Uporabljajte raje javni prevoz in kolo

Prostor za debato o vsem kar ni nujno povezano z električnimi vozili
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5302
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6160
4028

Re: Uporabljajte raje javni prevoz in kolo

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Apolon napisal/-a: 10 Avg 2021, 22:06
FV-EV napisal/-a: 10 Avg 2021, 22:00 Problem vsake subvencije je v tem, da je v začetku nastavljena s pravim namenom (dobiš korenček za rešitev problema), potem se hitro vsaka izrodi. Načeloma sem tudi sam proti subvencijam, ravno zaradi tega razloga, čeprav bi na začetku marsikatero podprl.

Hitro začnemo pametovat, kako naj bi drugi živeli, kaj imajo preveč in podobno, ne pogledamo pa sebe in kaj bi jaz naredil za boljši jutri?! Kmet naj ima najboljši in najmodernejši traktor, saj ga je sam kupil in ga rabi za delo, kot nek tovarnar stroj ali električar klešče in šrafciger. Če je pretiraval pri nakupu, bo pač bankrotiral. Vsak naj raje sebe pogleda, kaj ima preveč, nepotrebno....npr. avto katerikoli ali pa kolo, rolko, počitniško prikolico, namesto trojih 20 gat, mikic, čevljev, računalnik telefon, število stolov, velikost sob, dopust izven domače parcele.......
Tebi še vedno ni jasno čemu ta debata. Ne ni res da ima vsak lahko kar si lahko privošči. Zaradi takšnega razmišljanja pa smo tam kjer smo. Saj te bodo hitro naučili. Nekaj let pa se ne boš več drajsal okrog.
Se drajsam naokoli že 50let, vsak dan se kaj novega naučim :giggle:
Uporabniški avatar
edi-b
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1250
Kraj: Laško
Avto: Hyundai kona EV 64
1245
1674

Re: Uporabljajte raje javni prevoz in kolo

Odgovor Napisal/-a edi-b »

Apolon napisal/-a: 09 Avg 2021, 15:52 Evo, počasi pa se bo premaknilo na 10€/l benza in vsaj 1€/kWh tudi doma. Je kar nenormalna panika po svetu.

https://www.24ur.com/novice/tujina/svet ... nosti.html

Uporabljajte javni prevoz in kolo kadarkoli se le da.

Naj vam še povem, da ničelni izpust ne bomo dosegli s proizvodnjo SE in BEV. Ker to tudi svinja in se zato potrebuje surovine. Nabili nam bodo cene, da nam ne bo nič dosegljivo. Privatna lastnina počasi papa. In to je nujno. Žal :(
Javni prevoz v SLO, kjer preverjeno rabiš 4 ure da prideš v službo iz MB v LJ, trole na dizla, železnica počasi nova, vlaki tudi, s kolesom narediš veliko več CO2, da ne govorimo o kurjenje mokrih drv, eko bio kmetovanju z gnojili in škropivi, blato in gnojšnico v grape in travnike... 1,2 mio osebnih in koliko tovornih, letalskega, ladijskega prometa, TEŠ, industrija, garant na kitajskem največ tvojih kolesarjev in kmetovalcev pa največja onasneževalka.
Npr. MSE za 30 let, toplotna za 25 let in BEV za 15 let in vse reciklaža, proizvodnja čedalje bolj zelena, primerjati z navedenim je pač norčevanje ali nevednost ali oboje
EV+PV entuziast, Kegelj, kt57, Frik25
toplotna že 23 let + MSE 7 let in 2022 na 16 kW + BEV Kona 2019 in Corsa 2021
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Uporabljajte raje javni prevoz in kolo

Odgovor Napisal/-a Apolon »

edi-b napisal/-a: 10 Avg 2021, 22:46
Apolon napisal/-a: 09 Avg 2021, 15:52 Evo, počasi pa se bo premaknilo na 10€/l benza in vsaj 1€/kWh tudi doma. Je kar nenormalna panika po svetu.

https://www.24ur.com/novice/tujina/svet ... nosti.html

Uporabljajte javni prevoz in kolo kadarkoli se le da.

