Model Y - Prvi vtisi uporabnikov

Odgovori
Uporabniški avatar
BogyX
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1534
Kraj: MB
Avto: NISSAN, YLR
812
945

Re: Model Y - Prvi vtisi uporabnikov

Odgovor Napisal/-a BogyX »

Pa si dobil avto po nižji ceni ?
Ne informativna ponudba je, predhodno sem poslla tudi ponudbo iz Tesle po tej sedanji ceni.
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1226
Kraj: Kp
Avto: Vw
764
677

Re: Model Y - Prvi vtisi uporabnikov

Odgovor Napisal/-a Rubb »

Zanimivo tole z zavarovanji. Če na wiz probam eno random TY vnest mi da zavarovanje s kaskom okroglega jurija. 300€ odbit e franšize. Če daš več soudeležbe je cena še nižja. Kje je tu finta? Ker dvomim da se kar naenkrat wiz bolj splača kot pri kakem agentu... Ali pač?
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3348
Avto: Tesla Model 3 LR
1837
1904

Re: Model Y - Prvi vtisi uporabnikov

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Je treba pogledat police in pogoje zavarovanj. Take ocene so bolj tako, za na hitro.
Kritja so lahko kot noč in dan, sploh za mejne situacije. Je toča v osnovnem kasku brez odbitne in izgube bonusa, je krita enkrat, večkrat, neskončnokrat tekom leta, ... Ko avto razbiješ, dobiš nadomestnega za uporabo ali ne. A je slednji samo za 2 uri, 2 dni ali tudi 2 meseca oz do popravila ...
Vzet si je treba čas za več ponudb in iti v čreva ...
Sploh za situacije Tesla in EV, kjer recimo razbiješ avto in za brezvezen del čakaš 3 mesece, avto pa stoji. Pri eni zavarovalnici dobiš nadomestni avto samo do 2 dni, pri drugi pa lahko do popravila tudi pri okvarah in tudi za čas čakanja na popravilo/dele ipd ...
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6555
Avto: Kona 64_2018
3492
595

Re: Model Y - Prvi vtisi uporabnikov

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Zakaj pa wiz nebi smel bit bolj ugoden kot prek agenta?

Sej vem da so naredili tko da si ne skačejo v zelje zavarovalnice ampak prek wiz ni potrebno plačat agenta, support je katastrofa in lih zato bi moralo biti cenejše.

Praksa je pač drugačna ampak nebi smelo bit tako.
Rubb
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1226
Kraj: Kp
Avto: Vw
764
677

Re: Model Y - Prvi vtisi uporabnikov

Odgovor Napisal/-a Rubb »

DeCoRawr napisal/-a: 27 Jan 2023, 14:54 Zakaj pa wiz nebi smel bit bolj ugoden kot prek agenta?

Sej vem da so naredili tko da si ne skačejo v zelje zavarovalnice ampak prek wiz ni potrebno plačat agenta, support je katastrofa in lih zato bi moralo biti cenejše.

Praksa je pač drugačna ampak nebi smelo bit tako.
Ah pozabte, moja napaka. Sem se malo poglobil pa sem videl da je kasko, plus kombinacije posebej. Sem mislil da izbiraš med polni kasko ali kombinacijami a ni tako. Torej se prišteje še cca 500€ da maš poln kasko. Tole je pa že krepko dražje od mojega agenta.
Sem pa že sestavljal govor v glavi kako ga bom za jajca stisnu naslednič. Ga ne bom, mu raj :beer: častim. :D
SunnyDay
SunnyDay
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 76
Kraj: Ljubljana
Avto: MYP, Zoe R110
61
483

Re: Model Y - Prvi vtisi uporabnikov

Odgovor Napisal/-a SunnyDay »

Rubb napisal/-a: 27 Jan 2023, 16:07
DeCoRawr napisal/-a: 27 Jan 2023, 14:54 Zakaj pa wiz nebi smel bit bolj ugoden kot prek agenta?

Sej vem da so naredili tko da si ne skačejo v zelje zavarovalnice ampak prek wiz ni potrebno plačat agenta, support je katastrofa in lih zato bi moralo biti cenejše.

Praksa je pač drugačna ampak nebi smelo bit tako.
Ah pozabte, moja napaka. Sem se malo poglobil pa sem videl da je kasko, plus kombinacije posebej. Sem mislil da izbiraš med polni kasko ali kombinacijami a ni tako. Torej se prišteje še cca 500€ da maš poln kasko. Tole je pa že krepko dražje od mojega agenta.
Sem pa že sestavljal govor v glavi kako ga bom za jajca stisnu naslednič. Ga ne bom, mu raj :beer: častim. :D
Sem šel za foro probat in mi pride skoraj 2k, pri savi mam tako polico za dobrih 1.4k. Je pa res da je polica iz julija, ne vem če so dražili kej od takrat. Po eurotaxu je MYP 70.990 v obeh primerih
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8254
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5357
3483

Re: Model Y - Prvi vtisi uporabnikov

Odgovor Napisal/-a warpedone »

>> Sem šel za foro probat in mi pride skoraj 2k, pri savi mam tako polico za dobrih 1.4k.

