Check Smart Recuperation System

Odgovori
methos
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Avto: Tesla 3 RWD 2023
190
16

Check Smart Recuperation System

Odgovor Napisal/-a methos »

Ko vklopim avto in se zacnem voziti mi cez nekaj metrov se prikaze opozorilna napaka v oranzni barvi.

je kdo ze imel ta problem?

Slika
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Check Smart Recuperation System

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Je radar mogoče umazan/zakrit?
methos
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Avto: Tesla 3 RWD 2023
190
16

Re: Check Smart Recuperation System

Odgovor Napisal/-a methos »

Mogoče par flekcev ubite mrcesi drugace pa nic posebnega na radarju ni za videt...
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Check Smart Recuperation System

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

A radarski tempomat ti pa normalno dela (sprašujem, ker oba sistema uporabljata radar)?
methos
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Avto: Tesla 3 RWD 2023
190
16

Re: Check Smart Recuperation System

Odgovor Napisal/-a methos »

Danes sem s cistilom za steklo pocistil radar in se peljal po AC in radarski tempomat dela pa tudi napake mi ni javilo kot prejsnje dni.

radar je imel sledi mrcesi in flekce ampak da bi to toliko vplivalo na delovanje?
methos
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Avto: Tesla 3 RWD 2023
190
16

Re: Check Smart Recuperation System

Odgovor Napisal/-a methos »

spet se je pojavila napaka :))
SimonZed
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 2917
2218
3476

Re: Check Smart Recuperation System

Odgovor Napisal/-a SimonZed »

Bo moral pa servis pogledati. Poročaj, kaj bo.
smartrec.jpg
smartrec.jpg (169.74 KiB) Pogledano 9189 krat
(to je sicer iz navodil za kono)
methos
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Avto: Tesla 3 RWD 2023
190
16

Re: Check Smart Recuperation System

Odgovor Napisal/-a methos »

Servis je pogledal in niso nic nasli... "kao napake ne vidijo"... se pa zadeva pojavlja vsaki drugi dan.... v glavnem, ti servisi so pri nas samo da cistijo bremze, in menjavajo kabinske filtre...
Potem so rekli da bodo vprasali support servisni v tujini, imajo vse fotografije ker sem posnel video, ampak niso se vec nazaj oglasili in to ti je ta relanost nasih servisov... poprodajna podpora je slaba...
Uporabniški avatar
Nejccc
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1020
Kraj: Horjul
Avto: Ioniq EV 28 kWh, e-Niro 64kWh
1243
2402

Re: Check Smart Recuperation System

Odgovor Napisal/-a Nejccc »

Da ne bo na koncu kriv samo slab 12V aku :(
methos
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Avto: Tesla 3 RWD 2023
190
16

Re: Check Smart Recuperation System

Odgovor Napisal/-a methos »

Nejccc napisal/-a: 26 Sep 2021, 10:38 Da ne bo na koncu kriv samo slab 12V aku :(
Tudi to me ne bi cudilo :)
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3374
Avto: Tesla Model 3 LR
1849
1937

Re: Check Smart Recuperation System

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Hja, če je vir napetosti nestabilen, se elektroniki brklja.
Ja, nič, kontrolirat napetost 12V akumulatorja, pa potrditi ali ovreči teorijo.

Recimo s temle, ki si zapisuje stanje v interno memorijo, pa potem odčitaš zgodovino preko Bluetootha:
https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B ... Y077&psc=1
methos
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Avto: Tesla 3 RWD 2023
190
16

Re: Check Smart Recuperation System

Odgovor Napisal/-a methos »

Pa avto je bil na servisu, kontrolirali so tudi akumulator, vsaj tako pise na porocilu ki sem ga dobil zraven racuna...ni mi pa jasno ce se napaka zgodi, da oni ne vidijo te napake v logih....
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3374
Avto: Tesla Model 3 LR
1849
1937

