Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovori
romci
Prispevkov: 2
1
0

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a romci »

dzozve napisal/-a: 30 Sep 2022, 16:40 Dans dobil sms od tesla LJ, želijo vedet, če sem pripravljen na prevzem vozila in če imam sredstva. EDD imam 10-26 november.
A je možnost, da bo prej? Model3, naročen februarja..
Isti SMS, isti EDD, narocen januarja (M3LR). Upam na prej :)
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a sluk »

_astrek_ napisal/-a: 25 Sep 2022, 21:20 Matr da mi nebo zal, da sem vzel RWD model 🤔. Sem izhajal iz moči dosedanjega avta. Imel 205hp (diesel) in sem si rekel da bo valjda novi avto z 280hp dovolj. Malo me moti edino to, da se pri RWD modelu (single motor) ne da kasneje dokupiti boost.
Med SR+ in LR je ogromna razlika kar se moči tiče.
Med LR in P je razlika manjša. Sploh če dokupiš perf. boost pri LR,... v tem primeru je še pospeševanje 100-200 hitrejše z LR+.
Je pa res da nimaš track mode pri LR+ (zaenkrat). Med SR+ in LR pa je drugače tudi še nekaj razlik.
Je pa razlika tudi v ceni... če ti odtehta.
_astrek_
Uporabniški avatar
_astrek_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 255
Kraj: Škofljica
Avto: Tesla M3 RWD 2022
118
144

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a _astrek_ »

Odtehta odtehta. Za moje potrebe se mi zdi da sem kar zadel z izbiro rwd modela. Pa se ultra sem zadovoljen da sem vzel belo notranjost. Sedaj imam samo une porodne tezave, ker imam ocitno pretezko nogo in filam avto cist vsak vecer. Poraba po prevozenih 700km do sedaj je pa 17kWh/100km. Najbrz malo veliko glede na to, da ostali pravite da je za M3 bolj nekje 14kWh. Vrjamem da bo potem manj, samo si zaenkrat ne morem pomagat, ker je sila in obcutek pri pospesevanju preprosto super dober 😁.
Vglavnem ni mi zal za RWD model, ker je moči vrh glave.
https://www.tesla.com/sl_si/referral/ale947616
Povezava do FREE kilometrov na SC
Uporabniški avatar
_astrek_
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 255
Kraj: Škofljica
Avto: Tesla M3 RWD 2022
118
144

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a _astrek_ »

Me pa zanima glede zimskih gum. Do sedaj (ICE avto) so se mi najbolj izkazale Sava Eskimo HP. Pa sem jih imel tako na Passatu in sedaj na A6. Kako je s tem pri EVju. Da nebo zaradi navora EVja sam potrgalo tistega profila dol s Save Eskimo 😔😂.
Ze ima kdo kaj narejenih kilometrov s Savo Eskimo gumo?
Zadnjič spremenil _astrek_, dne 01 Okt 2022, 10:42, skupaj popravljeno 1 krat.
https://www.tesla.com/sl_si/referral/ale947616
Povezava do FREE kilometrov na SC
mikrohard
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1201
Avto: ID.3
639
18

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a mikrohard »

Če imaš pri trenutnem deževnem vremenu povprečno porabo 17kWh/100km, je to čisto ok.
nakaza, SimonZed
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1177
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
841
1421

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a nakaza »

_astrek_ napisal/-a: 01 Okt 2022, 10:30 Odtehta odtehta. Za moje potrebe se mi zdi da sem kar zadel z izbiro rwd modela. Pa se ultra sem zadovoljen da sem vzel belo notranjost. Sedaj imam samo une porodne tezave, ker imam ocitno pretezko nogo in filam avto cist vsak vecer. Poraba po prevozenih 700km do sedaj je pa 17kWh/100km. Najbrz malo veliko glede na to, da ostali pravite da je za M3 bolj nekje 14kWh. Vrjamem da bo potem manj, samo si zaenkrat ne morem pomagat, ker je sila in obcutek pri pospesevanju preprosto super dober 😁.
Vglavnem ni mi zal za RWD model, ker je moči vrh glave.
Seveda je veselje na začetku... je treba mal probat, stisnit ... pa prjatel pelat, sosede.... Tudi sam sem se odločil za RWD. Vsak ima spocefičen potrebe, poglede glede avta in nakupa. Če bi mi ponudil enako ceno za AWD, seveda bi se odločil za to !

