Nakup modela Y v letu 2023

Odgovori
Guinness
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 43
17
10

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a Guinness »

Naročil sem Y long range, črn, 19” naročil sem 6.2., prevzem naj bi bil 23.3.
Bmw 530d je glede udobja in materialov seveda nivo višje ampak sem že par let nazaj malo cincal za EV, pa sem potem rekel, da dam še bavarskega šestaka čez, potem pa prešaltam na štrom. Ima pa tesla seveda druge prednosti in bonbončke, tako da se kar veselim.
DAF001
alfy
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2427
Kraj: Koper
Avto: i3 94 rex in Tesla🤦
1341
994

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a alfy »

Strmo napisal/-a: 13 Mar 2023, 08:45
alfy napisal/-a: 13 Mar 2023, 00:05
DAF001 napisal/-a: 12 Mar 2023, 20:50 “Tako smo se za nakup Tesle odločili trije vozniki BMW-ja, četrti pa se še odloča... Tesla bi mi lahko že dala kakšno provizijo. :)”, sem zapisal v niti MT3…
V petek se je odločil za naročilo MTYP še moj tretji prijatelj. Odločal se je med TM3P in MTYP in se po petkovi vožnji s SunnyDayam in obiskom Teslinega salona dokončno odločil za belega MTYP z vlečno kljuko in dodatnim zimskim kompletom platišč. Do sedaj je dobil VIN samo naročnik MT3 LR… Na srečo se nikomur od nas ne mudi in bomo brez večjih težav počakali na dobavo…
Super, čestitke.

A bodo BMW-ji naprodaj? :)
Tukej še en voznik BMW-ja ;) mam pa 2 BMW-ja na prodaj, če te zanima :P BMW 116i pa 520d
520d če G serija me zanima. Javi, hvala.
Uporabniški avatar
DAF001
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 89
Avto: Tesla MYP
97
168

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a DAF001 »

Guinness napisal/-a: 13 Mar 2023, 10:08 Naročil sem Y long range, črn, 19” naročil sem 6.2., prevzem naj bi bil 23.3.
Bmw 530d je glede udobja in materialov seveda nivo višje ampak sem že par let nazaj malo cincal za EV, pa sem potem rekel, da dam še bavarskega šestaka čez, potem pa prešaltam na štrom. Ima pa tesla seveda druge prednosti in bonbončke, tako da se kar veselim.
Odlična izbira…
Seveda je BMW glede udobja, materialov… pred Teslo. Vendar Bavarci v rangu Y nimajo ustreznega EV modela. Zato lahko primerjamo Y LR po voznih lastnostih z X4 M, Y P pa X4 M Competition. Teh dveh BMW Tesla Y na križišču komaj pusti za seboj, ali sploh ne. Seveda se Tesla Y po izdelavi, kvaliteti materialov in še čem z omenjenima X4 ne more primerjati. Primerjati pa se ne more tudi po ceni, saj je osnovna cena za BMW X4 M 104k, za X4 M Competition pa 113k, kje pa je še dodatna oprema, ki jo ima Y v osnovni opremi? In da ne govorimo o stroških vzdrževanja za oba prestižna Bavarca… Zato in še zakaj je za marsikaterega voznika BMW nakup Tesle, ki želi prehod na EV, povsem logičen…
Za enega od omenjenih X4 lahko kupimo skoraj dva Y… In že Y ni poceni avto…
Zadnjič spremenil DAF001, dne 13 Mar 2023, 11:10, skupaj popravljeno 1 krat.
BogyX, Hanzi
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a darjan »

Potem pa primerjaj X4 in Teslo model X. saj ni tesla samo model 3 in model Y. Sta tu še S in X.
Uporabniški avatar
DAF001
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 89
Avto: Tesla MYP
97
168

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a DAF001 »

darjan napisal/-a: 13 Mar 2023, 11:09 Potem pa primerjaj X4 in Teslo model X. saj ni tesla samo model 3 in model Y. Sta tu še S in X.
Po mojem mnenju X4 in TMX ni mogoče primerjati. Je pa TMX primerljiva z X6… Ali pa še bolj z iX… Ampak o tem segmentu EV vem premalo, ker me ne zanimajo…
bakki
Uporabniški avatar
DAF001
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 89
Avto: Tesla MYP
97
168