Jp, 30% max popust za dobre stranke.
Obstaja še možnost 40% za posebne stranke, kjer je potrebna posamična odobritev 'visokega uslužbenca' Savi in pojasnilo kaj točno te dela tako posebnega, da se Savi splača dat še mal dodatnega popusta.
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Simon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2726
Kraj: Ljubljana
Avto: ZOE R135
1394
1262

Re: Model Y - Prvi vtisi uporabnikov

Odgovor Napisal/-a Simon »

Ogo napisal/-a: 24 Jan 2023, 16:55
whaler napisal/-a: 24 Jan 2023, 14:57 Tesla baje dvigne cene nazaj aprila.

Ta spust je bil zgolj zato, da padejo pod 7500 usd olajsav v USA. Med ostalimi.....
Ne spuščaš cen globalno zaradi olajšav v ZDA. Nima smisla.
Se pa v ZDA nabirajo novi problemi upada povpraševanja čez daljši rok.
Tesla pri teh modelih z obstoječo konfiguracijo nikoli več ne bo mogla dvigniti cene na prejšnje nivoje, to bi bil enostavno samomor, percepcija ljudi je sedaj na nivojih kamor so se spustili. Delati bo treba na novitetah, da bo lahko kaj extra marže spet zaslužili.
Uporabniški avatar
DAF001
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 89
Avto: Tesla MYP
97
168

Re: Model Y - Prvi vtisi uporabnikov

Odgovor Napisal/-a DAF001 »

Prosil bi za prve vtise lastnikov modela Y Performance.
SunnyDay
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 76
Kraj: Ljubljana
Avto: MYP, Zoe R110
61
483

Re: Model Y - Prvi vtisi uporabnikov

Odgovor Napisal/-a SunnyDay »

DAF001 napisal/-a: 03 Feb 2023, 15:30 Prosil bi za prve vtise lastnikov modela Y Performance.
Naredil sem 17k km in sem ful zadovoljen. Lahko ti na hitro povem kaj me moti.. Automatika brisalcev ni najbolsa, felte so bolj ven od pnevmatik, zato imam poškodbe. Vozi se pa odlično, povprečno porabo imam 20 kWh na 100 km v teh 17k km pa ne vozim počasi. Teslini Superchargerji so super na potovanjih, avto ima ogromno prostora in je zelo hiter. Prej sem vozil BMW in ne grem nazaj, sploh pa ne na ICE.
whaler, nakaza, tilc, Matej24, mschrek, DGJ, context, FV-EV, grnac94, Krfjola, DAF001, matija, Schalko
Uporabniški avatar
DAF001
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 89
Avto: Tesla MYP
97
168

Re: Model Y - Prvi vtisi uporabnikov

Odgovor Napisal/-a DAF001 »

SunnyDay napisal/-a: 03 Feb 2023, 16:07
DAF001 napisal/-a: 03 Feb 2023, 15:30 Prosil bi za prve vtise lastnikov modela Y Performance.
Naredil sem 17k km in sem ful zadovoljen. Lahko ti na hitro povem kaj me moti.. Automatika brisalcev ni najbolsa, felte so bolj ven od pnevmatik, zato imam poškodbe. Vozi se pa odlično, povprečno porabo imam 20 kWh na 100 km v teh 17k km pa ne vozim počasi. Teslini Superchargerji so super na potovanjih, avto ima ogromno prostora in je zelo hiter. Prej sem vozil BMW in ne grem nazaj, sploh pa ne na ICE.
Hvala za mnenje. Za naročilo Y sem se odločil, ker ima avto, sodeč po testih, domet, ki ga potrebujem, dobro infrastrukturo polnjenja s Superchargerji in 3,7 do 100... Avtomobil na fosilno gorivo s podobno zmogljivim agregatom stanę vsaj 2x toliko. Tudi sam dolga leta voznik nemških avtomobilov, ki so resnično pojem kvalitete, pred tem pa ljubitelj Alfa Romea. Prehod iz BMW na Teslo je velika sprememba in upam, da ne bom obžaloval odločitve.
Kakšne barve pa je tvoj Y in za kakšno dodatno opremo si se odločil?
SunnyDay
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 76
Kraj: Ljubljana
Avto: MYP, Zoe R110
61
483

Re: Model Y - Prvi vtisi uporabnikov

Odgovor Napisal/-a SunnyDay »

