Tesla 3 blindspot kamera

Odgovori
agerg2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 464
Avto: Tesla 3 SR+ 2021
188
66

Tesla 3 blindspot kamera

Odgovor Napisal/-a agerg2 »

Ob zadnjem velikem update-u smo na TM3 dobili funkcijo blindspot pogled s kamero na zaslonu.

Opažam da čez dan zadeva zelo dobro deluje. Ponoči pa precej moteča zadeva ker od smernika blinka slika. Ocitno ni problem sama luč od smerokaza temveč težava ker uhaja svetloba v kamero.

Imate vsi na modelu 3 tako težavo? Namreč na testnem modelu Y je to očitno odpravljeno ker tudi ponoči lepo deluje in zelo malo zazna smerokaza.

Tule je video primer o čem govorim in kako bi bil rešljiv, vendar sam verjetno tega ne bom počel. Bi blo lepo s strani tesle menjat module s kamero.

https://youtu.be/_BUPsjguqdY
M3P
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 413
135
13

Re: Tesla 3 blindspot kamera

Odgovor Napisal/-a M3P »

Tesla bi morala na recall zamenjat stranske smerokaze.

Najbrš imajo vsi 2021 avti to težavo.

Sem jim mislil rečt ob obisku servisa. Drugače mislim da je cca 700€ upgrade, ki ga ravno ne bi plačeval.
agerg2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 464
Avto: Tesla 3 SR+ 2021
188
66

Re: Tesla 3 blindspot kamera

Odgovor Napisal/-a agerg2 »

Se strinjam. Če že ne druzga bi lahko vsaj omogocili opcijo ko se zaslon preklopi v temni večerni način (se nisem poglabljal kater pogoj mora bit izpolnjen, da preklopi) da se ta funkcija izklopi do naslednje spremembe. Tako bi kamera delovala samo čez dan. To bi za teslo morala bit mala malca.
mikrohard
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1201
Avto: ID.3
639
18

Re: Tesla 3 blindspot kamera

Odgovor Napisal/-a mikrohard »

Mislim, da vam bodo prej izklopili feature kot pa zamenjali kamere. Saj niso dobrodelna ustanova.
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Tesla 3 blindspot kamera

Odgovor Napisal/-a Apolon »

T.i. Banana razvoj.

Nič ne bodo izklapljali. Vsaj nekaj časa ne. To je namerno narejeno tako, da se zasluži.
Zadnjič spremenil Apolon, dne 10 Feb 2022, 23:16, skupaj popravljeno 1 krat.
agerg2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 464
Avto: Tesla 3 SR+ 2021
188
66

Re: Tesla 3 blindspot kamera

Odgovor Napisal/-a agerg2 »

mikrohard napisal/-a: 10 Feb 2022, 23:13 Mislim, da vam bodo prej izklopili feature kot pa zamenjali kamere. Saj niso dobrodelna ustanova.
Verjetno imaš prav. Ceprav opcija kot sem jo zgoraj opisal bi bila cisto spodobna.
mikrohard
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1201
Avto: ID.3
639
18

Re: Tesla 3 blindspot kamera

Odgovor Napisal/-a mikrohard »

Najbolj žalostno pri vsem tem se mi pa zdi to, kako se stvari dandanes dizajnirajo in proizvajajo. Zadevo bi lahko vsak avtoelektričar popravil za par 10€, če bi bila konstrukcija ohišja narejena tako, da bi se ga dalo razstaviti. Tako je pa kamera dobesedno zapečatena v plastično ohišje in se lahko zamenja le kot celota.
dbMG
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 27
Avto: M3 LR
7
0

Re: Tesla 3 blindspot kamera

Odgovor Napisal/-a dbMG »

Ja, tudi late 2020 ima enak problem.
agerg2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 464
Avto: Tesla 3 SR+ 2021
188
66

Re: Tesla 3 blindspot kamera

Odgovor Napisal/-a agerg2 »

mikrohard napisal/-a: 10 Feb 2022, 23:20 Najbolj žalostno pri vsem tem se mi pa zdi to, kako se stvari dandanes dizajnirajo in proizvajajo. Zadevo bi lahko vsak avtoelektričar popravil za par 10€, če bi bila konstrukcija ohišja narejena tako, da bi se ga dalo razstaviti. Tako je pa kamera dobesedno zapečatena v plastično ohišje in se lahko zamenja le kot celota.
Vsi tako dizajnirajo in tesla tu ni nič drugačna kot npr. vw. Se kvečjemu tesla uči od ostalih proizvajalcev.
dbMG
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 27
Avto: M3 LR
7
0

Re: Tesla 3 blindspot kamera

Odgovor Napisal/-a dbMG »

No tukaj večja razprava glede tega - https://teslamotorsclub.com/tmc/threads ... era.251833 kjer so nekaterim v garanciji zamenjali.. bo treba servis zagnjavit
matija
mikrohard
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1201
Avto: ID.3
639
18

Re: Tesla 3 blindspot kamera

Odgovor Napisal/-a mikrohard »

agerg2 napisal/-a: 10 Feb 2022, 23:33Vsi tako dizajnirajo in tesla tu ni nič drugačna kot npr. vw. Se kvečjemu tesla uči od ostalih proizvajalcev.
Ta problem obsega vse industrije.
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7870

Re: Tesla 3 blindspot kamera

Odgovor Napisal/-a matija »

agerg2 napisal/-a: 10 Feb 2022, 21:38 Ob zadnjem velikem update-u smo na TM3 dobili funkcijo blindspot pogled s kamero na zaslonu.

Opažam da čez dan zadeva zelo dobro deluje. Ponoči pa precej moteča zadeva ker od smernika blinka slika. Ocitno ni problem sama luč od smerokaza temveč težava ker uhaja svetloba v kamero.

Imate vsi na modelu 3 tako težavo? Namreč na testnem modelu Y je to očitno odpravljeno ker tudi ponoči lepo deluje in zelo malo zazna smerokaza.

Tule je video primer o čem govorim in kako bi bil rešljiv, vendar sam verjetno tega ne bom počel. Bi blo lepo s strani tesle menjat module s kamero.

https://youtu.be/_BUPsjguqdY
Enako me moti ze od prvega dne. Vsak update preverim najprej to, stvar je zlahka resljiva s SW, ki bi ob prezasicenosti s svetlobo na dolocenem delu slike to on-the-fly znizal. Orodij za taksno obdelavo video posnetka je cel kup, enako lahko vgradijo v prikazovalnik blind-spota. Z zadnjim 2022.4.5 so ne-intuitivni v11 malenkost izboljsali, vrnili so ikone raznih statusov nazaj na vrh ekrana. Se par patchev in bo.

Se je pa z 2022.4.x nenadoma vrnil premium connectivity, ki ga sicer nimam a pise "included". Fajn je videt Sentry kamere v zivo iz telefona, kadarkoli. Naj kar traja :-)
Nejccc
Uporabniški avatar
Vodokotlic
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2159
Kraj: Ljubljana/Vipava
Avto: Model 3 LR AWD
1257
1044

Re: Tesla 3 blindspot kamera

Odgovor Napisal/-a Vodokotlic »

Meni so premium Connectivity dal že naslednji dan, ko sem jim pisal in težil. Zdaj ne vem ali je bilo slučajno ali... Sem jim omenil, da nekateri imajo Premium Connectivity, ki so kupili avto v Slo. Jaz pa ne morem dokupit, ki sem kupil izven SLO. Mogoče pa so potem vsem vklopil :)
Live long and prosper TESLA popust koda: https://ts.la/dejan44094
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Model 3”