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a DAF001 »

DAF001 napisal/-a: 13 Mar 2023, 11:08 Vendar Bavarci v rangu Y nimajo ustreznega EV modela.
Sem se spomnil: morda bi lahko v rang Y uvrstili BMW iX3. Sem ga vozil in me kot EV ne zanima, zelo pa so zanimive fosilne različice. Če zanemarimo ceno… In ta je, ob vsem že zapisanem, ob predpostavki, da nas zanimajo EV, absolutno na strani Y…
V ta rang bi lahko uvrstili tudi pogojno i4, vendar samo pogojno, saj i4 ni SUV-coupe. Aja, pa čakalna doba je 12-18 mesecev.
Zadnjič spremenil DAF001, dne 13 Mar 2023, 11:42, skupaj popravljeno 2 krat.
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2894
Avto: 2019 Model S
1638
1102

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

ix3 je primerljiv, tudi poraba je OK, ampak žal ni AWD in malo manj prostoren. Plusi napram Y, prvi in drugi sta meni najpomembnejša: - udobje vožnje (adaptivni blažilniki FTW!!!)
- udobnejši, izdatno nastavljivi sedeži (dolžina sedalnega dela!), material sedežev prijetnejši (diha!)
- črn strop (se da pri Y za kakšnega tisočaka zrihtat) in sončna streha, ki se odpre - tega se pri Y ne da nadgradit ;)
- HUD (čeprav opcijsko)

Dobavljivost je druga zgodba, v Nemčiji/Avstriji se dobi polletnike all-in za ca. 60k, občasno je kakšen tudi 55k.
Uporabniški avatar
DAF001
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 89
Avto: Tesla MYP
97
168

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a DAF001 »

BL_EV napisal/-a: 13 Mar 2023, 11:41 ix3 je primerljiv, tudi poraba je OK, ampak žal ni AWD in malo manj prostoren. Plusi napram Y, prvi in drugi sta meni najpomembnejša: - udobje vožnje (adaptivni blažilniki FTW!!!)
- udobnejši, izdatno nastavljivi sedeži (dolžina sedalnega dela!), material sedežev prijetnejši (diha!)
- črn strop (se da pri Y za kakšnega tisočaka zrihtat) in sončna streha, ki se odpre - tega se pri Y ne da nadgradit ;)
- HUD (čeprav opcijsko)

Dobavljivost je druga zgodba, v Nemčiji/Avstriji se dobi polletnike all-in za ca. 60k, občasno je kakšen tudi 55k.
BMW iX3 po voznih lastnostih, saj tako ocenjujem sam, nikakor ni v rangu Y. In sploh ne glede cene. Osnovni model stane 73k, za dodatno opremo, tudi sončno streho, športne sedeže… pa je še kako potrebno odvezati mošniček. In še dobavljiv ni… In ker novih avtomobiliv ni, tudi popusti trgovcev niso več takšni, kot so bili, rabljeni pa so tudi predragi…
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2894
Avto: 2019 Model S
1638
1102

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

Cena v SLO je nenormalna, mislim sicer da je @matija pisal, da bi takoj dobil ca. 15k popusta. V Avstriji je recimo 55k po subvenciji.

Dodajam: vozne lastnosti kar se zmogljivosti tiče, niso primerljive oz. so z MY RWD. ix3 se zelo udobno pelje, ampak manj agilno. Odvisno kakšne ima nekdo priritete. Jaz po treh MY (zadnji je bil P) menjam na nekaj še bistveno bolj udobnega, kot je ix3, gokarti mi ne ustrezajo več. ;)
Strmo
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 36
Kraj: Šentjernej
Avto: Tesla Mode Y LongRange
27
5

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a Strmo »

alfy napisal/-a: 13 Mar 2023, 10:54
Strmo napisal/-a: 13 Mar 2023, 08:45
alfy napisal/-a: 13 Mar 2023, 00:05

Super, čestitke.

