Kje testirati Teslo 3 SR+?

grnac94
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 252
Kraj: Savinjska
Avto: Tesla M3 LR AWD
134
749

Re: Kje testirati Teslo 3 SR+?

Odgovor Napisal/-a grnac94 »

Apolon napisal/-a: 24 Sep 2021, 13:54
Saj kot eni pravijo, Teslaši odkartajo en kup denarja tako da ta strošek za parkiranje ni omembe vreden.
Ni problem strošek parkiranja. Problem je da se s tem moram ukvarjati. Polnjenje na SCjih je najbolj preprosto (edino bolj preprosto je še polnjenje doma, ko imaš zmontirano polnilnico ampak ni tako hitro). S plačevanjem parkinga pe se to po nepotrebnem komplicira. Kje se plača parkirnina (v hotelu na recepciji/na parkomatu/na izhodni rampi/v nekem kontajnerju, ki ga trenutno ne vidiš)? Kako se plača parkirnina (s kartico/gotovino/urbano)? Če z gotovino in to ni v območju tvoje domače valute ali imaš lokalno valuto? Je imaš dovolj? In še in še je možnosti kje se lahko zakomplicira. Saj upam da je to samo neka solo akcija ljubljanskega hotela, ampak nikoli ne veš koliko se to lahko razširi.
Gasper, prgrmr, Jaja
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Kje testirati Teslo 3 SR+?

Odgovor Napisal/-a Apolon »

grnac94 napisal/-a: 24 Sep 2021, 14:28
Apolon napisal/-a: 24 Sep 2021, 13:54
Saj kot eni pravijo, Teslaši odkartajo en kup denarja tako da ta strošek za parkiranje ni omembe vreden.
Ni problem strošek parkiranja. Problem je da se s tem moram ukvarjati. Polnjenje na SCjih je najbolj preprosto (edino bolj preprosto je še polnjenje doma, ko imaš zmontirano polnilnico ampak ni tako hitro). S plačevanjem parkinga pe se to po nepotrebnem komplicira. Kje se plača parkirnina (v hotelu na recepciji/na parkomatu/na izhodni rampi/v nekem kontajnerju, ki ga trenutno ne vidiš)? Kako se plača parkirnina (s kartico/gotovino/urbano)? Če z gotovino in to ni v območju tvoje domače valute ali imaš lokalno valuto? Je imaš dovolj? In še in še je možnosti kje se lahko zakomplicira. Saj upam da je to samo neka solo akcija ljubljanskega hotela, ampak nikoli ne veš koliko se to lahko razširi.
Če ni rampe in nikjer ne piše ali in kako se plača parkirnina se pač ne plača pa je.
grnac94
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 252
Kraj: Savinjska
Avto: Tesla M3 LR AWD
134
749

Re: Kje testirati Teslo 3 SR+?

Odgovor Napisal/-a grnac94 »

Apolon napisal/-a: 24 Sep 2021, 14:59 Če ni rampe in nikjer ne piše ali in kako se plača parkirnina se pač ne plača pa je.
No v Ljubljani je rampa.
m1ha
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 169
Avto: Model 3
105
52

Re: Kje testirati Teslo 3 SR+?

Odgovor Napisal/-a m1ha »

Jaz se bom začel, če bodo pogoji ostali isti in če se bo le dalo skočit še tistih par km do doma, tej lokaciji izogibat. Naj se vsaj dogovorijo in montirajo še 8x V3, to bi potem clo pilo vodo. Ali pa podaljašajo na pol ure gratis. Generalno pa ne morjo enačit ev-jev, ki pridejo tja polnit za max uro, z raznimi potniki, ki verjetno puščajo avtomobile stati dneve. Bolana logika. Lahko bi se vžgali in jim v skupnem imenu napisali eno pismo...
jurgenwerk
jurgenwerk
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 50
Avto: Tesla Model 3 SR+
73
28

Re: Kje testirati Teslo 3 SR+?

Odgovor Napisal/-a jurgenwerk »

A gre še komu občutljivost avtomatskega preklapljanja na dolge/kratke luči zelo na živce? Meni stalno preklaplja in je zelo moteče, pri skoraj vsakem prometnem znaku izklopi dolge. Pa pri vožnji navzdol noče prižgat dolgih.
jurgenwerk
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 50
Avto: Tesla Model 3 SR+
73
28

Re: Kje testirati Teslo 3 SR+?

Odgovor Napisal/-a jurgenwerk »

m1ha napisal/-a: 24 Sep 2021, 17:32 Jaz se bom začel, če bodo pogoji ostali isti in če se bo le dalo skočit še tistih par km do doma, tej lokaciji izogibat. Naj se vsaj dogovorijo in montirajo še 8x V3, to bi potem clo pilo vodo. Ali pa podaljašajo na pol ure gratis. Generalno pa ne morjo enačit ev-jev, ki pridejo tja polnit za max uro, z raznimi potniki, ki verjetno puščajo avtomobile stati dneve. Bolana logika. Lahko bi se vžgali in jim v skupnem imenu napisali eno pismo...
Pošlji jim email na sales. Jaz sem jim ga.
m1ha, Jaja
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7875

Re: Kje testirati Teslo 3 SR+?

