Nore cene ID.3

Odgovori
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1226
Kraj: Kp
Avto: Vw
764
677

Re: Nore cene ID.3

Odgovor Napisal/-a Rubb »

FV-EV napisal/-a: 26 Dec 2022, 21:09 Poznam nekaj lastnikov ID3 in ID4, ki po par mesecih kupujejo drug EV.
Velja isto za Teslo, Hyundai in Dacio, praktično pa verjetno tudi za vse druge znamke... Do sedaj sem spoznal že vsaj enega ki ne želi več iste znamke kot jo ima sedaj ker ima z vozilom težave.
bvs, matija
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8254
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5356
3483

Re: Nore cene ID.3

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Obstaja baza prvih registracij in obstaja evidenca registranih vozil ... polletni preseki, 350M.
Bom probu naračunat delež IDjev, ki v druge roke preidejo recimo pred prvim RD ...
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2960
1066
1306

Re: Nore cene ID.3

Odgovor Napisal/-a bvs »

Zame je avto delovni stroj in ne nekaj, na kar bi se čustveno navezal. Pa če ima znak VW, KIA al pa T.
mlakar, grnac94
aob01
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2064
Kraj: Metlika
Avto: C3
739
2

Re: Nore cene ID.3

Odgovor Napisal/-a aob01 »

Ja, trojk se kar nekaj prodaja, predvsem zaradi tega, ker gredo lastniki na Y.
giotto, matija
mikrohard
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1201
Avto: ID.3
639
18

Re: Nore cene ID.3

Odgovor Napisal/-a mikrohard »

warpedone napisal/-a: 26 Dec 2022, 22:16 Obstaja baza prvih registracij in obstaja evidenca registranih vozil ... polletni preseki, 350M.
Bom probu naračunat delež IDjev, ki v druge roke preidejo recimo pred prvim RD ...
Moj je že en tak... je šel iz avtohiše (testni) v moje roke.
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1226
Kraj: Kp
Avto: Vw
764
677

Re: Nore cene ID.3

Odgovor Napisal/-a Rubb »

Zgoraj imamo 2 primera ki lahko fejst izkrivita statistiko ki jo warpi obljublja.

Če na hitro pogledamo avto.net vidimo, da se prodajajo 4 ID.4 ki niso novi, vsi prek posrednikov ter 8 TY, od teh pa so 4 od privat oseb, ravno tako rabljeni seveda.

Lahko bi na tej podlagi izkrivljal statistiko in rekel, da se več ljudi skuša znebiti MY kot pa ID.4, ali pa si vsi skupaj priznamo to, kar sem že prej napisal, vsak od ponujenih modelov je brez večjih težav in ni ljudi razen parih posameznikov, ki bi se želelo znebiti svojega nakupa. Bodisi za T ali pa VW.
Namesto da venomer skušate dokazat kako je konkurenca slaba se raje veselite, da je dobra. To pomeni da bo morala tudi vam ljuba znamka povečat kvaliteto če bodo želeli dohitetii/prehiteti konkurenco.
mlakar, bvs
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8254
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5356
3483

Re: Nore cene ID.3

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Ko si na prvem mestu in prednost pred drugim narašča vse hitreje, si konkurenca le še sam sebi.

Sam se odločaš kateri senzor boš dodal ali odstranil. Sam se odločaš kako in kje boš prodajal svoje avtomobile, sam določaš končno ceno svojih produktov, sam skrbiš za servisiranje svojih vozil, sam skrbiš in odgovarjaš za delovanje aplikacij, sam skrbiš za delovanje polnilnega omrežja, sam skrbiš za obveščanje svojih kupcev Itd. itn.

"Konkurenca" pa se še vedno zanaša da jim bodo drugi odnašali rit in jokca, kako so drugi odgovorni za slabo delovanje njihovih produktov.

