Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Corsa-e
Odgovori
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a darjan »

To bi bil mega zafuk, da bi sedaj rekli, da ne bo recalla, ko so že javno objavili vse okoli tega?

Spremljam tuj forum, kjer je en napisal, da sodeluje v pilotskem projektu menjave baterij in da je že v kontaktu s servisom, ampak:

My Tuesday 8/24 update on the pilot program for the battery replacement:

Last week GM shipped a set of new modules to my local dealer, who was expecting to install them shortly after they arrived on Thursday. Today the dealer's service manager told me that they are still waiting for GM to give them the go ahead. When I called the people who are coordinating the pilot program they said that GM won't authorize the service until GM is convinced that the modules are, in fact, flawless, unlike the modules in the new 22's that GM isn't letting their dealers sell

Ampak če je to res, kar pravi tvoj vir, potem so tudi vse nove baterije zjebane in ne samo pri GM, ker je očitno prisotno tudi pri aktivni liniji?
Uporabniški avatar
warpedone
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 8254
Kraj: LJ
Avto: Tesla Model 3 LR 2019, 140k
5357
3483

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a warpedone »

Ne, pravi zaključek je, da GM zganja sumljivo politko.

Tudi če je res, da so vsi LG moduli zanič in problematični, GM o tem ne bi tako okrog gobcal, če bi imel iskreno željo problem uredit in v prihodnosti še sodelovat z LGjem in si želet svetlo prihodnost za svoje in tuje EV.
Bili bi tiho in iskali vsaj začasne rešitve, če dolgotrajneših niso sposobni najt dost hitro.

Tole zlivanje dreka po LG je čisti "See, EVs suck!".

Takšni firmi ne dam niti centa svojega denarja, pa naj bo konkreten izdelek še tako dober.
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
Uporabniški avatar
matija
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 4581
Kraj: Slovenia
Avto: Tesla MY | VW eGolf
5861
7870

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a matija »

Ne vem zakaj se zajebavajo z lastnim kruhom. Saj Bolt je prakticno izdelan s strani LG, ki jim dobavlja ne samo baterije, ampak celotne infotainmente, elektroniko, BMS, BC, ... ko bodo konkretno zaratili ne bo vec Bolta (in se cesa kar deluje na baterije).

Potem pa spet v jok in po financno pomoc ? Koliko so ze dobili prejsnjic, ko so sli prosit vlado (kamor so se pripeljali s private jetom) — 16 miljard ?
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a darjan »

To je samo dobro, bodo cene rabljenih lepo padle :)
Ogo
Apolon
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 2293
Avto: Bicikl
784
793

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a Apolon »

GM zavožena ameriška firma in je logično da je najlažje preko nje zjebat ostale, ki uporabljajo/kupujejo module od drugih in ne samo od LGja. Tako prozorno vse skupaj. Le kdo bi bil zaradi tega gobcanja najmanj prizadet?
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a darjan »

No ja, delajo pa dobre avte, meni služi volt brez problema, brez ene same napake, po 250k še baterija top in vse ostalo. edino kar je na avtu je plod mojih izjemnih vozniških sposobnosti (odrgnine)
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6556
Avto: Kona 64_2018
3494
595

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

To je kar hudo...
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a darjan »

Res je ja, sem pričakoval da bodo cene rabljenih "padle v dno", pa še kar držijo.

Ker tole bi bil top nakup...
tilen123
Prispevkov: 1

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a tilen123 »

pgtoni napisal/-a: 26 Avg 2021, 12:20
darjan napisal/-a: 26 Avg 2021, 06:45 Kako pa zgleda servisiranje, opraviš na oplu pri nas, kaj sploh delajo?
Veliko ljudi ima napačno predstavo kaj je servis. Opel ima checklisto kaj vse je potrebno preveriti. Veliko serviserjev kar preskoči nekaj točk. Med drugim radi preskočijo:
-Brisalce
-Luči (zavorne, pozicija, notranja svetilka)
-Mazanje pantov na vratirezervno kolo
-pritisk v pnevmatikih
Etc etc

Nemški AutoMotorSport je včasih delal test servisov z skritimi napakami. Redko kateri servis je odkril vse napake.