A bodo BMW-ji naprodaj? :)
Tukej še en voznik BMW-ja ;) mam pa 2 BMW-ja na prodaj, če te zanima :P BMW 116i pa 520d
520d če G serija me zanima. Javi, hvala.
Imaš na zs
Strmo
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 36
Kraj: Šentjernej
Avto: Tesla Mode Y LongRange
27
5

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a Strmo »

Guinness napisal/-a: 13 Mar 2023, 10:08 Naročil sem Y long range, črn, 19” naročil sem 6.2., prevzem naj bi bil 23.3.
Bmw 530d je glede udobja in materialov seveda nivo višje ampak sem že par let nazaj malo cincal za EV, pa sem potem rekel, da dam še bavarskega šestaka čez, potem pa prešaltam na štrom. Ima pa tesla seveda druge prednosti in bonbončke, tako da se kar veselim.
To maš že fiksen datum? Tudi v aplikaciji? So te klicali iz tesle? Js sm naroču 25.1. Pa mi so mi iz 10.-23.3 prestavl na 17.-30.3. (V aplikaciji)
Uporabniški avatar
DAF001
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 89
Avto: Tesla MYP
97
168

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a DAF001 »

BL_EV napisal/-a: 13 Mar 2023, 12:06 Cena v SLO je nenormalna, mislim sicer da je @matija pisal, da bi takoj dobil ca. 15k popusta. V Avstriji je recimo 55k po subvenciji.

Dodajam: vozne lastnosti kar se zmogljivosti tiče, niso primerljive oz. so z MY RWD. ix3 se zelo udobno pelje, ampak manj agilno. Odvisno kakšne ima nekdo priritete. Jaz po treh MY (zadnji je bil P) menjam na nekaj še bistveno bolj udobnega, kot je ix3, gokarti mi ne ustrezajo več. ;)
Vsakomur svoje, saj že zato npr. Tesla ponuja tri različice Y, druge znamke pa še več različnih modelov. Za različne okuse pač... Ne vem, kaj je pisal @Mitja, meni so, kot staremu kupcu in ob bogati izbrani dodatni opremi, ponujali pri enem izmed prodajalcev uveljavljenih avtomobilskih znamk najprej 6%, nato pa končno 9% popusta. Za avto, ki ima dobavni rok med 12 in 18 meseci. Nakup, kot da bi vohal vijolice s plinsko masko... :)
Za konec: Tesla je po mojem mnenju, trenutno v večini segmentov (dobavljivost, cena, vozne lastnosti, doseg, inovacije, polnilna infrastruktura...) pred ostalimi proizvajalci EV. Kar kaže tudi trenutna prodaja po svetu (Slovenci smo po prodajnih rezultatih samo kaplja v morje). Vprašanje pa seveda je, kdaj bodo ostale ugledne svetovne znamke (tudi Kitajci), uspeli Teslo dohiteti in prehiteti? Sploh ob novih političnih odločitvah EU. Kar pa je že tema kakšne druge debate na forumih...
P.s.: BL-EV, nisem vedel, da si vozil tri Y-nke. Sem morda na forumu spregledal tvoje vtise o avtomobilu? Bom pogledal... Sicer pa: marsikdo se loči, ker ugotovi, da mu partner ne ustreza in tudi avtomobilov ne kupujemo za celo življenje... :)
darjan, BL_EV
Guinness
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 43
17
10

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a Guinness »

Strmo napisal/-a: 13 Mar 2023, 12:56
Guinness napisal/-a: 13 Mar 2023, 10:08 Naročil sem Y long range, črn, 19” naročil sem 6.2., prevzem naj bi bil 23.3.
Bmw 530d je glede udobja in materialov seveda nivo višje ampak sem že par let nazaj malo cincal za EV, pa sem potem rekel, da dam še bavarskega šestaka čez, potem pa prešaltam na štrom. Ima pa tesla seveda druge prednosti in bonbončke, tako da se kar veselim.
To maš že fiksen datum? Tudi v aplikaciji? So te klicali iz tesle? Js sm naroču 25.1. Pa mi so mi iz 10.-23.3 prestavl na 17.-30.3. (V aplikaciji)
Klicali me še niso, sem bil pa v tujini nedosegljiv 14 dni. Datum v aplikaciji imam est. 22.3.-31.3.
Pajala
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 51
24
28

