Iztirjeni tematski vagoni

Prostor za debato o vsem kar ni nujno povezano z električnimi vozili
Zaklenjeno
drejc12
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 278
205
204

Re: Je prihodnost res električna?

Odgovor Napisal/-a drejc12 »

Se nihče od vas na tem forumu ob takih prebiranjih nebuloz ne zamisli zakaj to še sploh bere? Take tipčke ki se pridejo na EV svet bahat ker so uber alles v svojem življenju ker počnejo stvari na popolnoma drugačen način kot 90% uporabnikov tukaj gor in mislijo da bodo svet preobrnili, ta forum po mojem mnenju ne rabi - sploh pa je tema kilometre nazaj že zabredla nekam v neko zakotno vasico kjer ni javnega prevoza za it v službo, s kolesom je pa predaleč :giggle:
Zadnjič spremenil drejc12, dne 16 Avg 2021, 19:34, skupaj popravljeno 1 krat.
Simon
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Je prihodnost res električna?

Odgovor Napisal/-a Apolon »

[youtube][/youtube]
matija napisal/-a: 16 Avg 2021, 18:56
Apolon napisal/-a: 16 Avg 2021, 17:29
matija napisal/-a: 16 Avg 2021, 12:16

Eno vprasanje, ker ne sledim vec vsem temam na forumu. Lani je bila aktualna daljsa voznja ce se ne motim, v Avstrijo? Relacija je bila tako dolga, da je bil pogoj konstantna hitrost 130km/h ter start okoli 05:00, ko je bila cesta se dokaj prazna. Povratek pozno popoldan. Vmes ce se ne motim je bilo se vsakodnevno polnjenje Kone v sluzbi.

Je drug nacin prevoza posledica menjave sluzbe ali sprememba nacina dela zaradi Covida ?

Kaj bi naredil, ce se situacija spremeni ter bi bilo potrebno ponovno vozit (recimo 100km v eno smer, kar ne gre s kolesom, javnega prevoza pa ne bi bilo) ter bi bila od tega odvisna tvoja druzina ?
Službo sem menjal zaradi moralnih vrednot. Sem trpel ker sem počel nekaj Kar je v nasprotju z mojim prepičanjem. Skrb za naravo mi je resnično pred vsem ostalim. Kaj mi pomaga varnost familije na kratek rok če pa na dolgi rok trpijo? Ne bi sprejel Tako oddaljene službe, pa četudi za 5k€ neto. Rajši na komunali mečem kante za smeti na kamion za povprečno plačo.
Razumem. Samo ce bos nekoc surfal na kamionih komunale, zena vec ne bo kupovala lustrov za 6000€ ;)
Žena zasluži Več kot dovolj. Naj si kupi kar Hoče le da je lokalno. Drugače se bo naposlušala.
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Je prihodnost res električna?

Odgovor Napisal/-a Apolon »

drejc12 napisal/-a: 16 Avg 2021, 19:33 Se nihče od vas na tem forumu ob takih prebiranjih nebuloz ne zamisli zakaj to še sploh bere? Take tipčke ki se pridejo na EV svet bahat ker so uber alles v svojem življenju ker počnejo stvari na popolnoma drugačen način kot 90% uporabnikov tukaj gor in mislijo da bodo svet preobrnili, ta forum po mojem mnenju ne rabi - sploh pa je tema kilometre nazaj že zabredla nekam v neko zakotno vasico kjer ni javnega prevoza za iz v službo, s kolesom je pa predaleč :giggle:
Se ne hvalim. Ne na pamet! Sem bil izzvan. In se bom boril za naravo in racionalno porabo energije do konca. Si pa spet eden brez morale in te boli k za vse skupaj samo da si lahko komot. Si se vprašal zakaj smo Tako v kurcu. Ravno zaradi teh 90% ljudi s črednim nagonom. Evo ogledalo.

Je pa razumljivo, da na takšen in drugačen način poizkušate človeka desktiditirati. Dejansko je vse za kar živite ogroženo. Edino ta potrošnja vam osmisli življenje in ne vidite nič drugega. Bogo res. :cry:
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2728
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1395
1263

Re: Je prihodnost res električna?

Odgovor Napisal/-a Simon »

Apolon napisal/-a: 16 Avg 2021, 19:31
Simon napisal/-a: 16 Avg 2021, 18:59
Apolon napisal/-a: 16 Avg 2021, 18:49

Od kdaj pa je gužva problem? Kako to škodi naravi? A na naši obali ni gužve? Kolikor sem gledal je na naši obali nenormalna gužva. In ne nabijaj nekaj samo zato, ker si kontra in te resnica boli.

Mimogrede. Jadrnica je lesena, da se ne bo še kdo v to vpičil.
Resnica je, da bi bila gužva nenormalna, če bi se vsi vozili z jadrnicami, zato sem jaz to že pred časom opustil. Vseeno če je lesena, zaradi tega ni nič manj gužve na morju.
Daj ti meni povej rajši kakšna škoda se dela okolju z jadranjem? Ne pa da izvajaš neke brezvezne distrakcije. Ti si kupil avto ki so ga pripeljali ali pa pripeljali dele iz azije z ladjo in v našem morju izpustili balastne vode. To je ok?
Serješ po morju, če bi bili vsi taki, morja, kot ga poznamo ne bi bilo več, zato smo se nekateri odrekli jadranju, nekaterim je zgleda vseeno.
Stef
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 20
Kraj: Šmarje p J
Avto: i3
36
7

Re: Je prihodnost res električna?

Odgovor Napisal/-a Stef »

Apolon napisal/-a: 16 Avg 2021, 21:43
To drži, pozitivno zagotovo ni. Vsako koriščenje nekih izdelkov in tudi Poraba energije za transport z vlakom ni nujno potrebna. Verjetno pa sem res naredil celo manj škodljivega kot 99.9% zaplankanih ljudi ki čorijo doma. Si mi dal za mislit. Drugo leto gremo z bicikli na oddih.
[/quote]

Odlična ideja!
S kolesom sem se vozil na dopust deset let. Na večjih razdaljah sem si pomagal tudi z vlakom. Ni lepšega, ko si skoraj neodvisen od večine vsakdanjih potreb. Mudi se ti ne, voziš lepo počasi in veliko vidiš in hkrati dovolj hitro, da nekam prideš.
Iz prve roke ti zagotavljam, da boš odkril nov svet.

Lp
Apolon, EVH
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Je prihodnost res električna?

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Simon napisal/-a: 16 Avg 2021, 22:03
Apolon napisal/-a: 16 Avg 2021, 21:43
Simon napisal/-a: 16 Avg 2021, 21:39

Misliš da si kaj pozitivnega naredil za okolje s tem ko hodiš na jadrnico? Bistveno bolje bi bilo, če bi ostal doma in obdeloval svoj vrtiček, da se plevel ne zaraste.
To drži, pozitivno zagotovo ni. Vsako koriščenje nekih izdelkov in tudi Poraba energije za transport z vlakom ni nujno potrebna. Verjetno pa sem res naredil celo manj škodljivega kot 99.9% zaplankanih ljudi ki čorijo doma. Si mi dal za mislit. Drugo leto gremo z bicikli na oddih.
Pa le glej da ne bodo električni, saj veš - burn your calories instead of energy
Že Danes za na šiht uporabljam običajno kolo. 25km v eno smer. Kaj pa ti?
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2728
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1395
1263

Re: Je prihodnost res električna?

Odgovor Napisal/-a Simon »

Apolon napisal/-a: 16 Avg 2021, 22:28
Simon napisal/-a: 16 Avg 2021, 22:03
Apolon napisal/-a: 16 Avg 2021, 21:43

To drži, pozitivno zagotovo ni. Vsako koriščenje nekih izdelkov in tudi Poraba energije za transport z vlakom ni nujno potrebna. Verjetno pa sem res naredil celo manj škodljivega kot 99.9% zaplankanih ljudi ki čorijo doma. Si mi dal za mislit. Drugo leto gremo z bicikli na oddih.
Pa le glej da ne bodo električni, saj veš - burn your calories instead of energy
Že Danes za na šiht uporabljam običajno kolo. 25km v eno smer. Kaj pa ti?
Delo od doma, kolo pa za rekreacijo.
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Je prihodnost res električna?

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Simon napisal/-a: 17 Avg 2021, 06:36
Apolon napisal/-a: 16 Avg 2021, 22:28
Simon napisal/-a: 16 Avg 2021, 22:03

Pa le glej da ne bodo električni, saj veš - burn your calories instead of energy
Že Danes za na šiht uporabljam običajno kolo. 25km v eno smer. Kaj pa ti?
Delo od doma, kolo pa za rekreacijo.
Vidim, da izolacija Že pušča posledice.
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2728
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1395
1263

Re: Je prihodnost res električna?

Odgovor Napisal/-a Simon »

Apolon napisal/-a: 17 Avg 2021, 06:42
Simon napisal/-a: 17 Avg 2021, 06:36
Apolon napisal/-a: 16 Avg 2021, 22:28

Že Danes za na šiht uporabljam običajno kolo. 25km v eno smer. Kaj pa ti?
Delo od doma, kolo pa za rekreacijo.
Vidim, da izolacija Že pušča posledice.
To je vseeno, važno, da skrbimo za okolje, kajne?
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Je prihodnost res električna?

