Grelec ali TC

Razprave o vsem, kar se tiče električnih vozil, pa ne sodi v nobeno drdugo kategorijo
McDuck
EV entuziast
EV entuziast
54
12

Re: Grelec ali TC

Odgovor Napisal/-a McDuck »

Imam ID3 brez toplotne črpalke in me iskreno malo moti prevelika poraba po mrzlem vremenu.
Moj primer, vožnja po regionalni cesti 80 km, povprečna hitrost 60 km/h, skozi mesto in omejitve 60, 70 km/h spoštujem, zunaj mesta vozim več kot je omejitev, tudi prehitim kak avto.
Če je temperatura zraka do 25 stopinj, poletne gume, brez klime pot prevozim v povprečju z 17 do 18% baterije.
Če je temperatura zraka višja od 25 stopinj, poletne gume, klima nastavljena na 21 do 22 stopinj pot prevozim v povprečju 20% baterije.
Če je temperatura zraka okrog 10 stopinj, poletne gume, klima nastavljena na 21 do 22 stopinj pot prevozim v povprečju 24% baterije.
Če je temperatura zraka okrog 5 stopinj, zimske gume, klima nastavljena na 21 do 22 stopinj, ogrevanje volanskega obroča nastavljeno na 1 od 3, pot prevozim od 27% do celo 30% baterije.
Uporabniški avatar
pirpy
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Topolšica
Avto: ZOE R240 41kWh i,leaf 2 35 kWh
2423
1201

Odgovor Napisal/-a pirpy »

Jaz imam v leaf-u električni grelec 3 kW in TČ 3 kW, ker z njim večinoma delam kratke proge, (5-10km) mi ob zelo mrzlemu vremenu ogrevanje porabi ogromno energije.
Razlog je zelo agresivno ogrevanje kabine. Ko se vsedem v haden avto se vklopi ptc grelec na 3 kW in TČ na 3 kW, To seveda hitro ogreje avto a kaj ko se po parih kilometrih že ustavim, potem pa spet vse znova.
Zato večkrat sploh ne vklopim ogrevanja, tako ali tako imam bundo, vklopim samo ogrevanje volana in tistih nekaj minut sploh ni panike, s tem prihranim ogromno energije.
Seveda je na dolgih progah situacija precej drugačna, na začetku se avto hitro ogreje, potem pa samo malo dogreva.
prijazen
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: Maribor
Avto: Hyundai Ioniq 2017
556
774

Odgovor Napisal/-a darjan »

Ja Leaf brutalno hitro ogreje kabino. Pač udobje. Idealno bi seveda bilo, da bi se lahko ogrelo to na daljavo, in v tem primeru bi avto zagnal samo TČ...
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek