audi q4 e tron

Odgovori
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8266
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5359
3485

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Pol višja poraba kot fat Y se ti ne zdi 'zadosti'?
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
bvs
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2960
1066
1306

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a bvs »

BL_EV napisal/-a: 21 Apr 2022, 08:44 Super, poročaj kako bo glede porabe. Kolega s Q4 40 quattro kljub TČ ne pride pod 27 lifetime (september-april), ampak ima očitno zelo težko nogo. Jaz debelega e-trona SB 50 komot vozim z 22-23 (20 col), za primerjavo v enakih pogojih MY LR porabi 18.
Huh, tole pa je dober podatek: https://www.spritmonitor.de/en/overview ... owerunit=2
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2895
Avto: 2019 Model S
1638
1102

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

warpedone napisal/-a: 21 Apr 2022, 09:05 Pol višja poraba kot fat Y se ti ne zdi 'zadosti'?
Za Q4 ja 50 % več kot preveč, ampak bo tam voznik očitno excluding factor, za fat e-trona SB pa je 30 % glede na skoraj +500 kg in neprimerno boljše udobje vožnje za moje pojme odlično. Sploh če obrnemo in Y porabi samo 20 % manj, kot pa debeluh. :)
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8266
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5359
3485

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a warpedone »

+500 kg za manj avta ni olajševalna okoliščina ampak dodaten WTF.
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2895
Avto: 2019 Model S
1638
1102

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

Avto je za številko do dve večji od MY in tudi po masi povsem primerljiv z MX, to je menda jasno.
De Rosa
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 370
Kraj: Celje
Avto: Audi Q4 SB 40
448
113

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a De Rosa »

warpedone napisal/-a: 21 Apr 2022, 09:31 +500 kg za manj avta ni olajševalna okoliščina ampak dodaten WTF.
Primerjati različne avte in različen način vožnje je brez veze. Sam sem že sedaj z dizlom imel precej umirjen slog vožnje in zelo nizko porabo in vam čez kakšen mesec poročam kaj bo pokazal Q4. Je pa 2/3 avtoceste že sedaj do 130 ker preko Trojan tako ali tako kaj dosti več ne gre. Je pa isto pri bencinarjih, ko lahko porabiš 6 ali 9 litrov z istim avtom. Še bolj je očitno to pri EV-jih. K sreči se moramo zavedat, da tista poraba +- zelo malo pomeni v denarnici. Meni bo važno predvsem, da imam doseg s katerim bom vsakodnevne vožnje opravil brez iskanja polnilnic. Nekajkrat na leto se bomo pa še malo s tem pozabaval.
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8266
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5359
3485

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a warpedone »

>> Primerjati različne avte in različen način vožnje je brez veze.

Spiritmonitor.de počne točno to.

>> K sreči se moramo zavedat, da tista poraba +- zelo malo pomeni v denarnici.

Drži.
Različna poraba se precej bolj pozna v različno dolgem čakanju na polnilnici da se nafila dovolj da greš lahko naprej - hitrost filanje se meri z km/h. Ista polnilnica, ista razdalja, različno dolgo filanje.

Pozna se tudi v minimalni zadostni domači polnilnici.
Večja poraba, močnejšo polnilnico potrebuješ za enako dnevno razdaljo.
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
De Rosa
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 370
Kraj: Celje
Avto: Audi Q4 SB 40
448
113

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a De Rosa »

Q4ever napisal/-a: 19 Feb 2022, 11:34 Kljuka, ki jo mimogrede imam tudi jaz naročeno, je ena od kosov opreme, za katero se govori da povzroča daljše dobavne roke. Sicer boš videl. Meni so najprej obljubljali avgusta/septembra (očitno, ker me je prodajalec hotel zvabit v nakup vozila). Potem julija ko sem prodajalca samoiniciativno klical (sam namreč ne vidi smisla, da bi me vsake toliko kontaktiral in poročal o stanju dobave vozila) mi je najavil novembra, potem januarja in sedaj konec marca. Torej rok je že 3krat preložen. Sem zelo skeptičen, da ga bom videl pred poletjem. Če bi vedel prej, bi po mojem šel drugam po vozilo.
Kako kaj vas kaže z dobavo avta. Moj je prispel.. Včeraj bi ga lahko prevzel pa je bolezen malo preložila. Po planu ga v torek grem iskat. sem si ga pa na parkingu pred salonom na hitro pogledal in sem kar vesel z videnim ;)
Dzun Tao
Q4ever
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 45
Kraj: Ljubljana
Avto: Audi Q4 E-tron
31
20

