Avtonomna vožnja

Razprave o vsem, kar se tiče električnih vozil, pa ne sodi v nobeno drdugo kategorijo
Odgovori
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1226
Kraj: Kp
Avto: Vw
765
677

Re: Avtonomna vožnja

Odgovor Napisal/-a Rubb »

warpedone napisal/-a: 04 Jan 2023, 11:46 Ko se boš spravil sprobat.
:roll: Torej če se sedaj vsedem v Teslo me bo peljala te poti na način kot sem ga opisal? :giggle:
Več kot tak odgovor od tebe nisem niti pričakoval, po pravici povedano. :clap:
SiByte
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8261
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5358
3483

Re: Avtonomna vožnja

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Ne vem, nism probal.
Ti želiš vedet, probaj.
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8261
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5358
3483

Re: Avtonomna vožnja

Odgovor Napisal/-a warpedone »

>> Več kot tak odgovor od tebe nisem niti pričakoval, po pravici povedano.

Od kje ti nadutost, da od mene zahtevaš, da svoj pogled spremenim v spakedranščino, ki paše v tvoje dojemanje?
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1226
Kraj: Kp
Avto: Vw
765
677

Re: Avtonomna vožnja

Odgovor Napisal/-a Rubb »

warpedone napisal/-a: 04 Jan 2023, 12:32 >> Več kot tak odgovor od tebe nisem niti pričakoval, po pravici povedano.

Od kje ti nadutost, da od mene zahtevaš, da svoj pogled spremenim v spakedranščino, ki paše v tvoje dojemanje?
Nič ni bilo zahtevano. Le sklepam lahko, da če se nekdo ne strinja s pogledom nekoga drugega, ima ta nekdo neko svoje mnenje o zadevi, ergo je rezultat nestrinjaneje.
Od tukaj moje vprašanje. Vedno se vneto boriš proti mnenjem drugih, da FSD ne bo na obljunljeni stopnji še veliko časa, sam pa nočeš izrazit svojega mnenja na jasen način. Vedno ga zavijaš v tančico skrivnosti, v prenesene pomene, v neke dvoumne odgovore. Zakaj?
Uporabniški avatar
mtech7
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 233
Kraj: Kamnik
Avto: TeslaS 17
150
85

Re: Avtonomna vožnja

Odgovor Napisal/-a mtech7 »

@Rubb Verjetno zato, ker ti odgovori niso znani.

On pač verjame v Teslo. So vizionarji, delajo nekaj, kar se drugim zdi nemogoče in mimogrede tudi dosegajo rezultate.

Mene moti poimenovanje FSD, ki je bilo kreirano (v brezupu), ko je bilo potrebno pridobiti enormno količino sredstev, da se niso potopili.
Zakaj bi dlakocepil in iskal same težave, metal polena pod noge? Ma, naj jim uspe, bo svet za vse malo varnejši.
Sam bi njihove sisteme zahteval za v vsak avto, kot varnostni minimum.
Avrelij
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8261
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5358
3483

Re: Avtonomna vožnja

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Verjetno zato, ker ti odgovori niso znani.
Ne le da niso znani, jasno je, da NE MOREJO biti znani, ker gre za navadno napovedovanje prihodnosti.
In vpogled v tujo glavo.

Kako se z lepo besedo opiše človeka, ki od drugega terja nemogoč odgovor?
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1226
Kraj: Kp
Avto: Vw
765
677

Re: Avtonomna vožnja

Odgovor Napisal/-a Rubb »

mtech7 napisal/-a: 04 Jan 2023, 12:59 Zakaj bi dlakocepil in iskal same težave, metal polena pod noge? Ma, naj jim uspe, bo svet za vse malo varnejši.
Sploh ne mečem polen, po pravici povedano si želim, da bi čimprej tole vse skupaj zlaufalo. Ali verjamem da bo v kratkem? Ne. Zakaj? Ker tehnološko in infrastrukturno nismo na tej stopnji. Vse ostalo je klatenje prazne slame. Na eni strani ugibanja o tem kdaj bo, na drugi strani hvaljenje ker že je... :think:
Pa sploh lahko pustimo poimenovanje FSD pri strani, marketinška poteza, razumem. Mi je samo zelo fascinantno kako se warpi (ki sploh ni edini takšen patron) skrajno bori, da bi nekaj dokazal/dopovedal ampak brez nekih tehtnih argumentov. Samo s smeškoti in dvomljivimi zapisi... :whew: Klatenje prazne slame skratka... Zato sem ga vprašal za konkretno njegovo mnenje ampak dobil standarden "vague" odgovor... :yawn:
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5257
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
4002

Re: Avtonomna vožnja

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Človeštvo mora verjeti v napredek, sicer napredka niti ne bo, vsaj tako kaže celotna zgodovina človeštva. Kdor ni samozavesten pač dela tisto kar so ga drugi naučili in ni sposoben narediti koraka naprej, torej za nekaj več potrebuješ tudi nekaj verovanja, da bo šlo, da boš zmogel,..... Potrebuješ pravo mero ob pravem času na pravem mestu. Zanimivo je da so verniki hkrati gonilo in po drugi strani lahko tudi zaviralec napredka. :think:
grnac94
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1226
Kraj: Kp
Avto: Vw
765
677

Re: Avtonomna vožnja

Odgovor Napisal/-a Rubb »

@FV-EV se strinjam. No, vsaj delno. Verjeti v nekaj kar je podprto ali z dokazi ali z neko vsaj približno delujočo teorijo in kar meniš da bi lahko bilo res, definitivno pripomore da je stvar dejansko nekoč lahko resnica. Kar gre ljudem v nos pri tej zgodbi avtonomne vožnje je predvsem zavajanje. Pripovedovanje, kako bo ta tehnologija ki sedaj obstaja dovolj, da dosežemo popolnoma avtonomno vožnjo. Časovnica, ki venomer kaže, da je popolna verzija le še leto di stran. To je tisto kar zbode. V kar ne verjamem(o). In to je to kar se izpostavlja. Nekoč bo. O tem sem skoraj prepričan. Ampak ne na tak način in ne sedaj. To so zgodbice za lahko noč slepim vernikom.
Uporabniški avatar
FV-EV
EVSVET donator
EVSVET donator
Prispevkov: 5257
Kraj: Slovenija
Avto: MY RWD in eKona 64 impression
6115
4002

Re: Avtonomna vožnja

Odgovor Napisal/-a FV-EV »

Kakor misliš.

Meni so vsi sogovorniki pred 15 leti trdili, da sončne elektrarne ne bodo na hišah, da to ni zrela tehnologija, da so nevarne, da se to še 100 let ne bo izplačalo montirat pri njih doma.... Ko sem jo imel na hiši pred desetimi leti so mi govorili, da stran mečem denar....Nič jim ni bilo jasno, ko sem jim povedal, da od elektrike iz sončne energije tudi plačo dobim....Danes ta isti ljudje, če že nimajo delujoče pa mrzlično iščejo soglasja.

Prav podobno je bilo z EV, pred destimi leti so se mi smejali, ko sem se navduševal nad EV in jim govoril, da prihaja nova doba vozil, so mi govorili da ta tehnologija zagotovo ne bo za časa našega življenja prišla na ceste, da baterije ne morejo poganjat avtov, ker ni tehnologija zrela in še dolgo ne bo, .... Pred štirimi leti so mi skorajda rekli idiot, zakaj sem kupil tak avto, ker bom gotovo vsak dan kje na cesti brez elektrike ostal, da v klanec to gotovo ne bo šlo, da bom moral redno klical vlečno službo.... Ti isti sogovorniki se danes nekateri že vozijo v EV, drugi sprašujejo marsikaj glede EV...

Danes se mi vsi smejejo, ko se navdušujem, da bom v svojem življenju verjetno dočakal (do penzije bo treba še počakat kakšnih 10 let), da me samovozeč avto pride iskat na dom in odpelje kamor bom v appu vpisal, da želim priti in se ne sekiram, če mi izpita ne bodo podaljšali do 90 leta...Zdaj ali bom toliko časa živel še ne vem ampak bomo videli kdo se bo zadnji smejal in kdo bo ostal nejeverni Tomaž.

Warpi je en tak pozitivc, pri Tesli vidi, kar večina ne opazi ali ne dojame. Seveda mora tudi Tesla nekak prodat vnaprej svoje ideje, da dobi finančna sredstva za realizacijo in se stvari v prodaji pokaže le z lepše plati in tudi kakšne roke zamudi....Ampak tudi jaz ne dvomim, da smer v katero pluje Tesla je prava, optimizem je upravičen glede na dosedanje dosežke, tudi ostala industrija počasi sledi....uživam, kokice in spremljam koliko zarečenega pri komu se bo zareklo, ta forum je boljši kot kak film, tu gre navsezadnje za realne zadeve 8-)
Sebastijan, grnac94, Matej24, SunnyDay, PogoreucJ, DGJ, Janez, twolf, Nejccc, venuciae30, matija, darjan, Matej
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1226
Kraj: Kp
Avto: Vw
765
677

Re: Avtonomna vožnja

Odgovor Napisal/-a Rubb »

@FV-EV verjamem da je vsem tukaj na forumu, ali vsaj veliki večini bilo pred 10 let jasno tole kar si napisal o sončnih in EV. Vsaj zase lahko rečem, da je bilo. In če bi dejansko prebral moj zapis, bi prebral tole:
Nekoč bo. O tem sem skoraj prepričan. Ampak ne na tak način in ne sedaj.
Da se bomo čez 10 let lahko vsaj približno vozili avtonomno sploh ni jabolko spora tukaj. Teoriziram to tudi sam. Ne pa s to današnjo tehnologijo ki se trenutno implementira na vozila. In s tem se, vidim da, strinjaš tudi ti.

Glede warpija pa... Jah... Ne bi ga ravno dal v kategorijo pozitivcev. Bolj v kategorijo nergačev in pljuvačev vsega kar ni Tesla ali nosi Muskov podpis. In to je druga težava tega foruma. T vs. Everybody else. Pa sploh ne bi rabilo biti tako.
technic
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2231
1173
395

Re: Avtonomna vožnja

Odgovor Napisal/-a technic »

Mobileye has passed the TÜV SÜD's AV-Permit process to operate NIO ES8 vehicles with autonomous vehicle technology on German streets
nio.jpeg
https://cnevpost.com/2023/01/06/mobiley ... h-nio-es8/
Uporabniški avatar
PogoreucJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1141
Avto: Dizl mašinca
526
448

Re: Avtonomna vožnja

Odgovor Napisal/-a PogoreucJ »

Bučke.
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3349
Avto: Tesla Model 3 LR
1838
1904

Re: Avtonomna vožnja

Odgovor Napisal/-a Ogo »

No ja, firma, ki je postavila originalni Autopilot za Teslo, niso ravno bučke.
alfy
Uporabniški avatar
PogoreucJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1141
Avto: Dizl mašinca
526
448

Re: Avtonomna vožnja

Odgovor Napisal/-a PogoreucJ »

Vsi kvazi avtopiloti so bučke. Tud od Tesle.
Matevz22
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 283
Kraj: Ljubljana
Avto: Born 77e
95
45

Re: Avtonomna vožnja

Odgovor Napisal/-a Matevz22 »

Saj tudi VW je jeseni prešaltal iz Argo eksperimentov na Mobileye in planira avtonomne taksije do 2025...
Uporabniški avatar
mlakar
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1564
Avto: Muskvič Model E Quattro
769
755

Re: Avtonomna vožnja

Odgovor Napisal/-a mlakar »

Planirajo vsi, realnost bo pa bolj zajebana.
Isto kot ChatGPT, najprej navdušenje, potem pa spoznanje, da neke globine pa nima, je pa odličen za generiranje političnih puhlic.
Zadeve so bolj zajebane, človek pa precej bolj sposobno bitje, da bi se ga dalo enostavno zamenjat s par čipi.
PogoreucJ
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8261
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5358
3483

Re: Avtonomna vožnja

Odgovor Napisal/-a warpedone »

>> Zadeve so bolj zajebane,

Sej folk je to skapiral ... nekoč je blo "waymo, XYZ, so v prednosti" ... danes ta vic ponavljajo le še najbol neumni.
Mal manj neumni so začel nabijat, da FSD ne obstaja.
Tudi tega norčevanja iz samga sebe bo slej ko prej konec.

Dokler ne bo po obsegu primerljiv s flat-earherji ...
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Uporabniški avatar
mlakar
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1564
Avto: Muskvič Model E Quattro
769
755

Re: Avtonomna vožnja

Odgovor Napisal/-a mlakar »

Saj so v prednosti. Problem je le to, da niso dosegli svetega grala, investitorski denar je pa presušil.
Saj isto bo sedaj s Teslo. Še letos bodo pritiski za izplačilo dividend.
Pač je bil balon zaradi poceni denarja, vsi so vrteli gobec in podcenjevali zadeve. Sedaj novega denarja ni več ter zapovrh vsi želijo že vloženo nazaj.
Isto zakaj letečih avtov ni, obljubljanih že konec 1950ih …
technic
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2231
1173
395

Re: Avtonomna vožnja

Odgovor Napisal/-a technic »

jason.png
jason.png (89.34 KiB) Pogledano 1104 krat
https://twitter.com/wk057/status/1612303544647929857
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Splošne debate o EV”