P: Nissan Leaf

rkocen
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 12
Kraj: Dobrova
Avto: Leaf 40kWh
5
65

Re: P: Nissan Leaf

Odgovor Napisal/-a rkocen »

Točno tako imam namen kasneje narediti, da prekinem polnilnico ko doseže določeno napolnjenost... dokler pa imam polnilnico na šuko, pa to ne gre (no, sem že testiral šuko vtičnico, pa imam še nepojasnjene težave).

@Tomo : Preko NissanConnect računa... Pošilja avtu sms, ta pa mu nazaj vrača info. Je enostavna integracija v HA.
Tomo
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 14
3
1

Re: P: Nissan Leaf

Odgovor Napisal/-a Tomo »

rkocen napisal/-a: 19 Jan 2023, 14:11 Točno tako imam namen kasneje narediti, da prekinem polnilnico ko doseže določeno napolnjenost... dokler pa imam polnilnico na šuko, pa to ne gre (no, sem že testiral šuko vtičnico, pa imam še nepojasnjene težave).

@Tomo : Preko NissanConnect računa... Pošilja avtu sms, ta pa mu nazaj vrača info. Je enostavna integracija v HA.
Ko bom imel avto doma, se bom malo poigral s temi appi, če ne bo šlo bom prosil za pomoč 😁.
rkocen
aob01
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2063
Kraj: Metlika
Avto: C3
739
2

Re: P: Nissan Leaf

Odgovor Napisal/-a aob01 »

Še ena rešitev je, če želiš omejiti polnenje do konca - ko veš, koliko se avto napolni v eni uri, izračunaš in daš take časovne omejitve kar v avtu. Dnevno delam bolj kot ne iste kilometre, polni se toliko in toliko časa, stvar rešena. Druga možnost je preko Zappija, tam se da v Eco+ način, ki ponoči ne polni, mu pa daš boost s toliko in toliko kWh.
matija, rkocen
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3562
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3094
1613

Re: P: Nissan Leaf

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Še ena rešitev, kupiš sonoff pow 16 A in avto polniš na šuko, ki vleče 9 A.
Uporabiš dobro vtičnico in zadeva bo delovala brez problema, le na sonoff moraš malo popazit, ima namreč varovalko, ki se začne s časom pregrevati, in jo po potrebi kar prevežeš, saj imaš vtičnico varovano.
Potem naložiš hassio na raspberry PI: https://www.home-assistant.io/getting-started/
Instaliraš nissan leaf integracijo : https://www.home-assistant.io/integrations/nissan_leaf/
V settings/devices & services greš na zavihek Devices in klikneš add device, poiščeš ewelink smart home in jo instaliraš, da lahko upravljaš s sonoff napravami. Prej si moraš narediti eWeLink račun v aplikaciji na telefonu, da lahko potem v integracijo v hassio vpišeš podatke.

potem pa v automation narediš, da ti izključi sonoff pow, ko doseže avto 80 % SOC.

Sonoff pow ti meri tudi koliko energije avto skuri.

Če imaš polnilnico, povežeš sonoff, da ti izključi napajanje polnilnici, ne bo nevarnosti pregrevanja sonoff-a, vendar tudi merjenja prenesene energije ne bo.

Da pa vse skupaj deluje, moraš imeti daljinski nadzor do avta urejen .

izi pizi :) :)
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3562
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3094
1613

Re: P: Nissan Leaf

Odgovor Napisal/-a pirpy »

integracija leaf.PNG
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: P: Nissan Leaf

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

Tomo napisal/-a: 19 Jan 2023, 11:49 To je pa res kar zoprna reč. V nobeni izmed aplikacij se to ne da omejiti? Sam nisem nek hud elektronik, tako da zame so bolj primerne preproste rešitve.
Moja rešitev. Vem koliko se napolni v eni uri, enostavno računam na primer 5X 8% je 40 %. Torej, če imam 40 napolnjeno in nastavim polnjenje od 24 do 5 ure in deluje.
Res je, da moram vsak večer to spermeniti.
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
Tomo
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 14
3
1