Naj vam še povem, da ničelni izpust ne bomo dosegli s proizvodnjo SE in BEV. Ker to tudi svinja in se zato potrebuje surovine. Nabili nam bodo cene, da nam ne bo nič dosegljivo. Privatna lastnina počasi papa. In to je nujno. Žal :(
Javni prevoz v SLO, kjer preverjeno rabiš 4 ure da prideš v službo iz MB v LJ, trole na dizla, železnica počasi nova, vlaki tudi, s kolesom narediš veliko več CO2, da ne govorimo o kurjenje mokrih drv, eko bio kmetovanju z gnojili in škropivi, blato in gnojšnico v grape in travnike... 1,2 mio osebnih in koliko tovornih, letalskega, ladijskega prometa, TEŠ, industrija, garant na kitajskem največ tvojih kolesarjev in kmetovalcev pa največja onasneževalka.
Npr. MSE za 30 let, toplotna za 25 let in BEV za 15 let in vse reciklaža, proizvodnja čedalje bolj zelena, primerjati z navedenim je pač norčevanje ali nevednost ali oboje
Prebivališče si je treba najti v bližini delovnega mesta! Ne pa da se drajsa okrog. Mestni promet oz kolo in to je to. Vse ostalo je nevzdržno.
tilc
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 110
62
348

Re: Uporabljajte raje javni prevoz in kolo

Odgovor Napisal/-a tilc »

Apolon napisal/-a: 10 Avg 2021, 22:53
edi-b napisal/-a: 10 Avg 2021, 22:46
Apolon napisal/-a: 09 Avg 2021, 15:52 Evo, počasi pa se bo premaknilo na 10€/l benza in vsaj 1€/kWh tudi doma. Je kar nenormalna panika po svetu.

https://www.24ur.com/novice/tujina/svet ... nosti.html

Uporabljajte javni prevoz in kolo kadarkoli se le da.

Naj vam še povem, da ničelni izpust ne bomo dosegli s proizvodnjo SE in BEV. Ker to tudi svinja in se zato potrebuje surovine. Nabili nam bodo cene, da nam ne bo nič dosegljivo. Privatna lastnina počasi papa. In to je nujno. Žal :(
Javni prevoz v SLO, kjer preverjeno rabiš 4 ure da prideš v službo iz MB v LJ, trole na dizla, železnica počasi nova, vlaki tudi, s kolesom narediš veliko več CO2, da ne govorimo o kurjenje mokrih drv, eko bio kmetovanju z gnojili in škropivi, blato in gnojšnico v grape in travnike... 1,2 mio osebnih in koliko tovornih, letalskega, ladijskega prometa, TEŠ, industrija, garant na kitajskem največ tvojih kolesarjev in kmetovalcev pa največja onasneževalka.
Npr. MSE za 30 let, toplotna za 25 let in BEV za 15 let in vse reciklaža, proizvodnja čedalje bolj zelena, primerjati z navedenim je pač norčevanje ali nevednost ali oboje
Prebivališče si je treba najti v bližini delovnega mesta! Ne pa da se drajsa okrog. Mestni promet oz kolo in to je to. Vse ostalo je nevzdržno.
Prej bi bilo logično da bi si delovno mesto najdel blizu prebivališča… Saj mogoče nimaš tako slabih komentarjev, ampak se mi zdi da so tvoje teorije isto kot da bi rekel “dejmo se met radi, pa prekinmo vse vojne” - fajn se sliš, v praksi pa to ni tako preprosto na žalost :D
Uporabniški avatar
edi-b
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1250
Kraj: Laško
Avto: Hyundai kona EV 64
1245
1674

Re: Uporabljajte raje javni prevoz in kolo

Odgovor Napisal/-a edi-b »

Apolon napisal/-a: 10 Avg 2021, 22:53
edi-b napisal/-a: 10 Avg 2021, 22:46
Apolon napisal/-a: 09 Avg 2021, 15:52 Evo, počasi pa se bo premaknilo na 10€/l benza in vsaj 1€/kWh tudi doma. Je kar nenormalna panika po svetu.

https://www.24ur.com/novice/tujina/svet ... nosti.html

Uporabljajte javni prevoz in kolo kadarkoli se le da.

Naj vam še povem, da ničelni izpust ne bomo dosegli s proizvodnjo SE in BEV. Ker to tudi svinja in se zato potrebuje surovine. Nabili nam bodo cene, da nam ne bo nič dosegljivo. Privatna lastnina počasi papa. In to je nujno. Žal :(
Javni prevoz v SLO, kjer preverjeno rabiš 4 ure da prideš v službo iz MB v LJ, trole na dizla, železnica počasi nova, vlaki tudi, s kolesom narediš veliko več CO2, da ne govorimo o kurjenje mokrih drv, eko bio kmetovanju z gnojili in škropivi, blato in gnojšnico v grape in travnike... 1,2 mio osebnih in koliko tovornih, letalskega, ladijskega prometa, TEŠ, industrija, garant na kitajskem največ tvojih kolesarjev in kmetovalcev pa največja onasneževalka.
Npr. MSE za 30 let, toplotna za 25 let in BEV za 15 let in vse reciklaža, proizvodnja čedalje bolj zelena, primerjati z navedenim je pač norčevanje ali nevednost ali oboje
Prebivališče si je treba najti v bližini delovnega mesta! Ne pa da se drajsa okrog. Mestni promet oz kolo in to je to. Vse ostalo je nevzdržno.
Daj prosim ne sanjaj, slovenci itak veš da ni pogoja da se kdo preseli, kupi kaj v LJ po 3t eur ali raje 5t eur m2, optimalno je najti službo blizu doma, urediti javni prevoz nujno, peš in kolo čim več, se bo treba lotiti naštetih zadev, ki zares dimijo, tudi PM delci in ogromno drugega, ali veš koliko svinjarije gre v zrak eno leto gori avstralija, drugo brazilija in tretji evropa... Sem pa prvi, ki sem zato, da se kaj naredi za okolje in ne samo sanja
toplotna že 23 let + MSE 7 let in 2022 na 16 kW + BEV Kona 2019 in Corsa 2021
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3011
1076
1320

Re: Uporabljajte raje javni prevoz in kolo

Odgovor Napisal/-a bvs »

Jaz sem pustil prejsnjo sluzbo. Novo sem si nasel 3km od doma. Meni to pomeni veliko.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5302
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6160
4028

Re: Uporabljajte raje javni prevoz in kolo

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

No jaz sem pustil prejšnjo službo in si novo našel kar doma, pa sem zdaj veliko več na cesti :giggle:
warpedone, vivo
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3011
1076
1320

Re: Uporabljajte raje javni prevoz in kolo

Odgovor Napisal/-a bvs »

Cesta mi pa sploh ne disi. Zgleda, da so leta naredila svoje.
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Uporabljajte raje javni prevoz in kolo

Odgovor Napisal/-a Apolon »

edi-b napisal/-a: 10 Avg 2021, 23:20
Apolon napisal/-a: 10 Avg 2021, 22:53
edi-b napisal/-a: 10 Avg 2021, 22:46
Javni prevoz v SLO, kjer preverjeno rabiš 4 ure da prideš v službo iz MB v LJ, trole na dizla, železnica počasi nova, vlaki tudi, s kolesom narediš veliko več CO2, da ne govorimo o kurjenje mokrih drv, eko bio kmetovanju z gnojili in škropivi, blato in gnojšnico v grape in travnike... 1,2 mio osebnih in koliko tovornih, letalskega, ladijskega prometa, TEŠ, industrija, garant na kitajskem največ tvojih kolesarjev in kmetovalcev pa največja onasneževalka.
Npr. MSE za 30 let, toplotna za 25 let in BEV za 15 let in vse reciklaža, proizvodnja čedalje bolj zelena, primerjati z navedenim je pač norčevanje ali nevednost ali oboje
Prebivališče si je treba najti v bližini delovnega mesta! Ne pa da se drajsa okrog. Mestni promet oz kolo in to je to. Vse ostalo je nevzdržno.
Daj prosim ne sanjaj, slovenci itak veš da ni pogoja da se kdo preseli, kupi kaj v LJ po 3t eur ali raje 5t eur m2, optimalno je najti službo blizu doma, urediti javni prevoz nujno, peš in kolo čim več, se bo treba lotiti naštetih zadev, ki zares dimijo, tudi PM delci in ogromno drugega, ali veš koliko svinjarije gre v zrak eno leto gori avstralija, drugo brazilija in tretji evropa... Sem pa prvi, ki sem zato, da se kaj naredi za okolje in ne samo sanja
Ja pa ne boš stanovanja kupoval ampak ga boš najel ane. Ti in večina gledaš z vidika stroška. Kar ni prav. Družba ki je vzela čimnižji strošek in konstantno rast za merilo uspeha je zavozila. Po tvoje bo npr nek fizik iz Kungote delal na kmetiji, ker si je našel delo blizu doma? Daj nehaj no.

Gori pa zakaj? Posledica česa je vedno Večje število požarov?

Vse je treba zreducirat. Najmanjšo malenkost in Ne samo tisto kar najbolj dimi. Če pa se lotimo tistega kar najbolj dimi pa imamo takoj prazne trgovine. Bi bilo tudi prav, da prepovemo uvažanje vseh artiklov. Če ne znamo zase posktrbet na trajnosten način pa je najbolje da pocrkamo.

In mimogrede Kitajska je največja osnaževalka zaradi nas!!!!! Mi smo hinavsko preselili vso proizvodnjo tja. Vse kar kupimo je od tam. Mi to podpiramo in zahtevamo z biz ko ceno!!! Še celo smeti se baše na ladje in se jih izvaža v Azijo.

Evropejci smo največji hinavci, mojstri sprenevedanja!! Danes napram Aziji, pred časom pa napram Afriki.

Kaj se recilklira? SE paneli? Do sedaj enega niso v celoti reciklirali, Vse se samo odlaga.
Uporabniški avatar
edi-b
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1250
Kraj: Laško
Avto: Hyundai kona EV 64
1245
1674

Re: Uporabljajte raje javni prevoz in kolo

Odgovor Napisal/-a edi-b »

Odvisno, če je najem stanovanja precej večji od mesečnega obroka za nakup, potem ne, je pa res, da marsikdo ni kreditno sposoben, je pa sposoben plačevati višjo najemnino.

Vemo zakaj gori, zakaj pozimi ne moremo več na prosto, upamo lahko, da zadnje napovedi glede segrevanja ne držijo, ker drugače smo res zavozili in zanamci najeb.... Če se bodo tokovi v oceanih obrnili bomo imel pa par desetletij ledeno dobo, sicer pa en večji meteor pa nas ni več, če se stopi led gladina več metrov višja in bo ogromno pod vodo, velike spremembe podnebja in vremena, selitve narodov...

Glede redukcije vsega se strinjam, samo je potreben biti realen, določiti prioritete in roke oz. čim prej in se takoj lotiti hujših zadev, vsak pa naj začne pri sebi. Kitajska bi bil brez tujih vlaganj in omejitev še večja onesnaževalka, je pa res da iz celega sveta naročamo tudi bedarije, zaradi par eur razlike v ceni, katere se nato vozijo z ladjami, letali, cestah, potovanja z letali pred korono... Cela proizvodna veriga nafte ni primerljiva z elektriko, tudi če bi imeli samo TE.