Preden daste na servis vaše vozilo, zahtevajte kontrolno listo in boste vedeli kaj vse se preverja.
A to zadevo sedaj pri nas vzame kdo na servis/prihajajoči vpoklic? Glede na to da se prodaja Corsa/Mokka-E, bi lahko počasi imeli usposobljene EV servise.
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6556
Avto: Kona 64_2018
3494
595

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Se prodaja? :) Mokka-E jih vidim kar dosti na parkiriščih. Ampak servis bi počas morali met, čeprav nevem zakaj bi meli servis za avto kater nikol ni bil prodajan v slo?
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a darjan »

btw, LG je baje končno uredil "karkoli je že bilo narobe" in pred dnevi so začeli izdelovati zanesljive baterije za zamenjavo.

Ampak jaz pa še kar nisem kupil rabljenega, upam da jim ne bodo zdaj cene šle gor :(
Uporabniški avatar
DeCoRawr
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 6556
Avto: Kona 64_2018
3494
595

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a DeCoRawr »

Nebojo ne ker so jim naredili fajn anti reklamo. Američani bojo ziher stožarli in bi se najraje vseh znebili....
darjan
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a darjan »

Hm, ej @pgtoni , kje so tebi rekli glede recall-a baterije za tvojo ampero-E ?

Oz je na spletu kak vin check kjer lahko dobiš info?
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a darjan »

Usoda je očitno tako živeli, ampak moj stari Volt je našel pot nazaj :)

Trenutno ima narejenih preko 280.000km, baterija se iz 0 do 100% nafila preko tip2 AC polnilnice s 11.4kwh, od 100% do 0% pa porabi 10.4 kWh.
Bruto stanje baterije je "baje" 14500kWh, celice imajo še vse zdravo voltažo.
Lifetime poraba 1.4L/100km

Na avtu se niti približno ne vidi, da ima toliko kilometrov. Ne zunaj, kot ne znotraj.

V glavnem, top avto, tole bo še dolgo gnalo po naših cestah, ga ima plan moja imeti še nekaj let :)
torentino
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 12
Kraj: Ajdovščina
Avto: Ampera
7
0

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a torentino »

Moja Ampera ima tudi 280000km. Sem pa imel letos spomladi "Service high voltage-charging system" napako in so mi na servisu naložili nov FW na mašino. Napake ni več, ampak tudi 1kWh baterije je izginila, več kot 9.4kWh ne morem doseči. Menda zato, da so povečali buffer in podaljšali življensko dobo baterije. :hot:
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a darjan »

Hm, kje pa si to delal, oz kje so ti sprogramirali, jaz sem kontaktiral VIS zaradi enega "recalla", pa so rekli da ne delajo...
torentino
EV začetnik
EV začetnik
Prispevkov: 12
Kraj: Ajdovščina
Avto: Ampera
7
0

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a torentino »

Avto Moste.
darjan
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a darjan »

Avto moste ne more, ker nimajo dostopa do programov chevroleta. Ostalo pa lahko.

btw, danes preveril bruto stanje baterije je le-ta 13.7kWh. Škoda, da ne vem kolikšno je imela nova, pravijo da 18kWh, ampak teorije je eno...
redamp
Prispevkov: 7
2
0

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a redamp »

torentino napisal/-a: 25 Okt 2022, 09:39 Moja Ampera ima tudi 280000km. Sem pa imel letos spomladi "Service high voltage-charging system" napako in so mi na servisu naložili nov FW na mašino. Napake ni več, ampak tudi 1kWh baterije je izginila, več kot 9.4kWh ne morem doseči. Menda zato, da so povečali buffer in podaljšali življensko dobo baterije. :hot:
Koliko imaš delto napetosti v celicah?

Jaz sem 2x imel 50-100mV in je avto "izgubil" 2kw, servis bi seveda menjal baterijo.

Rešitev je bila enostavna, baterija na 40% - 60% in 10 dni vožnje na bencin, da se je baterija zbalansirala lepo nazaj na 10-15 mV.
Alco
darjan
EV ambasador
EV ambasador
Prispevkov: 5165
Kraj: Maribor
Avto: Skrivnostna MS ;)
1208
2531

Re: Opel Ampera / Chevrolet Volt - predstavitev

Odgovor Napisal/-a darjan »

0.012V

Padca kapacitete nisem nikoli opazil pa je avto zelo zelo malo vožen na bencin.

Ampak dobro vedeti :)
Odgovori

Vrni se na “Opel”