napisal/-a Frostie »

zoranko napisal/-a:Odgovor od AH Lunežnik:

Spoštovani,

izvedli smo povpraševanje na uvoznika originalne dodatne opreme Hyundai, ki nam je pojasnil, da ta dodatna oprema v Slovenijo ni dobavljiva.
Po homologacijskem dokumentu za električno vozilo Hyundai Ioniq ni dovoljenja obremenitev na zadnjem delu vozila – zato tudi vlečna kljuka ni homologirana. Posledično tudi nosilca koles za na vlečno kljuko ni mogoče montirati.
V kolikor bomo na to temo prejeli kakšno novo informacijo vas bomo o tem obvestili.
Lep pozdrav.

Ali ima kdo kakšne informacije/izkušnje glede nosilcev ki se montirajo na zadnja vrata? Npr. https://eu.menabocaraccessories.com/eng/standup2.html
Za standup pise, da kompatiblen... je kdo probal ?
zoranko
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 127
Avto: IONIQ EV 38kWh
30
95

Re: Kljuka za kolo

Odgovor Napisal/-a zoranko »

"Mimogrede...včeraj sem izvedel, da se pri nas na Hyundaiu trudijo s tem, da bi omogočili vgradnjo vlečne naprave tudi "starejšim" Konam"
Pri Konah se nakaj dogaja. Je kaj novega za Ioniq-a?
macek
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 395
Kraj: Ljubljana
Avto: Konči model 2020
232
70

Re: Kljuka za kolo

Odgovor Napisal/-a macek »

Glede motaže na Ioniqu, pravijo, da ne bo možna nikoli, mogoče pri petki.
Za kone obljubljajo tudi za nazaj, kdaj bo še sam bog ne ve.
Imata tudi moja dva kolega montirano eden legalno drugi ne, nobeden na rednem servisu ni nič prašal za kljuko.
Hanzi
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2205
Avto: Y RWD, Kona 39
600
1781

Re: Kljuka za kolo

Odgovor Napisal/-a Hanzi »

Kot.vidim, je na 64kw koni mozna kljuka, na 39 pa ne.
Kuoujes Teslo?
Bi jo kupil.ceneje?
https://ts.la/irma671472
Hanzi
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2205
Avto: Y RWD, Kona 39
600
1781

Re: Kljuka za kolo

Odgovor Napisal/-a Hanzi »

macek napisal/-a: 02 Mar 2021, 19:42 Glede motaže na Ioniqu, pravijo, da ne bo možna nikoli, mogoče pri petki.
Za kone obljubljajo tudi za nazaj, kdaj bo še sam bog ne ve.
Imata tudi moja dva kolega montirano eden legalno drugi ne, nobeden na rednem servisu ni nič prašal za kljuko.
Petka je imela zapeto pocitnisko prikolico na hyundai dnevu na vranskem.
Kuoujes Teslo?
Bi jo kupil.ceneje?
https://ts.la/irma671472
Hanzi
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2205
Avto: Y RWD, Kona 39
600
1781

Re: Kljuka za kolo

Odgovor Napisal/-a Hanzi »

A ima ioniq lahko vsaj stresni prtljaznik ( truga, kolesa...)
Kuoujes Teslo?
Bi jo kupil.ceneje?
https://ts.la/irma671472
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2530

Re: Kljuka za kolo

Odgovor Napisal/-a darjan »

Lahko ja, ampak mora bit na vakuum, to pa vpliva na nosilnost.
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3781
6403

Re: Kljuka za kolo

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Videl sem že klasične strešne prtljažnike s prečkami nameščene na Ioniqu. Vem, da obstajajo.
Uporabniški avatar
Matej
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1877
Avto: V vsakem primeru EV
1771
1659

Re: Kljuka za kolo

Odgovor Napisal/-a Matej »

Obstajajo. Jaz sem imel na svojemu.
DGJ
Andrej_K
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 130
Kraj: LJ
Avto: Ioniq FL 2020
24
5

Re: Kljuka za kolo

Odgovor Napisal/-a Andrej_K »

macek napisal/-a: 02 Mar 2021, 19:42 Glede motaže na Ioniqu, pravijo, da ne bo možna nikoli, mogoče pri petki.
Za kone obljubljajo tudi za nazaj, kdaj bo še sam bog ne ve.
Imata tudi moja dva kolega montirano eden legalno drugi ne, nobeden na rednem servisu ni nič prašal za kljuko.
Obstaja slučajno tu na forumu lastnik sivega Ioniqa FL reg. MB... - sem ga videl v Maredi čez praznike in sem bil fasciniran ker je imel na električnem Ioniqu kljuko, in na kljuki montiran nosilec za kolesa.

