Navodila za uporabo - ventilacija

Odgovori
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Navodila za uporabo - ventilacija

Odgovor Napisal/-a sluk »

Najprej info, da so na voljo posodobljena navodila za uporabo (2021.12.25)
Me pa nekaj zanima, kar nisem našel v navodilih. V kolikor sem sam v avtomobilu opazim, da občasno ventilacija ne piha pri sovozniku, kar se pokaže tudi, ko tapnem na ventilator: takrat pokaže smer pihanja samo za voznika. Ko začnem prčkat gre nastaviti tudi za sopotnika. To je vse ok.
V kolikor pa je v avtomobilu tudi sopotnik, pa mi še ni uspelo izklopiti ventilacije samo pri sopotniku; ali pa vsaj zmanjšati ventilacijo samo pri sopotniku. Ali pa različne kombinacije, kot npr, da vozniku piha v faco in noge, sopotniku bi pa samo v noge, pa še to ne s tako močjo, kot vozniku... je to možno in kako? je lepo fancy-šmency slikca toka pihanja, vendar slabo konfigurabilno, ali pa jaz tega ne znam nastaviti... kaj pravite?
Priponke
navodile.JPG
navodile.JPG (23.59 KiB) Pogledano 3181 krat
warpedone, Berda
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8337
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5397
3528

Re: Navodila za uporabo - ventilacija

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Preverim zvečer
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
pelaks
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana
Avto: TM3 2022
141
30

Re: Navodila za uporabo - ventilacija

Odgovor Napisal/-a pelaks »

Bjorn je to pred kratkim nekaj razlagal. Da ima zvezo s sezorjem v sedezu, ali kdo sedi na sovoznikovem sedezu.
Mislim, da to razlaga v videju, kjer testira primerjavo med Ioniqom in M3+.
Corpsevortex
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 163
Avto: Tesla Model 3 SR + 2021
170
99

Re: Navodila za uporabo - ventilacija

Odgovor Napisal/-a Corpsevortex »

Jaz sem enkrat glih tole hotel narest in sem vbistvu potisnil dol z roko sovoznikov sedež in se ventilacija prikazala :D Toliko, da je avto zaznal sovoznika :D
Kmečka ideja ampak očitno deluje :giggle:
Tesla Referral Code za 1500 km SuperCharginga https://cutt.ly/2l0qPam :sun:
agerg2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 469
Avto: Tesla 3 SR+ 2021
191
66

Re: Navodila za uporabo - ventilacija

Odgovor Napisal/-a agerg2 »

Drži ja. Ventilacija sovoznikanka ne deluje ce sovoznik ni prisoten. V sedežu je senzor.
Meni včasih rata da dva tokova zraka združim v enega. Kako mi to rata nevem točno. Bi pa rad vedel :)

@sluk … trenutno imam 2021.4.18.2 verzijo. Navodila ki jih omenjas so 2021.25? Ne štekam kako grejo te posodobitve.
Za funkcijo ogledal si omenjal tudi novo verzijo 2021.24? Kako grejo te verzije?
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: Navodila za uporabo - ventilacija

Odgovor Napisal/-a sluk »

agerg2 napisal/-a: 31 Jul 2021, 22:02 Meni včasih rata da dva tokova zraka združim v enega. Kako mi to rata nevem točno. Bi pa rad vedel :)

@sluk … trenutno imam 2021.4.18.2 verzijo. Navodila ki jih omenjas so 2021.25? Ne štekam kako grejo te posodobitve.
Za funkcijo ogledal si omenjal tudi novo verzijo 2021.24? Kako grejo te verzije?
Podrsaj levo/desno spodaj pri toku in boš spreminjal 1 ali 2 toka.

Glede verzij...omenjam 2021.12.25 za navodila. številke se višajo (spregledal si 12 pred 25 za navodila)
Drugače imaš o verzijah, za začetek napisano več TUKAJ

Drugače kar se ventilacije pri sopotniku tiče, ni problem. Ker sopotnika ni in ne gre nastavljat.
Zanima me, ko je sopotnik na sedežu in ne želi pihanja v noge/glavo...ali pa želi "slabše" pihanje, od šoferja.
Recimo v jugecu si lahko zmanjšal pretok skozi katerokoli šobo pri šoferju ali pri sopotniku... če je sopotniku preveč pihalo, je enostavno zaprl šobo, medtem pa je vozniku normalno pihalo dalje.
Uporabniški avatar
Vodokotlic
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2163
Kraj: Ljubljana/Vipava
Avto: Model 3 LR AWD
1258
1045

Re: Navodila za uporabo - ventilacija

Odgovor Napisal/-a Vodokotlic »

Meni manjka samo za odzadaj, da bi se dalo zmanjšati moč pihanja.
Berda
Live long and prosper TESLA popust koda: https://ts.la/dejan44094
Odgovori

Vrni se na “Model 3”