SunContract

Razprave o vsem, kar se tiče električnih vozil, pa ne sodi v nobeno drdugo kategorijo
Odgovori
McDuck
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1166
Avto: Volkswagen ID.3 | Tesla Model 3 LR RWD
358
172

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a McDuck »

Ali mogoče kdo ve kolikšne novoletne popuste so ponujali pri Sonce energija za postavitev sončne elektrarne?
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Dvomim, da katera firma letos ponuja kakšne popuste, ko pa še tistih projektov, ki so prodani pod polnimi cenami ne uspe zmontirat zaradi ogromnega navala in premalo materijala in kapacitet?!
darjan, Hanzi
Hanzi
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2206
Avto: Y RWD, Kona 39
600
1781

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a Hanzi »

Najbrz kaksnih 20% so že dali. Samo biso povedal da so en dan ptej za 50% dvignili. ;)
Kuoujes Teslo?
Bi jo kupil.ceneje?
https://ts.la/irma671472
Uporabniški avatar
Vodokotlic
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2159
Kraj: Ljubljana/Vipava
Avto: Model 3 LR AWD
1257
1044

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a Vodokotlic »

MIRANRR napisal/-a: 29 Dec 2022, 22:09 Še moj premislek, če bi prodajal elektriko daleč v drugo državo , verjetno ne bi šlo, saj nimaš zakupljenih prenosnih poti Te so že dolgo precej zasedene, dogovorno. . Čeprav bi želel prenesti samo nekaj kw.
Saj ne poteka tako. Ne bi bilo smotrno. Predpostavljam, da je kot npr roaming omrežje dogovorjeno.
Live long and prosper TESLA popust koda: https://ts.la/dejan44094
Blue30
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 253
42
84

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a Blue30 »

KSZ

Od kdaj pri Soncu ni ptorebno prenašati energije prek SNC žetonov? Od vedno, če sta oba na Soncu?
Hvala
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Če nista oba v bilančni skupini Sonce itak ne moreš prenašat nikamor, tako da to nima nobene zveze s SNC žetoni. Te uporabljaš pri investicijah ali trgovanju ali plačilu....ne pa za prenašanje.
Blue30, darjan
Blue30
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 253
42
84

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a Blue30 »

Aha hvala. Torej oba pri Soncu in gre.
nteam
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 372
Kraj: Ljubljana
Avto: Born 77 kWh
225
267

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a nteam »

Letos je pa Sonce 14 dni prej kot lani poslal letni obračun. Zanimiva je tudi možnost, da bodo z obračunom strank z manjkom počakali še 5 dni, da je možno še kaj komu prenesti. Tega se od lani ne spomnim. Če je kakšen interesent, se lahko zmenimo na ZS.
drejc12, vivo
Uporabniški avatar
Likalnik
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 425
Kraj: Gorenjska
Avto: Tesla 3 Performance
175
236

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a Likalnik »

Živjo, mi lahko pomagate kako prenesem viške....načeloma sem že prenesel samo še potrditi moram in je stvar prenešena....kar me zanima je naslednje.
viške bi prenesel na svojo drugo nepremičnino...na kateri sem jaz lastnik in email je enako kot na prvi nepremičnini....ali se bo prenesel na to drugo nepremičnino ali bo šlo na obstoječo...glede na to, da je email isti.
sem na obeh naslovih na sonce energija in oba naslova vidim v suncontract tržnici....kar me bega je to kot sem napisal.....ker pri prenosu moraš napisati email prejemnika....pri meni je ta email isti....ali bi se moral z drugo nepremičnino na novo vpisati v suncontract tržnico pod drugim emailom?
drejc12
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 278
205
204

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a drejc12 »

@Likalnik sem ti poslal DM, ti lahko pomagam.
Likalnik
nteam
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 372
Kraj: Ljubljana
Avto: Born 77 kWh
225
267

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a nteam »

Mogoče lahko eden od vaju tu napiše, kako se postopa v tem primeru, ker je kar nekaj takih primerov, jaz pa čisto točno ne vem, drugače bi napisal (sam nimam takega primera). So me pa to danes že trije kolegi spraševali.
Hvala.
Hanzi
drejc12
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 278
205
204

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a drejc12 »

Seveda @nteam, fukncionalost je narejena tako, da se viški prenašajo iz uporabnika na uporabnika, in ne na dotično merilno mesto.

V primeru, da imaš na isti email v platformi vezani merilni mesti samooskbe in navadnega odjema (ali več takšnih), se bodo viški po tem ko si jih preneseš sam sebi (seveda prenos tudi potrdiš) porabljali na tvojem uporabniškem računu na vseh prihodnje izdanih računih.

Glede na to, da si na samooskbi imel višek, je velika verjetnost da imaš redne mesečne račune za samooskrbe z 0 kWh in ti v tem primeru ni treba skrbeti, da se ti bi viški v prihodnje porabljali na rednih mesečnih računih pri samooskrbi, ker tam ni količin energije. (če imaš na samoskrbi pavšal zaradi pričakovanega manka, se ti bodo viški porabljali tudi tam vsak mesec, vendar to ni praksa pri nekom, ki ima viške, razen če ima več samooskrb)

Torej ostanemo pri tem, da se ti bodo viški sproti porabljali samo na rednih mesečnih računih navadnega odjema, vse dokler jih v celoti ne porabiš - to pa je verjetno tudi končna želja pri vsem tem.
Likalnik, nteam
Uporabniški avatar
Likalnik
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 425
Kraj: Gorenjska
Avto: Tesla 3 Performance
175
236

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a Likalnik »

drejc12 hvala za vso pomoč in obrazložitev.
drejc12
nteam
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 372
Kraj: Ljubljana
Avto: Born 77 kWh
225
267

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a nteam »

Ja, @drejc12, hvala za to obrazložitev :clap: .
privat13
Prispevkov: 1
Kraj: Mirna Pec
Avto: vw

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a privat13 »

Letos so bili pa zelo pridni na Sonce res pridni.
Zanima me, po kakšni ceni bomo letos podarjali viške energije?
Imam 7Mwh viškov za prenos.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Jaz imam tudi nekaj MWh viškov, če ima kdo manjko se lahko dogovori, ker bom tudi drugo leto imel verjetno viške se mi ne zdi smisleno prenašat samemu sebi, razen če ne bo kandidatov. Lahko kar na ZS in se zmenimo.
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2530

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a darjan »

Hm, jaz še od sonce nisem nič dobil obračuna?
dvojka
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 55
Kraj: Trebnje
25
4

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a dvojka »

Jaz tudi v portalu vidim višek :) Pridni Pridni
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2530

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a darjan »

Hm, jaz tudi tam ne. Je pa res, da sem pred leti imel prenos viškov, ki še sedaj niso porabljeni, mogoče potem ne obračunavajo novih?
krnekaj
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 115
Avto: Tesla MY RWD
56
10

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a krnekaj »

jaz vidim lanske viške, kljub temu, da imam še neporabljene viške iz preteklosti
Uporabi povezavo za nakup Tesla in si zagotovi nagrado https://ts.la/matja120842
Odgovori

Vrni se na “Splošne debate o EV”