SunContract

Razprave o vsem, kar se tiče električnih vozil, pa ne sodi v nobeno drdugo kategorijo
Odgovori
nteam
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 372
Kraj: Ljubljana
Avto: Born 77 kWh
225
267

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a nteam »

Če je kdo, ki je pri Soncu energiji (SunContract), interesent za letošnje viške proizvodnje (ki bodo na voljo spomladi), se lahko zmenimo na ZS.
Uporabniški avatar
robertto
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1294
Kraj: Gornji Grad
Avto: KIA Soul EV+ZOE Z.E.50LIFE
1253
1157

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a robertto »

Naj mi nekdo na kratko razlozi delovanje Suncontract distribucijo. Zanima me tudi, ali zacetno tarifo pri prehodu dolocijo oni (kaksna je njihova ET?), ali si jo moras sam najdit/priborit na trznici? Ali se visek konec leta ves prenese ali samo sorazmerni delez?
Mkusljan
Prispevkov: 5
Kraj: Šentjernej
Avto: Tesla Model 3 LR AWD 2021
7
0

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a Mkusljan »

nteam napisal/-a: 13 Sep 2021, 14:53 Če je kdo, ki je pri Soncu energiji (SunContract), interesent za letošnje viške proizvodnje (ki bodo na voljo spomladi), se lahko zmenimo na ZS.
Sem zainteresiran...vzamem kolikor imaš seveda po razumni ceni...v pogodbi z sonce energijo imamo tarifo 0,052.Sporoči če te zanima...matija@kobra.si
Hanzi
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2205
Avto: Y RWD, Kona 39
600
1781

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a Hanzi »

Sicer ne maram EPEU, ampak oni ponujajo odkup ze po 6c.
ET pa prodajajo po 16c sr mi zdi
Kuoujes Teslo?
Bi jo kupil.ceneje?
https://ts.la/irma671472
dvojka
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 55
Kraj: Trebnje
25
4

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a dvojka »

A kdo ve kdaj pri SunContract naredijo popis stanja +- za prejšnje leto? Mislim, da imam višek in bi ga rad prenesel na drugo lokacijo.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

dvojka napisal/-a: 10 Jan 2022, 22:42 A kdo ve kdaj pri SunContract naredijo popis stanja +- za prejšnje leto? Mislim, da imam višek in bi ga rad prenesel na drugo lokacijo.
Te obvestijo o tem, enkrat marca mislim da je bilo lani
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2530

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a darjan »

Do marca enkrat dobiš "uradno" ja, lahko pa že prej pogledaš približno v izpisek...al je to samo za tiste ki imamo merilec porabe tudi?
nteam
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 372
Kraj: Ljubljana
Avto: Born 77 kWh
225
267

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a nteam »

Sem jih včeraj kontaktiral in so rekli konec januarja, prenos pa bo možen v začetku februarja.
Točne podatke vidiš v aplikaciji mojelektro, če je seveda aktivno daljinsko odčitavanje števca na tvoji lokaciji, malenkost manj natančne pa v aplikaciji SolarEdge, kjer od letne proizvodnje odšteješ letno porabo (če razpolagaš s podatkom o porabi - energy MODBUS meter).
Airborne
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 149
Avto: e-Golf 2020
60
111

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a Airborne »

Upam da se zavedate, da višek ki ga morda imate in prenesete v naslednje leto, obsega samo elektriko, ne pa tudi omrežnine. Torej če ima kdo npr. 2000kWh viška in ga bo prenesel bo moral od tega plačati omrežnino, ki je cca 50%, po moje?
darjan, FV-EV
nteam
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 372
Kraj: Ljubljana
Avto: Born 77 kWh
225
267

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a nteam »

Meni so zadeve jasne, če si mislil mene. Višina omrežnine je pa točno znana za celo leto 2022 in ni treba nič ugibat.
drejc12
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 278
205
204

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a drejc12 »

Za dobro oceno kje ste bili s stanjem pri samooskrbi je SolarEdge števec dovolj dober.
Jaz za zadnji dve leti opažam samo 3 in 2% napake glede na distribucijski števec, vedno pa izmeri premalo kot se je dejansko pretočilo (tako odjem kot oddaja)
MIRANRR, klemo320
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a Apolon »

drejc12 napisal/-a: 12 Jan 2022, 17:33 Za dobro oceno kje ste bili s stanjem pri samooskrbi je SolarEdge števec dovolj dober.
Jaz za zadnji dve leti opažam samo 3 in 2% napake glede na distribucijski števec, vedno pa izmeri premalo kot se je dejansko pretočilo (tako odjem kot oddaja)
4% odstopanje. Prav tako Solaredge beleži manj energije. Razlika oddaja-odjem pa koliko toliko špila.
Uporabniški avatar
MIRANRR
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1138
Kraj: MB okolica
Avto: Nissan je preživel 5. svečko, ter opravil 189 kkor
1046
1422

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a MIRANRR »

Z napako, ki je manjša od 1% do 0,5 % so predvsem laboratorijski inštrumenti.
FV-EV, darjan
Vedno za:
VESNO zeleno stranko!
dvojka
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 55
Kraj: Trebnje
25
4

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a dvojka »

Mogoče ste že napisali tukaj v temi pa nisem našel... Kako lahko jaz prodajam na SunContract? Imam nekaj viška in bi želel prodati na tržnici pa mi napiše: Trgovanje ni mogoče na vašem tipu pogodbe
nteam
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 372
Kraj: Ljubljana
Avto: Born 77 kWh
225
267

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a nteam »

Na tipu pogodbe "Samooskrba" ni možno prodajati viškov.
Viške pa lahko preneseš komurkoli, ki je tudi član bilančne skupine Sonce oziroma Suncontract. Kaj ti bo pa v zameno dal prejemnik, je pa vajina stvar :) .
Jaz sem danes že naredil prenos dela svojega viška na lokacijo družinskega vikenda.
dvojka
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 55
Kraj: Trebnje
25
4

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a dvojka »

Ah razumem. Kakšno pogodbo pa bi moral imeti, da bi viške lahko prodajal?
nteam
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 372
Kraj: Ljubljana
Avto: Born 77 kWh
225
267

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a nteam »

Zaenkrat viškov ni možno prodajat. To bo bolj aktualno z letom 2024.
Ker imaš SE, si na pogodbi Samooskrba in na kakšni drugi pogodbi niti ne moreš biti.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5256
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
3999

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

dvojka napisal/-a: 05 Feb 2022, 20:35 Ah razumem. Kakšno pogodbo pa bi moral imeti, da bi viške lahko prodajal?
Vklopljen moraš biti v omrežje v drugi shemi kot proizvajalec električne energije, dobiti moraš deklaracijo o proizvodnji nzpravi od agencije za energijo in potem skleneš pogodbo kot proizvajalec.... seveda pa v tem primeru nisi več samooskrbna naprava in omrežja ne moreš več koristiti kot hranilnika energije.

Eno ali drugo, vse hkrati ne gre.
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2530

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a darjan »

Ali pa...najdeš nekoga na forumu, mu podariš energijo, on pa tebi pod mizo kuverto na kafeju.

Recimo tako :)
MIRANRR
dvojka
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 55
Kraj: Trebnje
25
4

Re: SunContract

Odgovor Napisal/-a dvojka »

Kdo da koliko? :) Bom prenesel na drugo lokacijo samo, da bo druga lokacija tudi pri SunContract.
Odgovori

Vrni se na “Splošne debate o EV”