Že danes se vse receklira, takorekoč v celoti, v prihodnosti se bo še več. Torej bi bilo bolje, če bi jaz zadnjih 20 let kuril po 3000 litrov kurilca letno ali kuril mokra drva v zastareli peči in še 20 let vso elektriko iz omrežja namesto da z MSE iz sonca v času največje porabe za vso mojo porabo in ostalih ter da bi še naprej vozil preko 10 let starega dizla s porabo 7 litrov na 100km
toplotna že 23 let + MSE 7 let in 2022 na 16 kW + BEV Kona 2019 in Corsa 2021
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Uporabljajte raje javni prevoz in kolo

Odgovor Napisal/-a Apolon »

edi-b napisal/-a: 11 Avg 2021, 07:27 Odvisno, če je najem stanovanja precej večji od mesečnega obroka za nakup, potem ne, je pa res, da marsikdo ni kreditno sposoben, je pa sposoben plačevati višjo najemnino.

Vemo zakaj gori, zakaj pozimi ne moremo več na prosto, upamo lahko, da zadnje napovedi glede segrevanja ne držijo, ker drugače smo res zavozili in zanamci najeb.... Če se bodo tokovi v oceanih obrnili bomo imel pa par desetletij ledeno dobo, sicer pa en večji meteor pa nas ni več, če se stopi led gladina več metrov višja in bo ogromno pod vodo, velike spremembe podnebja in vremena, selitve narodov...

Glede redukcije vsega se strinjam, samo je potreben biti realen, določiti prioritete in roke oz. čim prej in se takoj lotiti hujših zadev, vsak pa naj začne pri sebi. Kitajska bi bil brez tujih vlaganj in omejitev še večja onesnaževalka, je pa res da iz celega sveta naročamo tudi bedarije, zaradi par eur razlike v ceni, katere se nato vozijo z ladjami, letali, cestah, potovanja z letali pred korono... Cela proizvodna veriga nafte ni primerljiva z elektriko, tudi če bi imeli samo TE.

Že danes se vse receklira, takorekoč v celoti, v prihodnosti se bo še več. Torej bi bilo bolje, če bi jaz zadnjih 20 let kuril po 3000 litrov kurilca letno ali kuril mokra drva v zastareli peči in še 20 let vso elektriko iz omrežja namesto da z MSE iz sonca v času največje porabe za vso mojo porabo in ostalih ter da bi še naprej vozil preko 10 let starega dizla s porabo 7 litrov na 100km
Ena stvar se ne reciklira 100%.
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2800
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1434
1269

Re: Uporabljajte raje javni prevoz in kolo

Odgovor Napisal/-a Simon »

Bo res treba spremeniti način življenja

https://www.dnevnik.si/1042970946/Kolum ... i-tudi-nas
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8337
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5395
3525

Re: Uporabljajte raje javni prevoz in kolo

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Če nam v 100 letih to ni uspelo ...

Slika
matija, FV-EV, Ogo
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8337
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5395
3525

Re: Uporabljajte raje javni prevoz in kolo

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Znanstveni članek iz 1896: https://www.rsc.org/images/Arrhenius189 ... 173546.pdf
Arrhenius, Svante. "XXXI. On the influence of carbonic acid in the air upon the temperature of the ground." The London, Edinburgh, and Dublin Philosophical Magazine and Journal of Science 41.251 (1896): 237-276.​
matija, FV-EV
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8337
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5395
3525

Re: Uporabljajte raje javni prevoz in kolo

Odgovor Napisal/-a warpedone »

125 let kasneje je folk na tem forumu ponosn, da je za ceno enega EV dobil dva nova dizlarja.

Izbolšanje je možno le z podaljšanjem (umsko zdrave) življenske dobe in s tem modrosti prebivalstva.
Ljudje se rodimo neumni, tja do 30. ali 40. leta pogled ne seže dlje od lastne denarnice.
Šele ko je ta toliko nafilana, da postane mal vseeno kolk še pride not, je človek sposoben širšega pogleda.
matija, FrediZ, FV-EV
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Vse kar ni EV”