DAF001 napisal/-a: 03 Feb 2023, 22:30
SunnyDay napisal/-a: 03 Feb 2023, 16:07
DAF001 napisal/-a: 03 Feb 2023, 15:30 Prosil bi za prve vtise lastnikov modela Y Performance.
Naredil sem 17k km in sem ful zadovoljen. Lahko ti na hitro povem kaj me moti.. Automatika brisalcev ni najbolsa, felte so bolj ven od pnevmatik, zato imam poškodbe. Vozi se pa odlično, povprečno porabo imam 20 kWh na 100 km v teh 17k km pa ne vozim počasi. Teslini Superchargerji so super na potovanjih, avto ima ogromno prostora in je zelo hiter. Prej sem vozil BMW in ne grem nazaj, sploh pa ne na ICE.
Hvala za mnenje. Za naročilo Y sem se odločil, ker ima avto, sodeč po testih, domet, ki ga potrebujem, dobro infrastrukturo polnjenja s Superchargerji in 3,7 do 100... Avtomobil na fosilno gorivo s podobno zmogljivim agregatom stanę vsaj 2x toliko. Tudi sam dolga leta voznik nemških avtomobilov, ki so resnično pojem kvalitete, pred tem pa ljubitelj Alfa Romea. Prehod iz BMW na Teslo je velika sprememba in upam, da ne bom obžaloval odločitve.
Kakšne barve pa je tvoj Y in za kakšno dodatno opremo si se odločil?
Črn in osnovni AP. Pa ti? Kdaj naj bi ga dobil?
DAF001
Uporabniški avatar
DAF001
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 89
Avto: Tesla MYP
97
168

Re: Model Y - Prvi vtisi uporabnikov

Odgovor Napisal/-a DAF001 »

SunnyDay napisal/-a: 04 Feb 2023, 00:13
DAF001 napisal/-a: 03 Feb 2023, 22:30
SunnyDay napisal/-a: 03 Feb 2023, 16:07

Naredil sem 17k km in sem ful zadovoljen. Lahko ti na hitro povem kaj me moti.. Automatika brisalcev ni najbolsa, felte so bolj ven od pnevmatik, zato imam poškodbe. Vozi se pa odlično, povprečno porabo imam 20 kWh na 100 km v teh 17k km pa ne vozim počasi. Teslini Superchargerji so super na potovanjih, avto ima ogromno prostora in je zelo hiter. Prej sem vozil BMW in ne grem nazaj, sploh pa ne na ICE.
Hvala za mnenje. Za naročilo Y sem se odločil, ker ima avto, sodeč po testih, domet, ki ga potrebujem, dobro infrastrukturo polnjenja s Superchargerji in 3,7 do 100... Avtomobil na fosilno gorivo s podobno zmogljivim agregatom stanę vsaj 2x toliko. Tudi sam dolga leta voznik nemških avtomobilov, ki so resnično pojem kvalitete, pred tem pa ljubitelj Alfa Romea. Prehod iz BMW na Teslo je velika sprememba in upam, da ne bom obžaloval odločitve.
Kakšne barve pa je tvoj Y in za kakšno dodatno opremo si se odločil?
Črn in osnovni AP. Pa ti? Kdaj naj bi ga dobil?
Moji trije zadnji avtomobili so bili beli, zato sem to pot razmišljal o sivem ali črnem. A je zaradi subvencije eko sklada prevagala bela. Zaradi subvencije tudi AP, ki ga ne nameravam nadgraditi, ker rad vozim sam. In v prejšnjem avtomobilu sem imel Parking Assistant Professional, a sem uporabljal samo vožnjo nazaj. Razmišljam še o nakupu Kogovškove vlečne kljuke, saj je občutno cenejša, kot originalna. In pa da bi "lesene dodatke" v notranjosti zamenjal s karbonskimi.
Kakšna platišča imaš za zimske gume? Sam jih sicer letos ne bom potreboval, ker pa se lastniki pritožujete, da so originalna platišča širša od pnevmatik, razmišljam o zimskih platiščih, da bi nabavil Brock B 41 (sijaj črna). Predvideni rok dobave TY je februar-marec...
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8254
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5357
3483

Re: Model Y - Prvi vtisi uporabnikov

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Širša felga povzroči bol "balonasto" kolo, ki je bol aerodinamičen od valja, zato ima manj zračnega upora in še bol odziven volan in manj gibanja levo/desno.

Je pa žal bol občutljiva na pločnike in tudi "rim-saver" pnevmatike ne garantirajo ne-poškodb.
Žal so tudi temno farbane in so praske bol vidne zarad barvnega kontrasta.

