Log Book - dnevnik voženj

Zoe ZE 50
Uporabniški avatar
ZOEFan
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 241
Kraj: Žiri
Avto: ZOE 50 Intens+CCS Flamme rdeča
189
38

Log Book - dnevnik voženj

Odgovor Napisal/-a ZOEFan »

Ker aplikacija My Renault tega ne omogoča, pa tudi informacije o porabi v samem avtu (Easy Link) so skromne, bo mogoče komu zanimivo tole: https://tronity.io/home.

Preko mobilne povezave avta zadeva pride do podatkov, ki jih potem prikaže takole (nekaj od prikazov):

Slika

Slika

Slika

Omogoča tudi povezavo v Živo z ABRP.

Škoda, ker Renault tega ne ponuja.
mukwai, matija
Uporabniški avatar
mukwai
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 269
Avto: Renault Zoe ZE50
116
284

Re: Log Book - dnevnik voženj

Odgovor Napisal/-a mukwai »

Pred časom je nekdo objavil, da je dobil na servisu update s podobnimi informacijami, ampak zaenkrat kaže na bolj kot ne osamljen primer.
Priponke
Emxf7F7WEAETYBA.jpg
Emxf7F7WEAETYBA.jpg (31.84 KiB) Pogledano 4799 krat
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2320
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1693
2221

Re: Log Book - dnevnik voženj

Odgovor Napisal/-a crunchy »

ZOEFan napisal/-a:Ker aplikacija My Renault tega ne omogoča, pa tudi informacije o porabi v samem avtu (Easy Link) so skromne, bo mogoče komu zanimivo tole: https://tronity.io/home.
Ali je komu to uspelo tudi na Leafu?? Meni ne more izvesti koraka dodajanja vozila, ker pravi "Login not possible. Check e-mail..."
Uporabniški avatar
ZOEFan
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 241
Kraj: Žiri
Avto: ZOE 50 Intens+CCS Flamme rdeča
189
38

Re: Log Book - dnevnik voženj

Odgovor Napisal/-a ZOEFan »

mukwai napisal/-a:Pred časom je nekdo objavil, da je dobil na servisu update s podobnimi informacijami, ampak zaenkrat kaže na bolj kot ne osamljen primer.
Ja, kar nekaj članov RZOC kluba, predvsem (če ne edino) iz ZK, je to možnost uspelo aktivirati pri svojih prodajalcih/servisih. Enim se je pri temu pojavila težava z dnevnimi lučmi, drugi pa nimajo nobenih težav.
Uporabniški avatar
ZOEFan
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 241
Kraj: Žiri
Avto: ZOE 50 Intens+CCS Flamme rdeča
189
38

Re: Log Book - dnevnik voženj

Odgovor Napisal/-a ZOEFan »

crunchy napisal/-a:
ZOEFan napisal/-a:Ker aplikacija My Renault tega ne omogoča, pa tudi informacije o porabi v samem avtu (Easy Link) so skromne, bo mogoče komu zanimivo tole: https://tronity.io/home.
Ali je komu to uspelo tudi na Leafu?? Meni ne more izvesti koraka dodajanja vozila, ker pravi "Login not possible. Check e-mail..."
Jaz sem se moral prijaviti s podatki za aplikacijo My Renault.
Uporabniški avatar
ZOEFan
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 241
Kraj: Žiri
Avto: ZOE 50 Intens+CCS Flamme rdeča
189
38

Re: Log Book - dnevnik voženj

Odgovor Napisal/-a ZOEFan »

ZOEFan napisal/-a:Ker aplikacija My Renault tega ne omogoča, pa tudi informacije o porabi v samem avtu (Easy Link) so skromne, bo mogoče komu zanimivo tole: https://tronity.io/home.

Omogoča tudi povezavo v Živo z ABRP.

Škoda, ker Renault tega ne ponuja.
Ups!

Sem zdajle opazil, da sem dal eno sliko 2 x, ene pa sploh nisem.

Slika
Uporabniški avatar
kt57
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 184
Kraj: Grosuplje
Avto: Nissan Leaf 2018, Tesla Y LR
312
1507

Re: Log Book - dnevnik voženj

Odgovor Napisal/-a kt57 »

crunchy napisal/-a:Ali je komu to uspelo tudi na Leafu?? Meni ne more izvesti koraka dodajanja vozila, ker pravi "Login not possible. Check e-mail..."
Meni isto
crunchy
TČ okt. 2011, SE jun. 2017, Nissan Leaf apr. 2018, Tesla Y LR sep.2023
crunchy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2320
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Avto: Nissan Leaf 2.zero 40 kWh, Tesla Y RWD
1693
2221

Re: Log Book - dnevnik voženj

Odgovor Napisal/-a crunchy »

kt57 napisal/-a:
crunchy napisal/-a:Ali je komu to uspelo tudi na Leafu?? Meni ne more izvesti koraka dodajanja vozila, ker pravi "Login not possible. Check e-mail..."
Meni isto
Torej za Leafe ne deluje...
Uporabniški avatar
ZOEFan
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 241
Kraj: Žiri
Avto: ZOE 50 Intens+CCS Flamme rdeča
189
38

