Novi ZOE (2.generacija)

Zoe ZE 50
Odgovori
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3562
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE 38 i,leaf 35,e-imt 24,PW 21+15+8 kWh
3094
1613

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a pirpy »

matija napisal/-a: 26 Okt 2021, 17:36 Danes na nasem Zoe menjan reduktor:
ali se je ropot slišal takole ?
viewtopic.php?p=75398#p75398
https://youtu.be/x16pK_2zTGg
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7867

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a matija »

pirpy napisal/-a: 15 Dec 2021, 14:21
matija napisal/-a: 26 Okt 2021, 17:36 Danes na nasem Zoe menjan reduktor:
ali se je ropot slišal takole ?
viewtopic.php?p=75398#p75398
https://youtu.be/x16pK_2zTGg
Ne taksno ropotanje, bolj visokofrekvencen zvok
Uporabniški avatar
mukwai
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 266
Avto: Renault Zoe ZE50
114
281

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a mukwai »

Danes sem poslušal neko piskanje, mene je spominjalo na one južnoameriške piščali, ampak vse skupaj zelo pritajeno in samo tam okrog nule.
Kaj to pravzaprav sploh pomeni, mislim, kje je škoda/napaka, da to počne?
matjazxx
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 46
Kraj: Vojnik
Avto: vw
7
29

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a matjazxx »

Zdravo,

Eno vprašanje. Prebral sem prejšnje poste, kjer so nekateri komentirali, da je bolje vzeti ZOE z CCS oz. DV, vendar nikjer ni pojasnjeno zakaj konkretno.. Zanima me, kakšna je približno razlika v času polnjenja med DC in AC..načinom.

Mimogrede, če bo kdo v kratkem prodajal ZOE z last. baterijo (l 2019), sem kandidat. Drugače bo potrebno uvozit, ker pri nas ni ponudbe ;)
rgornik
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 992
Kraj: Dragomelj
Avto: pešhonda
712
275

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a rgornik »

DC polnjenje nekaj več kot eno uro, AC cca. 3 ure.
OVE, OVE, OVE
Uporabniški avatar
ZOEFan
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 241
Kraj: Žiri
Avto: ZOE 50 Intens+CCS Flamme rdeča
189
38

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a ZOEFan »

matija napisal/-a: 08 Dec 2021, 13:43 Cutting costs … pa naj stane kolikor hoce. Mi nasega definitivno vrnemo po zakljucenem 2 letnem najemu, ki bo v par mesecih. Kaj potem, no idea …
Živjo

Ali je najem ZOEta že potekel?
Kakšen je postopek vrnitve avta?
Meni se sicer tiletna pogodba o najemu izteče začetek naslednjega leta, vendar sem se že začel malo ozirati okoli zaradi večje ponudbe, predvsem pa dobavnih rokov.
Vsaka pomoč, izkušnja, nasvet so dobrodošli.
aob01
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2063
Kraj: Metlika
Avto: C3
739
2

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a aob01 »

Jih ni in jih zelo verjetno ne bo.
matjazxx
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 46
Kraj: Vojnik
Avto: vw
7
29

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a matjazxx »

Sam sem hotel kupiti rabljen ZOE z lastno baterijo pred dobrim mesecem, vendar na avtonetu ni bilo praktično nobenega . Klical sem na enega od pooblaščenih prodajalcev, kjer mi je bilo sporočeno, da bodo tisti iz leasinga potegnjeni nazaj in nato po sistemu licitacije v paketu prodani najboljšemu ponudniku, ki jih bo nato prodajal. Ker se mi ni dalo čakati, sem našel enega 2 leti starega v Hamburgu z 5.800 km, ga vplačal in naročil prevoz preko podjetja, ki se ukvarja s prevozi iz Nemčije v SLO. Malo sem bil skeptičen pred nakupom, ker avta nisem videl osebno (razen po fotografijah), ko pa je avto prišel pa sem bil pozitivno presenečen, saj je avto praktično nov. Sedaj sta pri hiši dva ZOEAta ;). ... Mimogrede, za enega rabljenega, ki sem ga hotel kupiti pred tem ki ga imam sedaj mi je prodajalec iz danes na jutri dvignil ceno za 1000 EUR, ker da so šle baterije gor, sem se mu zahvalil in nato vzel tega ki ga imam sedaj, zelo zadovoljen ;), sem pa ugotovil, da se je ponudba ZOEtov po začetku vojne in z višanjem cene goriva precej zmanjšala tudi na nemških avto portalih...
Simon
Uporabniški avatar
ZOEFan
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 241
Kraj: Žiri
Avto: ZOE 50 Intens+CCS Flamme rdeča
189
38

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a ZOEFan »

matjazxx napisal/-a: 10 Apr 2022, 21:38 ... da se je ponudba ZOEtov po začetku vojne in z višanjem cene goriva precej zmanjšala tudi na nemških avto portalih...
Verjetno misliš na rabljene, kaj ne?
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2257
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1668
2197

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a crunchy »

matjazxx napisal/-a: 10 Apr 2022, 21:38 ... Sedaj sta pri hiši dva ZOEAta ;). ...
Boš moral v nicku popraviti iz VW v Zoe.
aob01
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2063
Kraj: Metlika
Avto: C3
739
2