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a Q4ever »

De Rosa napisal/-a: 22 Apr 2022, 08:01
Q4ever napisal/-a: 19 Feb 2022, 11:34 Kljuka, ki jo mimogrede imam tudi jaz naročeno, je ena od kosov opreme, za katero se govori da povzroča daljše dobavne roke. Sicer boš videl. Meni so najprej obljubljali avgusta/septembra (očitno, ker me je prodajalec hotel zvabit v nakup vozila). Potem julija ko sem prodajalca samoiniciativno klical (sam namreč ne vidi smisla, da bi me vsake toliko kontaktiral in poročal o stanju dobave vozila) mi je najavil novembra, potem januarja in sedaj konec marca. Torej rok je že 3krat preložen. Sem zelo skeptičen, da ga bom videl pred poletjem. Če bi vedel prej, bi po mojem šel drugam po vozilo.
Kako kaj vas kaže z dobavo avta. Moj je prispel.. Včeraj bi ga lahko prevzel pa je bolezen malo preložila. Po planu ga v torek grem iskat. sem si ga pa na parkingu pred salonom na hitro pogledal in sem kar vesel z videnim ;)
Sm ti fouš :envy:

Klical pred 10 dnevi, zaenkrat je datum nespremenjen. Enkrat junija. Bo pa pravi test klic sredi maja. Upam, da ne bojo več prelagali. Samo garancij nimam.

Ko ga dobiš, javi če imaš posodobitve kot so 135 kwh polnjenje pa 12 inčni sredinski zaslon. Pa povej kako je kaj z voznimi lastnosti modela 40. Mene malo skrbi, da je malo preveč zaspan motor za moje okuse. Samo takrat, ko sem ga kupoval sem raje vzel več opcij, kot pa močnejši motor. Če ne bi sklepal kompromisov, bi bila na koncu cena ubitačna. Pa racionalno sem ocenil, da je doseg vozila bolj važna lastnost, kot pa pospeški (in končna hitrost).
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2895
Avto: 2019 Model S
1638
1102

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

Meni se zdi že 50 zaspan, ostali so še toliko bolj. Če nekdo želi hiter avto, potem je to napačna znamka. V primerjavi z bencinarjem ali dizlom bo kljub temu kot noč in dan.
bakki, andro3131
Q4ever
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 45
Kraj: Ljubljana
Avto: Audi Q4 E-tron
31
20

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a Q4ever »

Jaz bom prešel iz 1.2 turbo bencinarja ... tako da verjetno bom zadovoljen :D
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8266
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5359
3485

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a warpedone »

No, vsaj slabš verjetno ne bo...
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
De Rosa
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 370
Kraj: Celje
Avto: Audi Q4 SB 40
448
113

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a De Rosa »

Q4ever napisal/-a: 22 Apr 2022, 19:29
De Rosa napisal/-a: 22 Apr 2022, 08:01
Q4ever napisal/-a: 19 Feb 2022, 11:34 Kljuka, ki jo mimogrede imam tudi jaz naročeno, je ena od kosov opreme, za katero se govori da povzroča daljše dobavne roke. Sicer boš videl. Meni so najprej obljubljali avgusta/septembra (očitno, ker me je prodajalec hotel zvabit v nakup vozila). Potem julija ko sem prodajalca samoiniciativno klical (sam namreč ne vidi smisla, da bi me vsake toliko kontaktiral in poročal o stanju dobave vozila) mi je najavil novembra, potem januarja in sedaj konec marca. Torej rok je že 3krat preložen. Sem zelo skeptičen, da ga bom videl pred poletjem. Če bi vedel prej, bi po mojem šel drugam po vozilo.
Kako kaj vas kaže z dobavo avta. Moj je prispel.. Včeraj bi ga lahko prevzel pa je bolezen malo preložila. Po planu ga v torek grem iskat. sem si ga pa na parkingu pred salonom na hitro pogledal in sem kar vesel z videnim ;)
Sm ti fouš :envy:

Klical pred 10 dnevi, zaenkrat je datum nespremenjen. Enkrat junija. Bo pa pravi test klic sredi maja. Upam, da ne bojo več prelagali. Samo garancij nimam.

