Dodatki za Tesla model 3

Odgovori
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2563
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1410
1021

Re: Dodatki za Tesla model 3

Odgovor Napisal/-a alfy »

M3P napisal/-a: 27 Mar 2021, 10:35 Alfy, očitno ne veš kaj pomeni davčni zavezanec.

Berda, pri vpisu naslova je kvadratek Company. Velikokrat samo odbije potem na koncu, samo pri njih pa ni tako.
Dobro vem, saj sem. Sem tudi že 2x dobil obisk FURSa, zaradi nakupa v Italiji "brez DDV".
Kupiti na firmo in pol vgraditi v svoj avto ni ravno...
Saj meni je vseeno :D
McDuck
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1172
Avto: Volkswagen ID.3 | Tesla Model 3 LR RWD
364
173

Re: Dodatki za Tesla model 3

Odgovor Napisal/-a McDuck »

Mogoče je tudi avto kupljen na firmo ;)
Berda
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2563
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1410
1021

Re: Dodatki za Tesla model 3

Odgovor Napisal/-a alfy »

McDuck napisal/-a: 27 Mar 2021, 14:42 Mogoče je tudi avto kupljen na firmo ;)
Tudi to ne gre, razen kjer se vozilo uporablja za osnovno dejavnost, npr najem, taxi.

Sem jih imel na grbi zaradi tega. Predvidevam pa, da se po različnih krajih po Sloveniji uporabljajo drugačna pravila.

Kot pravim, meni je vseeno in vsem privoščim vsak €, vedite pa, da vsak račun izdan v EU brez DDV na firmo roma direkt na naš FURS referentu, kateri je zadolžen za vaše podjetje, pol je njegova stvar ali bo kontroliral ali ne.
Aja, pa tudi odgovor "sem vzel na zalogo" ne pomaga :D
agerg2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 469
Avto: Tesla 3 SR+ 2021
191
66

Re: Dodatki za Tesla model 3

Odgovor Napisal/-a agerg2 »

M3P napisal/-a: 27 Mar 2021, 10:35 Alfy, očitno ne veš kaj pomeni davčni zavezanec.

Berda, pri vpisu naslova je kvadratek Company. Velikokrat samo odbije potem na koncu, samo pri njih pa ni tako.
Kolikor vem ima @alfy prav.

Avto lahko kupis na firmo. DDV si lahko poračunas samo v primeru ce je vozilo tovorno oz. opravljas dejavnost prevozov oz. taxi.

Enako je potem tudi z zadevami ki so vezani na avto.
Ce imas recimo avto (osebno) na fosilno gorivo in ce gres tankat na firmo si od tega goriva ne šmeš odbit DDV-ja. Pravtako tudi ne DDV-ja od servisa. Skratka nič kar je vezano s tem avtom.

@M3P ...pomen biti davčni zavezanec ali pa zavezanec za DDV sta povsem različna pojma. Vem pa kaj si hotel s tem povedat, pa vendarle ima @alfy povsem prav.

S tem postom ne mislil nič slabega a sem včasih razmisljal enako kot ti a sem se motil.
M3P
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 416
136
14

Re: Dodatki za Tesla model 3

Odgovor Napisal/-a M3P »

Se opravičujem če sem bil slišat ostro...

Ampak ja, kakor predstaviš in kakor si vsak računovodja / človek na fursu interpretira. Žal je v Slovenistanu tako.
Kdaj moraš stat za svojimi odločitvami, čeprav drugim to ni všeč in potem dosežeš nekaj.

Vglavnem, če smo pa realni ima pa tudi ta shop konkretne marže od robe, ki jih jemle od kitajca...
Ampak raje njim plačam, kot da se ubadam s počasno poštitno, in kostantnim teženejem carinske pošte. :)
agerg2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 469
Avto: Tesla 3 SR+ 2021
191
66

Re: Dodatki za Tesla model 3

Odgovor Napisal/-a agerg2 »

sfrant napisal/-a: 25 Mar 2021, 21:14 Mogoče še koga zanima, dodatki za Teslo. Jaz sem naročil gumi tepihe za v prtljažnik in sprednji prtljažnik. Poslali v 3 dneh in prilegajo je v nulo.
https://emobilityshop.de/
Lahko prilepis kako sliko? Kako izgledajo zadeve, predvsem me zanima za frunk in spodnji prostor prtljaznika?
Je zadeva prisla kaj zmečkana?