Re: Log Book - dnevnik voženj

Odgovor Napisal/-a ZOEFan »

crunchy napisal/-a:
kt57 napisal/-a:
crunchy napisal/-a:Ali je komu to uspelo tudi na Leafu?? Meni ne more izvesti koraka dodajanja vozila, ker pravi "Login not possible. Check e-mail..."
Meni isto
Torej za Leafe ne deluje...
Na Tronity FAQ (https://tronity.io/faq) je napisano:

Slika
Tomtom
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 305
Kraj: Divača
Avto: renault zoe 50
169
479

Re: Log Book - dnevnik voženj

Odgovor Napisal/-a Tomtom »

Eno vprašanje... Kaj program, kaj vpliva na programske nastavitve v avtu. (nimam pojma kako to deluje, me pa zelo zanima).... Tudi sam, bi rad zvedel več podatkov o avtu...
Uporabniški avatar
ZOEFan
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 241
Kraj: Žiri
Avto: ZOE 50 Intens+CCS Flamme rdeča
189
38

Re: Log Book - dnevnik voženj

Odgovor Napisal/-a ZOEFan »

Tomtom napisal/-a:Eno vprašanje... Kaj program, kaj vpliva na programske nastavitve v avtu. (nimam pojma kako to deluje, me pa zelo zanima).... Tudi sam, bi rad zvedel več podatkov o avtu...
Vprašanje mi ni čisto jasno.
Za monitoring je potrebno na telefon/tablico/prenosnik namestiti aplikacijo, ki je preko OBDII povezana z avtom in prebere določene parametre.
Za ZOE so (razen tovarniške aplikacije) entuziasti razvili CanZE, ki je odlično deloval s starejšimi modeli ZOE, z ZOE 50 pa se nekaj zatika, vendar se stvar premika. CanZe dobiš v Play Store in si za ZOE 50 lahko pridobiš status preizkuševalca z beta verzijo.

Razvijalci CanZE so pripravili tudi CanSee, DIY zadevo, za katero pa moraš vsaj malo poznati elektroniko, spajkanje in pa tudi programiranje (https://gitlab.com/jeroenmeijer/cansee).
Uporabniški avatar
ZOEFan
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 241
Kraj: Žiri
Avto: ZOE 50 Intens+CCS Flamme rdeča
189
38

Re: Log Book - dnevnik voženj

Odgovor Napisal/-a ZOEFan »

In še to

Če bo kdo za odpiranje Tronity računa uporabil povezavo https://tronity.io/home/03pj5OTIE, mi bo s tem omogočil kak teden brezplačne uporabe.

Hvala.
Tomtom
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 305
Kraj: Divača
Avto: renault zoe 50
169
479

Re: Log Book - dnevnik voženj

Odgovor Napisal/-a Tomtom »

ZOEFan napisal/-a:
Tomtom napisal/-a:Eno vprašanje... Kaj program, kaj vpliva na programske nastavitve v avtu. (nimam pojma kako to deluje, me pa zelo zanima).... Tudi sam, bi rad zvedel več podatkov o avtu...
Vprašanje mi ni čisto jasno.
Za monitoring je potrebno na telefon/tablico/prenosnik namestiti aplikacijo, ki je preko OBDII povezana z avtom in prebere določene parametre.
Za ZOE so (razen tovarniške aplikacije) entuziasti razvili CanZE, ki je odlično deloval s starejšimi modeli ZOE, z ZOE 50 pa se nekaj zatika, vendar se stvar premika. CanZe dobiš v Play Store in si za ZOE 50 lahko pridobiš status preizkuševalca z beta verzijo.

Razvijalci CanZE so pripravili tudi CanSee, DIY zadevo, za katero pa moraš vsaj malo poznati elektroniko, spajkanje in pa tudi programiranje (https://gitlab.com/jeroenmeijer/cansee).
ja... nisem nek računalniški tip in o programiranju nimam pojma niti o elektroniki...zanima me če aplikacija kaj vpliva na programske nastavitve v avtomobilu... kaj pa moram programirat z aplikacijo CanZe... piše use on your own risk...avto je v garanciji in se bojim da me nebi kdo kaj kaj zaj.... govorim kar nekaj, ker nimam pojma....
Uporabniški avatar
ZOEFan
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 241
Kraj: Žiri
Avto: ZOE 50 Intens+CCS Flamme rdeča
189
38

Re: Log Book - dnevnik voženj

Odgovor Napisal/-a ZOEFan »

Tomtom napisal/-a:
ZOEFan napisal/-a:
Tomtom napisal/-a:Eno vprašanje... Kaj program, kaj vpliva na programske nastavitve v avtu. (nimam pojma kako to deluje, me pa zelo zanima).... Tudi sam, bi rad zvedel več podatkov o avtu...
Vprašanje mi ni čisto jasno.
Za monitoring je potrebno na telefon/tablico/prenosnik namestiti aplikacijo, ki je preko OBDII povezana z avtom in prebere določene parametre.
Za ZOE so (razen tovarniške aplikacije) entuziasti razvili CanZE, ki je odlično deloval s starejšimi modeli ZOE, z ZOE 50 pa se nekaj zatika, vendar se stvar premika. CanZe dobiš v Play Store in si za ZOE 50 lahko pridobiš status preizkuševalca z beta verzijo.