Ko ga dobiš, javi če imaš posodobitve kot so 135 kwh polnjenje pa 12 inčni sredinski zaslon. Pa povej kako je kaj z voznimi lastnosti modela 40. Mene malo skrbi, da je malo preveč zaspan motor za moje okuse. Samo takrat, ko sem ga kupoval sem raje vzel več opcij, kot pa močnejši motor. Če ne bi sklepal kompromisov, bi bila na koncu cena ubitačna. Pa racionalno sem ocenil, da je doseg vozila bolj važna lastnost, kot pa pospeški (in končna hitrost).
Zanimivo, da noben skoraj ne ve po kakem konceptu potrjujejo proizvodnjo avtov in dobave. Prodajalka mi je rekla, da je od njenih naročil samo moj šel skozi in ji ni jasen razlog. Dokler ga nisem videl na parkingu tudi nisem verjel, da bo dejansko prišel.
Bom sporočil glede opreme kako in kaj in tudi prve občutke z vožnjo. Čeprav kot sem že enkrat omenil me končne hitrosti in razni pospeški že nekaj let ne zanimajo več in sem iskal predvsem avto, ki mi bo dal dovolj udobja, niti ni prevelik, v katerega lahko po potrebi spravim kolo in smuči, se z njim lahko tudi po kakem bolj grdem makadamu zapeljem, ko grem v kake hribe, mi bo vsak mesec nekaj privarčeval v primerjavi z dizlom in predvsem, da mi je tudi lep. Upam, da bom večji del želja s tem izpolnil.
Čez kako leto bomo morda kaj več vedeli..
Sebastijan, crest, warpedone, alfy, Q4ever, nteam, EVH
aob01
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2064
Kraj: Metlika
Avto: C3
739
2

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a aob01 »

Samo tako, informativno me zanima, zakaj vzameš e-trona Q4 namesto ID.4 ali Enyaqa? V čem je razlika oz. kaj te prepriča, da je Audijeva značka boljš od ostalih dveh, čeprav vse tri delajo isti delavci v isti tovarni?
De Rosa
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 370
Kraj: Celje
Avto: Audi Q4 SB 40
448
113

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a De Rosa »

aob01 napisal/-a: 23 Apr 2022, 13:53 Samo tako, informativno me zanima, zakaj vzameš e-trona Q4 namesto ID.4 ali Enyaqa? V čem je razlika oz. kaj te prepriča, da je Audijeva značka boljš od ostalih dveh, čeprav vse tri delajo isti delavci v isti tovarni?
Q4 mi je bil skoraj prvi EV, ki mi je potegnil kot avto. Zakaj? Sovražim ta futuristični pristop pri večini in te ogromne displaye v avtu. Ko sem se odločal o nabavi avta sam celo za merilo vzel velikost garaže, ki je žal točno za passata variant in nič več. Zato so vsi večji avti odpadli in jih niti ne rabim ker se 90% časa sam vozim okoli (služba). Enyaq mi je nekako grd in mi ne potegne (morda nov model) in tudi notranjost je drugačna z zaslonom in čudnimi barvami.. ID4 mi je zunaj v redu vendar me notri ne prepriča.
Audi sploh sportback varianta mi je od vseh daleč najlepši tako zunaj kot notri in dimenzijsko idealen za to kar rabim.
Res je, da sem tudi v preteklosti bil izključno na Audiju in morda cena ni bila najpomembnejši faktor. Pa še glavni razlog :giggle: je, da je ženi bil ta od vseh najbolj všeč. Pa bo mir v hiši..
aob01
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2064
Kraj: Metlika
Avto: C3
739
2