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a Pajala »

Guinness napisal/-a: 13 Mar 2023, 13:47
Strmo napisal/-a: 13 Mar 2023, 12:56
Guinness napisal/-a: 13 Mar 2023, 10:08 Naročil sem Y long range, črn, 19” naročil sem 6.2., prevzem naj bi bil 23.3.
Bmw 530d je glede udobja in materialov seveda nivo višje ampak sem že par let nazaj malo cincal za EV, pa sem potem rekel, da dam še bavarskega šestaka čez, potem pa prešaltam na štrom. Ima pa tesla seveda druge prednosti in bonbončke, tako da se kar veselim.
To maš že fiksen datum? Tudi v aplikaciji? So te klicali iz tesle? Js sm naroču 25.1. Pa mi so mi iz 10.-23.3 prestavl na 17.-30.3. (V aplikaciji)
Klicali me še niso, sem bil pa v tujini nedosegljiv 14 dni. Datum v aplikaciji imam est. 22.3.-31.3.
Se pravi VIN še nimaš?
Naročil sem 14.1. in je bil danes v aplikaciji spremenjen datum iz poletja na 31.3 do 7.5. Ylr, bel, 19,kljuka
Guinness
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 43
17
10

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a Guinness »

VIN že imam.
Pajala
krnekaj
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 115
Avto: Tesla MY RWD
56
10

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a krnekaj »

jaz sem pa danes prenesel naročilo iz bele na črno, saj je ta znižana in me pride 1440€ manj (zgubim 250€ rezervacije na prejšnji)....
vin sem dobil takoj po plačilu rezervacije.
Dobava pa je itak ista kot prej, nekje drug teden, ko jih stovorijo iz Kopra in uredijo vse...
https://www.tesla.com/sl_SI/inventory/n ... edirect=no
BL_EV, SunnyDay, DAF001
Uporabi povezavo za nakup Tesla in si zagotovi nagrado https://ts.la/matja120842
BL_EV
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2894
Avto: 2019 Model S
1638
1102

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a BL_EV »

Rezervacije ne izgubiš, edino če bo šel avto na firmo jo izgubiš. Pogodba sklenjena na daljavo pa to...
krnekaj
EV entuziast
EV entuziast
Prispevkov: 115
Avto: Tesla MY RWD
56
10

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a krnekaj »

no pol pa še toliko bolje,...
Uporabi povezavo za nakup Tesla in si zagotovi nagrado https://ts.la/matja120842
Uporabniški avatar
DAF001
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 89
Avto: Tesla MYP
97
168

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a DAF001 »

DAF001 napisal/-a: 13 Mar 2023, 12:58
BL_EV napisal/-a: 13 Mar 2023, 12:06 Dodajam: vozne lastnosti kar se zmogljivosti tiče, niso primerljive oz. so z MY RWD. ix3 se zelo udobno pelje, ampak manj agilno. Odvisno kakšne ima nekdo priritete. Jaz po treh MY (zadnji je bil P) menjam na nekaj še bistveno bolj udobnega, kot je ix3, gokarti mi ne ustrezajo več. ;)
P.s.: BL-EV, nisem vedel, da si vozil tri Y-nke. Sem morda na forumu spregledal tvoje vtise o avtomobilu? Bom pogledal...
Sem prebral tvoje vtise in izvedel veliko novega… :tup: Najbolj pa mi je bil všeč tvoj zapis “pod črto v tem segmentu po mojih kriterijih še vedno ni boljšega avta…”😉 In če je res tako, se bom, upam, lahko kmalu prepričal sam.
BL_EV
Hanzi
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2206
Avto: Y RWD, Kona 39
601
1781

Re: Nakup modela Y v letu 2023

Odgovor Napisal/-a Hanzi »

Na francoski strani y dobijo francozi za manj kot 40.
Kuoujes Teslo?
Bi jo kupil.ceneje?
https://ts.la/irma671472
Odgovori
  • Similar Topics
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Vrni se na “Model Y”