Fasciniran zato, ker kar sem prebral se to NE DA. In glede na videno me zanima kako se da rešiti? :D
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6552
Avto: Kona 64_2018
3492
595

Re: Kljuka za kolo

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

SE DA, pokliči hernec, šeško in bodo zrihtali. Cca 500-600€
Dardo
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 34
Kraj: Šenčur
Avto: Ioniq FL
32
9

Re: Kljuka za kolo

Odgovor Napisal/-a Dardo »

DeCoRawr napisal/-a: 03 Maj 2023, 12:41 SE DA, pokliči hernec, šeško in bodo zrihtali. Cca 500-600€
Pozdravljen,
a to pomeni, da ti uredi tudi homologacijo, da vlečno kljuko uporabljaš kot nosilec koles ?
Imam Ioniq FL in sem predlani iskal naokrog kdo bi mi namestil vlečno kljuko, da bi jo uporabljal za nosilec koles pa so me vsi po vrsti zavrnili, ker imam na homologaciji navedeno 0 kg.
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6552
Avto: Kona 64_2018
3492
595

Re: Kljuka za kolo

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Če je njihov odgovor pritrdilen uredijo tudi homologacijo, pošlji povpraševanje in ti bodo sporočili kako je.
Dardo
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2425
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1341
990

Re: Kljuka za kolo

Odgovor Napisal/-a alfy »

Dardo napisal/-a: 03 Maj 2023, 16:04
DeCoRawr napisal/-a: 03 Maj 2023, 12:41 SE DA, pokliči hernec, šeško in bodo zrihtali. Cca 500-600€
Pozdravljen,
a to pomeni, da ti uredi tudi homologacijo, da vlečno kljuko uporabljaš kot nosilec koles ?
Imam Ioniq FL in sem predlani iskal naokrog kdo bi mi namestil vlečno kljuko, da bi jo uporabljal za nosilec koles pa so me vsi po vrsti zavrnili, ker imam na homologaciji navedeno 0 kg.
Sej ti vpišejo v homologacijo pod vlečno napravo, napravo z vleko 0kg in samo vertikalno obremenitvijo npr. 75kg.
Nekaj časa nazaj je res to bil bau bau, zdaj bi pa ja na homologacijah že morali to vedet.
Druga opcija pa je, da montiraš in se ne sekiraš, saj stresnega nosilca ali kake druge zadeve za prevoz koles ne rabiš vpisovat nikamor, le s prikolico pripeto ni fajn, če te pol dobijo ;)
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2425
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1341
990

Re: Kljuka za kolo

Odgovor Napisal/-a alfy »

alfy napisal/-a: 03 Maj 2023, 17:25
Dardo napisal/-a: 03 Maj 2023, 16:04
DeCoRawr napisal/-a: 03 Maj 2023, 12:41 SE DA, pokliči hernec, šeško in bodo zrihtali. Cca 500-600€
Pozdravljen,
a to pomeni, da ti uredi tudi homologacijo, da vlečno kljuko uporabljaš kot nosilec koles ?
Imam Ioniq FL in sem predlani iskal naokrog kdo bi mi namestil vlečno kljuko, da bi jo uporabljal za nosilec koles pa so me vsi po vrsti zavrnili, ker imam na homologaciji navedeno 0 kg.
Sej ti vpišejo v homologacijo pod vlečno napravo, napravo z vleko 0kg in samo vertikalno obremenitvijo npr. 75kg.
Nekaj časa nazaj je res to bil bau bau, zdaj bi pa ja na homologacijah že morali to vedet. Problem je v izrazoslovju, ko pridemo na homologacijo in rečemo jaz bi rad montiral "vlečno kljuko", to se ne da.

Druga opcija pa je, da montiraš in se ne sekiraš, saj stresnega nosilca ali kake druge zadeve za prevoz koles ne rabiš vpisovat nikamor, le s prikolico pripeto ni fajn, če te pol dobijo ;)
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Ioniq”