Re: Check Smart Recuperation System

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Nekatere napake se resetirajo, izbrišejo.
Za probleme z akumulatorjem, rabiš pa en tak dolgoročni logger. Ko prideš na servis je lahko vse OK, ker je avto že dofilal akumulator.
S takšnim dolgoročnim loggerjem pa lahko opaziš, da je vmes na parkir placu, ko je avto stal, napetost 12 V akumulatorja konkretno padla ...
Skratka gre za napake, kjer bi avto nekdo moral opazovat recimo 30 ur, kaj se dogaja z akumulatorjem in porabniki.
Hyundai pa nobenemu servisu ne bo plačal toliko za diagnostiko. Ti pa tudi iz svojega žepa ne. Žal je tako.
Še zamenjava velikonapetostne baterije je normirana na 3 ure. To je to, več ne plačajo.
FV-EV
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5306
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6164
4035

Re: Check Smart Recuperation System

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Pri Hyundaiu imajo velik problem z 12V akumulatorji. Ta problem je zelo očiten pri konah in malo manj pri ioniqih, res pa da ga nima vsak ampak nas je veliko, več kot pol lastnikov, eni z manjšimi težavami, drugi z večjimi. Torej kdor kupuje Hyundai naj si vzame to napako v zakup, vnaprej prišteje ene 50eur letno dodatnega stroška (menjava aku ali pa nakup boosterja).

Sam sem se s tem sprijaznil, zamenjal aku, zdaj bi moral menjati že drugega, pa sem raje kupil booster, ki mi ga je predlagal uporabnik timo in se s tem problemom več ne obremenjujem. Si pa verjetno naslednjega ne bom kupil iz družine Hyundai-Kia.
timo
methos
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 312
Avto: Tesla 3 RWD 2023
190
16

Re: Check Smart Recuperation System

Odgovor Napisal/-a methos »

FV-EV napisal/-a: 26 Sep 2021, 18:46 Pri Hyundaiu imajo velik problem z 12V akumulatorji. Ta problem je zelo očiten pri konah in malo manj pri ioniqih, res pa da ga nima vsak ampak nas je veliko, več kot pol lastnikov, eni z manjšimi težavami, drugi z večjimi. Torej kdor kupuje Hyundai naj si vzame to napako v zakup, vnaprej prišteje ene 50eur letno dodatnega stroška (menjava aku ali pa nakup boosterja).

Sam sem se s tem sprijaznil, zamenjal aku, zdaj bi moral menjati že drugega, pa sem raje kupil booster, ki mi ga je predlagal
timo
in se s tem problemom več ne obremenjujem. Si pa verjetno naslednjega ne bom kupil iz družine Hyundai-Kia.
Pa v cem je tezava pri teh njihovih 12V akumulatorjih?
Pa zdaj da na pol leta starem avtu kupujem nov 12V akumulator je parodija...
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5306
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6164
4035

Re: Check Smart Recuperation System

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

methos napisal/-a: 26 Sep 2021, 18:50 Pa v cem je tezava pri teh njihovih 12V akumulatorjih?
Pa zdaj da na pol leta starem avtu kupujem nov 12V akumulator je parodija...
Ni težava v akumulatorjih - čeprav so res zelo švoh ampak, če ne bi imel avto težav, bi preživel več let.

Problem je, da ga nekaj kuri ob neznanem času in čeprav se zdaj vsake štiri ure dopolnjuje tudi na parkingu, se zgodi, da ga vseeno kdaj zmanjka. Moje slutnje so naslednje:
- odprta vrata kako uro je že lahko zanj problem, tudi če ne gori nobena lučka
- prtljažnik zaprt na prvo stopnjo čez noč
- ključi oziroma odklenen avto čez noč
- ....

Skratka različni uporabniki imamo različne primere, vsem pa je skupno, da se aku sprazni, meni prvi že prvo leto, od takrat Topla pa je po letu in pol spet podobna zgodba. Se mi pa ne da več s tem ukvarjat, sem kupil booster in že trikrat uporabil, pa je še vedno 75% poln :D
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3374
Avto: Tesla Model 3 LR
1849
1937

Re: Check Smart Recuperation System

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Jaz zaenkrat z 12 v akumulatorjem nimam še nobenega problema. Kona stara 14 mesecev, 38 jurjev km.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Ioniq”