2. servis ZOE 50

Zoe ZE 50
Odgovori
Uporabniški avatar
ZOEFan
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 241
Kraj: Žiri
Avto: ZOE 50 Intens+CCS Flamme rdeča
189
38

2. servis ZOE 50

Odgovor Napisal/-a ZOEFan »

V Avtohiši Real v Ljubljani so opravili 2. redni servis za 89,87 €. Je prijatelj rekel, da je tako pocen zagotovo zato, ker so nalili tapocen olje :).

Sem pa tudi reklamiral tipko za spuščanje/dvigovanje voznikovega okna, ki ni delovala. Pa so mi rekli, da so večkrat preverili in da je delala normalno, da pa so jo vseeno preventivno zamenjali.
Ko sem avto prevzel, je tipka delala. Potem pa po dveh tednih ne več. Sem spet poklical da bi reklamiral in se zmenil, da lahko zadevo preverim tudi pri lokalnem Renault servisu (ki nima licence za ZOE, amak tipka je tipka).
Pripeljem do servisa, preverim - tipka ne dela. Prideva z mehanikom do avta pogledat, proba - tipka dela :devil:.
Nič, se zahvalim za pomoč in hočem odpeljati, pa vseeno še enkrat pritisnem na tipko za spust okna in nič :bang: :angry: :devil: .

Spet pokličem mehanika in ugotoviva, da tipka normalno deluje, če so vrata na široko odprta, če pa so na pol ali pa zaprta, pa občasno tipka ne deluje :strange: .

Sem se zmenil, da ga peljem na servis v Ljubljano in jim pustim avto, da preučijo, kaj se dogaja.

Na enem drugem forumu sem našel, da se tudi pri starejšem modelu ZOE dogaja nekaj podobnega
(https://www.speakev.com/threads/drivers ... st-3197210)

Imam pa šele 16K km prevoženih. Predlansko koronsko leto je bilo bolj šparovno do kilometrine.
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6555
Avto: Kona 64_2018
3493
595

Re: 2. servis ZOE 50

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

To je pol kabel od vrat problem ...

A to maš servise enkrat na leto ?
Uporabniški avatar
ZOEFan
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 241
Kraj: Žiri
Avto: ZOE 50 Intens+CCS Flamme rdeča
189
38

Re: 2. servis ZOE 50

Odgovor Napisal/-a ZOEFan »

DeCoRawr napisal/-a: 04 Mar 2022, 21:38 To je pol kabel od vrat problem ...

A to maš servise enkrat na leto ?
Ja, servis je 1 x letno.

Kaj nagaja, bomdo pa enkrat drug teden pogledali.
UrbanBatic
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 17
Kraj: Castra
Avto: Zoe Z.E.50
6
11

Re: 2. servis ZOE 50

Odgovor Napisal/-a UrbanBatic »

@ZOEFan, imaš tudi zapisano kaj so menjali/pregledali na računu ali piše le 'servis B'?

@DeCoRawr servisi so na 1 leto ali 30k km. Kar je prej.
-----------------------------
Tudi naša Zoe je z začetkom februarja prešla starost 2 let od 1. registracije in s tem izgubila večino garancij.
Baterija je seveda pod garancijo do 8 let. Zanima me, če se je kdo tu gor že zanimal, če je za vzdržanje garancije baterije treba na vsakoletni servis h Renaultu/pooblaščencem in tako vpis v digitalno servisno oz. lahko zavorno tekočino preverimo ter filter kabine zamenjamo sami in garancijo na baterijo vseeno obdržimo?
Uporabniški avatar
ZOEFan
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 241
Kraj: Žiri
Avto: ZOE 50 Intens+CCS Flamme rdeča
189
38

Re: 2. servis ZOE 50

Odgovor Napisal/-a ZOEFan »

UrbanBatic napisal/-a: 06 Mar 2022, 03:55 @ZOEFan, imaš tudi zapisano kaj so menjali/pregledali na računu ali piše le 'servis B'?
Sicer piše, da je bil opravljen poseg A, čeprav je bil že 2. servis (2 leti) in razen kontrole določenih zadev in zamenjave kabinskega in protiprašnega filtra, drugih posegov ni bilo.

Tole je podano ob garancijskih pogojih proizvajalca

Slika
UrbanBatic
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Zoe 52kWh”