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a aob01 »

Aha, sportback varianta, ok, ta je ID.5, ki ga trenutno pri nas dobiš malo težje, če prav vem.
Q4ever
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 45
Kraj: Ljubljana
Avto: Audi Q4 E-tron
31
20

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a Q4ever »

De Rosa napisal/-a: 23 Apr 2022, 08:46
Q4ever napisal/-a: 22 Apr 2022, 19:29
De Rosa napisal/-a: 22 Apr 2022, 08:01
Kako kaj vas kaže z dobavo avta. Moj je prispel.. Včeraj bi ga lahko prevzel pa je bolezen malo preložila. Po planu ga v torek grem iskat. sem si ga pa na parkingu pred salonom na hitro pogledal in sem kar vesel z videnim ;)
Sm ti fouš :envy:

Klical pred 10 dnevi, zaenkrat je datum nespremenjen. Enkrat junija. Bo pa pravi test klic sredi maja. Upam, da ne bojo več prelagali. Samo garancij nimam.

Ko ga dobiš, javi če imaš posodobitve kot so 135 kwh polnjenje pa 12 inčni sredinski zaslon. Pa povej kako je kaj z voznimi lastnosti modela 40. Mene malo skrbi, da je malo preveč zaspan motor za moje okuse. Samo takrat, ko sem ga kupoval sem raje vzel več opcij, kot pa močnejši motor. Če ne bi sklepal kompromisov, bi bila na koncu cena ubitačna. Pa racionalno sem ocenil, da je doseg vozila bolj važna lastnost, kot pa pospeški (in končna hitrost).
Zanimivo, da noben skoraj ne ve po kakem konceptu potrjujejo proizvodnjo avtov in dobave. Prodajalka mi je rekla, da je od njenih naročil samo moj šel skozi in ji ni jasen razlog. Dokler ga nisem videl na parkingu tudi nisem verjel, da bo dejansko prišel.
Bom sporočil glede opreme kako in kaj in tudi prve občutke z vožnjo. Čeprav kot sem že enkrat omenil me končne hitrosti in razni pospeški že nekaj let ne zanimajo več in sem iskal predvsem avto, ki mi bo dal dovolj udobja, niti ni prevelik, v katerega lahko po potrebi spravim kolo in smuči, se z njim lahko tudi po kakem bolj grdem makadamu zapeljem, ko grem v kake hribe, mi bo vsak mesec nekaj privarčeval v primerjavi z dizlom in predvsem, da mi je tudi lep. Upam, da bom večji del želja s tem izpolnil.
Čez kako leto bomo morda kaj več vedeli..
Moj prodajalec pravi, da je odvisno od kombinacije opcij, ki si jih ti izbral in trenutno razpoložljivosti polprevodnikov. Če imaš srečo in se vse poklopi, dobiš avto relativno hitro. Če ne pa čakaš 1 leto. Je pa znotraj koncertna Audi še posebej problematičen, ker načeloma avto si lahko komplet sestaviš po svojem okusu in debelini denarnice. Ker je lahko kombinacij ful in s tem tudi več različnih delov, to potem predstavlja dodatni logistično-dobaviteljski problem. Je pa problem predvsem tovarna Zwickau z njegovimi el. modeli. Ostali ICE avti niso tako problematični.
De Rosa
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 370
Kraj: Celje
Avto: Audi Q4 SB 40
448
113

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a De Rosa »

Q4ever napisal/-a: 24 Apr 2022, 16:38
De Rosa napisal/-a: 23 Apr 2022, 08:46
Q4ever napisal/-a: 22 Apr 2022, 19:29

Sm ti fouš :envy:

Klical pred 10 dnevi, zaenkrat je datum nespremenjen. Enkrat junija. Bo pa pravi test klic sredi maja. Upam, da ne bojo več prelagali. Samo garancij nimam.

