audi q4 e tron

De Rosa
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Celje
Avto: Audi Q4 SB 40
183
9

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a De Rosa »

Nekaj prvih vtisov moje nove pridobitve. Avto prevzel v torek in do sedaj naredil 450 km. Bolj takih za spoznavanje avta.
Najprej sem preveril pospeševanje o katerem je bilo govora tu gor in moram povedat, da sem bil pozitivno presenečen in se mi avto zdi več kot dovolj odziven. Potegne bistveno bolje kot passat 2,0 TDI ali je pa vsaj občutek boljši. Testiral sem malo v klanec proti Podmeji in tudi v breg potegne kolikor je treba. Tako, da me tudi Dolomiti poleti ne skrbijo. Verjamem, da gre Tesla še bolj toda ne vem kdaj bi to rabil..
Skupna poraba je do zdaj dobrih 19 KWh kar se mi tudi zdi v redu. Od tega 2/3 avtoceste pri okoli 130 km/h. Klima normalno vklopljena. Po regionalki je poraba gladko okoli 15. So pa sedaj idealne temperature. Najbolj me je skrbelo kaj bodo rekle domače varovalke 3x20A. Do sedaj sem ga še vedno polnil na polovično moč 5Kw ponoči med 40-80% in bom verjetno večinoma to prakticiral in se ne sekiral, če bo pomivalc zalaufal vmes. Na 11 kw bom polnil, če bo res sila.
Bal sem se, da bo morda avto nekoliko majhen saj je kar nekaj krajši od Passata. Prvi občutek je, da je v kabini skoraj bolj prostoren in tudi popolnoma dovolj velik prtljažnik. Ob podrtih sedežih gre lepo notri kolo, ki ga bom sicer vozil zadaj na kljuki.
Ena večjih prednosti tega avta je tudi izredno majhen obračalni krog saj ga skoraj z mesta obrneš in je ne parkiriščih izredno lahkoten za parkirat. Vožnja je zelo udobna in tudi na avtocesti pri večji hitrosti lepo stabilna.
Zaenkrat nad pridobitvijo nismo razočarani in tudi avto je zelo všečen tako zunaj kot notri.
To so naši prvi vtisi po 4 dneh.
No14u, timo, anatomo, Kegelj, context, Gucci, Janez, Sebastijan, johnnyjacko, edi-b, kt57, DGJ, alfy, bojanre, bvs, Halon, EVH, smuggler007, nteam, tilc, hribovc0601, Matej, Matej24, _astrek_, EV+PV entuziast, Q4ever, Vodokotlic, Dzun Tao, Phil, prijazen, Franci, m3, andro3131
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR
3846
2477

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Turning Circle 10.2 m
Jup, luštno!
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Uporabniški avatar
smuggler007
EV entuziast
EV entuziast
Kraj: Vrhnika
Avto: KONA
371
82

Odgovor Napisal/-a smuggler007 »

Srečno vožnjo :tup: :tup:
De Rosa
EV entuziast
EV entuziast
183
9

smuggler007 napisal/-a: 01 Maj 2022, 10:52 Srečno vožnjo :tup: :tup:
Hvala enako..
Q4ever
EV začetnik
EV začetnik
Kraj: Ljubljana
Avto: Audi Q4
4
4

Odgovor Napisal/-a Q4ever »

De Rosa napisal/-a: 01 Maj 2022, 07:17 Nekaj prvih vtisov moje nove pridobitve.
Čestitke za avto. A osrednji zaslon je 10 ali 11.6 inčni? To vidiš tako, da če je 11.6 inčni zaslon, potem ni roba okrog zaslona. Če imaš 10 pa je precej debel rob.
De Rosa
EV entuziast
EV entuziast
183
9

Q4ever napisal/-a: 01 Maj 2022, 23:02
Čestitke za avto. A osrednji zaslon je 10 ali 11.6 inčni? To vidiš tako, da če je 11.6 inčni zaslon, potem ni roba okrog zaslona. Če imaš 10 pa je precej debel rob.
Ja je brez roba. Torej večji zaslon.
Q4ever
Q4ever
EV začetnik
EV začetnik
4
4