Ti pa s svojim denarjem glasuješ, kašno politiko podpiraš. Zaplinjanje opic in podobno ...
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2960
1066
1306

Re: Nore cene ID.3

Odgovor Napisal/-a bvs »

No, no .. https://www.cnbc.com/2022/11/29/teslas- ... arket.html

P.S. Jaz kupim avto, da se vozim, kar obvadajo tudi ostali. To ne pomeni, da si T ne bom nekoč lastil. Odvisno od momenta :D .
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1226
Kraj: Kp
Avto: Vw
764
677

Re: Nore cene ID.3

Odgovor Napisal/-a Rubb »

warpedone napisal/-a: 27 Dec 2022, 08:35 Ko si na prvem mestu in prednost pred drugim narašča vse hitreje, si konkurenca le še sam sebi.
Živiš v preteklosti prijatelj. ;) to si lahko govoril 5 let nazaj, od takrat pa vedno manj drži. Tukaj pa ne gre več za tvoje/moje/naše mnenje ampak za številke, ki vedno manj v prid govorijo T, in vse bolj v prid drugih. Vsako vodilno podjetje ima svojo eksponentno rast, krivulja zatem začne upočasnjevat rast in sledi odklon navzdol. Zakaj? Zaradi konkurence, ki postaja vedno boljša. Spet, ekonomika 101. Sanjat o konstantni eksponentni rasti je pa... No sej veš kaj. ;)
mlakar
giotto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1124
866
1084

Re: Nore cene ID.3

Odgovor Napisal/-a giotto »

bvs napisal/-a: 26 Dec 2022, 22:01
FV-EV napisal/-a: 26 Dec 2022, 21:09 Poznam nekaj lastnikov ID3 in ID4, ki po par mesecih kupujejo drug EV.
Ta je pa dobra, tako hudo pa spet ni :D . Sem slišal samo za enega iz foruma, pa jih poznam precej z id3 in id4.
P.S. Poglej koliko je oglasov od Tesl na a.net ali pa modile.de napram ostalim.
Velika vecina, ki prodaja teslo kupuje drugo teslo (vecina gre iz T3 na TY. Dvomim da tisti ki ID3 prodajajo zdaj kupujejo ID3 facelift.
mikrohard
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1201
Avto: ID.3
639
18

Re: Nore cene ID.3

Odgovor Napisal/-a mikrohard »

Mogoče gredo pa na ID.4, ID.5, ID Buzz, Škodo Enyaq, ali pa kakega Audija. Sem na VW ID Facebook grupi videl že nekaj takih objav. So pa seveda tudi taki, ki so šli na Forda, Polestarja, Teslo, itd. Izbire je veliko. Sicer pa dvomim, da v Sloveniji veliko ljudi prodaja EV-je prej kot v dveh letih (vračanje subvencije). To, da so imeli v tujini obdobje samo 6 mesecev, je prav klicalo k zlorabi sistema. Nemci bodo sedaj podaljšali na eno leto (še vedno premali IMHO).
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1226
Kraj: Kp
Avto: Vw
764
677

Re: Nore cene ID.3

Odgovor Napisal/-a Rubb »

giotto napisal/-a: 27 Dec 2022, 09:36
bvs napisal/-a: 26 Dec 2022, 22:01
FV-EV napisal/-a: 26 Dec 2022, 21:09 Poznam nekaj lastnikov ID3 in ID4, ki po par mesecih kupujejo drug EV.
Ta je pa dobra, tako hudo pa spet ni :D . Sem slišal samo za enega iz foruma, pa jih poznam precej z id3 in id4.
P.S. Poglej koliko je oglasov od Tesl na a.net ali pa modile.de napram ostalim.
Velika vecina, ki prodaja teslo kupuje drugo teslo (vecina gre iz T3 na TY. Dvomim da tisti ki ID3 prodajajo zdaj kupujejo ID3 facelift.
Ker če prodajajo ID3 ne morejo na ID4 ali 5? Nujno samo facelift istega modela?
Kam gredo pa iz TY. Po 9k kilometrih?

Nehajte napihovat in delat problem kjer ga ni. Nekdo kupi avto ki mu ne ugaja in ga proda. Doker ne vidiš poplavo nekega modela na avto.net pomeni da so ljudje večinoma zadovoljni. Bodisi VW ali T.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: Nore cene ID.3

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Rubb napisal/-a: 27 Dec 2022, 09:50
giotto napisal/-a: 27 Dec 2022, 09:36
bvs napisal/-a: 26 Dec 2022, 22:01

Ta je pa dobra, tako hudo pa spet ni :D . Sem slišal samo za enega iz foruma, pa jih poznam precej z id3 in id4.
P.S. Poglej koliko je oglasov od Tesl na a.net ali pa modile.de napram ostalim.
Velika vecina, ki prodaja teslo kupuje drugo teslo (vecina gre iz T3 na TY. Dvomim da tisti ki ID3 prodajajo zdaj kupujejo ID3 facelift.
Ker če prodajajo ID3 ne morejo na ID4 ali 5? Nujno samo facelift istega modela?
Kam gredo pa iz TY. Po 9k kilometrih?

Nehajte napihovat in delat problem kjer ga ni. Nekdo kupi avto ki mu ne ugaja in ga proda. Doker ne vidiš poplavo nekega modela na avto.net pomeni da so ljudje večinoma zadovoljni. Bodisi VW ali T.
Drzi, vecinoma so ljudje zadovoljni, ko se navadijo na EV in z njim naredijo npr. 10.000km.

Meni osebno znamka ne igra vloge, vsak moj avto je bil v preteklosti druge znamke. Trenutno sem pri Hyundaiu, ki mi je glede na to kar zelim in kar ponuja tudi cenovno sprejemljiv.

Kot sem pa omenil, je par fanov VW zelo nezadovoljnih z ID3, so razocarani, ker so pricakovali, da bo njihov nemec vsaj na enako ravni kot konkurenca pa ni (poleg Tesel so tudi azijci pred nemci pri EV). Mocno upam da bodo evropski proizvajalci dohiteli v razvoju druge, a glede kako se obracajo zadnjih 10 let v tej panogi bo se trajalo - zal se je treba sprijaznit, da nemec ni to kar je bil 50 let nazaj in ne tiscat glave v pesek ko se gre za nase.
McDuck
mikrohard
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1201
Avto: ID.3
639
18

Re: Nore cene ID.3

Odgovor Napisal/-a mikrohard »

Kaj pa vem... nimam občutka, da je VW za azijci. Mislim, da je SW 3.0+ že boljši od tega, kar azijci ponujajo. Hyundai ima zelo varčnega starega Ioniqa in Kono. Na drugi strani ima pa manj varčnega novega Ioniqa, ki se pa hitro polni (800V). Tudi VW bo šel z naslednjo generacijo MEB na 800V.

Pri ID.3 so bili VW fani predvsem razočarani nad uporabljenimi materiali in varčevanju. Pri ID.4 je VW ta problem že odpravil. Prav tako to načrtujejo pri ID.3 facelift.
sandi3
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 93
Kraj: Petrovce
Avto: e golf, ID 4
148
58

Re: Nore cene ID.3

Odgovor Napisal/-a sandi3 »

uote=giotto post_id=129725 time=1672060681 user_id=236]
sandi3 napisal/-a: 26 Dec 2022, 13:22 Prosim nehajte primerjat tesel z VW.....kot prvo, vsi vemo da je pri Tesli cena fiksna, pri VW pa lahko znizas cena za nekaj tisocakov oz. vsaj 5000 eur (3000 avtomatsko financiranje, plus dodatni popusti). Kot drugo, Tesla ima prednost le v softwearju in moci motorja,ostalo dalec dalec zadaj.....pac se vsak odloci, kaj mu najvec pomeni in pac kupi tisto
Iz tvojega posta razberem, da tesle nisi videl se niti od dalec.
[/quote]

🤣🤣🤣🤣drugacnega odgovora od Tesla fana sploh ni za pricakovat......ti jo kar vozi in hvali, meni je skoda besed, da prepricanemu skusam prikazat realnost😉
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8254
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5356
3483

Re: Nore cene ID.3

Odgovor Napisal/-a warpedone »

>> meni je skoda besed,

In jih vseeno trosiš okrog ... norost ali neumnost?
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1226
Kraj: Kp
Avto: Vw
764
677

Re: Nore cene ID.3

Odgovor Napisal/-a Rubb »