Koliko je poštnine v slo ce vse tri zadeve naročiš?
Bi se kdo naročal, da si poštnino kaj potalamo?
Berda
M3P
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 416
136
14

Re: Dodatki za Tesla model 3

Odgovor Napisal/-a M3P »

Kako bi najlažje naročil Tesla wall Connector v Slovenijo?
grnac94
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 252
Kraj: Savinjska
Avto: Tesla M3 LR AWD
134
749

Re: Dodatki za Tesla model 3

Odgovor Napisal/-a grnac94 »

Ne vem. Če/ko bom potreboval kaj iz tesla shopa jim bom pisal v Ljubljano.
sfrant
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 11
Avto: i3
10
1

Re: Dodatki za Tesla model 3

Odgovor Napisal/-a sfrant »

Vse skupaj je prišlo v eni veliki škatli. Res veliki. Cena poštnine je bila 15e. Paše pa res dobro. Bolj kot od gledringa, k pred sopotnikom sploh ne paše.

Se ena dobra stran.
https://www.justcarpets.eu/

Lp S
Berda
Pridobi 1500 km https://ts.la/samo34640
M3P
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 416
136
14

Re: Dodatki za Tesla model 3

Odgovor Napisal/-a M3P »

grnac94 napisal/-a: 30 Mar 2021, 20:23 Ne vem. Če/ko bom potreboval kaj iz tesla shopa jim bom pisal v Ljubljano.
Polnilnico se da narociti in prevzeti v Lj.
grnac94
grnac94
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 252
Kraj: Savinjska
Avto: Tesla M3 LR AWD
134
749

Re: Dodatki za Tesla model 3

Odgovor Napisal/-a grnac94 »

M3P napisal/-a: 31 Mar 2021, 11:27
grnac94 napisal/-a: 30 Mar 2021, 20:23 Ne vem. Če/ko bom potreboval kaj iz tesla shopa jim bom pisal v Ljubljano.
Polnilnico se da narociti in prevzeti v Lj.
Cena ista kot v Avstriji?
M3P
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 416
136
14

Re: Dodatki za Tesla model 3

Odgovor Napisal/-a M3P »

530€ z ddv
warpedone, grnac94
Corpsevortex
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 163
Avto: Tesla Model 3 SR + 2021
170
99

Re: Dodatki za Tesla model 3

Odgovor Napisal/-a Corpsevortex »

Sem prevzel svoj M3 18.03.2021 in imam ta del plastike že počohan (po domače)

Zanima me kako si zavarujete ta del ali imate tudi sami kakšne praske na tem delu ? Mislim itak bo prej ali slej kakšna praska ampak ker je nov sem itak picajzlast za zdaj :) In ja noge dvignem kolko se le da - ampak očitno nisem zadosta. Bolj me zanima še a sploh naj si razbijam glavo zarad tega ali pa whatever ?

Hvala že vnaprej !

Mel sem ga že na servisu in še eden bo ponovno potreben - to bo za drugo temo :)


DFFfZ86sXSAEr3ME-croppedEeG9V-jpg.jpg
DFFfZ86sXSAEr3ME-croppedEeG9V-jpg.jpg (107.01 KiB) Pogledano 2731 krat
Berda, Frik25
Tesla Referral Code za 1500 km SuperCharginga https://cutt.ly/2l0qPam :sun:
agerg2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 469
Avto: Tesla 3 SR+ 2021
191
66

Re: Dodatki za Tesla model 3

Odgovor Napisal/-a agerg2 »

Ah...ne sekiraj se. Ko boš imel mulce boš videl kako se zadaj notri in ven hodi. Takrat bo tvoj prvi del še super :D

Me pa zanima kaj si imel na servisu?
Tudi jaz sem ga iz servisa prejel in moram kar pohvalit.
Servis torej obratuje in zaenkrat vse ok. Seveda sem še vedno mnenja da je dokaj slabo sestavljen. Notri načeloma ni težav, je pa zato tolk slabše zunaj. Panel gapi jim res ne grejo. Pa pomoje ni vse samo slabo naštelano. Imam občutek da že orodje za štance ne klapajo ravno v nulo.
AndrejP, Corpsevortex, Berda
Uporabniški avatar
Frik25
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 135
Kraj: LJ / CE
Avto: Tesla Model 3 LR
149
678

Re: Dodatki za Tesla model 3

Odgovor Napisal/-a Frik25 »

Corpsevortex napisal/-a: 31 Mar 2021, 18:10 Sem prevzel svoj M3 18.03.2021 in imam ta del plastike že počohan (po domače)

Zanima me kako si zavarujete ta del ali imate tudi sami kakšne praske na tem delu ? Mislim itak bo prej ali slej kakšna praska ampak ker je nov sem itak picajzlast za zdaj :) In ja noge dvignem kolko se le da - ampak očitno nisem zadosta. Bolj me zanima še a sploh naj si razbijam glavo zarad tega ali pa whatever ?

