Model 3 update

Odgovori
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: Model 3 update

Odgovor Napisal/-a sluk »

Srečno vožnjo. Si dobil 3 mesece brezplačno FSD, kot je twitnil Elon?
Priponke
Screenshot_20201231_092551.jpg
Frik25
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2425
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1341
990

Re: Model 3 update

Odgovor Napisal/-a alfy »

Čestitke, od barv katere sem videl do sedaj, se chrom delete na tej lepo ujame. Na ostalih, ker je mat črna se malo tepe, predvsem z belo in tudi na rdeči ni vrhunec.

Super izbira, naj služi
Frik25
Uporabniški avatar
Frik25
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 135
Kraj: LJ / CE
Avto: Tesla Model 3 LR
149
678

Re: Model 3 update

Odgovor Napisal/-a Frik25 »

sluk napisal/-a:Srečno vožnjo. Si dobil 3 mesece brezplačno FSD, kot je twitnil Elon?
Hvala!
Povedali so mi, da bom verjetno dobil FSD. Zaenkrat ni bilo še nič, možno pa da bo v roku 2 dni.
warpedone
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8254
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5356
3483

Re: Model 3 update

Odgovor Napisal/-a warpedone »

"Will get"- v Evropi še nekaj časa ne. Maš v rezervi, ko bo.
Frik25
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
technic
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2231
1173
395

Re: Model 3 update

Odgovor Napisal/-a technic »

E3D=Panasonic=82(76) kWh
[youtube]https://youtu.be/sj3vUh5RqMc[/youtube]
Gasper
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1394
Kraj: Slovenija
Avto: Prius
673
136

Re: Model 3 update

Odgovor Napisal/-a Gasper »

Torej Performance verzije pridejo vse s Panasonic baterijami, ki ima 6kWh več. LR pa lahko dobiš s Panasonic ali LG, ampak tudi če dobiš Panasonic je omejen na karakteristike od LG, zato da je za uporabnika vedno enako.
agerg2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 464
Avto: Tesla 3 SR+ 2021
188
66

Re: Model 3 update

Odgovor Napisal/-a agerg2 »

Bjorn je navdušen na novimi lučmi na TM3. Pravi sicer, da naj bi to imel samo performance izvedba, vednar spodaj v komentarjih uporabniki pravijo drugače, tako da upanje še imam da dobim SR+ z novimi lučmi, ki je predviden datum dobave FEB 2021.

https://youtu.be/ZvNV46yXx1A

p.s.: isto sporocilo sem pisal v napacno temo. Prosim če moderatorji lahko tam izbrisejo, ker je vsebina bolj primerna tej temi.
mher
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 178
332
103

Re: Model 3 update

Odgovor Napisal/-a mher »

Gasper napisal/-a:Torej Performance verzije pridejo vse s Panasonic baterijami, ki ima 6kWh več. LR pa lahko dobiš s Panasonic ali LG, ampak tudi če dobiš Panasonic je omejen na karakteristike od LG, zato da je za uporabnika vedno enako.
Tak zaključek je naredil Bjorn, ampak mislim da je napačen.

Sam imam 82kWh, uporabne kapacitete pa po mojih izračunih 76kWh, kar je enako kot je Bjorn izračunal za performance model z 82kWh.
Gasper
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1394
Kraj: Slovenija
Avto: Prius
673
136

Re: Model 3 update

Odgovor Napisal/-a Gasper »

Saj Bjorn je rekel, da so samo govorice, kakorkoli očitno ima Panasonic določene prednosti pred LG, to je sicer težko zares trditi, ker ne vemo za kakšno ceno proizvaja LG in za kakšno Panasonic. Pa ne gre samo za kapaciteto gre tudi za hitrost polnjenja, ki je pri LG slabša.
Uporabniški avatar
Frik25
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 135
Kraj: LJ / CE
Avto: Tesla Model 3 LR
149
678

Re: Model 3 update

Odgovor Napisal/-a Frik25 »

warpedone napisal/-a:"Will get"- v Evropi še nekaj časa ne. Maš v rezervi, ko bo.
Sem dobil FSD. Summon opcijo sem že malo potestiral premikanje naprej in nazaj dokler je v dosegu bluetootha Navigate on Autopilot še nisem pogledal kako je.
Očitno so izpolnili obljubljeno
Berda, sluk, BL_EV, kt57, matija
Berda
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 118
Kraj: MB
35
339

Re: Model 3 update

Odgovor Napisal/-a Berda »

Čestitke! Varno vožnjo in obilo užitkov!
Poročaj malo o Summon opciji

Pripis:tudi jaz čakam takšno barvo (februar 2021)...že komaj čakam!
Frik25
:sun: Tesla 1.500 Supercharger km: http://ts.la/rok47089 :tup:
technic
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2231
1173
395

Re: Model 3 update

Odgovor Napisal/-a technic »

Gasper napisal/-a:Torej Performance verzije pridejo vse s Panasonic baterijami, ki ima 6kWh več. LR pa lahko dobiš s Panasonic ali LG, ampak tudi če dobiš Panasonic je omejen na karakteristike od LG, zato da je za uporabnika vedno enako.
Še ena zanimivost - power limit:
- zadnjič je pri Performance=Panasonic imel pri 15% SOC limit 61kW
- danes vozi LR=LG 6% SOC in ima limit 143kW

Aja, pa LG polni počasneje...
Gasper
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1394
Kraj: Slovenija
Avto: Prius
673
136

Re: Model 3 update

Odgovor Napisal/-a Gasper »