FV-EV napisal/-a: 27 Dec 2022, 10:28 Kot sem pa omenil, je par fanov VW zelo nezadovoljnih z ID3, so razocarani
Odkrito povedano, nisem še naletel na VW fana ki je pričakoval Teslo. :D
Pričakovali pa so enako kvaliteto kot pri enakovrednem VW, kar pri 1st edition id3 niso dobili. Slabšo kvaliteto sem jaz osebno opazil že v salonu, so pa to uredili pri ID4 ki je sedaj primerljiv z ostalimi iz grupe vw.
Drugo kar je bilo razočarajoče je bil sw, tudi teh težav z avti dobavljenimi od nekje Maja letos ni bilo več. Vse to so stare zgodbe.
Ko gredo ljudje prvič na EV pa bodo z nekaterimi stvarmi razočarani. Sploh ti ki poslušajo razna pumpanja kako so EV oh in sploh. Pozimi na kratke proge recimo sledi razočaranje. Neglede na znamko. In ti bodo zelo glasni o svoji napačni nabavi. Pod črto pa je tega malo ker so EV še precej butične zadeve petežno za ljudi s hišami.
You2me
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 58
Kraj: Ljubljana
Avto: Kona 2019
41
15

Re: Nore cene ID.3

Odgovor Napisal/-a You2me »

Rubb napisal/-a: 27 Dec 2022, 11:29
FV-EV napisal/-a: 27 Dec 2022, 10:28 Kot sem pa omenil, je par fanov VW zelo nezadovoljnih z ID3, so razocarani
Odkrito povedano, nisem še naletel na VW fana ki je pričakoval Teslo. :D
Pričakovali pa so enako kvaliteto kot pri enakovrednem VW, kar pri 1st edition id3 niso dobili. Slabšo kvaliteto sem jaz osebno opazil že v salonu, so pa to uredili pri ID4 ki je sedaj primerljiv z ostalimi iz grupe vw.
Drugo kar je bilo razočarajoče je bil sw, tudi teh težav z avti dobavljenimi od nekje Maja letos ni bilo več. Vse to so stare zgodbe.
Ko gredo ljudje prvič na EV pa bodo z nekaterimi stvarmi razočarani. Sploh ti ki poslušajo razna pumpanja kako so EV oh in sploh. Pozimi na kratke proge recimo sledi razočaranje. Neglede na znamko. In ti bodo zelo glasni o svoji napačni nabavi. Pod črto pa je tega malo ker so EV še precej butične zadeve petežno za ljudi s hišami.
Sosed ima ID 3, ni razočaran, pravi da je avto OK, edino kar mu gre na živce, ker se mu je trgovec zalagal glede dosga.
Vozi se večinoma na AC, zagotovili so mu 350 km, v resnici z enako vožnjo kakor s prejšnim TDI, naredi 200 km v zimskem času in 250 v letnem.
Kar je daleč od oglaševanega 425 km, NATEG na Qbik.....
mikrohard
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1201
Avto: ID.3
639
18

Re: Nore cene ID.3

Odgovor Napisal/-a mikrohard »

Meni so prodajalci rekli, da je 250km v najslabšem primeru… in približno tako je tudi res (to je moj zimski AC doseg). Seveda gre tudi manj v močnem dežju, ali pa če imaš težko nogo. 420km WLTP je tudi možen poleti… ampak ne na avtocesti (razen, če voziš 90). Verjamem pa, da prodajalci marsikje prodajajo meglo.
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1226
Kraj: Kp
Avto: Vw
764
677

Re: Nore cene ID.3

Odgovor Napisal/-a Rubb »

Prodajalci se še seznanjajo s temi avtomobili, delno pa bodo vedno napihovali doseg. Vsi, brez izjeme. Si avto sposodiš, testiraš 2 dni in se nato odločiš. Tako smo naredili mi in dobili smo točno to kar sem vedu pričakovat. Če kaj, potem sem bil presenečen nad dosegom poleti/jeseni, kjer mi naredi tudi po 600km na eno polnjenje. 10% ac, drugače mestna in regionalna vožnja.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “ID.3”