Hvala že vnaprej !

Mel sem ga že na servisu in še eden bo ponovno potreben - to bo za drugo temo :)



DFFfZ86sXSAEr3ME-croppedEeG9V-jpg.jpg
Mokra krpa ali robčki in hitro rešiš tole :D
ataev
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 32
16
1

Re: Dodatki za Tesla model 3

Odgovor Napisal/-a ataev »

Corpsevortex napisal/-a: 31 Mar 2021, 18:10 Sem prevzel svoj M3 18.03.2021 in imam ta del plastike že počohan (po domače)

Zanima me kako si zavarujete ta del ali imate tudi sami kakšne praske na tem delu ? Mislim itak bo prej ali slej kakšna praska ampak ker je nov sem itak picajzlast za zdaj :) In ja noge dvignem kolko se le da - ampak očitno nisem zadosta. Bolj me zanima še a sploh naj si razbijam glavo zarad tega ali pa whatever ?

Hvala že vnaprej !

Mel sem ga že na servisu in še eden bo ponovno potreben - to bo za drugo temo :)



DFFfZ86sXSAEr3ME-croppedEeG9V-jpg.jpg

npr.... https://de.aliexpress.com/item/40009126 ... b3sxo&mp=1
agerg2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 469
Avto: Tesla 3 SR+ 2021
191
66

Re: Dodatki za Tesla model 3

Odgovor Napisal/-a agerg2 »

@Corpsevortex Kje si tekstilne tepihe dobil?
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2932
Avto: 2019 Model S
1668
1126

Re: Dodatki za Tesla model 3

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

ataev napisal/-a: 31 Mar 2021, 20:18
Corpsevortex napisal/-a: 31 Mar 2021, 18:10 Sem prevzel svoj M3 18.03.2021 in imam ta del plastike že počohan (po domače)

Zanima me kako si zavarujete ta del ali imate tudi sami kakšne praske na tem delu ? Mislim itak bo prej ali slej kakšna praska ampak ker je nov sem itak picajzlast za zdaj :) In ja noge dvignem kolko se le da - ampak očitno nisem zadosta. Bolj me zanima še a sploh naj si razbijam glavo zarad tega ali pa whatever ?

Hvala že vnaprej !

Mel sem ga že na servisu in še eden bo ponovno potreben - to bo za drugo temo :)



DFFfZ86sXSAEr3ME-croppedEeG9V-jpg.jpg

npr.... https://de.aliexpress.com/item/40009126 ... b3sxo&mp=1

Tudi jaz razmišljam o tem, ampak mi izgleda nekako preveč... kitajsko. :)
Corpsevortex
Corpsevortex
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 163
Avto: Tesla Model 3 SR + 2021
170
99

Re: Dodatki za Tesla model 3

Odgovor Napisal/-a Corpsevortex »

agerg2 napisal/-a: 31 Mar 2021, 18:19 Ah...ne sekiraj se. Ko boš imel mulce boš videl kako se zadaj notri in ven hodi. Takrat bo tvoj prvi del še super :D

Me pa zanima kaj si imel na servisu?
Tudi jaz sem ga iz servisa prejel in moram kar pohvalit.
Servis torej obratuje in zaenkrat vse ok. Seveda sem še vedno mnenja da je dokaj slabo sestavljen. Notri načeloma ni težav, je pa zato tolk slabše zunaj. Panel gapi jim res ne grejo. Pa pomoje ni vse samo slabo naštelano. Imam občutek da že orodje za štance ne klapajo ravno v nulo.
Ta tvoj zapis me je kr nasmehjal :D ker je čista resnica
Se pa popolnoma strinjam :whew: itak novi avto pa paziš, da ja ne bo že počohan po dveh tednih, na koncu koncev pa je itak samo avto. Sem drugače naročil ene trake, ko pridejo in namestim napišem ali so ok in bom priporočal naprej :)

Glede servisa osebno nimam nobenih pripomb, morali so mi zakrpat luknjo pri blatniku ker se je odpnela. Sedaj pa sem še v podvozju oz. spodnjem delu avta opazil, da se mi je odpnela ena plastika. To bom sicer doma pogledal če jo lahko vstavim nazaj, če pa ne pa gre zadeva ponovno na servis.
Avto je znotraj res lepo sestavljen. Nimam pripomb.
Zunaj pa druga zgodba. Osebno nimam nekih ekstremnih panel gapov (obstajajo pa) so pa druge stvari tolko bolj potem opazne (npr. ta odpneta plastika itd.)
Tesla Referral Code za 1500 km SuperCharginga https://cutt.ly/2l0qPam :sun:
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Model 3”