Kdo? Bjorn? On je zadnjič vozil LR z LG in danes vozi Performance s Panasonic. A sem jaz kaj zamešal, a si ti? Če pa govoriš o kakem tretjem viru bom pa z veseljem pogledal, če je to res kar praviš.
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2894
Avto: 2019 Model S
1638
1102

Re: Model 3 update

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

Frik25 napisal/-a:
warpedone napisal/-a:"Will get"- v Evropi še nekaj časa ne. Maš v rezervi, ko bo.
Sem dobil FSD. Summon opcijo sem že malo potestiral premikanje naprej in nazaj dokler je v dosegu bluetootha Navigate on Autopilot še nisem pogledal kako je.
Očitno so izpolnili obljubljeno
Pa summon pri fsd verjetno zna tudi kaj več kot samo naprej in nazaj ali v Evropi zna samo to? Sam na svoji S nimam FSD, imam pa summon, ki zna naprej in nazaj, doseg delovanja pa mu določiš v nastavitvah v MCU (ni doseg bluetootha omejitveni faktor, lahko na nastaviš na manj).
Berda
technic
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2231
1173
395

Re: Model 3 update

Odgovor Napisal/-a technic »

Gasper napisal/-a:Kdo? Bjorn? On je zadnjič vozil LR z LG in danes vozi Performance s Panasonic. A sem jaz kaj zamešal, a si ti? Če pa govoriš o kakem tretjem viru bom pa z veseljem pogledal, če je to res kar praviš.
Ne, danes vozi LR LG...
V chatu pa pravijo, da LR Panasonic nima problemov s power limit...
Ni logike zakaj tole:
https://youtu.be/FqGR6X5Wfhc?t=142
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2425
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1341
990

Re: Model 3 update

Odgovor Napisal/-a alfy »

technic napisal/-a:
Gasper napisal/-a:Kdo? Bjorn? On je zadnjič vozil LR z LG in danes vozi Performance s Panasonic. A sem jaz kaj zamešal, a si ti? Če pa govoriš o kakem tretjem viru bom pa z veseljem pogledal, če je to res kar praviš.
Ne, danes vozi LR LG...
V chatu pa pravijo, da LR Panasonic nima problemov s power limit...
Ni logike zakaj tole:
https://youtu.be/FqGR6X5Wfhc?t=142

In ves ta limit že pri 15 stopinjah. Kaj ko bi bilo res mraz?
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Model 3 update

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Kobalt, kobalt, kobalt.
Gasper
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1394
Kraj: Slovenija
Avto: Prius
673
136

Re: Model 3 update

Odgovor Napisal/-a Gasper »

LG so NMC 811, ne gre samo za kobalt ampak tudi mangan. Praktično vse električno orodje ima velik delež mangana ravno zaradi zagotavljanja moči. Je pa LG že najavil, da bodo začeli delat NMCA, torej zraven še aluminij

Panasonic (NCA), se pa na drugi strani hvali z vedno večjim deležem silicija v anodi, kar jim daje večjo energijsko gostoto in hitrejše polnjenje. Očitno pa imaji večjo občutljivost na temperaturo.

Kompromisi, kompromisi.
Frik25
Uporabniški avatar
Frik25
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 135
Kraj: LJ / CE
Avto: Tesla Model 3 LR
149
678

Re: Model 3 update

Odgovor Napisal/-a Frik25 »

BL_EV napisal/-a:
Frik25 napisal/-a:
warpedone napisal/-a:"Will get"- v Evropi še nekaj časa ne. Maš v rezervi, ko bo.
Sem dobil FSD. Summon opcijo sem že malo potestiral premikanje naprej in nazaj dokler je v dosegu bluetootha Navigate on Autopilot še nisem pogledal kako je.
Očitno so izpolnili obljubljeno
Pa summon pri fsd verjetno zna tudi kaj več kot samo naprej in nazaj ali v Evropi zna samo to? Sam na svoji S nimam FSD, imam pa summon, ki zna naprej in nazaj, doseg delovanja pa mu določiš v nastavitvah v MCU (ni doseg bluetootha omejitveni faktor, lahko na nastaviš na manj).
Sem danes testiral malo bolj konkretno ta summon zna Naprej in Nazaj, ter Smart summon na lokacijo na mapi glede na radius okoli vozila cca 10m (verjetno EU omejitev) daleč se lahko pripelje do neke točke ali pa moje lokacije.
rsz_img_0382.png
rsz_img_0382.png (856.46 KiB) Pogledano 2733 krat
Nemelk, Berda
Gasper
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1394
Kraj: Slovenija
Avto: Prius
673
136

Re: Model 3 update

Odgovor Napisal/-a Gasper »

Da se ne bo kdo preveč naslajal in posmehoval Performance verziji, ki kao to ni ko pade SOC pod 20%. To velja samo, če je baterija hladna, Tesla pa zna aktivno ogreti baterijo če to hoče. Ampak za gretje spet gre energija, to pa ni zaželeno, da mečeš stran, če ni potrebno, sploh ko gre za nohte pri npr. SOC 15%.

Če sem prav razumel Bjorna, enostavno kot destinacijo daš bližnji SC in ti bo aktivno grelo baterijo in ne bo takega padca moči. Kakšne algoritme in možnosti ima Tesla, da na to vpliva sam voznik, naj pa komentira kdo s Teslo Performance. Kolikor vem ima Performance tudi "Track Mode", ki naredi ravno to da drži temperaturo baterije na optimalni ravni. Za cjazenje po AC s SOC 15% je pa v 99% primerov še vedno bolje, da se omeji moč na tistih 50 kW, ker bo tako doseg večji.
Berda
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Model 3”