Pa ne pozabi poročat, ko boš šel na kakšno hitro polnilnico, če ti pride do 135kWh hitrost polnjenja :)
explore
EV začetnik
EV začetnik
Kraj: Maribor
Avto: Tesla 3 LR
45
3

Odgovor Napisal/-a explore »

Čestitke :tup: , Tudi jaz bi ga imel, ampak čakam na kakšnega karavana v prihodnosti, če bo. To takrat pa Model 3
Referral link za 1500km brezplačnega Superchargerja: http://ts.la/jure10536
De Rosa
EV entuziast
EV entuziast
183
9

Evo za mano je dobrih 14 dni rabe novega avtomobila in dobrih 1700 km.
Zaenkrat še vse pozitivno brez večjih stresov in nepredvidenih okoliščin. Avto je udoben, dovolj prostoren in tudi ravno prav poskočen. Predvsem pa udoben za parkiranje.
Prejšnji teden sem štartal iz Celja z 95% baterije v Zagreb, vračal sem se preko Ljubljane in nazaj v Celje. V Ljubljani je bilo še 22% baterije in bi prišel brez težav do doma. Sem sicer med nakupi v Ikei malo dofilal. Naredil dobrih 330 km večinoma po avtocesti 130 km/h. Torej je mogoče opraviti relativno lep izlet brez polnjenja. Aja pa peljali smo se štirje z vso prtljago, ki je šla brez težav v prtljažnik.
Računalnik mi trenutno kaže povprečno porabo 17,8/100km za prvih 1700 km. Od tega je bilo nekje 2/3 avtoceste. Po regionalnih cestah je poraba med 14 in 15. Res pa je, da ga peljem relativno lepo brez nekega pretiravanja.
Priznam, da sem se bal višje porabe in če bo tako je kar v redu. :)
Matej24, BL_EV, johnnyjacko, Dzun Tao, bojanre, EVH, Sebastijan, Matej, andro3131, edi-b
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Avto: 2022 MYP
887
605

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

Je ok poraba, pač ni nizka, ampak spet ni grozno visoka. Kolega ima polno opremljenega Q4 quattro 50, pa ima povprečje 25. Za primerjavo MY LR 17,7 povprečje od marca do danes 4.000 km, AC 130-150, tudi sicer nikoli ne gledam na porabo, ker je pač zabavna igrača. :)
Dzun Tao, andro3131
De Rosa
EV entuziast
EV entuziast
183
9

Včeraj zvečer me kliče kolega cel razočaran.. :(
Še pred kakim letom me je prepričeval, da je električni avto nateg ker mu je nekdo to tako razložil. Se nisem spuščal v debato in sem priznal, da sem pač budala in sem plačal aro za EV in kar bo bo..
Seveda se sedaj srečujemo. On opazuje.. Poleti, ko smo bili pri njih na obisku mi pravi kako je sin pohvalil naš avto. Pa on nima slabega.. Sčasoma ga je malo sprobal mojega in se samozavestno odločil, da kupi enakega. Prej je že testiral vse Kie, Hyunaje...
Žal ga je včeraj nič kriva prodajalka na Verovškovi poslala kar v Škodin salon naj preveri, če kaj imajo ker Audi bo čakal 18 mesecv :bang:
Neverjetno ampak resnično. Pa ni želel popusta in kredita, da se razumemo..
Razmišljam, da počasi plačam aro, da bo pravi čas menjava na kakih 120000km...
tilc
Q4ever
EV začetnik
EV začetnik
4
4

Ja... če prideš na Verovškovo, ti bodo rekli da čakaš od 1,5 do 2 leti za nov avto. Sicer so začeli v AUDI salonu ponujati Škodo Enyaq :D, kar pomeni da je Q4 praktično nedobavljiv.
bvs
EV ambasador
EV ambasador
791
879

Odgovor Napisal/-a bvs »

Q4ever napisal/-a: 14 Sep 2022, 19:51 Ja... če prideš na Verovškovo, ti bodo rekli da čakaš od 1,5 do 2 leti za nov avto. Sicer so začeli v AUDI salonu ponujati Škodo Enyaq :D, kar pomeni da je Q4 praktično nedobavljiv.
Klasiko že imajo v akciji, ker so predragi. Se bodo kmal zbrihtal. Tudi jaz sem vozil olimpijske kroge in poznam njihovo politiko.
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek