Nakup Model Y v 2022

Odgovori
mikrohard
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1204
Avto: ID.3
641
18

Re: Nakup Model Y v 2022

Odgovor Napisal/-a mikrohard »

Verjetno veliko RWD? Ker si težko predstavljam, da prodajo veliko Long Range in Performance modelov, če so pa v Avstriji občutno cenejši.
edi-b
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8265
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5358
3485

Re: Nakup Model Y v 2022

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Nekateri si ne morejo (in ne morejo, iz mesca v mesec...) predstavljat, drugi pogledajo cifre ...
2022 po mesecih:
- januar: 1 (vse Long range AWD)
- februar: 21 (vse Long range AWD)
- marec: 48 (vse Long range AWD)
- april: 8 (6 Long range, 2 Performance)
- maj: 3 (2 Long range, 1 Performance) od tega 2 uvoz rabljene
- junij: 40 (33 Long range, 7 Performance), od tega štiri privat uvoz nove
- julij: 15 (10 Long range, 5 Performance)
- avgust: 9 (3 Long range, 6 Performance)
- september: 18 (14 Long Range, 4 Performance)
- oktober: 6 (5 Long Range, 1 Performance)

Skupaj: 200 (174 Long range, 26 Performance)
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
mikrohard
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1204
Avto: ID.3
641
18

Re: Nakup Model Y v 2022

Odgovor Napisal/-a mikrohard »

Kakšne bi šele bile, če bi imeli take cene kot severni sosedi. Edini razumljiv razlog, da vzameš avto pri nas in ga ne uvoziš iz Avstrije, je to, da ga ljudje ne morejo (ali nočejo) skeširat in raje vzamejo lizing.
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3349
Avto: Tesla Model 3 LR
1838
1904

Re: Nakup Model Y v 2022

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Ja, meni ni logike. Če si veleopevana giga high tech korporacija, ki skrbi za stranke in ni vmesnih členov za jih futrat, bi morali uskladiti slovenske cene.
Drugo je šverc komerc na subvencije v tujini. To da kupiš v AT, pa prevažaš v SI, pa da je to ceneje za posameznike, kot za Teslo in opravičuje višje cene, nima nobene logike.
grnac94
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8265
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5358
3485

Re: Nakup Model Y v 2022

Odgovor Napisal/-a warpedone »

NIma nobene logike ... sta dve šansi
a) ti nimaš pojma
b) tesla nima pojma

Which is it?
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Ogo
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3349
Avto: Tesla Model 3 LR
1838
1904

Re: Nakup Model Y v 2022

Odgovor Napisal/-a Ogo »

B. Ker kupci hodijo v Avstrijo kupovat kot za časa Jugoslavije.
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8265
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5358
3485

Re: Nakup Model Y v 2022

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Cena produkta na nekem trgu ni potegnjena iz riti ampak vljučuje (idealno) vse stroške poslovanja na tem trgu.
Le še en pogoj uspešnega biznisa.

Da nekaj malega ljudji na lastno pest uvozi avto iz tujine, teslo boli točno nič, nula, 0.
Lepota prodaje brez posrednikov.
Za prodan avto v AT dobijo enako kot za prodan v SLO.
Avstrijska cena odraža avstrijske stroške poslovanja, če se ti da doplačat ceno uvoza (v €, času in živcih) ... so be it.
DGJ
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2895
Avto: 2019 Model S
1638
1102

Re: Nakup Model Y v 2022

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

mikrohard napisal/-a: 13 Nov 2022, 00:11 Verjetno veliko RWD? Ker si težko predstavljam, da prodajo veliko Long Range in Performance modelov, če so pa v Avstriji občutno cenejši.


Nič RWD.
mikrohard
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1204
Avto: ID.3
641
18

Re: Nakup Model Y v 2022

Odgovor Napisal/-a mikrohard »

warpedone napisal/-a: 13 Nov 2022, 11:08 Za prodan avto v AT dobijo enako kot za prodan v SLO.
Avstrijska cena odraža avstrijske stroške poslovanja
Bullshit... ti želiš povedat, da so v avstriji nižje plače in cenejše najemnine kot pri nas? Ne me smejat. Nižji stroški uvoza? Iz Nemčije mogoče... ampak je zato iz Kitajske ravno obratna računica. Ampak razlika v ceni ne odraža različnih stroškov uvoza. Cene so različne, ker Tesla v državah lovi meje za subvencije. Pri nas jih pa očitno boli K za tistih par 10 prodanih avtov.
bvs
mikrohard
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 1204
Avto: ID.3
641
18

Re: Nakup Model Y v 2022

Odgovor Napisal/-a mikrohard »

BL_EV napisal/-a: 13 Nov 2022, 11:33 Nič RWD.
Potem pa očitno veliko ljudi na lizing... ali pa taki, ki jim 5k€ razlike do Avstrijske cene nič ne pomeni.
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7870

Re: Nakup Model Y v 2022

Odgovor Napisal/-a matija »

Sem ravno svetoval vceraj nekomu glede nakupa v AT, razmislja o MYLR. Po predstavljenih stevilkah je bil presenecen. K ceni na AT strani sva pristela:
- 800€ kolikor mu vzame uvoznik (sigurno je kaksen ugodnejsi), sam se z uvozom ne zeli ukvarjati
- 1100€ diff. mwst/ddv
- 2400€ umweltbonus
- 980€ priprava vozila (enako v SI)
- zalozit davek 10k+€

Avto ga tako pride cirka 8k vec kot MY v SI, s tem da nima nobenih afinitet do vec konjev ter AWD. Sedaj razmislja o narocilu v SI. Kako se bo odlocil ne vem, bo pa vse ponovno preracunal se z uvoznikom.

Nas MY prevzet v petek je drugi MY LFP v SI, vsaj po besedah SA. Ima tudi kljuko. LFP je bila precejsnja zelja z nase strani, tale baterija naredi gladko 2mio km. VIN calculator pove, da gre za "2023 model", ceprav Tesla izboljsave uvaja sproti. Je pa ze brez USS :tup: Avto ima prevozenih 300km, avtopilot deluje naravnost perfektno, tudi ponoci. V preteklem casu sem prevozil vse od nemskih premium BEV vozil na trgu ter je rezime izredno zalosten. Kvaliteta strmo pada, glede na to kaj do prodajali pred leti.

Pred podpisom papirjev sem si vzel 1.5h za temeljit pregled avta, vzelo mi je 1.5h. Avto je v nulo tako zunaj, kot znotraj. Napreki so prakticno povsod, motorji stekel so tisji, chargeport locking mehanizem enako, vrata robustnejsa, notri povsod alcantara / veganLeather, izdelava je 1a. Tovarna shaghai dejansko upravici svoj sloves.

Avto se pelje izredno kvalitetno, podvozje je super s tem da se ni nov "Comfort suspension", ki ga zacenjajo vgrajevati v dolocenih tovarnah od oktobra 2020 dalje. Od narocila do prevzema je preteklo le 2.5 meseca.
Zadnjič spremenil matija, dne 13 Nov 2022, 12:55, skupaj popravljeno 3 krat.
DeCoRawr, tilc, EVH, Stromcek, venuciae30, mtech7, prgrmr, Simon, Samoj, Matej, m3, DGJ, SunnyDay, _astrek_, grnac94, pirpank, Robie, BL_EV, edi-b, PogoreucJ, Dzun Tao, DAF001
Uporabniški avatar
DGJ
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 3000
Kraj: Kamnik
Avto: TESLA Y LR
3781
6403

Re: Nakup Model Y v 2022

Odgovor Napisal/-a DGJ »

Ne preživijo vsi kupci EV cele dneve na forumu in/ali netu ter iščejo nekaj EUR ugodnejših ponudb.
Gredo v trgovino/salon, ki jim je blizu in kupijo kar si želijo.
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6563
Avto: Kona 64_2018
3496
595

Re: Nakup Model Y v 2022

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Čestitke za nakup @matija, naj ti lepo služi kot ostali. Lepo da je tud kljuka ;)
matija
agerg2
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 464
Avto: Tesla 3 SR+ 2021
188
66

Re: Nakup Model Y v 2022

Odgovor Napisal/-a agerg2 »

@matija a sem prav razumel da nimas senzorjev spredaj/zadaj? Me firbec matra kako se to obnese.
Bi bil ze skrajni čas, da pogruntajo nekaj pod odbijaci oz. to kar ima tesla sedaj. Ker ti senzorji izgledajo grdo!
matija
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2895
Avto: 2019 Model S
1638
1102

Re: Nakup Model Y v 2022

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

Čestitke! Park assista torej trenutno nima, drži? Razen kamer seveda…
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7870

Re: Nakup Model Y v 2022

Odgovor Napisal/-a matija »

BL_EV napisal/-a: 13 Nov 2022, 18:55 Čestitke! Park assista torej trenutno nima, drži? Razen kamer seveda…
agerg2 napisal/-a: 13 Nov 2022, 18:52 @matija a sem prav razumel da nimas senzorjev spredaj/zadaj? Me firbec matra kako se to obnese.
Bi bil ze skrajni čas, da pogruntajo nekaj pod odbijaci oz. to kar ima tesla sedaj. Ker ti senzorji izgledajo grdo!
Drzi, ni radarja in ni USS. Odbijac izgleda res clean.

Je bilo s 3 kar motece pozimi, ker je po 1cm nanosenega snega na odbijacu nehal delat AP in tudi zgolj tempomat. Sicer mislim da ogrevanja ni imela, a tudi z ogrevanim radarjem sem ze zgubil tempomat (npr. na bmw 5) ob obilnem snezenju. Trenutno nimam nic, niti centimetrov ne kaze. Dolgo casa je bil v transport mode kjer ne dobiva updatov. Sem odprl zahtevek da pushnejo na avto 2022.40.4, ker je se na 2022.28.300 (se brez novega energy menuja) ter v 48 urah se nisem dobil posodobitve v avtu.

p.s.: Glede na podatek o 0-100km/h sem pricakoval bolj zaspane pospeske, a gre avto zelo dobro. Do 170km/h med prehitevanjem je prisel zelo hitro.
johnnyjacko, Matej, BL_EV, Matej24, DAF001
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2895
Avto: 2019 Model S
1638
1102

Re: Nakup Model Y v 2022

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

Kako se sicer pelje po ovinkih v primerjavi s 3 RWD? Jaz pri P pogrešam več občutka na volanu pri dinamični vožnji, glede tega je bil S RWD super, 3/Y LR/P so čisto numb.
whaler
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 38
22
36

Re: Nakup Model Y v 2022

Odgovor Napisal/-a whaler »

Zivijo

Glede nakupa Y v Avstriji....kredit preko Eko sklada odobren, podpisal tono papirja. Zraven sem dobil se neko izjavo o zakljucku nalozbe in namenski porabi sredstev.
Le to morajo v Tesli v Avstriji podpisati predno Eko sklad nakaze denar.

Zanima me ali ste imeli s pridobitvijo podpisa kaksne komplikacije?

Hvala.
DAF001
johnnyjacko
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 134
Kraj: Slovenija
38
89

Re: Nakup Model Y v 2022

Odgovor Napisal/-a johnnyjacko »

Nobenih komplikacij. Iz AT ti prijazno pošljejo prazne papirje za podpisat in podpisano in postempljano za banko - izpolniš pa ti 😁
s53zo
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 15
Kraj: MS
Avto: Y LR
26
9

Re: Nakup Model Y v 2022

Odgovor Napisal/-a s53zo »

Enako, nobenih komplikacij. Prijazni so...
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Model Y”