Re: P: Nissan Leaf

Odgovor Napisal/-a Tomo »

Nissan Leaf-i druge generacije imajo vgrajen tri fazni polnilec ali se motim? Elektrika ni ravno moje področje 😁.
mikrohard
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1201
Avto: ID.3
639
18

Re: P: Nissan Leaf

Odgovor Napisal/-a mikrohard »

EV database pravi, da je 1-fazni... https://ev-database.org/car/1106/Nissan-Leaf
Tomo
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 14
3
1

Re: P: Nissan Leaf

Odgovor Napisal/-a Tomo »

Potem najbolje da kupim 1P polnilni kabel Type2/Type2. Ali je vseeno če kupim 3P, če mogoče menjam avto 😁.
aob01
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2063
Kraj: Metlika
Avto: C3
739
2

Re: P: Nissan Leaf

Odgovor Napisal/-a aob01 »

Enofazni, do 32A, če si sam na polnilnici, polni okoli 6,6kW.
Tomo
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 14
3
1

Re: P: Nissan Leaf

Odgovor Napisal/-a Tomo »

Nissan Connect app mi danes javlja tole: https://pasteboard.co/b0N9SHpCv1R8.jpg kaj lahko naredim? Sem v avtu že potrdil Nissan Connect services.
aob01
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2063
Kraj: Metlika
Avto: C3
739
2

Re: P: Nissan Leaf

Odgovor Napisal/-a aob01 »

Poglej med nastavitve na osrednjem zaslonu.
Pivarac
Prispevkov: 1
Kraj: Ivancna gorica
Avto: Nissan leaf 24kw
1
0

Re: P: Nissan Leaf

Odgovor Napisal/-a Pivarac »

Nov sam tukaj. V kratkem dobim leaf-a 24kw.
Doma ga bom filal na navadno uticnico, v sluzbi so pa punilnice 22kw pa me zanima če lahko negativno upliva polnjenje na 22kw punilnicah?

Hvala
Odisej
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2421
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1340
990

Re: P: Nissan Leaf

Odgovor Napisal/-a alfy »

Pivarac napisal/-a: 27 Mar 2024, 21:11 Nov sam tukaj. V kratkem dobim leaf-a 24kw.
Doma ga bom filal na navadno uticnico, v sluzbi so pa punilnice 22kw pa me zanima če lahko negativno upliva polnjenje na 22kw punilnicah?

Hvala
Prav nič, ker Leaf ne zna polnit s tako močjo.
Kar brez skrbi priklopi.
Odisej
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana
Avto: M3H
78
204

Re: P: Nissan Leaf

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Pivarac napisal/-a: 27 Mar 2024, 21:11 Nov sam tukaj. V kratkem dobim leaf-a 24kw.
Doma ga bom filal na navadno uticnico, v sluzbi so pa punilnice 22kw pa me zanima če lahko negativno upliva polnjenje na 22kw punilnicah?

Hvala
Bodi samo pozoren na to, kako s takšno baterijo pametno ravnati. Polnjenje imaš sicer dobro urejeno. :tup:

AC polnilnice so povsod ok, avto bo sam polnil, kolikor lahko.
Hanzi
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2200
Avto: Y RWD, Kona 39
598
1775

Re: P: Nissan Leaf

Odgovor Napisal/-a Hanzi »

Leaf ima enofazni polnilec, tako da več kot dobrih 7kw ne bo polnil.
Raje preveri ce imas chademo priključek v službi
Kuoujes Teslo?
Bi jo kupil.ceneje?
https://ts.la/irma671472
venuciae30
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 450
Avto: Leaf Z.E. 40kWh, Tesla MY LR
445
633

Re: P: Nissan Leaf

Odgovor Napisal/-a venuciae30 »

Na 22kW polnilnici bo polnil 6.6kW torej potrebuješ tri ure in je poln. (predpostavljam, da ne boš priklopil pod 10% baterije).
Doma ga s priloženim polnilcem nafilaš v osmih urah, torej čez noč.
Hanzi
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Leaf 40kWh”