Sm že študiral da bi dal enostavno zbrusit tist rob da bi bil cel enakomerno svetel in bi praske zginile. Ampak cenej je, da enostanvno ne gledam ... kar ne vidiš, ne boli. :D
SimonZed, DGJ
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Uporabniški avatar
DAF001
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 89
Avto: Tesla MYP
97
168

Re: Model Y - Prvi vtisi uporabnikov

Odgovor Napisal/-a DAF001 »

warpedone napisal/-a: 04 Feb 2023, 09:54 Širša felga povzroči bol "balonasto" kolo, ki je bol aerodinamičen od valja, zato ima manj zračnega upora in še bol odziven volan in manj gibanja levo/desno.

Je pa žal bol občutljiva na pločnike in tudi "rim-saver" pnevmatike ne garantirajo ne-poškodb.
Žal so tudi temno farbane in so praske bol vidne zarad barvnega kontrasta.

Sm že študiral da bi dal enostavno zbrusit tist rob da bi bil cel enakomerno svetel in bi praske zginile. Ampak cenej je, da enostanvno ne gledam ... kar ne vidiš, ne boli. :D
;)
SunnyDay
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 76
Kraj: Ljubljana
Avto: MYP, Zoe R110
61
483

Re: Model Y - Prvi vtisi uporabnikov

Odgovor Napisal/-a SunnyDay »

DAF001 napisal/-a: 04 Feb 2023, 08:37
SunnyDay napisal/-a: 04 Feb 2023, 00:13
DAF001 napisal/-a: 03 Feb 2023, 22:30

Hvala za mnenje. Za naročilo Y sem se odločil, ker ima avto, sodeč po testih, domet, ki ga potrebujem, dobro infrastrukturo polnjenja s Superchargerji in 3,7 do 100... Avtomobil na fosilno gorivo s podobno zmogljivim agregatom stanę vsaj 2x toliko. Tudi sam dolga leta voznik nemških avtomobilov, ki so resnično pojem kvalitete, pred tem pa ljubitelj Alfa Romea. Prehod iz BMW na Teslo je velika sprememba in upam, da ne bom obžaloval odločitve.
Kakšne barve pa je tvoj Y in za kakšno dodatno opremo si se odločil?
Črn in osnovni AP. Pa ti? Kdaj naj bi ga dobil?
Moji trije zadnji avtomobili so bili beli, zato sem to pot razmišljal o sivem ali črnem. A je zaradi subvencije eko sklada prevagala bela. Zaradi subvencije tudi AP, ki ga ne nameravam nadgraditi, ker rad vozim sam. In v prejšnjem avtomobilu sem imel Parking Assistant Professional, a sem uporabljal samo vožnjo nazaj. Razmišljam še o nakupu Kogovškove vlečne kljuke, saj je občutno cenejša, kot originalna. In pa da bi "lesene dodatke" v notranjosti zamenjal s karbonskimi.
Kakšna platišča imaš za zimske gume? Sam jih sicer letos ne bom potreboval, ker pa se lastniki pritožujete, da so originalna platišča širša od pnevmatik, razmišljam o zimskih platiščih, da bi nabavil Brock B 41 (sijaj črna). Predvideni rok dobave TY je februar-marec...
Jaz imam Hankook Winter i*cept evo na originalnih platiščih. Spomladi bom popravljal napake na platiščih, moram pa še raziskati kje. Mogoče Špan to popravlja?
Sem pogooglal Brock B41.. hude so ja 👍👍
DAF001
ajitamkvip
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 59
Kraj: Ljubljana
14
1

Re: Model Y - Prvi vtisi uporabnikov

Odgovor Napisal/-a ajitamkvip »

Načeloma vsi montirate manjša platišča. Jaz imam sedaj 19" in bi spomladi dal 21", upam, da mi ne bo žal.

Imam MIC 23 model, izdelava septembra. Pojma nimam a ima ze izboljšano vzmetenje ali ne. Načeloma sem do sedaj imel se trse avte tako, da pomoje bo slo cez. :)
mikrohard
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1201
Avto: ID.3
639
18

Re: Model Y - Prvi vtisi uporabnikov

Odgovor Napisal/-a mikrohard »

Avto bo lepši, poraba pa višja in vožnja manj udobna. Govorim iz izkušenj (poleti imam 20", pozimi pa 18").
warpedone
Hanzi
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2206
Avto: Y RWD, Kona 39
600
1781

Re: Model Y - Prvi vtisi uporabnikov

Odgovor Napisal/-a Hanzi »

18 v kateri dimenziji. Predvidevam da homologirani
Kuoujes Teslo?
Bi jo kupil.ceneje?
https://ts.la/irma671472
Uporabniški avatar
BogyX
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1534
Kraj: MB
Avto: NISSAN, YLR
812
945

Re: Model Y - Prvi vtisi uporabnikov

Odgovor Napisal/-a BogyX »

Mislim, da je govoril na splošno - 18 ni homologirana za TY, je pa za ID.3.
Hanzi
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Model Y”