Po 700 km pa res ne moreš delat zaključkov. Počakaj kako kolono na ac, boš videl kako ti bo povprešna poraba padla :)

Srečno vožnjo !
_astrek_
Uporabniški avatar
edi-b
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1249
Kraj: Laško
Avto: Hyundai kona EV 64
1241
1672

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a edi-b »

_astrek_ napisal/-a: 01 Okt 2022, 10:33 Me pa zanima glede zimskih gum. Do sedaj (ICE avto) so se mi najbolj izkazale Sava Eskimo HP. Pa sem jih imel tako na Passatu in sedaj na A6. Kako je s tem pri EVju. Da nebo zaradi navora EVja sam potrgalo tistega profila dol s Save Eskimo 😔😂.
Ze ima kdo kaj narejenih kilometrov s Savo Eskimo gumo?
Ni skrbi, po zadnjem testu imajo celo najmanjšo obrabo, tudi skupno je v zlati sredini, ni to več ona mehka sava guma, se pozna novi lastnik
_astrek_
toplotna že 23 let + MSE 7 let in 2022 na 16 kW + BEV Kona 2019 in Corsa 2021
McDuck
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1166
Avto: Volkswagen ID.3 | Tesla Model 3 LR RWD
358
172

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a McDuck »

Na spletni strani v konfiguratrju piše za Tesla 3 RWD, da naj bi dobava bila med januarjem in marcem 2023, ali je dejanska čakalna boda daljša kot piše na spletni strani?
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1177
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
841
1421

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Junija li julija sem vplačal rezervacijjo ( v Tesla lj mal nategujejo in pogojujejo prejnšnjo dobavo, če dodaš kar koli od opreme zravne, lite feltne ali drugo barvo... sam da plačaš) Po plačilu rezervacije se je datum premaknil na 24 oktober do 15 december 2022, čez dva tri tedne na december - januar nato na januar - marec 2023.
Glede na dobavo, sem avto odpovedal, čeprav so me prepričevali da je avto lahko že čez kak teden.... no odpovedal sem naročilo. Naročeno sem imel belo RWD 19 lita platišča.
McDuck
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1166
Avto: Volkswagen ID.3 | Tesla Model 3 LR RWD
358
172

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a McDuck »

@nakaza,

ali so ti vrnili 250 EUR rezervacije nazaj?
nakaza
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1177
Kraj: Postojna
Avto: SOUL 2018, 2020 ex m3-RWD
841
1421

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a nakaza »

Ne, če bi se prej obrnil na zvezo potrošnikov bi bila možnost da bi mi. Prodam mojo če te zanima
McDuck napisal/-a: 16 Okt 2022, 21:40 @nakaza,

ali so ti vrnili 250 EUR rezervacije nazaj?
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2894
Avto: 2019 Model S
1638
1102

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

Morajo ti vrniti tudi brez ZPS. Meni so v AT 2 meseca po naročilu recimo.
nakaza
svit
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 199
Avto: Tesla Model Y RWD
113
20

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a svit »

Zdravo,

gledam malo inventar Tesle po tujih državah (Italija, Avstrija, Nemčija) in opažam, da je v inventarjih veliko Tesel 3 z letnikom 2019. Nekatere izmed njih imajo kar ugodno ceno okoli 45k (LR), vendar pa s pripisom, da gre za "popravljeno" vozilo.

Kaj to pomeni, da je predhodni lastnik avto "butnil", ali je šlo kaj drugega narobe? Nekako se mi zdi, da je cena 45k za Model 3 LR AWD letnik 2019 z manj kot 100k kilometri dober deal.

Mi lahko kdo razloži zakaj je tako veliko 2019 letnikov?
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2894
Avto: 2019 Model S
1638
1102

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

Razporeditev po letnikih je precej enakomerna: https://teslascout.com/?cols%5B%5D=colm ... 1&refresh=

Koliko in zakaj je bil avto popravljan, zelo verjetno ne boš nikoli izvedel.
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6552
Avto: Kona 64_2018
3491
595

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Ker nima TČ-octovalve, vsi so zamenjali in kupili novo, saj ga itak bodo lahko prodali za več kot so kupili....

Če misliš da je cena za 3 leta star avto s praktično malo nižjo cene od nove dober deal hm ja no. In še da je bil popravljen.... Še bodo padle ;)
svit
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 199
Avto: Tesla Model Y RWD
113
20

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a svit »

Kolikor vem je imel Model 3 že od samega začetka toplotno črpalko. Govorim pa o ceni LR AWD, ki se začne pri 44k EUR. Nov Model 3 RWD je cca 10k več.
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6552
Avto: Kona 64_2018
3491
595

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Slabo veš, preberi še malo več. Oktober 2020 so jih začeli dajat notr. In je dejansko več prednosti saj potem lahko črpa odvečno energijo iz baterije, prej tega ni mogu. In cena leta 2019 je bila kar nižja.


Drugače pa maš v slo model 3 performance za 45k

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 0Model%203
BL_EV
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7867

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a matija »

svit: 2019 letnikov je vec, ker se je v EU zacel Model3 prodajat leta 2019 (v sloveniji sele pozno proti koncu leta), ti so torej prvi na vrsti za menjavo iz stalisca starosti. Mi denimo ravno naso 2019 SR+ prodajamo, ker bi imeli vecji avto. Nujno pa sicer ni.

TC so vgradili sele kasneje, kot ti razlagajo ostali. Po 130k prevozenih nekih blaznih razlik pozimi ni, avto vozim 150km/h vse 4 letne case. Za referenco — na danasnji poti zjutraj, ko je bilo <10°C je avto pri ~75km avtoceste porabil 0.8% za ogrevanje, ~30% pa za voznjo.

decorawr: niti ni bil toliko nizji :) nas je imel listprice meseca maja 2019 ko smo ga kupili tocno 53.500€ in tudi toliko smo placali zanj. Danes nova trojka stane 500€ manj. Se pa cel cas spreminjajo tako vrednosti in pogoji subvencij po EU drzavah, kot tudi cene novih vozil.
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2894
Avto: 2019 Model S
1638
1102

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

DeCoRawr napisal/-a: 17 Okt 2022, 13:23 Slabo veš, preberi še malo več. Oktober 2020 so jih začeli dajat notr. In je dejansko več prednosti saj potem lahko črpa odvečno energijo iz baterije, prej tega ni mogu. In cena leta 2019 je bila kar nižja.


Drugače pa maš v slo model 3 performance za 45k

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 0Model%203
Tale je šele "dober deal". S 120k km za 45k. ;) Svojo M3P 2019 sem s 25k km prodal za 48k pred več kot letom dni, takrat je bila taka cena OK, pred pol leta bi verjetno dobil skoraj 5k več, zdaj smo spet tam nekje, čez pol leta pa vprašanje kje bomo... :)

Glede porabe pa drži tako kot pravi Mitja, razlika je minimalna.
Gasper
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1394
Kraj: Slovenija
Avto: Prius
673
136

Re: Tesla Model 3 - predstavitev

Odgovor Napisal/-a Gasper »

Pri avtocesti se gretje najmanj pozna, ker gretje ti kuri energijo na čas, porabo pa računaš kot porabo na km. Hitrejšo kot imaš povprečno hitrost manjši delež bo padel na gretje.
matija, grnac94
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Model 3”