Ko ga dobiš, javi če imaš posodobitve kot so 135 kwh polnjenje pa 12 inčni sredinski zaslon. Pa povej kako je kaj z voznimi lastnosti modela 40. Mene malo skrbi, da je malo preveč zaspan motor za moje okuse. Samo takrat, ko sem ga kupoval sem raje vzel več opcij, kot pa močnejši motor. Če ne bi sklepal kompromisov, bi bila na koncu cena ubitačna. Pa racionalno sem ocenil, da je doseg vozila bolj važna lastnost, kot pa pospeški (in končna hitrost).
Zanimivo, da noben skoraj ne ve po kakem konceptu potrjujejo proizvodnjo avtov in dobave. Prodajalka mi je rekla, da je od njenih naročil samo moj šel skozi in ji ni jasen razlog. Dokler ga nisem videl na parkingu tudi nisem verjel, da bo dejansko prišel.
Bom sporočil glede opreme kako in kaj in tudi prve občutke z vožnjo. Čeprav kot sem že enkrat omenil me končne hitrosti in razni pospeški že nekaj let ne zanimajo več in sem iskal predvsem avto, ki mi bo dal dovolj udobja, niti ni prevelik, v katerega lahko po potrebi spravim kolo in smuči, se z njim lahko tudi po kakem bolj grdem makadamu zapeljem, ko grem v kake hribe, mi bo vsak mesec nekaj privarčeval v primerjavi z dizlom in predvsem, da mi je tudi lep. Upam, da bom večji del želja s tem izpolnil.
Čez kako leto bomo morda kaj več vedeli..
Moj prodajalec pravi, da je odvisno od kombinacije opcij, ki si jih ti izbral in trenutno razpoložljivosti polprevodnikov. Če imaš srečo in se vse poklopi, dobiš avto relativno hitro. Če ne pa čakaš 1 leto. Je pa znotraj koncertna Audi še posebej problematičen, ker načeloma avto si lahko komplet sestaviš po svojem okusu in debelini denarnice. Ker je lahko kombinacij ful in s tem tudi več različnih delov, to potem predstavlja dodatni logistično-dobaviteljski problem. Je pa problem predvsem tovarna Zwickau z njegovimi el. modeli. Ostali ICE avti niso tako problematični.
Bi bilo zanimivo primerjat celoten seznam opreme in bi videli kaj je v tvojem primeru odstopalo in povzročilo daljši rok..
Q4ever
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 45
Kraj: Ljubljana
Avto: Audi Q4 E-tron
31
20

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a Q4ever »

tko na pamet opcije, ki so nabasane s polprevodniki in ki sem jih jaz vzel:
Paket s vzvratno kamero in senzorji spredaj in zadaj, aktivni tempomat
Zapiranje zadnjih vrat na gumb
matrix led
MMI PRO navigacija
SONOS ozvočenje
S line notranjost (mislim, da je tu lahko problem LED osvetlitev, ki na izbiro različne barve)
Varnost plus (pomagala levo desno, spredaj zadaj; mrtvi kot;...)
Udobje plus (električna sedeža spredaj, samozatemnitev luči ogledal, poklopna ogledala,...)
Kljuka


Potem je še black optics, pa zatemnjene šipe... itn itn... samo tole mislim, da nima veze z dobavljivostjo.
De Rosa
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 370
Kraj: Celje
Avto: Audi Q4 SB 40
448
113

Re: audi q4 e tron

Odgovor Napisal/-a De Rosa »

Q4ever napisal/-a: 25 Apr 2022, 16:52 tko na pamet opcije, ki so nabasane s polprevodniki in ki sem jih jaz vzel:
Paket s vzvratno kamero in senzorji spredaj in zadaj, aktivni tempomat
Zapiranje zadnjih vrat na gumb
matrix led
MMI PRO navigacija
SONOS ozvočenje
S line notranjost (mislim, da je tu lahko problem LED osvetlitev, ki na izbiro različne barve)
Varnost plus (pomagala levo desno, spredaj zadaj; mrtvi kot;...)
Udobje plus (električna sedeža spredaj, samozatemnitev luči ogledal, poklopna ogledala,...)
Kljuka


Potem je še black optics, pa zatemnjene šipe... itn itn... samo tole mislim, da nima veze z dobavljivostjo.
Jaz nisem dodal MMI Pro nav. in sonos ozvočenja, ostalo pa isto..
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Audi”