Mb - Praga - Mb

Opisi potovanj, zanimive poti ali pa le podatki o porabi na določeni relaciji...
Odgovori
Kona
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 32
Kraj: 2311
Avto: KOna EV
49
2

Mb - Praga - Mb

Odgovor Napisal/-a Kona »

Ravno opravil daljšo pot z mojo Kono 64kW. V enem dnevu se je nabralo 1200km in sicer MB - Praga - MB. Štart s polno baterijo. Vožnja po AC s tempomatom na 120km/h in po lokalnih cestah po omejitvah. Bilo je kar nekaj gradbišč po poti. Povprečna poraba je bila 15,6kW/100km. Glede polnjenja pa sem sicer šel kar nepripravljen in sem uporabljal aplikacijo plug &share ko sem pač potreboval polnjenje. pri cca 100km preostanka dometa sem si naredil plan kje in kako polniti. Prvo polnjenje je bilo od Dunaja naprej v smeri Brna oz na zadnji črpalki pred mejo z Ionity hitrimi polnilnicami. Vse super fajn polnjenje z 70kW in nekaj malega preko do 57% baterije ko se polnjenje prekine. NIsem paničaril le na Ionity sem poslal mail z reklamacijo in so jo tudi v roku 30 minut rešili tako, da sem dobil povrnjen denar, ki sem ga plačal za polnjenje. Ker se nisva napolnila do 80% sem moral med Brnom in Prago še enkrat na polnilnico tokrat E-on 50kW. Ker se nisem uspel prijaviti pokličem na številko za pomoč in mi prijazni gospod aktivira polnilnico na daljavo in polniva..... Na E-on spletni strani nimajo možnosti naložiti aplikacijo za aktivacijo polnjenja le neka naročniška razmerja itd... Sicer pa cena 11čeških kron za 1kW kar je uffff bistveno dražje kot pri nas ali Avstriji. No se napolniva in grem daslje proti Pragi. Opravim sestanek in ostalo kar sem imel v planu. Najdem na aplikaciji plug&share polnilnico pri Penny shop-u 50kW brezplačno kot Lidl v Mariboru, kjer se lepo priključiva in grem na malico. Se vrnem ravno v času da sem počakal še 5 minut in sva bila polna na 100%. Štartam nazaj proti domu sicer po malo drugačni poti saj se mi ni ljubilo voziti pol poti po gradbiščih na avtocesti Praga - Brno in zavijem že prej v smeri Dunaja po magistralni cesti. Pot se je sicer malo podaljšala ampak vožnja je bila manj stresna in poraba nižja. Naslednje polnjenje je bilo cca 150km pred domom po cca 350 prevoženih km. Spet se ustavim na polnilnici Ionity zaženem polnjenje in glej ga zlomka spet se samodejno prekine po 3min polnjenja. Pokličem na številko in brez težav resetirajo polnilnico in zaženejo polnjenje ponovno brez dodatnih stroškov. Vse prijazno brez zapletov le par minut dlje sem stal. Napolnim do cca 75% in greva domov.
Pot je trajala 8 ur v vsako smer, kar je cca 1 uro dlje kot bi šel sicer ampak brez, da bi se ustavil. Ponavadi sem potreboval cca 7 ur za isto pot. Zaradi bolj umirjene vožnje sem bil tokrat tudi manj utrujen.
Pa še to, prehitevanje kamionov na magistralki je bilo pa res v užitek.
Vodokotlic, FV-EV, DGJ, edi-b, context, SimonZed, ixi, Robie, CRF, BogyX, Avrelij, Franci, kt57, Nemelk, Denis_, vitro
Odgovori

Vrni se na “Potopisi, poti in poročila”