e-Golf - Kljuka

Električna izvedba klasičnega golfa
Uporabniški avatar
Spikster
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 59
31
170

Re: e-Golf - Kljuka

Odgovor Napisal/-a Spikster »

O montaži kljuk je bilo že ogromno napisanega v vseh možnih temah, pa imam sam še vedno probleme z razumevanjem teorije. In ko kličem firme, za montažo kljuke na e-Golfa, ali še vedno ne vejo, ali pa je odgovor se ne da, tudi če začnem nazaj jecljat, da kaj pa v smislu predelave na vozilu (kot npr. vgradnja plina pri bencinarjih).

Če prav razumem spodnji zapis iz teme Namestitev vlečne naprave na KONO, kjer je bilo sicer govora o montaži kljuke na starejše letnike Kon, je montaža kljuke možna, tudi če proizvajalec tega ni predvidel, in sicer prek postopka predelave. Zapisan je tudi komentar na garancijo avtomobila. Verjetno se da enako predvidevati za VW kot tukaj za Hyundai?
macek napisal/-a: 15 Jan 2021, 19:52 No danes sem bil osebno na LPP, dobil izjavo glede montaže kljuke.

-Kljuka mora biti a testirana priporočen račun ni pa nujno.
-Montaža se lahko izvede v lastni režiji, podati izjavo o pravilni vgradnji, načrt in par slik o predelavi.
-Še bolje je, da jo zmontira ključavničar oziroma ena firma, ki izda račun o vgradnji, (delavcu na LPP ni treba pregledat predelave)
-Vložiti zahtevek za posamično odobritev predelave na vozilu.

Glede garancije, mora pa Hyundai dokazati, da se je povzročila napaka zaradi vlečne naprave.

Verjetno bom peljal Bartolju, who cares

V isti temi je potem tudi poročilo o uspešni vgradnji in vpisu v homologacijo. Verjetno prek postopka predelave(?)
roxx napisal/-a: 24 Jan 2022, 07:46 Evo, imam zmontirano in vpisano v homologaciji. Zdej pa po thuleta :/

Se pravi, na e-Golfu ni enostavne montaže kljuke, ker avto nima tega v homologaciji, se pa da vgradnjo homologirati naknadno prek odobritve predelave na vozilu in potem upati, da garancija na baterijo še velja?

Je to bottom line, or am I missing something? :think:
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3574
Kraj: Topolšica
Avto: Zoe,Leaf
3124
1626

Re: e-Golf - Kljuka

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Kot je napisal, sedaj pa po thuleta, taka kljuka potem velja samo za nosilec koles, ne za vleko prikolice.
Uporabniški avatar
Spikster
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 59
31
170

Re: e-Golf - Kljuka

Odgovor Napisal/-a Spikster »

Mene zanima enako, samo za nosilec koles, zmotilo me je to, ker če sem poklical izvajalce, je bil odgovor še vedno, da ne bo šlo.
macek
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 395
Kraj: Ljubljana
Avto: Konči model 2020
232
70

Re: e-Golf - Kljuka

Odgovor Napisal/-a macek »

Se pozanimal na VW, v kolikor ugotovijo povezavo vlečne naprave z okvaro na avtomobilu garancija ne velja.
Sama montaža in vpis v kartonček je možen.
Na VW golfa EV ni predvidena vlečna naprava in ni bilo izvedenih testov trka skupaj s priklopnim tovorom.
:smirk:
Spikster
Uporabniški avatar
Spikster
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 59
31
170

Re: e-Golf - Kljuka

Odgovor Napisal/-a Spikster »

No, važno da se da po legalni poti :party:

Hvala :tup:
Uporabniški avatar
Spikster
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 59
31
170

Re: e-Golf - Kljuka

Odgovor Napisal/-a Spikster »

Pri Šešku zmontirano in z njihove strani urejen vpis v homologacijo. Zapisan tip kljuke pod predelavo vozila in opomba o dovoljeni le vertikalni obremenitvi.
Slika

So pa malo razširili odprtino v stran, ker se v mojem primeru elektrika spusti z leve.
Slika


Imel sem dilemo, kako rešiti "problem" s parking senzorji pri uporabi nosilca za kolo. Uredili so mi potem po monterjevem nasvetu, da avto v R prepozna "napako" na senzorjih in jih ne uporablja, posledično tudi sam izklopi piskanje in avtomatsko bremzanje v primeru ovire.
Ne vem kaj točno so naredili v praksi, predvidevam pa, da stvar deluje preko napeljave za vzvratno luč.
Bi si želel rešitve prek kodiranja, ampak se pred montažo nisem pozanimal sam, monter pa tudi ni vedel točno. Njegovo ugibanje je bilo, da je to možno samo pri tovarniških vgradnjah kljuk.
Če stvari ne zvežejo kot je opisano zgoraj, je potrebno potem pri vsakem manevriranju nazaj na zaslonu onemogočiti avtomatsko zaviranje (če je sistemsko vklopljeno). Ali pa prek tipke ob izbirni ročici.

Kako sistem izgleda sedaj v mojem primeru:
Slika

Pozitiven odgovor na povpraševanje za vgradnjo sem prejel še od SIME. Bilo bi 135€ ceneje za enak tip kljuke, vendar bi potreboval sam urejati vpis v homologacijo. Ostali niso odgovorili ali pa so rekli, da ne bo šlo.
DeCoRawr, prijazen
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6670
Avto: Kona 64_2018
3562
606

Re: e-Golf - Kljuka

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Pa ravno je mojster reku da e-Golfa še niso meli oziroma ni tolk povpraševanja, kone pa da kar vgrajujejo ;)
Uporabniški avatar
Spikster
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 59
31
170

Re: e-Golf - Kljuka

Odgovor Napisal/-a Spikster »

Po tem, ko si objavil uspešno poročilo v temi za Kono (hvala :tup:), sem se ponovno spravil k pošiljanju povpraševanj za vgradnjo in nato opogumil, da če so pri Koni zrihtali papirje, bodo pa tudi pri Golfu :D.
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6670
Avto: Kona 64_2018
3562
606

Re: e-Golf - Kljuka

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Aha super, ja jst sem se z njim zadebatiral mal(delavcem to). Ful ga je zanimalo kako delajo električni avti, pa sem mu mal razložil ker je reku da ma bencinsko doma.

Me veseli da se opogumljajo še ostali. Ni nek bavbav :) Moj nosilec za kolesa je že naročen, še sprobam če se kofana lepo odpre ko je nagnjeno pa pade še kovček.
Spikster
NeRo
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 88
42
251

Re: e-Golf - Kljuka

Odgovor Napisal/-a NeRo »

Spikster napisal/-a: 03 Nov 2022, 21:23
Pozitiven odgovor na povpraševanje za vgradnjo sem prejel še od SIME. Bilo bi 135€ ceneje za enak tip kljuke, vendar bi potreboval sam urejati vpis v homologacijo. Ostali niso odgovorili ali pa so rekli, da ne bo šlo.
Koliko te je prišla kljuka? Dost kolesarim in to je stvar, ki jo pri egolfu najbolj pogrešam :D
Uporabniški avatar
Spikster
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 59
31
170

Re: e-Golf - Kljuka

Odgovor Napisal/-a Spikster »

Vertikalno snemljiva s 7pin elektriko in vpisom v homologacijo je bila 550€.
NeRo, Rok, prijazen
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “e-Golf”