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Simon napisal/-a: 17 Avg 2021, 07:16
Apolon napisal/-a: 17 Avg 2021, 06:42
Simon napisal/-a: 17 Avg 2021, 06:36
Delo od doma, kolo pa za rekreacijo.
Vidim, da izolacija Že pušča posledice.
To je vseeno, važno, da skrbimo za okolje, kajne?
Kar se tiče neposrednega obremenjevanja okolja drži. Bo pa prišlo prej ali slej do onesnaževanja okolja zaradi proizvodnje in transporta zdravil, ki po vsej verjetnosti ne bodo pomagala.
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Za nekaj smeha

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Corpsevortex napisal/-a: 22 Avg 2021, 05:13
Apolon napisal/-a: 21 Avg 2021, 16:36
Vodokotlic napisal/-a: Mislim, da ta avto kar paše v tisti kontejner.
A ker ni tesla za 60 jurjev?
Ta Tesla vam nikakor ne da miru koliko vidimo po vseh objavah. Enostavno prepustite se in si priznajte, da se vam stvar dopade. Brez skrbi - vsak človek ima svoj določen "fetiš" v življenju :giggle:
Ne da nam ne da Tesla miru. Boli nas kurac za teslo i ne teslo. Nas pa iritira ker se omejenci delajo norca zgolj iz vsega kar ni Tesla. Tolk da jim je jasno.
Sebastijan, Ogo
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Za nekaj smeha

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Vodokotlic napisal/-a: 21 Avg 2021, 23:13
Apolon napisal/-a: 21 Avg 2021, 16:36
Vodokotlic napisal/-a: Mislim, da ta avto kar paše v tisti kontejner.
A ker ni tesla za 60 jurjev?
A si ga kdaj vozil?
Večkrat oz. daljši čas če te že zanima.
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8265
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5358
3484

Re: Za nekaj smeha

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Nalgesin si že probal?
Močnejš zadeve se dobi le na recept ampak ga (svoj kurac) boš mogu najprej pokazat zdravniku...
Corpsevortex
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Za nekaj smeha

Odgovor Napisal/-a Apolon »

warpedone napisal/-a: 22 Avg 2021, 10:08 Nalgesin si že probal?
Močnejš zadeve se dobi le na recept ampak ga (svoj kurac) boš mogu najprej pokazat zdravniku...
Oba dva teslaša sta zelo hitro potrdila mojo trditev. Ne moreta iz svoje kože. Se mi smilita.
Corpsevortex
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 163
Avto: Tesla Model 3 SR + 2021
170
99

Re: Za nekaj smeha

Odgovor Napisal/-a Corpsevortex »

Apolon napisal/-a: 22 Avg 2021, 07:33
Corpsevortex napisal/-a: 22 Avg 2021, 05:13
Apolon napisal/-a: 21 Avg 2021, 16:36

A ker ni tesla za 60 jurjev?
Ta Tesla vam nikakor ne da miru koliko vidimo po vseh objavah. Enostavno prepustite se in si priznajte, da se vam stvar dopade. Brez skrbi - vsak človek ima svoj določen "fetiš" v življenju :giggle:
Ne da nam ne da Tesla miru. Boli nas kurac za teslo i ne teslo. Nas pa iritira ker se omejenci delajo norca zgolj iz vsega kar ni Tesla. Tolk da jim je jasno.
Vam pa res ni pomoči. Vulgarnost ponovno zadosti pove o človeku. Če pa se že gremo detajle - tema je ponovno "Za malo smeha" in se stvari ne jemljejo resno. Pa če bo nekdo se norčeval iz Tesle pa objavil gor kakšno norčijo so what ? Mene osebno ne gane ! Sem videl že marsikatero objavo in se nasmejal.
Ampak očitno bog ne daj, da en "Teslaš" objavi kaj smešnega na temo drugih znamk, ker takoj izpade kot nekakšen hinavec.
Baje pa Persen Forte lepo pomaga pri stresu ;)
Tesla Referral Code za 1500 km SuperCharginga https://cutt.ly/2l0qPam :sun:
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Za nekaj smeha

Odgovor Napisal/-a Apolon »

Corpsevortex napisal/-a: 22 Avg 2021, 11:44
Apolon napisal/-a: 22 Avg 2021, 07:33
Corpsevortex napisal/-a: 22 Avg 2021, 05:13