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a aob01 »

Sem malo spraševal, kako z nakupom rabljenega Zoe iz 2letnega najema, ker jih baje večina veselo vrača. Skratka, nič pametnega iz tega zaenkrat, RCI da najemniku ponudbo, če se ta ne odloči za odkup, vzame avto nazaj. Zdaj pride zanimiv del, RCI pravi, da imajo njihovi dealerji možnost te avte kupiti na internih dražbah, a o slednjih dealerji ne vedo prav dosti ali nočejo povedati. Skratka, te avte Renault skriva kot kača noge. Odkupne cene so baje bile od 14k+ baterija.
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2726
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1394
1262

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a Simon »

aob01 napisal/-a: 03 Maj 2022, 11:40 Sem malo spraševal, kako z nakupom rabljenega Zoe iz 2letnega najema, ker jih baje večina veselo vrača. Skratka, nič pametnega iz tega zaenkrat, RCI da najemniku ponudbo, če se ta ne odloči za odkup, vzame avto nazaj. Zdaj pride zanimiv del, RCI pravi, da imajo njihovi dealerji možnost te avte kupiti na internih dražbah, a o slednjih dealerji ne vedo prav dosti ali nočejo povedati. Skratka, te avte Renault skriva kot kača noge. Odkupne cene so baje bile od 14k+ baterija.
Mogoče se pa lahko zmeniš s kom tukaj s foruma, ki je dobil ponudbo in se ni odločil za odkup, da bi ga recimo ti vzel? Mislim, da jih je nekaj tu gor takih... :tup:
aob01
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2063
Kraj: Metlika
Avto: C3
739
2

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a aob01 »

Hvala, skratka, če kdo ne bo vzel avta, se priporočam.
Uporabniški avatar
mukwai
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 266
Avto: Renault Zoe ZE50
114
281

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a mukwai »

Jaz sem svojega že vrnil kak mesec nazaj. Kot so že drugi rekli, cena z baterijo je bila cca 22k eur, približno toliko, kot je bil avto dve leti nazaj z vključeno subvencijo. Tak da Renault kake hude izgube s to akcijo ni naredil, ne glede na vse stokanje.
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2894
Avto: 2019 Model S
1638
1102

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

Izgube gotovo niso naredili, tak avto renault naredi renault za manj kot 20k vključno z baterijo iz razvojem, prodajali so pa so jih za 26k+ EUR minus subvencija oz. dali v najem za slabih 8k EUR all-in za dve leti z neomejenimi kilometri.
Uporabniški avatar
mukwai
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 266
Avto: Renault Zoe ZE50
114
281

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a mukwai »

Mi je jasno, ma ko sem prodajalca podražil, da jim gre dvig cen na roko, se je branil kot da so firmo potopili s to akcijo. Razen dopuščam možnost, da gre za kako interno foro, da je zaslužil Renault, prodajalci so pa nasankali.
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6552
Avto: Kona 64_2018
3491
595

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Mogoče zato ker je bil tak leasing prodajalci niso dobili dosti pogače ;)
Uporabniški avatar
ZOEFan
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 241
Kraj: Žiri
Avto: ZOE 50 Intens+CCS Flamme rdeča
189
38

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a ZOEFan »

mukwai napisal/-a: 03 Maj 2022, 13:09 Jaz sem svojega že vrnil kak mesec nazaj. Kot so že drugi rekli, cena z baterijo je bila cca 22k eur, približno toliko, kot je bil avto dve leti nazaj z vključeno subvencijo. Tak da Renault kake hude izgube s to akcijo ni naredil, ne glede na vse stokanje.
In kakšen je postopek vračanja vanta?
Prideš do dealerja in vrneš avto in ključe in to je to, ali pa je kaj več birokracije?
Uporabniški avatar
ZOEFan
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 241
Kraj: Žiri
Avto: ZOE 50 Intens+CCS Flamme rdeča
189
38

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a ZOEFan »

ZOEFan napisal/-a: 03 Maj 2022, 14:30
mukwai napisal/-a: 03 Maj 2022, 13:09 Jaz sem svojega že vrnil kak mesec nazaj. Kot so že drugi rekli, cena z baterijo je bila cca 22k eur, približno toliko, kot je bil avto dve leti nazaj z vključeno subvencijo. Tak da Renault kake hude izgube s to akcijo ni naredil, ne glede na vse stokanje.
In kakšen je postopek vračanja vanta?
Prideš do dealerja in vrneš avto in ključe in to je to, ali pa je kaj več birokracije?
avta :bang:
Uporabniški avatar
mukwai
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 266
Avto: Renault Zoe ZE50
114
281

Re: Novi ZOE (2.generacija)

Odgovor Napisal/-a mukwai »

Cca mesec pred koncem pogodbe ti z RCI pošljejo obvestilo in da imaš možnost odkupa, vrnitve ali podaljšanja (kasneje sicer izveš, da prideta v poštev samo prvi dve možnosti).
Če ga boš vrnil, obvestiš o tem RCI in se z njimi dogovoriš za pregled stanja avta, ko ti čez par dni potrdijo, da je vse OK, ga vrneš trgovcu, kjer si ga kupil.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Zoe 52kWh”