Razvijalci CanZE so pripravili tudi CanSee, DIY zadevo, za katero pa moraš vsaj malo poznati elektroniko, spajkanje in pa tudi programiranje (https://gitlab.com/jeroenmeijer/cansee).
ja... nisem nek računalniški tip in o programiranju nimam pojma niti o elektroniki...zanima me če aplikacija kaj vpliva na programske nastavitve v avtomobilu... kaj pa moram programirat z aplikacijo CanZe... piše use on your own risk...avto je v garanciji in se bojim da me nebi kdo kaj kaj zaj.... govorim kar nekaj, ker nimam pojma....
Nič ne vpliva na avto, le bere kar je dostopno. Tudi kakšnih funkcij avta ne moreš vklopiti/izklopiti, spremeniti nastavitve ali kaj podobnega, kot bi naj to lahko z aplikacijo My Renault.
Tomtom
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 305
Kraj: Divača
Avto: renault zoe 50
169
479

Re: Log Book - dnevnik voženj

Odgovor Napisal/-a Tomtom »

Nič ne vpliva na avto, le bere kar je dostopno. Tudi kakšnih funkcij avta ne moreš vklopiti/izklopiti, spremeniti nastavitve ali kaj podobnega, kot bi naj to lahko z aplikacijo My Renault.[/quote]

Hvala... To me je zanimalo.... Bom poizkusil...
Uporabniški avatar
ZOEFan
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 241
Kraj: Žiri
Avto: ZOE 50 Intens+CCS Flamme rdeča
189
38

Re: Log Book - dnevnik voženj

Odgovor Napisal/-a ZOEFan »

ZOEFan napisal/-a:In še to

Če bo kdo za odpiranje Tronity računa uporabil povezavo https://tronity.io/home/03pj5OTIE, mi bo s tem omogočil kak teden brezplačne uporabe.

Hvala.
Novincu pa se brezplačni preizkus podaljša z dveh na štiri tedne.
Uporabniški avatar
ZOEFan
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 241
Kraj: Žiri
Avto: ZOE 50 Intens+CCS Flamme rdeča
189
38

Re: Log Book - dnevnik voženj

Odgovor Napisal/-a ZOEFan »

Od službe za stike s kupci sem dobil obvestilo, da je proizvajalec izdal tehnično rešitev, za aktiviranje informacije za spremljanje porabe, ki jo lahko izvede pooblaščeni servis.

Tako sem za naslednji teden zmenjen, da ob rednem letnem servisu in podaljšanju registracije, izvedejo še nadgradnjo BMS (izredno nizek SOH) ter funkcijo spremljanja porabe energije.

Mimogrede, Tronity mi je tako všeč, da sem se kar naročil za eno leto. Tudi CanZe je postal operativen.
Je mogoče kdo preizkusil Power Cruis Control (https://www.powercruisecontrol.com/)?
Uporabniški avatar
mukwai
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 269
Avto: Renault Zoe ZE50
116
284

Re: Log Book - dnevnik voženj

Odgovor Napisal/-a mukwai »

Kako pa zgleda to spremljanje porabe? V aplikaciji, v avtu, ...? Jaz imam tudi servis naslednji teden v Kopru, morda bodo znali tudi to urediti.
Uporabniški avatar
ZOEFan
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 241
Kraj: Žiri
Avto: ZOE 50 Intens+CCS Flamme rdeča
189
38

Re: Log Book - dnevnik voženj

Odgovor Napisal/-a ZOEFan »

mukwai napisal/-a: 13 Feb 2021, 17:08 Kako pa zgleda to spremljanje porabe? V aplikaciji, v avtu, ...? Jaz imam tudi servis naslednji teden v Kopru, morda bodo znali tudi to urediti.
V avtu.
Poglej svoj prispevek 08 Dec 2020, 13:53 v tej temi.

Ne vem pa, kako je z usposobljenostjo tehnikov. Jaz imam servis v AH Real Ljubljana in sem se sicer naročil za 24. 2., ker pa tega dne stručkota za nadgradnjo ni, so me prestavili na sredo 17. 2.
mukwai
agerg2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 469
Avto: Tesla 3 SR+ 2021
191
66

Re: Log Book - dnevnik voženj

Odgovor Napisal/-a agerg2 »

Ali obstaja kaj podobnega za teslo? Da imam seznam po dnevih in koliko km sem napravil, ce je kak izvoz v excel se toliko bolje.
Odgovori

Vrni se na “Zoe 52kWh”