Ta Tesla vam nikakor ne da miru koliko vidimo po vseh objavah. Enostavno prepustite se in si priznajte, da se vam stvar dopade. Brez skrbi - vsak človek ima svoj določen "fetiš" v življenju :giggle:
Ne da nam ne da Tesla miru. Boli nas kurac za teslo i ne teslo. Nas pa iritira ker se omejenci delajo norca zgolj iz vsega kar ni Tesla. Tolk da jim je jasno.
Vam pa res ni pomoči. Vulgarnost ponovno zadosti pove o človeku. Če pa se že gremo detajle - tema je ponovno "Za malo smeha" in se stvari ne jemljejo resno. Pa če bo nekdo se norčeval iz Tesle pa objavil gor kakšno norčijo so what ? Mene osebno ne gane ! Sem videl že marsikatero objavo in se nasmejal.
Ampak očitno bog ne daj, da en "Teslaš" objavi kaj smešnega na temo drugih znamk, ker takoj izpade kot nekakšen hinavec.
Baje pa Persen Forte lepo pomaga pri stresu ;)
Sem imel kar prav.
Kljukec83
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 196
Kraj: Domžale
Avto: Opel Astra
85
4

Re: MIC Model Y LR

Odgovor Napisal/-a Kljukec83 »

agerg2 napisal/-a: 08 Sep 2021, 21:11 Črn rob okoli blatnikov so sicer super. Samo ko iz zgornjih slik pogledaš je videt kot da je tolk avto visok in da so platišča zelo mala.
V živo je seveda zgodba drugačna.

Btw.: danes sem imel priliko v živo videti Y MIC. Po kvaliteti izdelave je kot noč in dan v primerjavi z USA M 3.
Y ima gumo okoli vrat precej bolj kvaliteno narejeno. Na M 3 je tko tko. Že na otip je na M3 bolj kot plastika in ne guma :( na m3 je vse tko nekaj poštukano…na Y lepa linija.

@BL_EV kako se tebi zdi primerjava z m3? Ti lahko mogoče več poveš ker si imel oba modela. Sicer si verjetno imel še stari model 3, kar je zate morda ze velik preskok že samo zaradi redinskega dela armature.

Skratka Y je za moje pojme precej bolje narejen.
Pa a nismo pol lwta nazaj bral na tem forumu, kako je m3 bolj kvalitezno sestavljena od vsazga bavarca?
sluk
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1306
Kraj: stajerska
Avto: negovan
770
612

Re: MIC Model Y LR

Odgovor Napisal/-a sluk »

ko ljudje pišejo tako pavšalne izjave glede izdelave, je slika izkrivljena.
agerg2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 464
Avto: Tesla 3 SR+ 2021
188
66

Re: MIC Model Y LR

Odgovor Napisal/-a agerg2 »

sluk napisal/-a: 08 Sep 2021, 22:36 ko ljudje pišejo tako pavšalne izjave glede izdelave, je slika izkrivljena.
Glede pavšalne izjave, če je namenjeno meni…
Sam opažam da sem očitno “preveč” picajzl, kar pomeni da marsikaj opazim kar drugi ne in jim dol visi. Ampak to ne pomeni, da razlike ne obstajajo. Ko lahko direktno kaj primerjaš in nekomu pokažeš potem tudi ljudje ki jih to ni zanimalo vidijo razlike.
prgrmr
Corpsevortex
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 163
Avto: Tesla Model 3 SR + 2021
170
99

Re: MIC Model Y LR

Odgovor Napisal/-a Corpsevortex »

agerg2 napisal/-a: 08 Sep 2021, 23:01
sluk napisal/-a: 08 Sep 2021, 22:36 ko ljudje pišejo tako pavšalne izjave glede izdelave, je slika izkrivljena.
Glede pavšalne izjave, če je namenjeno meni…
Sam opažam da sem očitno “preveč” picajzl, kar pomeni da marsikaj opazim kar drugi ne in jim dol visi. Ampak to ne pomeni, da razlike ne obstajajo. Ko lahko direktno kaj primerjaš in nekomu pokažeš potem tudi ljudje ki jih to ni zanimalo vidijo razlike.
Če si picajzl za moje pojme to ni nič slabega + dal si za avto 46k. Poznam ljudi, ki so picajzli pri stvari, ki stane tudi samo 10 €. Dejstvo pa je, da smo ljudje včasih tudi premalo "picajzlasti" in zamahnemo z roko "aaah saj to pač tako je".
Za moje pojme eno podjetje (katerokoli npr. v elektroniki oz. računalništvu je to zelo popularno) rabi takšne ljudi in nasploh "opozorilnike", ki upravičeno zahtevajo dvig nekega standarda izdelave, produkta itd. Tesla je z "picajzlanjem" prišla zelo daleč od kvalitete izdelave kar je nekdaj bila.

Drugo so pa "hejterji", ki izkoristijo vsako napako za trošenje nebuloze in širjenje ognja. Klasična primerjava - nemci so po izdelavi ... nadaljevanje vemo.

:sun:
prgrmr, agerg2
Tesla Referral Code za 1500 km SuperCharginga https://cutt.ly/2l0qPam :sun:
Zaklenjeno

Vrni se na “Vse kar ni EV”