Odgovor Napisal/-a matija »

Sem ze bral o SCjih ki imajo placljivo parkiranje, a so izredno redki. Vecinoma je "free pass" za SC, ce so v parkirnih hisah ali placljivih parkiriscih. Eden taksen nam bliznji je Senj.

Bi bilo za javit Tesli, da je FourPoints zacel zaracunavat. Ce ne vedo, tudi dogovora nikakrsnega ne bo. Kdo ve, kam je najpametneje javit ?
grnac94
jurgenwerk
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 50
Avto: Tesla Model 3 SR+
73
28

Re: Kje testirati Teslo 3 SR+?

Odgovor Napisal/-a jurgenwerk »

Še nekaj, kar me grozno moti: v appu ni možno gledati sentry posnetkov 😡

Si daleč stran od avta in na app dobivaš notificatione, da se na avtu proži sentry alarm. Te samo naredi živčnega...videt pa ne moreš nič. Ne vem, kaj razmišljajo, da ne dodajo tega.
warpedone
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6654
Avto: Kona 64_2018
3550
604

Re: Kje testirati Teslo 3 SR+?

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Prenašat videje na strežnik pa pol h tebi na app terja kar dosti podatkov. In če prav zastopim to hočeš takoj...
warpedone
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8337
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5397
3528

Re: Kje testirati Teslo 3 SR+?

Odgovor Napisal/-a warpedone »

>> In če prav zastopim to hočeš takoj..

Jup, dodana vrednost je v (čimbol() real-time posnetkih
Žal to zahteva dodatne serverje in bistveno večje količine zakupljenega podatkovnega prometa, kar stane več kot 10€/mesec-avto.
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7875

Re: Kje testirati Teslo 3 SR+?

Odgovor Napisal/-a matija »

jurgenwerk napisal/-a: 04 Okt 2021, 09:16 Še nekaj, kar me grozno moti: v appu ni možno gledati sentry posnetkov 😡

Si daleč stran od avta in na app dobivaš notificatione, da se na avtu proži sentry alarm. Te samo naredi živčnega...videt pa ne moreš nič. Ne vem, kaj razmišljajo, da ne dodajo tega.
Da lastnik ni zivcen se da izklopit samo notificatione na telefonu, da se jih tudi zakasnit, da se tudi sentry v celoti izklopit.

Sicer je napovedano pregledovanje sentry posnetkov tudi preko app-a, ni pa definirana casovnica. Morda za neucakane tale 7. zadetek na googlu? https://www.sentrydashcam.com/
jurgenwerk
jurgenwerk
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 50
Avto: Tesla Model 3 SR+
73
28

Re: Kje testirati Teslo 3 SR+?

Odgovor Napisal/-a jurgenwerk »

Morda bi lahko app pokazal samo thumbnaile posnetkov, nato pa jih naložil na zahtevo. Tolk da vidiš, ali ti je na havbo skočil maček, ali padlo drevo. :D
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6654
Avto: Kona 64_2018
3550
604

Re: Kje testirati Teslo 3 SR+?

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Jap to bi blo že ok, vsaj slika ob eventu ali 1s zatem
warpedone
jurgenwerk
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 50
Avto: Tesla Model 3 SR+
73
28

Re: Kje testirati Teslo 3 SR+?

Odgovor Napisal/-a jurgenwerk »

Sem temnil šipe pri Dr. Glass, na 85%. Delo je bilo opravljeno kvalitetno ampak glede izvedbe imam pa zelo mešane občutke. Zunaj zgleda kul, od znotraj pa obupno, saj mi je ta prehodna črta ful moteča. Berem, da eni dajo temniti celo zgornjo šipo, da se izognejo tem problemu, vendar je težja in dražja izvedba.

Tako da če se bo še kdo spravil temnit, imejte v mislih, da bo verjetno zgledalo takole in predebatirajte z izvajalcem o možnih rešitvah. Jaz sem pač zaupal in takole imam zdaj, ampak pomojem se bom pač navadil in to je to... :|
Priponke
IMG_4406.jpeg
IMG_4407.jpeg
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8337
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5397
3528

Re: Kje testirati Teslo 3 SR+?

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Mene je motilo tri minute. Ta rob vidiš, dokler ga iščeš.
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
m1ha
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 169
Avto: Model 3
105
52

Re: Kje testirati Teslo 3 SR+?

Odgovor Napisal/-a m1ha »

Zgleda maš popolnoma enako kot jaz, še isti izavjalec in % prepustnosti :party:

Mene sploh ne moti, me nikol ni. Mi je že pred montažo reku, da bo tko in sem bil 100% pripravljen reskirat. Špegu si itak naštimaš, da v zadnjo šipo zrcali po temneni površini, sam v tem primeru skor ne opazim roba. Avto je pa zdaj 100x bolj hud :D
Uporabniški avatar
Vodokotlic
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2163
Kraj: Ljubljana/Vipava
Avto: Model 3 LR AWD
1258
1045

Re: Kje testirati Teslo 3 SR+?

Odgovor Napisal/-a Vodokotlic »

Meni ni nikoli bilo všeč nekaj na pol zatemnjeno. Tko da sem pustil kakor je. Sem pa tudi opazil, da so šipe same po sebi kar zatemnjenene, ker folk včasih ne vidi notri.
Live long and prosper TESLA popust koda: https://ts.la/dejan44094
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Model 3”